Článek

Zabavování techničáků? Tím to nekončí. Další na řadě budou asi řidičáky

 
Na přelomu dubna a května vstoupí v platnost prováděcí vyhláška, která umožní dopravním policistům odebrat řidičům malý technický průkaz. A to už při kontrole na silnicích. Vyhláška je přitom důkladná, policisté vám budou moci „techničák“ odebrat, i když si ho zapomenete doma. Blesk.cz to řekl šéf dopravní policie Tomáš Lerch.
15.04.2016 06:35 |

podobné články

Podobné články

DNEŠNÍ TISK: Policie uvažuje o zabavování aut

 
Policie přitvrzuje - chce za přestupky častěji zabavovat auta a za nezaplacené pokuty řidičáky. Děti se od středy na některých školách začnou učit jinak psát. Vyšší poplatek za pobyt v nemocnici budou možná platit jen lidé v produktivním věku.
31.08.2010 06:55 |

podobné články

Úředníci magistrátu dávali zřejmě řidičáky za úplatek

 
Kvůli podvodům s řidičáky stíhá policie čtyři lidi. Tři z nich jsou pracovníci magistrátu, kde pracovali jako zkušební komisaři.
30.08.2010 08:10 |

podobné články

Skoro milion lidí si musí vyměnit řidičáky! Týká se to i vás?

 
Staré řidičáky si musí vyměnit do konce příštího roku zhruba 800 tisíc řidičů. Kdo to nestihne včas, musí počítat s frontami na úřadech.
31.07.2012 09:55 |

podobné články

Řidičů s koupenými řidičáky je spousta a jsou hodně nebezpeční

 
Podvody s řidičskými průkazy, které jejich majitelé získali bez absolvování autoškoly, mají tragické následky. Už několik lidí s falešnými řidičáky zemřelo. V hledáčku policie je už přes sto lidí.
22.08.2012 22:35 |

podobné články

Řidičáky by se mohly zabavovat i neplatičům alimentů na dospělé děti

 
Skupina poslanců KSČM, ANO a ČSSD navrhuje, aby exekutoři mohli zabavovat řidičské průkazy i lidem, kteří neplatí výživné na studující děti do 26 let. Nyní platný exekuční řád umožňuje zabavovat řidičáky pouze neplatičům alimentů na nezletilce. Podle poslanců je to diskriminační.
26.06.2014 09:40 |

podobné články

Sobotkův kritik Tejc chce sebrat řidičáky narkomanům. Ani nemusí bourat

 
Poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) chce sebrat řidičáky narkomanům a drogovým dealerům, kteří páchají zločiny i přímo nesouvisející s řízením automobilů. Stranický oponent předsedy Bohuslava Sobotky k tomu podává kvůli do Sněmovny pozměňovací návrh k novele trestního zákoníku.
09.01.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (621 článků)

Zabavování řidičáků: Exekutoři na všechny neplatiče alimentů nedosáhnou

 
Mnozí dlužníci alimentů uniknou před exekucí svého řidičáku. Zabavování papírů se rozjíždí za dva měsíce. Podle exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila to má fungovat jako nová účinná páka na placení výživného.
29.10.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1691 článků) , Jiří Pospíšil (1691 článků)

Policie se dopustila pochybení při zabavování zbraní uprchlému exposlanci

 
Policie pochybila při zabavování zbrojního průkazu a zbraní exposlance Petra Wolfa. Vyplývá to z letošního rozsudku Městského soudu v Praze proti policejnímu prezidiu, který má redakce k dispozici. Podle Wolfova advokáta je na případu vidět, jak se chybuje, když se politické procesy konají pod tlakem.
02.04.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Wolf (99 článků)

Krnáčová (ANO): S dispečinky taxislužeb se rozcházíme v otázce plošných přezkoušení a znalosti světového jazyka

 
Zástupci dispečinků přednesli primátorce hlavního města Adrianě Krnáčové svoje návrhy na zlepšení taxislužby v Praze. Nejčastěji se opakující návrhy byly zabavování aut, okamžité zabavování průkazu řidiče taxislužby, speciální registrační značky pro taxikáře, zlepšení vymahatelnosti zákona ve vztahu k nepoctivým taxikářům, upuštění od žluté barvy automobilu a opakovaně byl zmíněn problém UBERU.
06.08.2015 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (550 článků)

Podle Sobotky bylo zabavování tibetských vlajek excesem

 
Zabavování tibetských vlajek při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze vnímá premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jako excesy. Některé zásahy policie nepokládá za rozumné a přijatelné. Premiér to uvedl v rozhovoru pro dnešní Deník. Sobotka předpokládá, že ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) o výsledku šetření bude vládu informovat.
13.04.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8240 článků) , Milan Chovanec (1138 článků)

Zabavování tibetských vlajek byly excesy, policie nejednala rozumně, tvrdí Sobotka

 
Zabavování tibetských vlajek při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze vnímá premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jako excesy. Některé zásahy policie nepokládá za rozumné a přijatelné. Premiér to uvedl v rozhovoru pro středeční Deník. Sobotka předpokládá, že ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) o výsledku šetření bude vládu informovat.
13.04.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8240 článků) , Milan Chovanec (1138 článků)

Sněmovna schválila změny v zabavování drog

 
Policisté asi dostanou pravomoc zabavit lidem i malé množství drogy a zničit ji. Počítá s tím návrh změny zákona o policii, který schválila sněmovna. Předloha míří do Senátu.
23.03.2011 10:15 |

podobné články

Zabavování řidičáků za neplacení alimentů se možná více rozšíří!

 
Pravděpodobně s neutrálním stanoviskem vlády budou zákonodárci projednávat poslaneckou předlohu, podle níž by exekutoři mohli zabavovat řidičské průkazy i neplatičům výživného za studující děti do 26 let. Kabinet podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání označí argumenty předkladatelů za závažné a zasluhující si další debatu.
19.07.2014 11:05 |

podobné články

Komisaři ostravské autoškoly prodávali řidičáky. Padlo další obvinění

 
Ostravští kriminalisté dále vyšetřují uplácení při získávání řidičských průkazů, ve čtvrtek zadrželi a obvinili další dva podezřelé.
05.11.2010 11:10 |

podobné články

Problém s řidičáky nevyřeší NOVÝ zákon. Úřady budou zavaleny!

 
Zákon, kterým by se mohla o rok prodloužt lhůta pro výměnu řidičských průkazů, nestihne sněmovna včas schválit.
17.11.2010 21:15 |

podobné články

Budou se neplatičům alimentů odebírat řidičáky? Autoklub protestuje

 
Novela exekučního řádu, která mimo jiné zavádí možnost trestat neplatiče alimentů zákazem řízení motorových vozidel, míří v těchto dnech do Senátu a u některých motoristů vzbuzuje otázku, zda je takovýto trest adekvátní. Jeden ze spoluautorů, poslanec Stanislav Polčák (TOP 09), si za novinkou stojí. Argumentuje zákonem o rodině, podle kterého se musí rodič o své potomky starat.
22.07.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (230 článků)

Sněmovna odkývala nová pravidla pro řidičáky. Co se změní?

 
Lidé možná budou moci podat žádost o řidičský průkaz na libovolném úřadu s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní. K žádosti by také nemuseli přikládat vytištěnou fotografii. Předpokládá to novela opozičního klubu TOP 09 a Starostů, kterou podpořila v dnešním úvodním kole Sněmovna.
09.11.2016 17:55 |

podobné články

Policisté v Praze zatkli Angličana, který vyráběl falešné řidičáky za miliony

 
Falešné britské řidičské průkazy vyráběl v pražském bytě sedmadvacetiletý Angličan. V bytě v Praze 6 kriminalisté našli a zajistili jak software, tak hardware, potřebný pro výrobu dokladů, řekl ve středu Mediafaxu policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že za hotová falza mohl cizinec získat až pět milionů korun.
20.03.2013 17:30 |

podobné články

O řidičáky je rvačka, denně až 500 žádostí! Nechcete čekat? Objednejte se!

 
O řidičák požádá denně i 500 lidí! Úředníci na brněnském magistrátu proto varují před dlouhým čekáním. Vyzrát nad tím ale můžete, pokud se objednáte elektronicky.
28.02.2017 13:50 |

podobné články