Článek

Za zavřenými dveřmi bude pokračovat soud v kauze Nagyová, vypovídá Pohůnek

 
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes dokončí výslech bývalého pracovníka Vojenského zpravodajství Jana Pohůnka obžalovaného v kauze bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové. Státní zastupitelství ji viní ze zneužití rozvědky. Dalšími obžalovanými jsou dva exšéfové tajné služby Milan Kovanda a Ondrej Páleník. Všichni při výpovědích, které začaly v pondělí, vinu odmítli. Kvůli utajeným informacím se výslechy vedou za zavřenými dveřmi. Čtveřici hrozí až pětileté vězení.
14.01.2015 06:31 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)
Podobné články

Pohůnek z kauzy Nagyová zůstává ve vazbě

 
Člen Vojenského zpravodajství Jan Pohůnek obviněný v kauze Nagyová zůstává i nadále ve vazbě. Rozhodl tak dnes ostravský okresní soud.
17.07.2013 12:25 |

podobné články

Kauza Nagyová: Zpravodajec Pohůnek byl u výslechu sedm a půl hodiny

 
Vyšetřovatelé tzv. kauzy Nagyová ve čtvrtek vyslýchali dlouhých sedm a půl hodiny zpravodajce vojenské tajné služby Jana Pohůnka. Výslech byl nakonec přerušen kvůli jeho únavě, řekl náměstek olomouckého vrchního žalobce Pavel Komár. Pohůnek po výslechu uvedl, že trval na tom, že poslouchal příkazy svého nadřízeného Milana Kovandy. Výslech bude pokračovat 21. října.
10.10.2013 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Agent tajné služby Pohůnek: 7,5 hodiny u výslechu kvůli Nagyové

 
Sedm a půl hodiny byl dnes vyslýchán zpravodajec vojenské tajné služby Jan Pohůnek v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové. Pohůnek je obviněn ze zneužití pravomoci, údajně se na přání Nagyové podílel na sledování Nečasovy někdejší manželky.
10.10.2013 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Podle žalobce v kauze Nečasové a rozvědky je Pohůnek v těžké pozici

 
Těžkou pozici má podle státního zástupce bývalý pracovník Vojenského zpravodajství (VZ) Jan Pohůnek obžalovaný v případu někdejší šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové. Některé otázky Pohůnek nevyjasnil, řekl novinářům žalobce Rostislav Bajger z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, které případ dozoruje.
14.01.2015 15:22 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Obvinění v kauze Nagyová jsou na svobodě: Vazbě unikl i Pohůnek!

 
Trio Jana Nagyová, Roman Boček a Ondrej Páleník jsou od dopoledne propuštění na svobodu, a tak to na krátko vypadalo, že ve vazbě zůstane jako jediný Jan pohůnek. I ten si ale může oddechnout. Žalobce totiž doručil příkaz k jeho propuštění.
19.07.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Soud s Nečasovou pokračuje. Pohůnek je v těžké pozici, říkají žalobci

 
Bývalý zaměstnanec Vojenského zpravodajství  Jan  Pohůnek je podle státního zástupce v těžké pozici. Pohůnek zase tvrdí, že žalobci nerozumí práci zpravodajců.
14.01.2015 17:47 |

podobné články

Obviněný zpravodajec Pohůnek půjde k výslechu v kauze Nagyová

 
Obviněný zpravodajec vojenské tajné služby Jan Pohůnek dnes půjde k výslechu v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové (nyní Nečasové). Detektivové si jej pozvali ve 13:00 na služebnu v pražské ulici Na Perštýně. Pohůnkův advokát Michal Hráský ve středu ČTK řekl, že jeho klient hodlá vypovídat.
10.10.2013 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Soud projednával za zavřenými dveřmi žalobu na Klause

 
Soudci Ústavního soudu se v úterý poprvé sešli, aby za zavřenými dveřmi řešili žalobu pro velezradu na bývalého prezidenta Václava Klause. Nijak nerozhodli, veřejné jednání zatím nesvolali. Soud bude nadále shromažďovat podklady, uvedl generální sekretář Ivo Pospíšil.
12.03.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9105 článků)

Státní zastupitelství rozšířilo obvinění zpravodajci v kauze Nagyová

 
Státní zastupitelství rozšířilo obvinění zpravodajce Jana Pohůnka z kauzy Jany Nagyové o zneužití pravomoci úřední osoby. Dopustil se ho podle žalobců tím, že navrhl, aby sledování tehdejší manželky expremiéra Petra Nečase Radky dělala soukromá agentura, a následně ji sháněl. Novinářům to v ponělí řekl Pohůnek a jeho advokát Michal Hráský. Pohůnek rozšíření obvinění označil za absurditu.
21.10.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Kovanda se v kauze Nagyová přiznal. Jako jediný je na svobodě

 
Okresní soud v Ostravě zatím v kauze kolem údajného sledování spojeného Janou Nagyovou poslal do vazby šest lidí. V sobotu v ní skončila Nagyová, bývalý šéf Vojenského zpravodajství (Vz) Ondrej Páleník a příslušník Vz Jan Pohůnek. Pouze současný šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda bude stíhán na svobodě.
15.06.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1541 článků)

Do vazby půjde i Pohůnek, poslední z Vojenského zpravodajství

 
Člen Vojenského zpravodajství Jan Pohůnek je posledním, o kom rozhodoval ostravský okresní soud. Stejně jako Jana Nagyová nebo exposlanci ODS půjde do vazby.
15.06.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Zpravodajec Pohůnek od Nagyové chce z vazby

 
Jan Pohůnek z Vojenského zpravodajství požádal o propuštění z vazby. Jako jediný ze sedmi vazebně stíhaných v souvislosti s kauzou Nagyová nepodal proti vazbě stížnost. Ve středu rozhodne okresní soud o jeho žádosti.
16.07.2013 17:00 |

podobné články

Kauza Nagyová: Zpravodajec Pohůnek zůstává v base

 
Zatímco trafikanti Tluchoř, Šnajdr a Fuksa si už užívají pohodlí domova. Člen Vojenského zpravodajství Jan Pohůnek už má jistotu, že se z vazební cely jen tak nedostane. Okresní soud v Ostravě zamítl jeho žádost o propuštění.
17.07.2013 12:55 |

podobné články

Po Nagyové a Páleníkovi se raduje i Boček. Pohůnek zůstává za mřížemi

 
Jako další z kauzy Nagyová opustil vazební věznici v Brně někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček. Toho na svobodu propustil Krajský soud v Ostravě. Bývalý vojenský zpravodajec Jan Pohůnek ale zatím zůstává ve vazbě.
19.07.2013 13:30 |

podobné články

Nápad z „kachlíkárny“. Pět procent „kurev“ ve společnosti spustí šmírování. Jednání v Bruselu za zavřenými dveřmi! Kanonáda historika Langa

 
ROZHOVOR „Aby nastalo šmírování a udávání, stačí pouhých pět procent ‚kurev‘ ve společnosti, které to spustí. A oněch pět procent se bohužel vždycky najde.“ Ani doma nebudou mít prý takový přehled, co vypijeme piv, jaký bude mít Andrej Babiš. „Starej Procházka“ je snad nesmrtelný fenomén a jeho mocnářství se nám stále připomíná. ParlamentníListy.cz oslovily geologa, muzejníka, regionálního historika Martina Langa. Kdo bude otloukánkem při dalších, tentokrát parlamentních volbách? Nadutí panáci v Bruselu se chystají kout pikle za zavřenými dveřmi… ale co je to proti vesmíru! A dobrá zpráva: mladí čtou, a ne že ne!
01.01.2017 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13102 článků) , Martina Lang (3 články)

Slyšení šéfa GIBS bude za zavřenými dveřmi. Babiš: „Nemám k Murínovi důvěru.“

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby státní zástupci promluvili na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny, který se má za týden zabývat jeho sporem s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem. Před dnešní schůzkou předsednictva Bezpečnostní rady státu novinářům řekl, že dnes plánuje se státními zástupci projednat jejich stanovisko ke spolupráci s GIBS. Babiš minulý týden oznámil, že k Murínovi nemá důvěru. Inspekce předtím informovala, že premiér na šéfa GIBS vyvíjí nátlak, aby odstoupil. Poslanci bezpečnostního výboru si ve čtvrtek odhlasovali, že „grilování“ Murína bude za zavřenými dveřmi.
08.03.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13102 článků)

Senát za zavřenými dveřmi rozhodne, zda bude žalovat Klause z velezrady

 
Senát v pondělí za zavřenými dveřmi projednává návrh skupiny 28 senátorů, kteří chtějí, aby byl prezident Václav Klaus žalován před Ústavním soudem pro velezradu. Té se měl podle navrhovatelů dopustit vyhlášením dílčí novoroční amnestie, otálením s navrhováním ústavních soudců i dalšími prohřešky. Po polední přestávce je podle informací Novinek přítomno 67 senátorů.
04.03.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9105 článků)

ČSSD za zavřenými dveřmi: Málem došlo i na box!

 
Ve vyhrocené atmosféře probíhalo včerejší jednání širšího vedení ČSSD. To se nakonec dohodlo, že sjezd bude zpola za zavřenými dveřmi.
11.02.2018 05:05 |

podobné články

Policie bude pokračovat ve výslechu Pohůnka z kauzy Nagyová

 
Zpravodajec vojenské tajné služby Jan Pohůnek bude dnes pokračovat ve výpovědi v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové. Obviněný muž detektivům z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu odpovídal na otázky již 10. října, jeho výslech ale byl po 7,5 hodinách přerušen.
21.10.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)