Článek

Začíná korida v Pamploně: Barbarská jatka, nebo ušlechtilé divadlo?

 
Až první červencovou středu odbije poledne, rozezní se v České republice jako vždy sirény. V Pamploně na severu Španělska místo nich vyšlehne z okna radnice rachejtle, která oznámí zahájení fiesty San Fermina, nejznámější svého druhu na světě. Statisíce lidí v bílém si na krk uvážou červené šátky a budou je nosit dalších osm dní, dokud fiesta neskončí. Opět se povedou debaty, zda je tahle událost, jejíž součástí je i proslulý běh s býky ulicemi nebo večerní korida v aréně, barbarským týráním zvířat, či velkolepým uctěním tradic.
29.06.2016 18:50 |

podobné články

Podobné články

Brutální korida: Býk napíchl mladého matadora! Trefil se přímo do zadku

 
Španělský matador (19) se přesvědčil o tom, jak může být korida brutální a bolestivá. Během zápasu se totiž role obrátily a matadora prošpikoval svými rohy rozzuřený býk. A trefil se do velmi choulostivých partií!
11.04.2016 10:30 |

podobné články

Divoká korida: Zkrvavené genitálie, uřezané uši a půltunový býk

 
Populární festival ve španělské Pamploně začal ve čtvrtek během býků, nahými dívkami i sangrií tekoucí proudem. To byl ale jen malý předkrm před hlavní atrakcí – koridou nebo-li býčími zápasy. Jednou z hvězd, které se utkaly s rozzuřenými zvířaty, byl matador Roca Rey (19). Toho přitom na jaře během zápolení býk nabral na rohy – trefil se mu přímo do hýždí – a vláčel ho přes celou arénu. Ani tentokrát se mladík nevyhl poraněním. Zvíře mu udeřilo do slabin. Zápas tak matador dokončil s odhaleným zkrvaveným rozkrokem.
09.07.2016 05:55 |

podobné články

Jatka 78 poprvé hostí zahraniční soubory

 
V nově otevřeném kulturním prostoru Jatka 78 v pražských Holešovicích se během víkendu poprvé představí zahraniční soubory nového cirkusu. Od 29. listopadu do 3. prosince v rámci akce „Cirkusový jatka“ vystoupí zahraniční soubory nového cirkusu.
29.11.2014 09:32 |

podobné články

Pytlák zabíjel březí laně a ušlechtilé jeleny. Sadista si maso nevzal

 
Bulharskem v posledních dnech otřásla kauza, kdy sadistický pytlák postřílel tři ušlechtilé jeleny a čtyři březí laně. Udělal tak v území státního hospodářství pro chov lovné zvěře Černý Lom v oblasti Popovo. Pracovníci lesního hospodářství vše zdokumentovali a nahlásili.
10.02.2017 18:30 |

podobné články

Při bězích před býky v Pamploně byli zraněni čtyři lidé

 
Čtyři lidé byli v úterý zraněni při tradičním úprku před býky ve španělské Pamploně. Běhy s býky v křivolakých uličkách středověkého města na severu Španělska jsou součástí tradičních týdenních oslav místního patrona svatého Fermína.
07.07.2009 12:15 |

podobné články

Býci ve španělské Pamploně zranili další tři běžce

 
Během tradičního běhu s býky ve španělském městě Pamploně v pondělí utrpěli zranění tři lidé. Všichni přežili, tentokrát býci žádného z nich nenabrali na rohy.
12.07.2010 17:55 |

podobné články

Devět lidí se zranilo při posledním úprku před býky ve španělské Pamploně

 
Při středečním posledním běhu před býky v severošpanělské Pamploně utrpělo zranění devět lidí. Tři z nich zasáli býci rohy. Informovaly o tom úřady v Navaře.
14.07.2010 12:50 |

podobné články

Dobrodruzi se vrhají býkům do cesty, v Pamploně začal tradiční festival

 
Tisíce dobrodruhů a diváků se jako každý rok opět sešly ve španělské Pamploně na tradičním festivalu svatého Fermína. Letošní ročník odstartoval ve čtvrtek 7. července prvním během, kdy odvážlivce pronásledovalo šest mohutných býků.
08.07.2011 13:35 |

podobné články

Běhy s býky Pamploně zakončil svíčkový ceremoniál

 
O půlnoci ze čtvrtka na pátek oficiálně skončily oslavy svátku svatého Fermína ve španělské Pamploně. Tisíce lidí se zúčastnily závěrečného ceremoniálu se svíčkami, píše agentura AFP.
15.07.2011 04:45 |

podobné články

VIDEO: To musíte vidět! Dělostřelec Ronaldo málem rozerval síť

 
Fotbalová hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo v duelu proti Pamploně opět předvedla svou výjimečnost. Obávaný střelec napřáhl z dobrých 30 metrů a jeho parádní rána skončila výstavním gólem. Ronaldo se v utkání proti Pamploně nakonec gólově prosadil ještě jednou a jeho tým nakonec vyhrál 5:1.
01.04.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (471 článků)

Australanka hledala v Pamploně adrenalin, našla ho na rohách býka

 
Rozzuřený býk dnes nabral na rohy a vážně zranil Australanku (23), která se účastnila dalšího dne tradičního běhu s býky ve španělské Pamploně. Různá zranění utrpěli ještě další čtyři lidé.
14.07.2013 12:10 |

podobné články

Od 18 let: Býci v Pamploně propíchli rohy dva lidi! Foto jen pro silné žaludky

 
Při posledním letošním běhu s býky v severošpanělské Pamploně, který uzavřel více než týden trvající tradiční oslavy svátku svatého Fermína, se dnes zranilo několik lidí. Zvířata nabrala v úzkých uličkách na rohy dva ze zhruba dvou stovek odvážlivců, kteří býky při běhu městem doprovázeli, uvedla agentura AP. V nemocnici skončilo s drobnějšími zraněními i dalších pět lidí.
14.07.2014 11:20 |

podobné články

Býčí slavnosti v Pamploně provázejí protesty: Nahá prsa a krev z prášku!

 
Druhý červencový víkend je v Pamploně tradičně vyhrazen kontroverzním býčím slavnostem. I letos se na festival San Fermín, který potrvá do příštího pátku, sjeli jak jeho milovníci, tak odpůrci.
08.07.2017 05:05 |

podobné články

Býčí slavnosti v Pamploně provázejí protesty: Nahá prsa a krev z prášku!

 
Druhý červencový víkend je v Pamploně tradičně vyhrazen kontroverzním býčím slavnostem. I letos se na festival San Fermín, který potrvá do příštího pátku, sjeli jak jeho milovníci, tak odpůrci.
11.07.2017 12:25 |

podobné články

Krvavá jatka na býčích zápasech: Zvíře se dostalo do hlediště!

 
Španělsko a korida jednoduše patří k sobě. Vždycky však vše nejde podle scénáře. Ve středu došlo v býčí aréně nedaleko Pamplony k dramatické situaci, když býk přeskočil bezpečnostní zátarasy a dostal se do hlediště mezi lidi. Křičící diváci se zoufale snažili před zvířetem utéct. Na třicet z nich bylo zraněno. Býka se podařilo dostat pod kontrolu asi po 15 minutách, ale později byl usmrcen.
19.08.2010 19:10 |

podobné články

Jatka při útěku před býky. Mrtvý a 61 zraněných. VIDEO

 
Tradiční úprk před býky ve španělské Pamploně má smutné důsledky. Poprvé po 14 zemřel muž.
11.07.2009 13:25 |

podobné články

Slevomat fandí divadlu. 27. březen - Světový den divadla

 
Největší slevový portál Slevomat po zkušenostech s úspěšným  lastminute prodejem vstupenek do divadel postupně rozšiřuje nabídku zlevněných vstupenek na divadelní představení různých žánrů. Kromě dlouhodobých partnerů, jakými jsou například Divadlo Na Jezerce, Divadlo v Dlouhé, Divadlo Komedie, Ypsilonka, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana a Švandovo divadlo, spolupracuje Slevomat celkem se 70 divadly, která zde stále častějí nabízí poslední volná místa na svá představení.
27.03.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (269 článků)

Hrůzná jatka v Lovosicích. Zabíjení mačetami, po mase běhaly krysy

 
Nelegálně Vietnamci provozovaná jatka v Lovosicích zburcovala úřady v Ústeckém kraji.
07.12.2009 13:30 |

podobné články

Vietnamská jatka: Prasata porcovali mačetami!

 
Černá vietnamská jatka v Lovosicích je místo jako z hororu! Prasata zde pracovníci neomračovali a rovnou zabíjeli mačetami!
07.12.2009 19:50 |

podobné články