Článek

Začal boj o český vinařský trůn

 
K obratu bezmála jedné miliardy korun se má už letos přiblížit skupina firem z oblasti pěstování, zpracování a prodeje vína vlastněných silnou finanční skupinou FPD Group. Poslední akvizicí se stal vstup tohoto investora do společnosti Neoklas. Ta ve slovácké vinařské oblasti hospodaří na 345 hektarech vinic a celou produkci zpracovává ve vlastním moderním výrobním závodě v jihomoravských Šardicích s kapacitou 3 miliony litrů vína.
21.04.2016 13:25 |

podobné články

Podobné články

Malí vinaři založili asociaci, chtějí zrušit Vinařský fond. Kalouskovu daň odmítají

 
Menší moravští vinaři založili Vinařskou asociaci, která kritizuje Svaz vinařů a státem zřízený Vinařský fond. Tomu například vytýkají to, že podporuje lahvování vín a ne samotné domácí vinařství. Asociace odmítá Svaz vinařů a chce přímo zrušení Vinařského fondu. Informují o tom Lidové noviny (LN). Mezi zakladateli asociace je například dvojnásobný držitel titulu Vinař roku Josef Valihrach nebo Vladimír Železný, který ovládá firmu Tanzberg Mikulov.
04.02.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (151 článků)

Ústecký kraj: Vinařský hrozen potvrdil kvalitu vín z regionu

 
Ceny hejtmana Ústeckého kraje předala u příležitosti soutěžní výstavy vín Vinařský hrozen v Litoměřicích hned dvěma zasloužilým vinařům krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová.
05.06.2016 19:15 |

podobné články

Škodíte malým vinotékám, čertila se opozice. Vinařský zákon ale prošel

 
Snaha zamezit šíření pančovaného vína se v úterý vrátila zpět do Sněmovny. Senát totiž poslancům vrátil vinařský zákon, který má potírat černý trh s vínem. Senátoři navrhli dvě úlevy pro vinárny. A poslanci je schválili. Přes odpor opozičních stran ODS a TOP 09, které varovaly, že novela nadržuje velkým a škodí malým. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) něco takového v rozhovoru pro Blesk.cz odmítl.
17.01.2017 15:40 |

podobné články

Prvorozená dcera Kate a Williama o trůn nepřijde, změnila se 300 let stará pravidla!

 
Během minulých tří dnů proběhl summit Commonwealthu, kde se rozhodlo, že se pozmění 300 let stará pravidla pro nástup na trůn. Pokud by vévodkyně z Camebridge Kate porodila první dceru a pak syna, stále by měla nárok na trůn prvorozená.
01.11.2011 20:05 |

podobné články

Koukal se vrátil na squashový trůn, má jedenáctý český titul

 
Jan Koukal se vrátil na domácí squashový trůn. Nejlepší český hráč v neděli vyhrál osmnácté mistrovství republiky a na konto si připsal již jedenáctý titul.
25.04.2010 21:10 |

podobné články

Připravují se výstavy k 700. výročí nástupu Lucemburků na český trůn

 
Letos 1. září uplynulo 700 let od sňatku Jana Lucemburského s Eliškou Přemyslovnou a v příštím roce bude 7. února sedmisté výročí nástupu Lucemburků na český královský trůn, který započal slavnou korunovací Jana a Elišky v Praze ve Svatovítské katedrále.
15.09.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Lucemburský (26 článků) , Eliška Přemyslovna (16 článků)

Zemřel poslední český princ (†98), který se postavil Hitlerovi

 
Jako malý kluk si mohl ještě představovat, že usedne na český trůn. Otto von Habsburk (†98) byl nejstarším synem posledního císaře rakousko-uherské monarchie a z toho důvodu také korunním princem českým. Během svého bohatého života se postavil Hitlerovi i zřekl nároků na trůn. Toho druhého do své smrti 4. července vždycky litoval.
09.07.2011 05:10 |

podobné články

Berdych vyřídil Isnera, teď ho čeká Nadal! Připraví Španěla o návrat na trůn?

 
Tomáš Berdych si zahraje na turnaji v Pekingu semifinále s Rafaelem Nadalem a případným vítězstvím ho může připravit o návrat na světový trůn. Český tenista však Nadala neporazil už šest let. V semifinále je i Petra Kvitová.
04.10.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1389 článků) , Rafael Nadal (549 článků) , Petra Kvitová (1485 článků)

Tahle sexy kočka usedne na trůn!

 
Od té doby, co princ Williama (28) oznámil, že si vezme Kate Middleton (28), řeší Velká Británie lechtivou otázku: Není tahle žena na trůn příliš sexy? Zdá se, že je!
19.11.2010 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (901 článků)

Hašek má v souboji o oranžový trůn v Lidovém domě navrch

 
Jihomoravský hejtman Michal Hašek může být po uplynulé sobotě spokojený. Na konto si připsal další tři nominace na post předsedy ČSSD. Celkově už jich posbíral šest, zatímco jeho rival, úřadující šéf oranžových Bohuslav Sobotka, má jen tři nominace. Klání o oranžový trůn provází změny v mocenské mapě ČSSD, třenice a zákulisní hry.
16.01.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Michal Hašek (2318 článků)

Británie bude patrně měnit pravidla nástupnictví na trůn, bude moci vládnout i prvorozená dcera

 
Austrálie se dnes stala další členskou zemí britského Společenství, která podporuje návrh na změny 300 let starých pravidel pro nástupnictví na britský trůn. Iniciativa britského premiéra Davida Camerona počítá především s tím, že královnou se může nově stát i prvorozená dcera, přestože bude mít mladšího bratra.
25.10.2011 13:30 |

podobné články

Královna Wozniacká padla: Kudy na trůn?

 
Ženský tenis bude mít od pondělka novou královnu! Po výpadku Dánky Wozniacké ve čtvrtfinále Australian Open se na trůn derou tři kandidátky včetně Petry Kvitové (21).
25.01.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1485 článků)

Běloruska Azarenková smázla Šarapovovou: 47 milionů a trůn k tomu!

 
Běloruska Viktoria Azarenková (22) byla před finále grandslamu Australian Open strašně nervózní. Jenže nakonec smázla ruskou krásku Marii Šarapovovou 6:3, 6:0. Nejenže vyhrála v přepočtu 47 milionů korun, ale k tomu usedne na tenisový trůn.
29.01.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Maria Šarapovová (163 článků)

Petra Kvitová marodí: Trůn je v háji?

 
Útok na tenisový trůn se odkládá! Jen o pár týdnů, nebo snad definitivně? Petra Kvitová (21) je totiž stále mimo hru. Minulý týden léčila achilovku a oželela turnaj v Dauhá, teď se kvůli nemoci odhlásila z další lukrativní akce v Dubaji.
21.02.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1485 článků)

Británie slaví 60.výročí nástupu Alžběty II. na trůn: Nejdřív bohoslužba, pak pozdrav z balkonu

 
Británie dnes dopoledne slavila 60. výročí nástupu britské královny Alžběty II. na trůn v katedrále Sv. Pavla bohoslužbou díkuvzdání v rámci čtvrtého závěrečného dne oslav. Bohoslužby se zúčastnily stovky pozvaných hostů, ale kvůli nemoci nepřišel královnin manžel, princ Philip.
05.06.2012 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Philip Pavel (2 články)

Královna umírá a Camilla chce na trůn, tvrdí americký časopis

 
Britové zuří! Americký bulvární časopis Globe se znovu pustil do královské rodiny a tentokrát s obzvláště nechutnou spekulací. Jejich zdroj tvrdí, že královna Alžběta (86) umírá a její snacha Camilla se snaží intrikovat tak, aby se spolu s princem Charlesem dostali na trůn.
05.11.2012 18:40 |

podobné články

Belgický král Albert II. předal trůn synovi! Phillipp je dobře připraven, řekl v projevu

 
Belgický král Albert II. opravdu abdikoval a rozhodl se tak věnovat své místo synovi Philippovi. V neděli v Bruselu si tak definitivně předali trůn.
21.07.2013 12:25 |

podobné články

OBRAZEM: V evropských královských rodinách se rodí hlavně princezny

 
Britský princ William a jeho manželka Catherine se dočkali prvního potomka. Jejich syn, který se narodil v pondělí podvečer, získal titul princ z Cambridge a je třetí v pořadí v následnictví na britský trůn. Před ním je ještě dědeček princ Charles a tatínek princ William. Na evropských královských dvorech se v posledních letech rodí hlavně princezny, které jednou usednou na trůn ve svých zemích. Další články k tématu: Vévodkyně Kate porodila chlapce, budoucího britského krále Vévodkyně Kate bude rodit ve stejné nemocnici jako princezna Diana OBRAZEM: Těhotná Kate končí s oficialitami. Křtila, kempovala, pomáhala Vévodkyně Kate plní poslední povinnosti před porodem, pokřtila parník Narodil se následník, ale ne všichni Britové jsou nadšení Končí éra Alžběty II.? Cestuje stále méně a má tři generace následníků Prvenství britských následníků: otec u porodu, nemocnice, sociální síť
23.07.2013 00:40 |

podobné články

Charles na planetě UFO: Věčný čekatel na trůn "odlétá" dnes do důchodu

 
Britský korunní princ Charles jde do důchodu! Dnes totiž oslaví 65. narozeniny, čímž věčnému čekateli na trůn vznikne nárok na pobírání státního důchodu. Životní jubileum oslaví během návštěvy Indie, kde se svou ženou Camillou právě pobývá. Při návštěvě firmy na vakcíny to díky ochranným oblekům zaměstnanců vypadalo, jako by byl součástí meziplanetárního setkání...
13.11.2013 10:41 |

podobné články