Článek

Žádná pop music! Začíná festival Eurotrialog Mikulov

 
V Mikulově začíná v pátek již 17. ročník hudebního festivalu, který nabídne koncerty Republic of Two, Vložte kočku, Kuzmich Orchestra, Tvrdý/Havelka nebo Kieslowski.
28.08.2015 11:40 |

podobné články

Podobné články

Na odlišnost od mainstreamových festivalů sází Eurotrialog Mikulov

 
Hudební festival Eurotrialog Mikulov proběhne 23. až 24. srpna již popatnácté. Festival sází na alternativní rock, punk, hip hop či world music.
20.06.2013 13:35 |

podobné články

Na mikulovském festivalu zahrají v létě desítky indie kapel

 
S programem založeným na velkém množství alternativních kapel se chce na přeplněném trhu festivalů i letos prosadit mikulovský Eurotrialog. Slibuje alternativní rock, pop a folk. Festival Eurotrialog Mikulov se koná 13. až 15. srpna.
08.04.2010 11:30 |

podobné články

Nahota, drogy nebo chlast. Česká pop-music s tím příliš nepracuje

 
Zatímco se česká pop-music krčí na malém území ve střední části Evropy a mnohokrát už prokázala – naposledy při trpkých účastech na soutěžích Eurosong – že není schopna konkurovat v podstatě nikomu, z tradičních bašt k nám přicházejí leckdy slušné skladby, šum cvrkotu i to, co v posledních letech cirkusem pop-music hýbe, a sice skandály.
31.12.2013 10:45 |

podobné články

Eurotrialog v Mikulově: Už jsme doma, Midi Lidi, Traband i slam poetry

 
Především desítky alternativních skupin, ale také živě přednášená poezie patří k festivalu Eurotrialog v Mikulově. Proběhne od 13. do 15. srpna.
12.08.2010 13:50 |

podobné články

Glosa: Eurotrialog je alternativním ostrůvkem v srdci Pálavy

 
Mikulovský Eurotrialog oslavil třicátiny kapely Už jsme doma, nechával protékat „dunajskou vlnu“, zavzpomínal na Filipa Topola a s vínem a burčákem se loučil s festivalovou sezónou.
30.08.2015 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Filip Topol (26 článků)

Festival uměleckého designu Křehký Mikulov opět překvapil

 
Myšlenka spojit umělecký design s malebným prostředím mikulovského zámku se loni osvědčila natolik, že se pořadatelé rozhodli uspořádat druhý ročník festivalu Art Design Křehký Mikulov. Expozicím vévodí dekadentní lustr i přehlídka sklářského výtvarníka Vratislava Šotoly, kterou dala dohromady jeho dcera.
05.06.2012 10:20 |

podobné články

Křehký Mikulov s uměleckým designem i fotoateliérem

 
Malebné prostředí mikulovského zámku ožije potřetí výběrem českého a evropského uměleckého designu. Festival Křehký Mikulov, který se uskuteční od 7. 6. do 9. 6., představí objekty, nábytek i umělecké projekty.
07.06.2013 10:50 |

podobné články

Mikulovská přehlídka „darovaného“ designu

 
Design a zámek Mikulov se počtvrté stanou příležitostí, jak si vychutnat atmosféru provoněnou nevšedním uměním. Od 30. května do 1. června se tam uskuteční festival Křehký Mikulov.
28.05.2014 10:41 |

podobné články

Šotolovo sklářské umění a designové novinky na festivalu Křehký Mikulov

 
Kulisy romantického jihomoravského Mikulova na tři dny ožijí festivalem designu a umění Křehký Mikulov. Jeho druhý ročník začíná v pátek a v prostorách zámku potrvá do neděle. Páteční slavnostní zahájení zpestří DJ Gadjo a Mario Bihari, výstavy budou přístupny až do 19. srpna.
01.06.2012 12:20 |

podobné články

Tonya Graves: Pop může oslovit spoustu lidí

 
Zpěvačka Tonya Graves vydává debutové album I’m The Only Me. "Dosud jsem pop moc nezpívala. Monkey Business, s nimiž zpívám, k němu sice inklinují, ale vycházejí z funku a jsou velmi svobodní. Pop má tu výhodu, že může oslovit spoustu lidí. A také si myslím, že pokud člověk nechce být stylově vyhraněný, vždycky dělá pop," řekla v rozhovoru pro Právo Tonya.
03.10.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tonya Graves (85 článků)

Asistent Andyho Warhola si zamiloval pop-art: Podívejte na jeho nahou Madonnu nebo Angelinu Jolie

 
Americký umělec Steven Alan Kaufman byl hlavním asistentem průkopníka uměleckého směru pop-art Andyho Warhola, který si zkrátil jeho jméno jen na iniciály a říkal mu „SAKu“. Kaufman se kromě pop-artu věnoval rovněž sochařství, fotografování, sklenářství nebo tvořil filmy. Umělec, jenž pracoval s Warholem od svého mládí, zemřel před dvěma lety, nedožil se ani 40. narozenin. Přesto po sobě zanechal velké množství uměleckých děl, mezi která patří například v pop-artu ztvárněné legendární snímky slavných osobností.
26.02.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2045 článků) , Madonna (950 článků) , Andy Warhol (92 článků) , Andy Kaufman (1 článek)

Festival Eurotrialog sází na Bittovu a připomíná Topola

 
Mikulovský festival se letos snaží oživit dramaturgii jmény, sdruženými pod hlavičkou vydavatelství Polí5.
21.08.2014 14:35 |

podobné články

Spojnice mezi Brnem a Vídní povede přes Mikulov

 
Příznivou zprávu veze do Vídně český velvyslanec Jan Koukal. Z jednání ministra dopravy Gustáva Slamečky se zástupci kraje a starosty odešel v úterý s informací, že ministerstvo dopravy dá zelenou stavbě spojení Brna a Vídně na trase přes Mikulov.
23.02.2010 18:25 |

podobné články

Mikulov: O lidi se starají, o kytky ne

 
Dobré jídlo, levné víno a krásné centrum, které nehyzdí žádné nevzhledné stavby z dob socialismu. Tak působí Mikulov. Škoda že v infocentru jsou připraveni hlavně na zahraniční turisty a botanická zahrada u zámku je plná zvadlých květin.
31.07.2010 07:51 |

podobné články

Spotřebitelé zvolili novinkami roku Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut a Víno Mikulov Motýl

 
Prestižní soutěž Volba spotřebitelů, kterou organizuje společnost Atoz retail, ocenila hned dvakrát titulem „Novinka roku“ v kategoriích Vína a Sekty produkty společnosti BOHEMIA SEKT. Získaly jej jednoodrůdový prémiový sekt Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut a také značka tichých vín Víno Mikulov Motýl, která v předchozím roce prošla redesignem.
14.05.2014 15:00 |

podobné články

Mikulov a Mikulovsko, místa vína a památek

 
První zmínky o Mikulovu spadají do 12. století. Dnes v tomto starobylém městě v jihomoravském kraji žije přes sedm tisíc obyvatel. Mikulovsko vám nabídne známé Pálavské vinobraní, či tzv. „Moravské moře“, samozřejmě i pohádkové zámky a přírodní krásy. Mikulov ale rozhodně stojí za návštěvu už jen pro nespočet historických památek. Navíc jedna z našich nejkrásnějších krajin Pálava, letos slaví 40 let od svého vzniku.
20.05.2016 12:10 |

podobné články

Zámek Mikulov a Kozí Hrádek zůstanou naše! Princezna u soudu neuspěla! U hrobky má ale ještě šanci…

 
Princezna Olga Maria de las Mercedes Dietrichsteinová (85) chtěla vrátit do rodinného majetku Zámek Mikulov, Kozí Hrádek, několik dalších domů v Mikulově a zhruba 200 pozemků. Tyto požadavky ale Krajský soud v Brně zamítl. Pouze u Dietrichsteinské hrobky vrátil věc vrátil k projednání okresnímu soudu.
09.03.2017 14:15 |

podobné články

Asa spojuje pop a world music s nádhernou lehkostí

 
Africká zpěvačka Asa, která si vybojovala velký respekt v západní Evropě a ani u nás už není neznámá (v Praze odehrála vynikající koncert v roce 2008), s nádhernou lehkostí spojuje pop a world music. Právě dotočila albovou novinku Beautiful Imperfection.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Jak šel čas s majitelkou největšího hlasu české pop music? Na prahu šedesátky vypadá lépe než před třiceti lety

 
Čas se sice zastavit nedá, majitelce jednoho z největších hlasů české pop music o rozsahu třech a půl oktávy se ale docela úspěšně daří popírat jeho zákonitosti. Přesvědčte se sami, jak šel čas s dámou, která dnes na prahu šedesátky vypadá jako mladší sestra sebe sama z doby, kdy byla na vrcholu kariéry, válcovala hitparády svými hity a sbírala Zlaté slavíky.
29.07.2012 06:10 |

podobné články