Článek

Zaorálek plánuje rozšířit spolupráci s Izraelem

 
Česká republika má zájem o prohloubení hospodářské spolupráce s Izraelem, zájem má například o železniční zakázky v Izraeli, nákup radaru či školení českých lékařů. Na dnešním setkání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem to dnes prohlásil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Také řekl, že součástí jeho návštěvy je i příprava společného zasedání izraelské a české vlády, které by se mělo uskutečnit letos v květnu v Praze.
04.04.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2163 článků)
Podobné články

EU se neshodne, jak nastolit mír na Blízkém východě, řekl Schwarzenberg

 
Česká republika a další členské země Evropské unie vidí konflikt mezi Palestinou a Izraelem stejně. Neshodnou se ovšem na tom, co je účelné pro nastolení míru na Blízkém východě udělat. Po setkání se svým palestinským protějškem Rijádem Málikím to v Černínském paláci řekl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. ČR je v unii známá svým velmi blízkým vztahem s Izraelem. Podle Schwarzenberga je jakékoli řešení situace nutné přijímat ve spolupráci s židovským státem.
02.04.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3625 článků)

ČSSD nepotřebuje sjednotit levici, ale být silnou stranou, říká Zaorálek

 
ROZHOVOR Místopředseda opoziční ČSSD a Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek nesdílí představy některých svých spolustraníků o sjednocování levice. ČSSD si podle něj beztak bude muset všechno oddřít sama. Zaorálek vidí sice možnou spolupráci s prezidentem, ČSSD ale podle něj nemá zájem na spolupráci s malými stranami jako jsou VV nebo SPOZ.
07.02.2013 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2163 článků)

Ministr Zaorálek podepsal Memorandum o vzájemné spolupráci s Českým olympijským výborem

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek 6. listopadu 2015 podepsal Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Ministerstvem zahraničních věcí a Českým olympijským výborem. Memorandum sport představuje jako efektivní nástroj pozitivního vnímání ČR v zahraničí, zároveň navazuje na úspěšnou spolupráci při zajišťování české účasti na olympijských hrách. Cílem prohlášení je zintenzivnit sportovní diplomacii ČR, která zařadí aktivity ČOV pro podporu zdravého životního stylu do svých forem prezentace na mezinárodní úrovni.
07.11.2015 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2163 článků)

Arabské země svolily k nepřímým jednáním Palestinců s Izraelem

 
Ministři zahraničí zemí sdružených v Lize arabských států (LAS) v sobotu svolili k nepřímým jednáním mezi Palestinci a Izraelem.
01.05.2010 22:20 |

podobné články

Palestinské vedení schválilo mírová jednání s Izraelem

 
Palestinské vedení v sobotu schválilo nepřímé mírové rozhovory s Izraelem. Oznámil to podle agentury Reuters mluvčí Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Jásir Abid Rabbú.
08.05.2010 16:55 |

podobné články

Přímá jednání s Izraelem zatím podle Palestinců nejsou možná

 
Nepřímá mírová jednání mezi Palestinci a Izraelem ještě nepokročila natolik, aby bylo možné přejít k přímým rozhovorům. Jak dnes informovala agentura Reuters, při čtvrteční návštěvě Paříže to prohlásil palestinský premiér Salám Fajad.
02.07.2010 11:15 |

podobné články

Abbás opět odmítl mírové rozhovory s Izraelem

 
Americký zvláštní vyslanec George Mitchell opět nepřesvědčil předsedu palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse, aby Palestinci zahájili přímé mírové rozhovory s Izraelem.
10.08.2010 18:15 |

podobné články

Osobnosti: George Mitchell (1 článek) , George Mitchell (1 článek)

Střelba na hranici Egypta s Izraelem stála život šest lidí

 
Na hranici mezi Egyptem a Izraelem bylo v pátek večer zastřeleno šest lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na egyptské pohraničníky.
14.08.2010 17:45 |

podobné články

EGYPTSKÁ ARMÁDA přislíbila zachovat MÍR S IZRAELEM

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu uvítal oznámení Nejvyšší rady vrchního velení egyptské armády, že hodlá dodržet a respektovat dosavadní egyptské mezinárodní dohody, včetně míru s Izraelem z roku 1979. Informuje o tom agentura Reuters.
12.02.2011 19:30 |

podobné články

Izraelští vojáci zabili na syrské hranici dvacet lidí

 
Nejméně 20 lidí bylo zabito a 325 jich utrpělo zranění při střelbě izraelských vojáků proti palestinským a syrským demonstrantům, kteří se v oblasti Izraelem okupovaných Golanských výšin přiblížili k hranici s Izraelem.
05.06.2011 20:25 |

podobné články

Basketbalistky vstoupily do ME výhrou nad Izraelem

 
Česká basketbalistky zahájily mistrovství Evropy v Polsku vítězstvím 72:56 nad Izraelem.
18.06.2011 23:10 |

podobné články

Turecko přerušilo vztahy s Izraelem. Kvůli přepadení flotily u Gazy

 
Turecko zcela přerušuje obchodní a vojenské vztahy s Izraelem, oznámil dnes premiér Recep Tayyip Erdogan. Vztahy Ankary a Tel Avivu se výrazně zhoršily kvůli loňskému incidentu, kdy při zásahu izraelské armády proti flotile propalestinských aktivistů na moři nedaleko pásma Gazy zahynulo devět Turků.
06.09.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (162 článků)

BUDE VÁLKA? Turecko přerušilo styky s Izraelem a HROZÍ MU!

 
Turecko přerušuje vztahy s Izraelem, hrozí válečným loďstvem.
06.09.2011 14:15 |

podobné články

Kouč Bílek po výhře nad Izraelem: Jsem spokojený, mělo to úroveň

 
Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek byl po výhře 2:1 nad Izraelem spokojen s výkonem mužstva a jeho stupňovaném úsilí vyhrát.
26.05.2012 23:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Bílek (365 článků)

Podmínky pro leteckou dopravu mezi ČR a Izraelem budou volnější

 
němovna i Senát projednají změnu mezinárodní letecké dohody s Izraelem, která má liberalizovat podmínky pro provozování pravidelných leteckých linek mezi oběma zeměmi.
06.07.2012 17:25 |

podobné články

V Egyptě to znovu vře, útočníci zabili na hranici s Izraelem 15 vojáků

 
Při útoku v Egyptě na hranicích s Izraelem zemřelo 15 vojáků a dalších devět bylo zraněno. Podle egyptských médií stojí za útokem džihadisté, kteří byli v době útoku oblečení jako beduíni.
06.08.2012 07:40 |

podobné články

Zahradil: Obstrukce v EP končí, obchod s Izraelem má zelenou

 
Značně zlevnit léčbu pacientů v celé EU může obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Izraelem, kterou ve Štrasburku posvětil Evropský parlament. Jak připomíná člen výboru pro mezinárodní obchod Jan Zahradil, stalo se tak po více než dvouletých obstrukcích a zpolitizovaných diskusích.
24.10.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (440 článků)

Hamas uzavře příměří s Izraelem

 
Radikální palestinské hnutí Hamas je připraveno na mír s úhlavním nepřítelem - Izraelem. Hnutí slibuje skoncovat s raketovými útoky výměnou za konec náletů izraelského letectva. Za konec sporu může údajně egyptská zpravodajská služba, která se podílela na vyjednávání. Zatímco v Židovském státě stále ještě truchlí za tři unesené chlapce, Palestina pohřbívá studenta, který byl zabit.
04.07.2014 15:45 |

podobné články

Na Blízký východ míří evropští diplomaté. Jednat o příměří mezi Izraelem a Hamasem

 
Na Blízký východ v pondělí přicestují německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier a šéfka italské diplomacie Federica Mogheriniová, jejíž země nyní předsedá Evropské unii. Budou tam jednat o příměří mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas. 
14.07.2014 10:05 |

podobné články