Článek

Zákaz „nebezpečných“ psů ve městech! Po útoku pitbulla se Montreal rozhodl zavést přísná pravidla

 
Montreal se po Quebeku stane dalším kanadským městem, které zakáže pitbully a další psí rasy, které je možné považovat za nebezpečné. Oznámil to v sobotu podle agentury AFP starosta Denis Coderre. Stalo se tak necelé dva týdny poté, co pětapadesátiletá obyvatelka Montrealu zemřela po útoku pitbulla.
19.06.2016 08:05 |

podobné články

Podobné články

Tento rozkošný fešák byl nachytán sousedy, jak souloží pitbulla na dvorku. Seznamte se!

 
Vlastně to chce docela "odvahu":http://www.extra.cz/tema/odvaha. Většina lidí se bojí "pitbulla":http://www.extra.cz/tema/pitbull jenom pohladit, aby jim neukousl ruku i se zápěstím, ale tenhle odvážlivec se jej dokonce rozhodl penetrovat! Ten člověk je vlastně ztělesněním odvahy! Herkules moderní doby!
07.03.2014 09:30 |

podobné články

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Neměl pitbulla na vodítku. Policisté muže zmlátili jako prašivého psa

 
Média v USA zveřejnila další případ poukazující na agresi amerických policistů. Strážníci v New Yorku vtrhli do bytu muže, zmlátili ho a udeřili ho hlavou o zeď. Důvod? Před domem venčil pitbulla bez vodítka. Napadený Nicholson Gregoire (25) skončil se zraněnou rukou a paradoxně právě jemu nyní hrozí až sedm let vězení.
29.12.2015 14:50 |

podobné články

Vláda zřejmě odmítne Rathův návrh na regulaci bojových plemen psů

 
Vláda zřejmě ve středu na svém jednání odmítne poslanecký návrh stíhaného středočeského exhejtmana Davida Ratha, který předložil návrh zákona o regulaci chovu bojových plemen psů. Rath mimo jiné navrhuje zavést povolení k chovu s pětiletou platností a chce také zakázat volný pohyb takovýchto psů bez kontroly a dohledu. Za porušení zákona by bylo možné uložit až stotisícovou pokutu.
23.02.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4395 článků)

Krnáčová chce zase řešit volné pobíhání psů. Praha to už jednou „slízla“

 
Pražský magistrát znovu chystá vyhlášku o volném pobíhání psů. Poslední návrh, který určoval místa pro venčení psů, sklidil kritiku radnic. V prosinci roku 2015 primátorka řekla, že vyhlášku považuje za „zbytečnou šikanu pejskařů“, a přípravu zastavila. Úřad podle Adriany Krnáčové (ANO) nyní připraví smysluplnější návrh. Praha dosud samostatnou vyhlášku týkající se venčení psů nikdy neměla.
14.01.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (656 článků)

Ondřej Švrček: Čipování psů ušetří lidem problémy a obcím nemalé peníze

 
Novela veterinárního zákona nařizuje od roku 2020 čipování psů. Podle poslanců má pomoci zamezit byznysu s nelegálními množírnami. Novela však může významně pomoci i majitelům psů, ochránit zvířata od stresu spojeného s odchytem a obcím ulevit od zbytečných obecních výdajů spojených se zaběhnutím psů. O zbytek se postará chytrá obecní komunikace, kterou dnes již využívá 1/3 obcí v ČR.
23.08.2017 13:30 |

podobné články

Boj proti množírnám psů neustává!

 
Boj proti množírnám psů neustává. Po loňské novele veterinárního zákona, která představuje první vládní opatření namířené proti problémovým chovům psů, se chystá další zpřísnění pravidel. Otevřená zůstává také otázka jednotné evidence psů. Od roku 2020 sice budou muset mít všichni psi povinně čipy, ale údaje nebudou dohledatelné v jednotné databázi.
07.03.2018 08:10 |

podobné články

TOP 09 chce zavést nová pravidla do chovu psů

 
Poslanci za TOP 09 se rozhodli vystavit stopku tzv. množírnám psů. Navrhují předložit prováděcí předpis, který by jasně specifikoval nutné podmínky pro chov a péči o zdraví zvířat. Na změně pracuje expertní skupina složená i ze zástupců kynologické unie, veterinářů a ministerstva zemědělství.
08.07.2015 12:23 |

podobné články

Kickstarter zpřísnil pravidla: už žádné simulace ani rendery

 
Oblíbený Kickstarter, na kterém se to hemží herními projekty, vztyčil na snílky a tvůrce ukazováček. Od dnešního dne platí přísnější pravidla pro to, jak můžete na crowdfundingové službě svůj projekt prezentovat. Pravidla to jsou docela přísná, ale dalo by se říct, že jsou rozhodně ve prospěch přispěvovatelů. Kickstarter se chce novými pravidly odlišit od klasického...
21.09.2012 13:55 |

podobné články

Řápková chce zavést zákaz pobytu i za pouhý přestupek

 
Poslankyně ODS Ivana Řápková, známá svým záhadným studiem v Plzni, navrhuje zavést zákaz pobytu i za některé přestupky. Jako příklad uvádí prostitutky, které své služby nabízejí na místech v rozporu s obecními vyhláškami. Bývalá chomutovská primátorka, známá tvrdým postupem proti neplatičům, chce také novelou přestupkového zákona umožnit úřadům zveřejňovat na úřední desce lidi, kteří pokutu neuhradí. Předloha nyní dorazila do sněmovny.
26.02.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Příběh agresivního pitbulla: Z černého pasažéra se vyklubal psí vymahač dluhů!

 
Děsivý osud zvířete! Asi dvouletý pitbull Karl von Banhof, který dostal v jihlavském městském útulku jméno po dnes již legendárním psu lékaře z filmu Vesničko má středisková, zažil opravdu hodně. Před čtrnácti dny vystoupil zcela opuštěný z vlaku v Jihlavě na nádraží. Majitel se o něj přihlásil. Teď ho však nechce! Psa používal k vymáhání dluhů!
09.02.2014 19:25 |

podobné články

Špaček smazal Ovečkina a Montreal slaví první výhru

 
Čeští hokejisté Tomáš Plekanec s Jaroslavem Špačkem se měrou vrchovatou zasloužili o to, že jejich Montreal zdolal v prvním kole play off Washington 3:2 v prodloužení.
16.04.2010 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Plekanec (275 článků)

Gólman Halák udržel Montreal ve hře, Buffalo deklasovalo Boston

 
Slovenského brankáře Canadiens překonali hokejisté Washingtonu jen jednou a Montreal odvrátil vyřazení z bojů o Stanley Cup.
24.04.2010 09:05 |

podobné články

Fotbalovou MLS bude hrát od roku 2012 i Montreal

 
Montreal byl přijat do zámořské soutěže jako třetí kanadský celek.
07.05.2010 18:00 |

podobné články

Philadelphia v prvním semifinále rozstřílela Montreal

 
San Jose - Chicago 1:2, Philadelphia - Montreal 6:0
17.05.2010 07:25 |

podobné články

Montreal nedokáže vstřelit gól. "Stačí i ňákej ošklivej," říká Plekanec

 
Montreal prohrává v sérii s Philadelphií 0:2 na zápasy, brankáři Leightonovi ještě nevstřelil ani gól.
19.05.2010 15:35 |

podobné články

Obránce Hamrlík se popral, ale dovedl Montreal k výhře

 
Roman Hamrlík odehrál svůj nejlepší zápas za Montreal, v závěru ale prohrál pěstní souboj.
21.05.2010 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Roman Hamrlík (40 článků)