Článek

Za násilnosti při fotbale Egypt odsoudil k smrti 11 lidí

 
Egyptský soud odsoudil 11 lidí k trestu smrti za násilnosti na fotbalovém stadionu v Port Saíd, při kterých v roce 2012 zahynulo 74 lidí a stovky dalších byly zraněny. 
19.04.2015 13:26 |

podobné články

Podobné články

Násilnosti v Sýrii si dnes vyžádaly 61 mrtvých

 
AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Násilnosti v Sýrii si dnes podle Syrské organizace pro monitorování lidských práv (OSDH) vyžádaly 61 mrtvých, z toho 41 byli civilisté. Informovala o tom agentura AFP, podle níž jen v Homsu při obnovených bojích zahynulo 19 civilistů. Za 11 měsíců povstání proti režimu prezidenta Bašára Asada si násilnosti vyžádaly nejméně 7600 mrtvých, tvrdí OSDH sídlící v Británii.
25.02.2012 21:15 |

podobné články

1.díl Tipy na dovolenou - Egypt

 
Když se řekne Egypt, každý si v první chvíli vybaví pyramidy a další starověké památky, kterými tato země překypuje. Egypt však nabízí mnoho dalších atraktivit, mezi to nejzajímavější patří korály v Rudém moři, které jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Na své si zde přijdou i golfisté či turisté, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku a poznávání před odpočinkem na hotelové pláži. Těm můžeme doporučit plavbu lodí po Nilu, která je určitě naplní spoustou nezapomenutelných zážitků.
04.09.2012 15:45 |

podobné články

Seriál: Tipy pro letní dovolenou - Egypt 1.díl

 
Když se řekne Egypt, každý si v první chvíli vybaví pyramidy a další starověké památky, kterými tato země překypuje. Egypt však nabízí mnoho dalších atraktivit, mezi to nejzajímavější patří korály v Rudém moři, které jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Na své si zde přijdou i golfisté či turisté, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku a poznávání před odpočinkem na hotelové pláži. Těm můžeme doporučit plavbu lodí po Nilu, která je určitě naplní spoustou nezapomenutelných zážitků.
13.06.2013 14:30 |

podobné články

Egypt vrací úder: Od rána bombardují teroristy v Libyi!

 
Egyptské letectvo dnes ráno v Libyi bombardovalo pozice radikálů hlásících se k organizaci Islámský stát (IS). Egypt tak reagoval na vraždu 21 egyptských koptů, jejíž videozáznam byl zveřejněn v neděli. Prezident Abdal Fattáh Sísí řekl, že Egypt si vyhrazuje právo na odvetu.
16.02.2015 08:15 |

podobné články

Neuvěřitelné video: Na MS ve fotbale se zřítil most a lisoval řidiče pod ním!

 
V Belo Horizonte, hostitelském městě "Mistrovství světa ve fotbale":http://www.extra.cz/7-duvodu-proc-zadny-tym-ani-kometa-brno-nevyhraje-ms-ve-fotbale, se včera zřítil rozestavěný most, který tutově pohřbil dva řidiče, ale na přesné číslo si nikdo netroufá.
04.07.2014 17:05 |

podobné články

Egyptský soud poslal na smrt 21 lidí za výtržnosti na fotbale

 
Egyptský soud dnes odsoudil 21 lidí k trestu smrti za podíl na loňských masových výtržnostech na fotbalovém stadionu v přístavu Port Saíd. V únoru 2012 fanoušci domácího mužstva napadli hostující káhirský celek Al Ahlí a krvavé střety se přesunuly ze stadionu do ulic. Zemřelo 74 lidí a stovky dalších byly zraněny. Rozsudek vyvolal protesty, při nichž zatím zemřeli nejméně dva policisté.
26.01.2013 11:35 |

podobné články

NÁSILNOSTI V JEMENU! Přes 50 MRTVÝCH za dva dny... Umírají i DĚTI!

 
Jemenské bezpečnostní složky v pondělí v hlavním městě Saná zastřelily 27 lidí včetně dvou dětí. Jak informuje agentura AFP, násilnosti spojené s protivládními protesty si za poslední dva dny vyžádaly 53 mrtvých.
19.09.2011 22:05 |

podobné články

Většina Čechů odsun Němců schvaluje. Násilnosti odsuzují, ale omlouvat se nechtějí

 
Poválečný odsun sudetských Němců považuje 70 procent Čechů za nevyhnutelný a 61 procent ho vnímá jako spravedlivý. Většina lidí odsuzuje násilnosti, které odsun provázely, ovšem stejně tak většina nepovažuje za nutné se za vysídlení omlouvat. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research a sbírky Paměť národa, který byl zveřejněn ve středu.
20.05.2015 13:11 |

podobné články

Tomáš Krystlík: Silvestrovské události v Kolíně v jiném světle

 
Ke konci roku 2016 byla již severoporýnsko-vestfálská policie v Kolíně nad Rýnem na možné opakování násilností ze Silvestra 2015 dobře připravena a situaci zvládla. Překvapující ovšem je, že se o opakování násilností z minulého Silvestra pokoušelo stejně nebo více lidí než před rokem, podle původu převážně ze zemí severní Afriky.
03.01.2017 15:55 |

podobné články

Egypt: Chaos a krev ve městech, klid na plážích. Turistům vadí, že neuvidí pyramidy

 
Na plážích teplo a klid, opalující se turisté. V ulicích měst protesty, nepokoje, střety stoupenců a odpůrců uvězněného prezidenta i pořádkových jednotek. A mrtví. Desítky mrtvých. Egypt je opět zemí ostrých kontrastů. Při dnešní přestřelce zde zemřelo dalších 16 lidí, zatímco někteří turisté se rozčilují, že neuvidí pyramidy.
08.07.2013 09:30 |

podobné články

DRSNÉ! Eto'o nedal penaltu a vyvolal násilnosti. Čtyři lidé zemřeli

 
Neproměněná penalta, kterou v poslední minutě utkání proti Senegalu promarnil kanonýr Samuel Eto'o, vyvolala mezi nespokojenými fanoušky fotbalistů Kamerunu násilnosti, při nichž zemřeli čtyři lidé.
06.06.2011 19:30 |

podobné články

Eto´o nedal za Kamerun penaltu, následné násilnosti mají čtyři oběti

 
Penalta, kterou v poslední minutě utkání proti Senegalu neproměnil kanonýr Samuel Eto'o, vyvolala mezi nespokojenými fanoušky fotbalistů Kamerunu násilnosti, při nichž zemřeli čtyři lidé.
06.06.2011 19:40 |

podobné články

Těžké práce, vězení: Egypt odsoudil 51 lidí, protestovali proti prezidentovi

 
Egyptský soud poslal do vězení 51 lidí, kteří se v dubnu účastnili demonstrace proti rozhodnutí prezidenta Abdal Fattáha Sísího postoupit Saúdské Arábii dva sporné ostrovy v Rudém moři. Demonstrace se účastnily stovky lidí.
14.05.2016 19:45 |

podobné články

Český vědec lidem: Začíná boj o přežití. Nevím, co bude s tímto světem. Miliony, miliony, miliony uprchlíků...

 
Dochází podzemní voda. Egypt nezvládá populaci, hovoří se již o více než sto milionech obyvatel. Do toho islamisté, kteří ničí památky, a k tomu neutěšená ekologická situace. Začíná boj o vodu a přežití. Podle světově uznávaného egyptologa Miroslava Vernera již dnes jezdí lidé autobusy za vodou desítky kilometrů a vzedme se stamilionová uprchlická vlna. Pochmurné vize uznávaný odborník na starověký Egypt sdělil několika stovkám lidí na setkání v Rokycanech.
13.10.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Verner (86 článků)

V Berlíně očekávají násilnosti, do ulic vyráží extremisté

 
Německá metropole se dnes chystá na bouřlivý první máj. Městem má projít průvod neonacistů, kterým v tom chtějí zabránit levicoví radikálové. Policie očekává násilné střety obou táborů a do ulic nasadí přes 6000 mužů. Na možné násilnosti se připravují i další německá města.
01.05.2010 09:10 |

podobné články

Násilnosti se vyostřují, egyptská armáda rozděluje demonstranty

 
Egyptští vojáci ve čtvrtek na káhirském náměstí Tahrír (Osvobození) oddělili tábory stoupenců prezidenta Husního Mubaraka a jeho odpůrců ve snaze zastavit násilnosti, které si od středy vyžádaly nejméně pět životů a stovky zraněných.
03.02.2011 11:30 |

podobné články

Káhira v noci zažila opět střelbu a vlnu násilností

 
Střelbu a vlnu násilností zažilo v noci opět káhirské náměstí Tahrír (Osvobození), které je hlavním centrem demonstrací za ukončení třicetileté vlády prezidenta Husního Mubaraka. S ranním rozbřeskem se tu však rozhostil relativní klid, informovaly tiskové agentury.
03.02.2011 13:05 |

podobné články

Liga arabských států tlačí na Kaddáfího: Skončete násilí

 
Liga arabských států (LAS) na úterním jednání v Káhiře zakázala Libyi účast na dalších schůzkách do té doby, než násilnosti v Libyi nebudou ukončeny. Podle prohlášení LAS, o němž dnes informovala agentura Reuters, násilnosti v této zemi jsou porušením lidských práv a norem mezinárodního práva.
23.02.2011 11:25 |

podobné články

Ani čeští učitelé si nedovedou poradit s mladými výtržníky

 
Britský premiér David Cameron prohlásil, že ve Velké Británii vyrostla jedna nebo dvě generace dětí, které nechápou rozdíl mezi dobrem a zlem ani mezi právy a odpovědností. Řekl to na základě analýzy příčin nedávných násilností. Do podobných násilností může vyústit také současná situace na českých školách.
13.08.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (314 článků) , David Cameron (314 článků)