Článek

Zákaz zalévání mnozí ignorují. Není vymahatelný

 
Zákaz zalévání zahrad, napouštění bazénů a mytí aut z veřejných vodovodů byl již vyhlášen v desítkách obcí a měst. Jenže většinou je zákazem jen papírovým a hlavně chataři a rekreanti ho často ignorují.
09.08.2015 15:00 |

podobné články

Podobné články

Češi milují zalévání květin a péči o zrcadla. Nesnáší žehlení, ukázal výzkum

 
Pro drtivou většinu Čechů patří mezi nejoblíbenější domácí práce zalévání květin, leštění zrcadel a vaření. Co však nesnášejí, je žehlení. A také péče o sociální zařízení.
02.03.2011 12:45 |

podobné články

Zalévání bez vztekání

 
Při zalévání větší zahrady buď podstoupíte marný boj, aby se vám zahradní hadice nezamotala, nebo vsadíte na hadicové vozíky a navijáky.
07.08.2011 09:10 |

podobné články

Dešťová voda na WC: Ušetříte víc, než si myslíte!

 
Je to jak ohraná písnička, všude se můžete dočíst, jak využívat dešťovou vodu k zalévání a tím ušetřit. Napadlo vás ale, že můžete dešťovou vodu využít i jinak, než ke zmíněnému zalévání vaší zahrady?
25.08.2011 00:10 |

podobné články

Nekrást a nebrat úplatky. To doporučila Peake poslancům

 
Pod taktovkou vicepremiérky pro boj s korupcí Karolíny Peake vzniká nový etický kodex pro poslance. Kromě klasického "neber úplatky, neber úplatky" v něm bude nejspíše i "slibuji, že nebudu zaměstnávat rodinu". Kritici krčí rameny, kodex podle nich nebude nijak vymahatelný.
24.01.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1599 článků)

U telefonických nabídek je lepší držet jazyk za zuby

 
Spotřebitelé i firmy by měli být obezřetní, komu a co říkají do telefonu v reakci na telemarketingové nabídky. Souhlas vyslovený takto na dálku totiž nemusí být brán jen jako předběžný, ale jako už zcela závazný a vymahatelný. Nový občanský zákoník to posílil.
19.09.2014 18:20 |

podobné články

Potvrzeno! Ženy neumějí parkovat! Muži ale zase ignorují značky a řídí jako »čuňata«

 
Jsou muži lepší řidiči než ženy? Podle klasického stereotypu auto lépe ovládají zástupci mužského pohlaví a ve Velké Británii teď zjistili, že... JE TO PRAVDA! Podle průzkumu většině řidiček neumějí pořádně parkovat, zatímco muži jezdí nebezpečně a ignorují značky.
06.07.2013 05:05 |

podobné články

Média nás ignorují, zuří Okamura nad průzkumy. Expert souhlasí a ukazuje na nedotknutelného Karla

 
POLITOLOGOVÉ Podle posledních průzkumů klesají preference hnutí Úsvit. Odborníci se domnívají, že příčinou je mimo jiné opoziční role a nedostatek osobností, které by byly schopny doplnit Tomia Okamuru. Ten si v reakci pro ParlamentníListy.cz postěžoval na média, která jeho hnutí buď ignorují, nebo záměrně dehonestují.
20.02.2014 20:20 |

podobné články

Vlivný americký novinář: Na Ukrajině hrají prim náckové. Tady jsou důkazy, které Obama i EU okázale ignorují

 
Významný americký investigativec Robert Parry poukazuje na jasné důkazy vypovídající o tom, že na Ukrajině rostou neonacistické tendence. Kritizuje západní lídry i média, že tyto skutečnosti ve svém pokrytectví ignorují.
09.09.2014 12:21 |

podobné články

Členové skupiny One Direction už rok ignorují Zayna Malika

 
Členové skupiny One Direction už rok ignorují svého bývalého kolegu Zayna Malika. Asi proto, že loni dezertoval ze skupiny ze dne na den uprostřed světového turné. Malik teď vydává první sólové album a v rozhovoru si postěžoval, že se s Harrym Stylesem, Liamem Paynem, Niallem Horanem a Louisem Tomlinsonem neviděl už rok. Ačkoli se snažil navázat kontakt.
30.03.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Liam Payne (42 článků) , Louis Tomlinson (50 článků) , Niall Horan (34 článků) , Harry Styles (115 článků) , Zayn Malik (99 článků) , One Direction (91 článků)

Kalifornské sucho sice ničí trávníky, ale zachraňuje motýly

 
Obyvatelé Kalifornie sice kvůli suchu pláčou, že nemohou mít před baráčky krásné zelené trávníky, zákaz zalévání ale prospívá přírodě - hlavně motýlu monarchovi stěhovavému. Původní suchomilné rostliny, ke kterým se Kaliforňané vracejí, slouží ohroženému motýlu jako potrava. Líbivé květiny, které pěstovali dosud, mu totiž nechutnaly a jeho populace tak během posledních 20 let klesla z jedné miliardy na pouhých zhruba 60 milionů kusů.
30.10.2015 14:45 |

podobné články

Školáci v ohrožení! Řidiči ignorují zákaz, dnes auto srazilo dívku

 
Před základní školou v Jílovské ulici v Praze je to každé ráno pořádná ruská ruleta. Řidiče totiž vůbec nepálí, že je tady zákaz vjezdu.
15.01.2014 21:25 |

podobné články

Kabelka pro milovníky rostlin

 
Pěstujete doma květiny a povídáte si s nimi při zalévání? Vemte je na procházku!
04.01.2010 06:00 |

podobné články

Plynová policie. I tak lze čelit Johnovým škrtům

 
Dnes a denně čteme o úsporách policie. Od nástupu ministra vnitra Radka Johna, kterému vláda osekala rozpočet, se objevují až absurdní rozkazy v podobě zákazu větrání, zalévání květin nebo vytápění služeben. Škrty v oblasti provozu se pochopitelně projevily i v přenastavení limitů počtu ujetých kilometrů.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků)

Policie šetří, kde se dá. I na pitvách

 
Úspory se promítají do každodenní činnosti policie a v podstatě máloco zůstalo škrty nepoznamenáno. Hledají se zdroje všude, kde se dá. Přes absurdní zákazy větrání a zalévání se vážněji projevují omezené dojezdové vzdálenosti kvůli přísnějším limitům na benzín, ale i počet nařízených soudních pitev.
17.03.2011 19:05 |

podobné články

Policie šetří, kde se dá. I na pitvách

 
Úspory se promítají do každodenní činnosti policie a téměř nic nezůstalo škrty nepoznamenáno. Přes absurdní zákazy větrání a zalévání se vážněji projevují omezené dojezdové vzdálenosti kvůli přísnějším limitům na benzín, ale i počet nařízených soudních pitev.
17.03.2011 19:20 |

podobné články

Nedělní speciál: Zahrada! Rady, recepty...

 
Právě v těchto dnech vysazujeme rajčata, respektive nejčastěji jejich mírně vzrostlé sazeničky. Čeká nás trocha práce a hodně zalévání než dosáhneme kýženého výsledku – rajčátek, jejichž chuť s přehledem válcuje vše, co lze koupit v obchodech. Jak mít ta nejlepší rajčata?
22.05.2011 12:10 |

podobné články

Nedělní speciál: Zahrada! Poradíme vám s trávou, nočním osvětlením i zabezpečením!

 
Rozkvetlé truhlíky jsou pro každého pěstitele chloubou. Květiny jsou ale velmi křehké, stačí málo a uhynou. Například je musíme správně zalévat, to znamená ani moc, ani málo, ve správný čas a tou pravou vodou. Tak se dnes podíváme zalévání na zoubek...
19.06.2011 12:10 |

podobné články

Eva Decastelo: Na zahradě mám na starosti zalévání!

 
„Vzhledem k tomu, že máme tři děti, jsme spíše praktická rodina. Víc než na kytičky jsme na zeleninu a ovoce. Manžel je z Vysočiny, zvyklý zahradničit, a tak když jsme spolu začali bydlet, vysadil čtyři stromky. Jeden, protože byl blízko elektrického vedení, nepřežil, ale další tři jabloně již začínají plodit,“ říká o svém »zahradničení« moderátorka Eva Decastelo.
21.08.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Eva Decastelo (672 článků)

Dáša zahradnicí! Havlová sázela strom v kostýmku a lodičkách

 
Bývalá první dáma se chopila lopaty a konve na zalévání. Dagmar Havlová (60) vyrazila do pražské botanické zahrady v Troji, aby zasadila japonský javor. „Nesázím strom poprvé,“ ujistila Blesk.
15.05.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1064 článků)