Článek

Zabiják oxid uhelnatý už má na kontě první oběti: Jak se mu bránit?

 
Topná sezona začala a už si vyžádala první oběti. Sedm lidí se otrávilo oxidem uhelnatým. Mezi oběťmi byly dvě děti, jedno dítě skončilo s matkou v nemocnici a s nimi další dva muži. Přiotrávil se i zasahující policista. Riziko otravy oxidem uhelnatým, kterému se přezdívá tichý zabiják, v těchto dnech stoupá. Ročně se otráví oxidem uhelnatým stovky lidí. Jak tuto smutnou bilanci nezvyšovat?
16.10.2016 07:45 |

podobné články

Podobné články

Zabiják oxid uhelnatý: Přiotrávil mámu s dcerou!

 
Katrin Stieldorfová (33) se dívala se svou dcerou Zuzankou (10) na televizi, a přitom nic netušíc vdechovaly jed. Nebezpečný oxid uhelnatý, který čichem nepoznáte, se do nájemního bytu v Praze na Andělu valil patrně z několik let nečištěného komína! Majitel domu se podle Katrin o komín vůbec nestaral a právě to málem stálo mladou ženu a její dcerku život. Skončily v nemocnici s otravou a dodnes mají psychické problémy. Smrtící jed je provází i ve snech...
29.02.2012 10:20 |

podobné články

Na Olomoucku se přiotrávilo 12 lidí! Oxid uhelnatý tu mnohonásobně přesahoval nebezpečné hodnoty!

 
Ve firmě Montix v Horce nad Moravou na Olomoucku dnes dopoledne unikl oxid uhelnatý. Celkem 12 lidí se podle záchranářů přiotrávilo a skončilo v nemocnici. Pravděpodobná závada na vytápění způsobila několikanásobně přesáhnuté nebezpečné hodnoty oxidu uhelnatého!
19.01.2015 11:06 |

podobné články

Hasiči evakuovali dům ve Vršovicích, unikal v něm oxid uhelnatý: Dva lidi odvezla záchranka

 
Pražští hasiči museli v neděli ráno evakuovat obytný dům v Žitomírské ulici ve Vršovicích. Zjistili, že v něm uniká nebezpečný oxid uhelnatý (CO). Dva lidé byli dokonce se zraněním předáni do péče záchranářů.
09.04.2017 09:45 |

podobné články

Nenápadný zabiják číhá v koupelně nebo v kuchyni. Připraví o život 150 Čechů ročně

 
Hasiči mu přezdívají tichý zabiják. Je lehčí než vzduch, bez zápachu. Oxid uhelnatý připraví v Česku o život 150 lidí ročně. Přesto máme tendenci ho podceňovat i kvůli jednomu zažitému omylu...
28.02.2016 20:25 |

podobné články

4 největší nebezpečí, která na vás číhají doma

 
Investujete do pořádných dveří a oken, která by měla odradit zloděje a násilníky. Jen jestli nezapomínáte na ochranu uvnitř. Při nešťastné souhře okolností vás ve vlastním obýváku může ohrozit oheň, plyn, oxid uhličitý a oxid uhelnatý.
15.01.2015 06:16 |

podobné články

Neviditelný zabiják otrávil babičku a děti. Kominík radí, jak se zachránit

 
Plíživého zabijáka může mít doma velká spousta lidí. Teď před ním varují kominíci i záchranáři. Je to oxid uhelnatý (CO), není cítit, není vidět, ale otravy mohou být fatální. Způsoby, jak se ochránit, jsou přitom snadné. Spotřebič a komín musí být pravidelně kontrolován, místnost je zapotřebí větrat a pomůže i indikátor přítomnosti CO.
04.08.2017 06:35 |

podobné články

Tichý zabiják: Nebezpečné karmy, aneb větrání vám může zachránit život!

 
Vaše karma vás může zabít! Nebezpečí hrozí hlavně v horkých dnech, ačkoliv se může zdát, že otrava oxidem uhelnatým v létě nehrozí, je tomu naopak. Oxid uhelnatý je v létě mnohem zákeřnější!
31.08.2017 16:00 |

podobné články

Jak se odnaučit kouřit? Metody které fungují

 
Jste již několik let aktivním kuřákem, ale často přemýšlíte nad tím, jak přestat kouřit? Nebo jste se o to už několikrát pokoušeli, bohužel neúspěšně? Možná jste jen nenalezli nejvhodnější způsob odvykání kouření. Jisté je, že odvykání kouření je opravdu náročné a vyžaduje veliké úsilí. Základním předpokladem pro úspěšné ukončení tohoto zlozvyku je rozhodnutí přestat. Vaše rozhodnutí o ukončení kouření, má při odvykání zásadní význam. Také je velmi důležité opravdu chtít s kouřením přestat, mít odhodlání a pevnou vůli. Pomoci vám mohou také některé informace o změnách a “uzdravení” vašeho těla poté, co si dáte svou poslední cigaretu. Změny v organismu poté, co přestanete kouřit V momentě, kdy přestanete kouřit, prokážete svému tělu obrovskou službu. Již 20 minut od vaší poslední cigarety se vrací do normálu váš krevní tlak i tepová frekvence a dochází ke zlepšení krevní cirkulace v horních i dolních končetinách. Po deseti hodinách od poslední cigarety se vrací do normálu koncentrace kyslíku v krvi . Po 24 hodinách odvykání je z vašeho těla vyloučen oxid uhelnatý a vaše krev je okysličenější. Vaše plíce a dýchací cesty se také začínají čistit. Do 48 hodin odbourá vaše tělo veškerý nikotin. Vaše smysly, především chuť i čich se zlepšují. Do 72 hodin se rozšíří dýchací cesty a bude se vám snadněji dýchat. Do 12 týdnů dojde ke zlepšení krevního oběhu, chůze a běh pro vás budou snadnější a budete se méně zadýchávat. Mezi třetím a devátým měsícem se vám výrazně zlepší funkčnost plic. Také vymizí problémy, jako jsou kašel, dušnost či pískoty na hrudi. Do 5 let od poslední cigarety vám klesá riziko srdečního infarktu na polovinu rizika kuřáka a do 10 let vám klesne vznik plicní rakoviny na polovinu rizika kuřáka. Jak přestat kouřit? Způsobů, jak ukončit svou závislost na kouření, je v dnešní době spousta. Existuje několik pomůcek, které... Čtěte více Příspěvek Jak se odnaučit kouřit? Metody které fungují pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.02.2016 09:40 |

podobné články

V Čimicích se otrávili plynem dva lidé: Sebevražda?

 
V domě v pražské části Čimice policisté ve středu našli mrtvého muže a ženu v kritickém stavu. Unikal tam oxid uhelnatý. V garáži muži zákona ještě objevili marihuanové doupě. Jak k úniku plynu došlo, se teprve zjišťuje. Vyšetřovatelé nevylučují sebevraždu.
23.12.2010 20:20 |

podobné články

Pozor na vadné plynové spotřebiče a ucpaný komín. Hrozí vám smrtelné nebezpečí!

 
Vytápění a ohřev teplé vody pomocí plynového kotle či ohřívače je velmi úsporné a pohodlné, je však nutné dbát na technický stav zařízení a nepodcenit přísun vzduchu do místa instalace. Zvýšenou pozornost je nutné věnovat hlavně „komínovým“ spotřebičům. Plynový hořák totiž spotřebovává kyslík z místnosti, kde je umístěn, a spalováním plynu vzniká oxid uhelnatý, který může způsobit i smrtelnou otravu. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů, jak riziko těchto nehod snížit.
20.01.2014 16:35 |

podobné články

Oxid uhelnatý zabil v Česku tři lidi a psa

 
Únik z karmy nebo plynového kotle může zabít. Záchranáři dnes k otráveným lidem vyjížděli hned třikrát.
05.01.2010 19:15 |

podobné články

Za otravu plynem v Čimicích může nefunkční kotel, domnívají se hasiči

 
Oxid uhelnatý, kterým se ve čtvrtek otrávili muž a žena v pražských Čimicích, unikl kvůli nefunkčnímu plynovému kotli. Předběžně k tomu dospěl vyšetřovatel hasičů. Osmadvacetiletý muž na otravu zemřel, stejně stará žena byla v kritickém stavu převezena do nemocnice. V garáži domu ve Skálově ulici navíc policie našla pěstírnu marihuany.
25.12.2010 18:10 |

podobné články

Začala topná sezóna, ať se neotrávíte!

 
Kotle, průtokové ohřívače vody a další zařízení na výrobu tepla nás sice zahřejí, ale pozor, mohou i zabít! Zákeřný je oxid uhelnatý, který vzniká při nedokonalém spalování. Nebezpečnější je o to víc, že není vidět ani cítit...
18.10.2011 10:10 |

podobné články

Muž se v bytě otrávil! Z kamen unikal oxid uhelnatý

 
Šestašedesátiletý muž ze Slezských Pavlovic na Bruntálsku v sobotu zemřel ve svém bytě na otravu oxidem uhelnatým, který unikal z kamen.
05.02.2012 09:00 |

podobné články

Otrava plynem: 2 mrtví!

 
K obrovské tragédii došlo včera v pražských Holešovicích. Z jednoho z bytů unikal jedovatý oxid uhelnatý. Koncentrace byla tak silná, že hasiči museli na místě zasahovat v dýchací technice. Uvnitř našli hned za dveřmi dva mrtvé.
27.04.2012 12:15 |

podobné články

V olomouckém baru se otrávilo 7 hostů! Neskolil je alkohol, ale plyn!

 
V baru na kraji Olomouce se dnes v noci přiotrávilo oxidem uhelnatým sedm hostů, z nichž dva upadli do bezvědomí. Záchranáři sedm lidí převezli do olomoucké fakultní nemocnice. Oxid uhelnatý do baru s hernou unikl z komína plynového kotle, který byl zřejmě ucpaný.
02.02.2013 11:30 |

podobné články

V olomouckém baru se sedm zákazníků otrávilo oxidem uhelnatým

 
V baru na kraji Olomouce se dnes v noci přiotrávilo oxidem uhelnatým sedm hostů, z nichž dva upadli do bezvědomí. Záchranáři sedm lidí převezli do olomoucké fakultní nemocnice. Oxid uhelnatý do baru s hernou unikl z komína plynového kotle, který byl zřejmě ucpaný. Dnes to řekl mluvčí olomoucký hasičů Zdeněk Hošák.
02.02.2013 12:00 |

podobné články

Tři muže z Brna usmrtil oxid uhelnatý, topili si provizorními kamny

 
Tři muži, které našli policisté ve čtvrtek v bytě v Brně-Komárově mrtvé, se podle výsledků pitvy otrávili oxidem uhelnatým. Topili si propanbutanovým přímotopem. Mužům se tak stalo osudným přitápění si provizorními kamny a nahromadění oxidu uhelnatého v nedostatečně odvětraných prostorách, řekla dnes mluvčí policie Petra Vedrová. 
27.01.2014 11:55 |

podobné články

Nebezpečné zplodiny! Dvě děti se otrávily kvůli karmě!

 
Oxid uhelnatý unikající z karmy otrávil dnes večer dvě děti ve Valašském Meziříčí. Hasičům a záchranářům se je naštěstí podařilo oživit.
21.04.2014 20:50 |

podobné články