Článek

„Žádost Senátu je drzost.“ Zeman ve výrocích zdrženlivější nebude

 
Senát vydal tento týden usnesení, v kterém žádá prezidenta, aby svými prohlášeními nerozděloval společnost. To Miloš Zeman považuje za „drzost“ a své výroky prý měnit nehodlá. „Já se zodpovídám pouze voličům,“ uvedla hlava státu v nedělní Partii na Primě.
06.03.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)
Podobné články

Budeme ve výrocích opatrnější, dohodli se Nečas se Schwarzenbergem

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP09) se v úterý ve Sněmovně dohodli, že budou ve svých výrocích ohledně EU zdrženlivější. V minulých dnech byli ve při, Schwarzenberg Nečasovi vytýkal, že za ČR nepřistoupil k paktu rozpočtové odpovědnosti.
07.02.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3511 článků) , Petr Nečas (9162 článků)

Senát krotí Zemana. Náhubek si nasadit nenechá, vzkazuje Ovčáček

 
Prezident Miloš Zeman by měl být ve svých výrocích zdrženlivější a neměl by poškozovat vážnost ústavních orgánů, ohrožovat ideovou orientaci země nebo spojenecké závazky. Na tom se ve čtvrtek shodli senátoři nejtěsnější většinou. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček označil stanovisko Senátu za "náhubek". 
03.03.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)

Okamurův poslanec se zkušenostmi z Ruska: Sobotka měl být zdrženlivější

 
ROZHOVOR Informace, které dostáváme o situaci na Ukrajině, mohou být zkreslené, tvrdí poslanec Úsvitu Jaroslav Holík a sám by byl v postoji vůči Východu zdrženlivější než naše vláda. Protože sám v Rusku šest let žil, vzkazuje: EU by neměla vést silácké řeči. Na téma krize na Ukrajině poskytl rozhovor redakci ParlamentníchListů.cz.
04.03.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Holík (45 článků)

K debatě o Zemanových výrocích se sešla jen necelá polovina senátorů

 
Prezident by měl být podle Senátu ve vyjádřeních zdrženlivý. Neměl by poškozovat vážnost jiných ústavních orgánů ani ohrožovat spojenecké závazky a hodnotovou orientaci České republiky. Jako hlava státu by neměl svými slovy a činy společnost rozdělovat. Senát se na tom dnes shodl nejtěsnější většinou po debatě o sporných výrocích prezidenta Miloše Zemana. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček na twitteru vzápětí napsal, že prezident si náhubek nasadit nenechá.
03.03.2016 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)

Nečas se dohodl s knížetem: Kvůli fiskální dohodě už se hádat nebudeme

 
remiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se dohodli, že budou zdrženlivější ve výrocích ohledně sporu o podpis smlouvy o fiskální unii. Předsedové dvou větších stran vládní koalice hodlají dál jednat o tom, jaké stanovisko vláda nakonec ke smlouvě zaujme.
07.02.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3511 článků) , Petr Nečas (9162 článků)

Schwarzenberg a Nečas: Fiskální unie? Budeme se krotit!

 
AKTUALIZOVÁNO. Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se dnes v podvečer dohodli, že budou zdrženlivější ve výrocích ohledně sporu o podpis smlouvy o fiskální unii. Novinářům to nezávisle na sobě potvrdili oba politici. Předsedové dvou větších stran vládní koalice hodlají dál jednat o tom, jaké stanovisko vláda nakonec ke smlouvě zaujme.
07.02.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3511 článků) , Petr Nečas (9162 článků)

Nečas a Schwarzenberg už se nebudou okřikovat, roztržka ale trvá

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se v úterý ve Sněmovně dohodli, že budou ve svých výrocích ohledně EU zdrženlivější. V minulých dnech byli ve při, Schwarzenberg Nečasovi vytýkal, že za ČR nepřistoupil k paktu rozpočtové odpovědnosti. Přes dohodu o opatrném vyjadřování jejich spor nadále trvá.
07.02.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3511 článků) , Petr Nečas (9162 článků)

40 milionů pro Čechy unesené v Libanonu? Zeman: Drzost, to oni mají platit

 
Za nehoráznou drzost považuje prezident Miloš Zeman odškodné, které po státu požadují Češi unesení v Libanonu. Na tiskovce to uvedl Jiří Ovčáček. Podle Hradu by naopak měli unesení zaplatit náklady, které vznikly státu. Vedle toho hradní mluvčí řešil návštěvu kancléřky Angely Merkelové, pro kterou má prý Zeman „originální dárek“. A opět se ohradil proti kritikům důkladných kontrol na Pražském hradě.
23.08.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1479 článků) , Miloš Zeman (15162 článků)

Pikantní čtvrteční Senát: Zeman stupňuje výroky, čekáme na tragédii. Na ulici poteče krev! Pokořit prezidenta mnohé přitahuje jako světlo lampy hmyz...

 
"Žijeme v době tak rozjitřené, že stále se stupňující výroky prezidenta mohou způsobit, nebo být záminkou k tragickému chování jednotlivců či celých skupin. Netečnost k tomuto jednání je čekáním na možnou tragédii. Kdy na ulici poteče krev či půjde o život," uvedl při jednání v Senátu o prezidentových výrocích Jiří Šesták, iniciátor usnesení, které nakonec senátoři schválili. Zemana naopak ze všech sil hájil Jan Veleba (SPO). "Vím, že politické ego a touha pokořit prezidenta republiky na půdě parlamentu mnohé přitahuje jako světlo noční lampy hmyz, a že tomu nelze odolat. Ten, komu dnešní nepatřičný bod ublíží, to nebude Miloš Zeman, to bude Senát," prohlásil.
03.03.2016 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)

Žaloba na Klause rozdělila ČSSD: Nedorozumění a strach

 
Sociální demokraty v Senátu rozděluje postoj k ústavní žalobě na prezidenta Václava Klause pro velezradu. Zatímco někteří, třeba Jiří Dienstbier, návrh ochotně podepsali a ještě ho srdnatě hájí v televizních debatách, jiní jsou zdrženlivější. Poslanec ČSSD Vítězslav Jandák pak svým kolegům v Senátu vzkázal, že vůbec netuší, co je velezrada.
27.02.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (346 článků) , Václav Klaus (8256 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Zeman drží „basu“ s Babišem i ohledně rušení Senátu. Štěch se drží za hlavu

 
Zatímco vicepremiér Andrej Babiš (ANO) čelí za veletoč kolem rušení Senátu kritice dokonce z řad svého hnutí ANO, jeho tradiční spojenec ho podpořil. Prezident Miloš Zeman pochybuje o smyslu Senátu, mohl by být sice pojistkou demokracie, ale není si jist, jestli horní komoru Česká republika potřebuje. Zeman to v úterý řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) ho za prohlášení pokárali.
18.10.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7393 článků) , Miloš Zeman (15162 článků)

Lucie Bílá: Víc než jen drzost

 
KOMENTÁŘ: Lucie Bílá je zpátky. Pozvat v přímém přenosu diváky nejsledovanější televize, aby se raději dívali na druhou nejsledovanější televizi je taková drzost, že nezbývá než se tomu pěkně od plic zachechtat.
30.11.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (1928 článků)

Drzost, vypěnil Kubek na šéfku sester z ODS. Něco se chystá

 
Výrok ředitelky Všeobecné Fakultní nemocnice v Praze a prezidentky České asociace sester Dany Juráskové o zrušení povinného členství v České lékařské komoře označil její prezident Milan Kubek za drzost. Že politici na komoru něco šijí, o tom nic neví.
02.03.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Neskutečná drzost: Ruská vlajka nad Prahou!

 
Taková drzost! Na věž pražské Staroměstské radnice těsně před koncem poslední třetiny vylezlo několik mladých ruských turistů a v rudých mikinách tam vyvěsili ruskou vlajku.
16.05.2011 12:10 |

podobné články

Komunisté jsou až obludně drzí, píše Reflex

 
Drzost moderních komunistů je k pláči. Navazuje na drzost, která pro ně byla běžná už v době tzv. "za bolševika", kdy byla až obludná. Tehdy si totiž komunisté popravovali vlastní lidi a ještě dovedli poučovat. Takové jsou názory komentátora Reflexu Jana Jandourka.
09.07.2011 17:25 |

podobné články

Josef Dobeš: Kalousek je provokatér. Bátora a nácek? Drzost

 
Ministr školství z Věcí veřejných Josef Dobeš se ohradil proti tomu, že ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09 označil šéfa personálního oddělení jeho resortu za neonacistu. Považuje to za provokaci a drzost.
25.08.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5804 článků)

DRZOST pěstitelů! Policie odhalila 5 pater prošpikovaných trávou

 
Policie odhalila obrovskou pěstírnu marihuany. Drzost dealerů nezná hranic, drogy totiž pěstovali přímo ve městě a to hned v pětipatrové budově.
02.02.2012 08:40 |

podobné články

To je drzost! Zloděj kopal do ženy, která mu nechtěla dát kabelku

 
Drzost lupičů nezná mezí. Zloděj přepadl v Ostravě ženu, které chtěl ukrást kabelku. Ta se jí ale nechtěla vzdát. Lupič jí táhl po zemi několik desítek metrů a pak do ní začal kopat.
09.03.2012 10:35 |

podobné články

VIDEO - Krásná zlodějka koňských sedel! Ta ženská má neuvěřitelnou drzost!

 
Pořádnou drzost prokázala mladá žena, která nakráčela do stájí v Šilheřovicích na Ostravsku a přímo od koní si odnesla jezdecké sedlo za 30 tisíc korun. A podle všeho navíc takto nekradla poprvé!
16.03.2012 05:15 |

podobné články