Článek

Zakázáno a zrušeno: 45 novin, 16 televizí, 15 časopisů, 23 rádií... Nikoliv v Rusku

 
Turecká vláda využívá tříměsíčního zvláštního stavu skutečně naplno. Za necelý měsíc a půl od pokusu o převrat vydala nařízení o ukončení činnosti 102 mediálních platforem, včetně 45 novin, 16 televizních stanic, 3 mediálních agentur, 23 rozhlasových stanic, 15 magazínů a 29 vydavatelství, informuje britský Guardian.
29.08.2016 12:45 |

podobné články

Podobné články

Debbi neuspěla v Česko Slovenské SuperStar, teď má ale Anděla!

 
Skladbu Touch The Sun určitě všichni znáte z reklamy na Metaxu. Singl debutoval na 5. místě oficiální CZ IFPI hitparády. Singl Touch the Sun byl ze všech třech nominovaných skladeb nasazen do rádií sice jako poslední, ale i přesto si stačil v závěru roku získat spousty fanoušků a rychle tak dosáhnout příčky nejvyšší! Momentálně se skladba drží již 10. týdnem na prvním místě oficiální české IFPI hitparády a hraje ho rekordní počet rádií. To ale není jediná píseň, byť za ni právě tuto středu dostala prestižního Anděla za skladbu roku, s níž Debbi boduje. Možná se mi zdáš, první singl připravovaného alba, můžete v současné době slyšet v éteru Evropy 2, sítí rádií Kiss, Černé Hory nebo rádia Relax. Na stránkách YouTube jej shlédlo téměř 140 tisíc fanoušků a v oficiální hitparádě IFPI se umístil (opět!) na druhé příčce.
25.02.2011 00:50 |

podobné články

Honza Řičař ze skupiny Memphis: Sedm let nám trvalo, než jsme získali nadhled

 
Písnička Sunshine vyhrála naši největší hitparádu T-Music Chart, stala se čtvrtou nejhranější písní podle IFPI a dostala se do většiny českých rádií i do televizí. Druhý singl Get Up vyhrál čtyřikrát po sobě Evropa 2 Music Chart a v těchto dnech putuje do rádií a televize třetí singl Give Me More. I to je vizitka skupiny Memphis. Královéhradecká poprocková čtveřice existuje od roku 2005 a před několika týdny vydala debutové album In Songs About Her. Na otázky odpověděl zpěvák Honza Řičař.
31.07.2013 15:25 |

podobné články

Šeps má problém: Stahují ho z rádií

 
Slovenský zpěvák Robo Opatovský musí jen po několika týdnech stáhnout z vysílání rádií svou novou píseň Karibik, kterou nahrál s účastníkem letošního ročníku pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar Michalem Šepsem. Důvodem je, že český zpěvák Šeps má uzavřenou smlouvu s vydavatelstvím Universal Music a to je problém.
21.07.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Šeps (114 článků)

Publicista Kotrba odsoudil „kartelovou“ dohodu rozhlasu a soukromých rádií

 
Analytik Štěpán Kotrba se velice pozastavuje nad dohodou, kterou mezi sebou učinili veřejnoprávní rozhlas se soukromými provozovateli rádií. Jejich, podle Kotrby kartelová dohoda, se vtělila do návrhu zákona, který Michel Fleischmann za asistence generálního ředitele ČRo Petera Duhana předložil mediálnímu výboru Sněmovny a tam byl bez okolků schválen.
09.01.2015 14:07 |

podobné články

Osobnosti: Peter Fleischmann (1 článek)

Unikátní projekt Českého rozhlasu získal grant EBU

 
Projekt Českého rozhlasu "Praha, Paříž a rádio" k 50. výročí událostí roku 1968 uspěl v grantovém řízení mezinárodního fondu Evropské vysílací unie. Ten se zaměřuje na inovační formáty a rozvoj rádií. Rozhlas plánuje zachytit historické události pomocí virtuální reality a prostorového zvuku. Na vývoji bude spolupracovat i s inovačním týmem Radio France. Podporu získaly pouze čtyři z celkově čtrnácti přihlášených evropských rádií. Další granty putují do Belgie, Slovinska a Velké Británie.
25.11.2016 12:30 |

podobné články

Stíhání Doležala a Plesla kvůli šíření toxikomanie bude zrušeno

 
Stíhání redaktora týdeníku Reflex Jiřího X. Doležala a bývalého zástupce šéfredaktora časopisu Jaroslava Plesla kvůli údajnému šíření toxikomanie bude zrušeno. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze (MSZ), podle kterého dvojice nespáchala trestný čin. Na dotaz to řekla mluvčí pražských městských žalobců Štěpánka Zenklová.
02.10.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (223 článků) , Jirka Doležal (250 článků) , Jiří Doležal (250 článků)

Retro muzeum v Brně ukazuje, jak se žilo Čechoslovákům v době RVHP: Trabanty, toaleťák i výčepní lihovina...

 
Apríl? Nikoliv. V Brně se vrátili v čase. Socialismus tu od 1. dubna připomíná 600 rádií, 100 televizí, vysavače, pračky i sporáky, obří sbírka her, kočárků, ale i kompletní hospoda, řeznictví, kadeřník či koloniál včetně autentických potravin.
03.04.2018 12:10 |

podobné články

Tuberkulóza: povinné přeočkování zrušeno. Je to přínos nebo riziko?

 
Očkování proti TBC se provádí hned po narození a účinek trvá 10-12 let. Proto se provádělo přeočkování v 11 letech, které bylo ale nyní vyhláškou zrušeno.
14.10.2009 05:50 |

podobné články

Další stávka v Řecku. Několik desítek letů bude zrušeno

 
Několik desítek letů bude dnes zrušeno kvůli nové stávce zaměstnanců řeckých aerolinií. Mnoho dalších spojů pravděpodobně nabere zpoždění.
15.07.2010 07:35 |

podobné články

Dara Rolins září štěstím, trestní stíhání proti ní je zrušeno

 
Zpěvačka Dara Rolins (37) si může oddychnout. Bylo proti ní zrušeno trestní stíhání. Zpěvačka byla před 8. října obviněna z usmrcení z nedbalosti motocyklisty Jindřicha Rotrekla (†63). Ten podlehl po srážce s vozem zpěvačky v nemocnici zraněním.
05.11.2010 07:22 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2240 článků)

Mlha na Ruzyni! Několik letů bylo ZRUŠENO!

 
Letiště Praha má od úterního rána problémy s mlhou, zrušeno bylo celkem šest letů, některé nabírají zpoždění. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí letiště Eva Krejčí.
15.11.2011 12:10 |

podobné články

V nemocnicích bylo loni zrušeno 1883 lůžek

 
V nemocnicích bylo loni zrušeno 1883 lůžek, je to zhruba pětina plánovaného počtu. Celkem ve 189 nemocnicích bylo ke konci roku 60.336 lůžek, z nich 50.678 akutních, 7457 pro ošetřovatelskou následnou péči a 2201 pro novorozence. Průměrná ošetřovací doba se zkrátila o 1,7 dne na 5,6. Informují o tom statistici. Ministerstvo chce zrušit postupně až 10.000 lůžek, z nich část převede na následnou péči, kde lůžka chybějí.
08.04.2012 15:15 |

podobné články

Spekulace: Final Fantasy Versus XIII bylo zrušeno

 
Už pár chvilek zní internetem tamtamy bez jistého zdroje, které říkají, že projekt Final Fantasy Versus XIII po šesti letech končí. Na počátku stál server Kotaku, který napsal následující: „Zjistili jsme od několika zdrojů, že hra ve své dosavadní podobě je mrtvá. Náš zdroj sdělil Kotaku, že Final Fantasy Versus XIII bylo před několika týdny oficiálně zrušeno....
23.07.2012 11:25 |

podobné články

Kvůli stávce Lufthansy bude zrušeno 26 letů mezi Prahou a Německem

 
V souvislosti s pondělní stávkou pozemního personálu německé letecké společnosti Lufthansa bude zrušeno 26 letů mezi Prahou a německými městy Mnichov, Frankfurt nad Mohanem a Düsseldorf. Řekla to dnes mluvčí Letiště Václava Havla Praha Eva Krejčí.
21.04.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4859 článků)

Vondráčková má pech: Turné Rudoarmějců bylo kvůli technickým problémům zrušeno

 
Koncertní turné ruského souboru Rudoarmějců s Helenou Vondráčkovou, které je od jeho oznámení předmětem sporů s obdobně laděnými Alexandrovci, bylo zrušeno. Pořadatelská firma JVS Group podle serveru iDnes.cz oznámila, že vystoupení odvolala kvůli "technickým potížím". Informaci na svých stránkách potvrdil prodejce vstupenek Sazka ticket.
04.11.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (933 článků)

VyVolení vypalcovali Reginu. Bývalá striptérka si vzala do Duelu slavomanku Evu!

 
Poslední Zúčtování "bylo moderátorkou Terezou Pergnerovou zrušeno":http://www.extra.cz/necekany-zvrat-ve-vyvolenych-tereza-pergnerova-poslala-zdenu-okamzite-domu-a-zuctovani-bylo-zruseno, vypalcovaná Zdena (50) odešla domů a VyVolení tak museli čekat až do dneška na další palcovačku a zároveň i Výzvu do zítřejšího Duelu.
07.11.2013 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Pergnerová (433 článků)

NATO už mělo být dávno zrušeno, rozjel se v Praze vlivný Rus. Jen u nás podkopává demokracii

 
REPORTÁŽ Místy ostrou výměnu názorů přinesla Pražská bezpečnostní konference EU – Rusko – Čína. A to zejména pokud šlo o často kontroverzní činnost NATO. Významný ruský činitel dokonce uvedl, že NATO už mělo být dávno zrušeno. Je to prý pozůstatek studené války a jeho rozšiřování v 90. letech podkopávalo demokratizaci Ruska.
16.11.2013 17:06 |

podobné články

Hejtman Šimek: Vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů je zrušeno

 
Na území Jihomoravského kraje bylo dnes zrušeno vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Opatření zrušil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek stejně jako v případě jeho vyhlášení na návrh Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
22.08.2017 16:10 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články