Článek

Zákulisí korupce: Janoušek a Grygárek – sousedi od Myšáka

 
V pražské Galerii Myšák, ve kterém měl kancelář Roman Janoušek, si koupil byt i státní zástupce Libor Grygárek. Tihle dva patřili ve své době k nejmocnějším mužům v hlavním městě. Při spuštění kauzy Jana Nagyová (Nečasová) a spol. policie provedla i razii v Galerii Myšák. Právě proto jsem začala zjišťovat, zda si žalobce Grygárek mohl byt za více než 13 milionů dovolit, rekapituluje reportérka Reportérů ČT Jana Neumannová v materiálu, který vznikl v rámci projektu  Informací proti korupci . Na jeho realizaci se podílel i HlídacíPes.org.
11.08.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1539 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)
Podobné články

Bývalý žalobce Grygárek nevysvětlil, jak přišel k bytu za 13,5 miliónu

 
Bývalý náměstek Vrchního státního zastupitelství Libor Grygárek nedokázal vysvětlit původ peněz, za které si jeho rodina pořídila luxusní byt v Galerii u Myšáka v centru Prahy. Uvedla to v pondělí Česká televize (ČT). Grygárek řekl, že peníze patřily tchýni, která je získala z prodeje pozemků nabytých v restituci. Tolik peněz prý ale žena za pozemky nedostala.
22.07.2013 21:20 |

podobné články

Mečl: Grygárek mi řekl, že skončí. Grygárek: Nesmysl, je to mečlovina

 
Náměstek vrchního státního zastupitelství v Praze Libor Grygárek se podle slov pověřeného šéfa pražských žalobců Stanislava Mečla rozhodl rezignovat. Měl to podle něj zdůvodnit negativní kampaní vůči své osobě. Právu to Mečl potvrdil s tím, že s ním o tom v pondělí ráno hovořil. Sám Grygárek ale večer uvedl, že v rozhovoru s Mečlem žádná slova o rezignaci nepadla.
12.12.2011 19:40 |

podobné články

Grygárek obviněn. Další na řadě mohou být Martinec a Janoušek

 
Je podezření, že Libor Grygárek svou nečinností zabránil zahájení trestního stíhání proti pražskému lobbistovi Romanu Janouškovi. Dnešní Právo uvádí, že podle žalobce Petra Šeredy je možné, že tak učinil z přátelských vztahů. Podle bývalého náměstka pražských vrchních žalobců Grygárka je obvinění vykonstruované a smyšlené. Obviněni podle některých zdrojů Mf Dnes mohou být i Martinec a Janoušek.
12.12.2013 07:45 |

podobné články

Grygárek odmítá pustit funkci, Mečl chystá opatření

 
Náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek odmítl na výzvu svého šéfa Stanislava Mečla rezignovat. Informoval o tom v úterý s tím, že se ničeho zvláštního nedopustil. Podle Mečla by se měl Grygárek vzdát funkce kvůli svým stykům s podnikatelem Romanem Janouškem, který figuroval v kauzách, jimiž se Grygárkův úsek zabýval.
06.12.2011 12:15 |

podobné články

Grygárek jako náměstek vrchních pražských zástupců skončí

 
Náměstek vrchního státního zastupitelství v Praze Libor Grygárek se rozhodl rezignovat. Se svým záměrem se svěřil pověřenému šéfovi pražských vrchních žalobců Stanislavu Mečlovi, který jeho složení funkce požadoval. Grygárek mu to zdůvodnil údajnou mediální kampaní proti své osobě.
12.12.2011 19:20 |

podobné články

Můj náměstek rezignuje, tvrdí Mečl. Grygárek to ale odmítá

 
Libor Grygárek, náměstek vrchního státního zástupce v Praze, možná rezignuje. Informoval o tom dočasný šéf Stanislav Mečl. Posléze ale Grygárek v médiích popřel, že by podal rezignaci.
12.12.2011 19:55 |

podobné články

Janouškova muže obžalovali. Bývalý elitní žalobce Grygárek měl zneužít pravomoci

 
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci obžalovalo bývalého náměstka pražského vrchního žalobce Libora Grygárka v souvislosti s kauzou lobbisty Romana Janouška ze zneužití pravomoci, informovala ČTK. Zastupitelství v pátek v tiskové zprávě oznámilo, že podalo obžalobu týkající se také okolností spojených s vyřizováním žádosti o právní pomoc, kterou českým žalobcům zaslalo Švýcarsko. Podle dřívějšího obvinění Grygárek nedal pokyn k objasnění údajného praní špinavých peněz v zahraničí. Grygárek již dříve obvinění odmítl jako nepodložené.
16.02.2018 12:25 |

podobné články

Exnáměstek Grygárek má na krku obžalobu

 
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci obžalovalo exnáměstka pražského vrchního žalobce Libora Grygárka v souvislosti s kauzou lobbisty Romana Janouška ze zneužití pravomoci. Zastupitelství podalo obžalobu týkající se mimo jiné okolností spojených s vyřizováním žádosti o právní pomoc, kterou žalobcům zaslalo Švýcarsko. Podle dřívějšího obvinění Grygárek nedal pokyn k objasnění údajného praní špinavých peněz v zahraničí. Grygárek obvinění odmítá. 
16.02.2018 12:15 |

podobné články

Grygárek obviněn. Kryl prý "kamaráda" Janouška

 
Je podezření, že Libor Grygárek svou nečinností zabránil zahájení trestního stíhání proti pražskému lobbistovi Romanu Janouškovi. Dnešní Právo uvádí, že podle žalobce Petra Šeredy je možné, že tak učinil z přátelských vztahů. Podle bývalého náměstka pražských vrchních žalobců Grygárka je obvinění vykonstruované a smyšlené. Obviněni podle některých zdrojů Mf Dnes mohou být i Martinec a Janoušek.
12.12.2013 07:40 |

podobné články

Soutěžte s Blesk Křížovkami o 2x rapující Myšák Chicco

 
Vyhrajte rapujícího myšáka! Stačí poslat správnou odpověď na soutěžní otázku formou SMS zprávy a interaktivní hračka pro vaše nejmenší je doma! Myšáka rappera máme pro dva šťastné soutěžící.
11.02.2015 05:15 |

podobné články

Advokát Široký: Janoušek zažívá neblahé období

 
Právní zástupce Romana Janouška Vít Široký kontaktoval zástupce ženy, již Janoušek autem srazil, Josefa Lžičaře, omluvil se jí a nabídl odškodnění. Široký Právu řekl, že Janoušek teď zažívá těžké období a i přes víkendové spekulace si nemyslí, že by se Janoušek chtěl skrývat či se vzdálit z ČR.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Noviny: Janoušek chystá nové kšefty. I ve firmě, která má blízko ke Klausovi

 
Podnikatel Roman Janoušek se podle informací Lidových novin spojil s Tomášem Pitrem. Jejich spolupráce je z pohledu některých logická. Janoušek disponuje penězi, Pitr zase podnikatelským know-how a letitými zkušenostmi z byznysu. Janoušek podle zdrojů LN zamýšlí udělat z karlštejnského golfového klubu další „Žluté lázně“.
12.05.2014 08:35 |

podobné články

Janoušek se do vězení nikdy nevrátí? Může požádat o upuštění trestu

 
Lobbista Roman Janoušek by měl teoreticky nastoupit do vězení 26. listopadu, může ale požádat o upuštění od zbytku trestu. O tom by rozhodoval Městský soud v Praze. Novinářům to v pondělí řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová. Janoušek má kvůli zdravotním problémům přerušený trest do 25. listopadu a žádal o jeho delší prodloužení. Krajský soud v Brně jeho žádost zamítl, ještě dnes proti tomu může Janoušek podat stížnost. Lobbista byl odsouzen na 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky, autem srazil ženu.
20.11.2017 12:05 |

podobné články

Šéf pražských žalobců vyzval svého náměstka Grygárka k rezignaci

 
Pověřený vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyzval svého náměstka Libora Grygárka k rezignaci. Mečl si ověřil, že Grygárkův úsek se v celkem pěti případech zabýval aktivitami kolem vlivného pražského podnikatele Romana Janouška, se kterým měl udržovat Grygárek osobní kontakty. Podle Mečla je neúnosné, aby za těchto okolností Grygárek nadále zastával svou funkci.
05.12.2011 18:30 |

podobné články

Mečl: Tihle pomalu řešili MUS. Rampula, Grygárek, Letko a Kratochvílová

 
Vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl trvá na tom, že náměstek Libor Grygárek mu oznámil, že je připraven rezignovat na svoji funkci. Figuruje totiž v kauze Mostecké uhelné. Pokud nerezignuje, Mečl ho pravděpodobně odvolá.
12.12.2011 23:05 |

podobné články

Grygárek se odvolání ze zastupitelství bránit nebude. Končí i u Kalouska

 
Náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek odmítl na žádost svého nadřízeného Stanislava Mečla rezignovat, odvolání se však bránit nebude. Skončí i jako člen rozkladové komise Finančně analytického útvaru ministerstva financí.
13.12.2011 12:40 |

podobné články

Rampula už není vrchním žalobcem. Nahradil ho Grygárek

 
Vlastimil Rampula již odešel z funkce pražského vrchního státního zástupce, řekla mluvčí státního zastupitelství Irena Válová. Podle mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Heleny Markusové nyní úřad dočasně povede první náměstek Libor Grygárek. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podle ní navrhne nového šéfa pražských žalobců v řádech týdnů.
15.06.2012 12:20 |

podobné články

Rampula s Grygárkem oficiálně rezignovali na posty státních zástupců

 
Bývalý šéf pražského vrchní státního zastupitelství (VSZ) Vlastimil Rampula a jeho náměstek Libor Grygárek v pátek rezignovali na funkce státních zástupců. Uvedl to server Respekt.cz a potvrdila to mluvčí ministerstva Petra Hrubá. Rampula v polovině června musel odejít z čela VSZ. Nejvyšší správní soud dal za pravdu exministrovi Jiřímu Pospíšilovi (ODS), který ho loni odvolal. Grygárek od té doby státní zastupitelství vede.
02.07.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1831 článků) , Jiří Pospíšil (1831 článků) , Vlasta Hrubá (5 článků)

Žalobce Grygárek prý věděl o všech trestních oznámeních. Měl i dokumenty Kalouskových detektivů

 
Bývalý náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek měl přehled o tom, na koho se chystá trestní oznámení. Taková praxe však podle kritiků není standardní a vyvolává podezření, že mohl mařit vyšetřování kauz, píše server IHNED.cz.
10.07.2013 20:35 |

podobné články