Článek

„Žádost Senátu je drzost.“ Zeman ve výrocích zdrženlivější nebude

 
Senát vydal tento týden usnesení, v kterém žádá prezidenta, aby svými prohlášeními nerozděloval společnost. To Miloš Zeman považuje za „drzost“ a své výroky prý měnit nehodlá. „Já se zodpovídám pouze voličům,“ uvedla hlava státu v nedělní Partii na Primě.
06.03.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20138 článků)
Podobné články

Budeme ve výrocích opatrnější, dohodli se Nečas se Schwarzenbergem

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP09) se v úterý ve Sněmovně dohodli, že budou ve svých výrocích ohledně EU zdrženlivější. V minulých dnech byli ve při, Schwarzenberg Nečasovi vytýkal, že za ČR nepřistoupil k paktu rozpočtové odpovědnosti.
07.02.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Petr Nečas (9257 článků)

Senát krotí Zemana. Náhubek si nasadit nenechá, vzkazuje Ovčáček

 
Prezident Miloš Zeman by měl být ve svých výrocích zdrženlivější a neměl by poškozovat vážnost ústavních orgánů, ohrožovat ideovou orientaci země nebo spojenecké závazky. Na tom se ve čtvrtek shodli senátoři nejtěsnější většinou. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček označil stanovisko Senátu za "náhubek". 
03.03.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20138 článků)

Okamurův poslanec se zkušenostmi z Ruska: Sobotka měl být zdrženlivější

 
ROZHOVOR Informace, které dostáváme o situaci na Ukrajině, mohou být zkreslené, tvrdí poslanec Úsvitu Jaroslav Holík a sám by byl v postoji vůči Východu zdrženlivější než naše vláda. Protože sám v Rusku šest let žil, vzkazuje: EU by neměla vést silácké řeči. Na téma krize na Ukrajině poskytl rozhovor redakci ParlamentníchListů.cz.
04.03.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Holík (55 článků)

K debatě o Zemanových výrocích se sešla jen necelá polovina senátorů

 
Prezident by měl být podle Senátu ve vyjádřeních zdrženlivý. Neměl by poškozovat vážnost jiných ústavních orgánů ani ohrožovat spojenecké závazky a hodnotovou orientaci České republiky. Jako hlava státu by neměl svými slovy a činy společnost rozdělovat. Senát se na tom dnes shodl nejtěsnější většinou po debatě o sporných výrocích prezidenta Miloše Zemana. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček na twitteru vzápětí napsal, že prezident si náhubek nasadit nenechá.
03.03.2016 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20138 článků)

Nečas se dohodl s knížetem: Kvůli fiskální dohodě už se hádat nebudeme

 
remiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se dohodli, že budou zdrženlivější ve výrocích ohledně sporu o podpis smlouvy o fiskální unii. Předsedové dvou větších stran vládní koalice hodlají dál jednat o tom, jaké stanovisko vláda nakonec ke smlouvě zaujme.
07.02.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Petr Nečas (9257 článků)

Schwarzenberg a Nečas: Fiskální unie? Budeme se krotit!

 
AKTUALIZOVÁNO. Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se dnes v podvečer dohodli, že budou zdrženlivější ve výrocích ohledně sporu o podpis smlouvy o fiskální unii. Novinářům to nezávisle na sobě potvrdili oba politici. Předsedové dvou větších stran vládní koalice hodlají dál jednat o tom, jaké stanovisko vláda nakonec ke smlouvě zaujme.
07.02.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Petr Nečas (9257 článků)

Nečas a Schwarzenberg už se nebudou okřikovat, roztržka ale trvá

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se v úterý ve Sněmovně dohodli, že budou ve svých výrocích ohledně EU zdrženlivější. V minulých dnech byli ve při, Schwarzenberg Nečasovi vytýkal, že za ČR nepřistoupil k paktu rozpočtové odpovědnosti. Přes dohodu o opatrném vyjadřování jejich spor nadále trvá.
07.02.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Petr Nečas (9257 článků)

40 milionů pro Čechy unesené v Libanonu? Zeman: Drzost, to oni mají platit

 
Za nehoráznou drzost považuje prezident Miloš Zeman odškodné, které po státu požadují Češi unesení v Libanonu. Na tiskovce to uvedl Jiří Ovčáček. Podle Hradu by naopak měli unesení zaplatit náklady, které vznikly státu. Vedle toho hradní mluvčí řešil návštěvu kancléřky Angely Merkelové, pro kterou má prý Zeman „originální dárek“. A opět se ohradil proti kritikům důkladných kontrol na Pražském hradě.
23.08.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2081 článků) , Miloš Zeman (20138 článků)

Žaloba na Klause rozdělila ČSSD: Nedorozumění a strach

 
Sociální demokraty v Senátu rozděluje postoj k ústavní žalobě na prezidenta Václava Klause pro velezradu. Zatímco někteří, třeba Jiří Dienstbier, návrh ochotně podepsali a ještě ho srdnatě hájí v televizních debatách, jiní jsou zdrženlivější. Poslanec ČSSD Vítězslav Jandák pak svým kolegům v Senátu vzkázal, že vůbec netuší, co je velezrada.
27.02.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (383 článků) , Václav Klaus (8977 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Pikantní čtvrteční Senát: Zeman stupňuje výroky, čekáme na tragédii. Na ulici poteče krev! Pokořit prezidenta mnohé přitahuje jako světlo lampy hmyz...

 
"Žijeme v době tak rozjitřené, že stále se stupňující výroky prezidenta mohou způsobit, nebo být záminkou k tragickému chování jednotlivců či celých skupin. Netečnost k tomuto jednání je čekáním na možnou tragédii. Kdy na ulici poteče krev či půjde o život," uvedl při jednání v Senátu o prezidentových výrocích Jiří Šesták, iniciátor usnesení, které nakonec senátoři schválili. Zemana naopak ze všech sil hájil Jan Veleba (SPO). "Vím, že politické ego a touha pokořit prezidenta republiky na půdě parlamentu mnohé přitahuje jako světlo noční lampy hmyz, a že tomu nelze odolat. Ten, komu dnešní nepatřičný bod ublíží, to nebude Miloš Zeman, to bude Senát," prohlásil.
03.03.2016 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20138 článků)

Zeman drží „basu“ s Babišem i ohledně rušení Senátu. Štěch se drží za hlavu

 
Zatímco vicepremiér Andrej Babiš (ANO) čelí za veletoč kolem rušení Senátu kritice dokonce z řad svého hnutí ANO, jeho tradiční spojenec ho podpořil. Prezident Miloš Zeman pochybuje o smyslu Senátu, mohl by být sice pojistkou demokracie, ale není si jist, jestli horní komoru Česká republika potřebuje. Zeman to v úterý řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) ho za prohlášení pokárali.
18.10.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11997 článků) , Miloš Zeman (20138 článků)

Sněmovní výbor bude řešit Pelikánovy výroky ke stíhání Babiše

 
Ve Sněmovně se dnes sejde ústavně právní výbor, aby jednal o výrocích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) k policejnímu postupu při vyšetřování kauzy Andreje Babiše (ANO). Jednání výboru se uskuteční na žádost skupiny jeho členů, kterým se nelíbily ministrovy výroky z minulého týdne v týdeníku Respekt. Pelikán řekl mimo jiné, že policejní žádost o vydání Babiše k trestnímu stíhání má ovlivnit volby. Podle tiskového odboru ministerstva spravedlnosti se jednání výboru zúčastní.
30.08.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11997 článků)

Vedení ODS jedná o Topolánkově budoucnosti

 
Grémium občanské demokratické strany začalo v úterý ráno jednat o výzvě, kterou šéfovi strany Mirku Topolánkovi adresoval předseda Senátu Přemysl Sobotka. Ten mu v souvislosti s Topolánkovými výroky na adresu Židů, homosexuálů či církví v pondělí doporučil odchod z kandidátky a případně i z čela ODS. K Sobotkovi se připojili také senátor Alexandr Vondra a místopředsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Další lidé z vedení strany byli ve svých soudech zdrženlivější.
23.03.2010 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2133 článků) , Alexandr Vondra (1123 článků) , Přemysl Sobotka (461 článků) , Miroslava Němcová (1361 článků)

Gazdík: VV jsou směšné, omlouvám se za ně občanům

 
AKTUALIZOVÁNO. Věci veřejné jsou podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) bez vedení ministerstva vnitra "politické nuly". Do VV se ostře obul i jejich koaliční partner. Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík řekl, že jsou VV směšné a že se za ně omlouvá občanům. Premiér Petr Nečas byl zdrženlivější.
07.06.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků) , Petr Gazdík (871 článků) , Petr Gazdík (860 článků)

Veleba vrací úder Štěchovi za jeho výroky pro PL: Tohle byl alibismus!

 
ROZHOVOR Návrh na zdrženlivější vystupování prezidenta Miloše Zemana v Senátu prošel především kvůli neúčasti senátorů sociální demokracie, nikoliv SPO, tvrdí senátor Jan Veleba a reaguje tak na rozhovor předsedy komory Milana Štěcha pro ParlamentníListy.cz. Štěch se v něm nechal slyšet, že naopak členové za SPO umožnili, aby usnesení prošlo.
13.03.2016 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20138 článků) , Milan Štěch (663 článků)

Pokud nebude proti Zemanovi kandidovat jiný Zeman a Zeman bude obhajovat, vyhraje Zeman, sdělil PL Ivan Bartoš

 
ROZHOVOR Ztrátou důvěry v politiku si vysvětluje předseda Pirátské strany Ivan Bartoš slabou účast v nedávných volbách. Babiš a Kalousek si podle něj nemají co vyčítat, sociální demokraté mají kauz na deset kabátů ostudy. Kriticky pohlíží i na KDU-ČSL a ODS není nová, ale malá. Zajímavě se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k příští prezidentské volbě: „Pokud nebude proti Miloši Zemanovi kandidovat nějaký jiný Miloš Zeman a Miloš Zeman bude post obhajovat, vyhraje opět Miloš Zeman.“
31.10.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20138 článků) , Ivan Ivan (861 článků)

Odneste to, zakopejte to někam, zavelel šéf Senátu na zpívající notebook

 
O kulturní vložku se postaral dnes v Senátu notebook jednoho ze senátorů. Ten se totiž na začátku dnešní schůze senátorů rozezněl na stole přímo v jednacím sále písní připomínající skladbu ze známého filmu Kmotr. „Odpojte to, vyneste to ze sálu,“ reagoval na to se smíchem předseda Senátu Milan Štěch. Podle senátora Jaroslava Kubery má jít dokonce o novou znělku Senátu. Kancelář Senátu ale o tom nic neví, znějící notebook byl prý jen nedopatření.
25.04.2012 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (590 článků) , Milan Štěch (663 článků)

Lucie Bílá: Víc než jen drzost

 
KOMENTÁŘ: Lucie Bílá je zpátky. Pozvat v přímém přenosu diváky nejsledovanější televize, aby se raději dívali na druhou nejsledovanější televizi je taková drzost, že nezbývá než se tomu pěkně od plic zachechtat.
30.11.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2234 článků)

Drzost, vypěnil Kubek na šéfku sester z ODS. Něco se chystá

 
Výrok ředitelky Všeobecné Fakultní nemocnice v Praze a prezidentky České asociace sester Dany Juráskové o zrušení povinného členství v České lékařské komoře označil její prezident Milan Kubek za drzost. Že politici na komoru něco šijí, o tom nic neví.
02.03.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)