Článek

Zákaz amalgámových plomb: Budou bílé výplně pro děti a těhotné zdarma?

 
Evropská komise zakázala spravovat dětem do 16 let a těhotným ženám zuby standardními amalgámovými plombami. Zdravotní pojišťovny tak budou muset plně hradit jinou variantu zubních výplní. Jakou? To zatím neví. Amalgám se Bruselu nelíbí kvůli tomu, že obsahuje rtuť. Informovala o tom páteční Mladá fronta Dnes.
13.01.2017 10:55 |

podobné články

Podobné články

Rusnok (LIDEM): Hrazení amalgámových plomb pacienty není dobré řešení

 
Vyjádření místopředsedy strany LIDEM – liberální demokraté Jiřího Rusnoka ke zpoplatnění amalgámových plomb.
14.02.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1815 článků)

Platit za obyčejné plomby? Ministerstvo chce přinutit občany k větší prevenci

 
Platbu běžných plomb v hotovosti, snazší přechod k jiné zdravotní pojišťovně či bonus tisíc korun ročně od pojišťovny za účast na prevenci chystá ministerstvo zdravotnictví pro pacienty v novelách pojišťovenských zákonů. Vládě je dá v březnu, platit by měly od ledna 2014. Novinářům to dnes řekl náměstek Petr Nosek. Potvrdil, že ministerstvo se znovu pokusí prosadit placení amalgámových plomb, pojišťovny by je dál hradily jen dětem a seniorům.
14.02.2013 14:15 |

podobné články

Brusel chce zakázat plomby, které hradí pojišťovna. Kvůli životnímu prostředí

 
Brusel by mohl do budoucna zakázat klasické plomby, které hradí pojišťovny. Jsou sice zdarma, ale amalgámové a plné rtuti. Experti Evropské komise, rady i parlamentu by se měli sejít příští týden a probrat škodlivost amalgámových plomb. Návrh však podpoří i ochránci přírody. Vadí jim častá kontaminace životního prostředí.
03.12.2016 15:15 |

podobné články

Heger: Na každý zub bude rok záruka. Opravu bude hradit zubař

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger k tématu zpoplatňování amalgámových plomb ujistil, že budou mít záruční lhůtu jako běžné zboží. Pokud bude nutná oprava, bude ji podle ministra hradit zubař ze svého.
06.06.2011 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1258 článků)

K9 se shodla na změnách ve zdravotnictví. SPORNÉ ZŮSTÁVAJÍ 2 BODY!

 
Šestihodinové jednání lídrů koaličních stran (K9) přineslo shodu nad většinou ze 17 změn, které představil kolegům ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Věci veřejné ve středu odmítly jen zpoplatnění amalgámových plomb a spor zůstává také v definování standardu a nadstandardu zdravotní péče.
25.05.2011 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1258 článků)

Svaz pacientů ČR: Omyl VV. Plomby na záchranu nestačí

 
Strana Věci veřejné se ústy své první místopředsedkyně pochválila, že vybojovala hrazení amalgámových plomb. To ale byla jen jedna položka v dlouhém seznamu porušení Ústavy ČR a mezinárodních zákonů, kterých se koalice chystá dopustit.
02.06.2011 08:50 |

podobné články

Bárta (VV): Jsem hrdý na to být véčkařem

 
Jako strana, která je oproti pravicovým koaličním partnerům ochráncem solidárního přístupu v reformách, jsme byli velmi potěšeni, že jsme nehrazení amalgámových plomb prosadili.
04.06.2011 10:25 |

podobné články

Janek (TOP 09): Dvě a půl miliardy ročně za lenost

 
Lídři koalice pohřbili návrh ministra Hegra ohledně hrazení amalgámových plomb.
07.06.2011 12:10 |

podobné články

Marková (KSČM): Požadavky stomatologů jdou až na hranici vydírání

 
K prohlášení zubních lékařů o hrazení amalgámových plomb pacienty
09.06.2011 19:55 |

podobné články

Bárta: Heger svou nečinnost nezaplombuje

 
Vládou České republiky včera prošel návrh ministra zdravotnictví Leoše Hegera na vyjmutí amalgámových plomb z veřejného zdravotního pojištění. Podle tohoto návrhu by si tak každý (až na vybrané skupiny obyvatel) musel za svoji plombu zaplatit.
01.11.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1258 článků)

Ekologové: Stop amalgámovým plombám. Více rtuti ve vlasech měl i Heger

 
Rtuť z amalgámových zubních plomb se podle českých ekologů dostává do těla a může ohrozit zdraví. Plomby tohoto typu by se proto měly přestat užívat. Stomatologická komora nebezpečí ale zpochybňuje, podle ní není prokázáno. Za amalgámové plomby navíc není odpovídající náhrada, moderní fotokompozita totiž nehradí pojišťovny. Studie sdružení Arnika a nezávislých expertů však ukazuje, že vlasy zubařů obsahují více rtuti.
04.03.2013 09:15 |

podobné články

VV: Ne zpoplatnění amálganových plomb

 
Ministr Heger plánuje zpoplatnění amálganových plomb. Padá tím další slib vlády, který vyjednaly poslanci Věcí veřejných. Nová položka na ceníku zubařských úkonů způsobí další zdražení a zhoršení dostupnosti zdravotní péče pro pacienty. Do rozpočtu přinese podle nejoptimističtějších odhadů zhruba půldruhé miliardy.
01.11.2012 09:00 |

podobné články

Zubaři: Zkažené zuby jsou vaše vina, plombu si zaplaťte

 
Česká stomatologická komora navrhuje, aby si lidé hradili zubní výplně zcela ze svého. Návštěva zubního lékaře by se tak pořádně prodražila. Prezident komory Pavel Chrz návrh obhajuje tím, že za zubní kazy si mohou lidé sami. Se zpoplatněním všech plomb však nesouhlasí řada lékařů i poslanců, informoval iDnes.cz.
07.03.2017 12:25 |

podobné články

Zhubla a měla pokleslé tváře, rozhodla se pro výplně a omládla

 
Simone Andersonová (25) z Nového Zélandu ještě před dvěma lety vážila 169 kilogramů. Nyní váží 77 a má za sebou několik plastik. Po zhubnutí měla totiž tak vytahanou kůži, že operace byla jediným řešením. Kvůli přebytečné kůži se také rozhodla pro výplně tváří, aby nevypadala jako věčný mrzout se svěšenými koutky.
12.08.2016 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Simone Simon (35 článků) , Simone Simone (47 článků) , Simone Simon (22 článků)

Silikonová prsa jsou pasé: Frčí »výplně« v klíně!

 
Posedlost mladistvým vzhledem rozhodně není u konce. Naopak v západní společnosti stále nabírá na obrátkách. Ženy i muži jsou doslova šílení z jakékoli známky pokročilého věku. A stále více jich žádá o pomoc estetickou chirurgii. Jenže omlazováním obličeje to nekončí. Dnes chtějí mít ženy mladistvé i zevní pohlavní orgány. Stále více jich tak žádá injekční výplně stydkých pysků. Přestože je to zákrok riskantní.
09.06.2015 22:05 |

podobné články

Brazilská Miss (†28) si nechala napíchat výplně do obličeje: Takový konec nepřejete nikomu!

 
Nebylo jí ještě ani třicet a už byla závislá na plastických operacích. Řeč je o brazilské krásce Raquel Santos, která zemřela po podivném zákroku. V rodném Riu de Janeiru si nechala do obličeje napíchat výplně, protože se jí nelíbily "vrásky" z úsměvu.
14.01.2016 17:01 |

podobné články

Courteney Cox plastiky zničily obličej! Teď má zpátky přirozený vzhled, své výplně si nechala odstranit

 
Hvězda Přátel Courteney Cox je známá tím, že plastiky a výplně jí kompletně zničily obličej. Nejednou se nechala slyšet, že svých nerozvážných rozhodnutí z minulosti hořce lituje. Teď je ale všemu konec a Courteney má zpátky svou pravou tvář!
26.06.2017 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Courteney Cox (110 článků)

Syn Lucie Bílé Filip skončil s holkou ve vaně. Jsme přátelé, tvrdí

 
Syn zpěvačky Lucie Bílé Filip Kratochvíl se do své plnoletosti obul vší silou. Řídí už auto a sám také rozhoduje, čemu propůjčí své jméno. Naposledy vložil síly do videoklipu osmnáctileté zpěvačky Eki, s níž nyní nafotil velmi odvážné fotografie. Oba tvrdí, že jsou z nich pouze přátelé. Další články k tématu: Syn Lucie Bílé Filip si v klipu zahrál milence své plnoleté vrstevnice Máma je můj nejlepší přítel, říká syn Lucie Bílé MÓDNÍ POLICIE ze Slavíků: Syn Bílé byl k nepoznání, ale obstál
08.05.2013 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2149 článků) , Filip Kratochvíl (84 článků)

To budete zírat: Exmanželka Pepy Vojtka si založila kurz pro těhotné

 
Tanečnice Libuška Vojtková má nový job. Udělala si trenérský kurz na cvičení pro těhotné ženy. A školila ji opravdová hvězda v oboru David Huf. „S Davidem nás dala dohromady společná kamarádka Marie Růžičková, která řídí Kroužky na Vltavě, což je skvělé centrum pro děti. Sama sem už delší dobu jezdím se synem Matyášem (5). Tým Davida Hufa zde organizuje a vede tréninky a kurzy nejen pro maminky. Maruška se zmínila, že plánuje otevřít kurz cvičení pro těhotné, který tu chyběl, a hledá lektorku. Moc ráda jsem s její nabídkou souhlasila,“ prozradila .
31.08.2012 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (558 článků) , David Huf (15 článků)