Článek

Z vězení ve Středoafrické republice utekli všichni odsouzení

 
Náboženských nepokojů, které od víkendu zmítají Středoafrickou republiku, využilo i zhruba 500 vězňů. Z vězení ve ve městě Ngaraba v pondělí večer uprchli všichni odsouzení. Kvůli napjaté situaci v zemi, kde krvavé střety mají už 42 obětí, prezidentka Catherine Sambová-Panzanová předčasně opustila jednání Valného shromáždění OSN.
29.09.2015 08:35 |

podobné články

Podobné články

ČR poskytne Středoafrické republice darem most, a to i se jménem Anežky České

 
Česká republika zřejmě poskytne jako humanitární dar Středoafrické republice most, který ponese jméno světice Anežky České. O poskytnutí daru bude v pondělí jednat vláda. Pokud návrh schválí, mostová souprava bude do Středoafrické republiky přepravena v polovině prosince. ČTK o tom informovala mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Cenu daru neuvedla.
29.11.2014 16:16 |

podobné články

Armáda může poslat do Středoafrické republiky až 250 vojáků

 
Armáda může vyslat na území Středoafrické republiky až 250 vojáků, kteří byli již v pohotovosti pro misi v západoafrickém Mali. Uvedl to v úterý náčelník generálního štábu Petr Pavel. O vyslání českých vojáků do chystané operace OSN ve Středoafrické republice požádal minulý pátek v Praze generální tajemník organizace Pan Ki-Mun.
08.04.2014 17:40 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja vedl delegaci do Středoafrické republiky

 
Náměstek člena vlády Václav Kolaja vedl delegaci ČR na mezinárodní dárcovské konferenci na podporu Středoafrické republiky, konané v Bruselu 17. listopadu 2016. Na konferenci, kterou spolupořádaly evropské instituce a vláda Středoafrické republiky za účasti 80 delegací, delegáti přislíbili přes 2,2 miliardy dolarů na obnovu a rozvoj země během příštích tří let.
22.11.2016 10:45 |

podobné články

Bezmála 40 mrtvých při důlním závalu ve Středoafrické republice

 
Nejméně 37 horníků zemřelo při závalu v dole na zlato ve Středoafrické republice. O neštěstí, které se stalo v neděli, dnes informoval prezidentský úřad v Bangui.
24.06.2013 21:45 |

podobné články

Co se to v tom světě děje? Kanibal zvaný "Šílený pes" snědl během lynčování muslimů ve Středoafrické republice kus zabitého člověka

 
Kdo má pravdu a je lepší? Bůh. Alláh. Ne, Bůh. Ne, Alláh. Bůh, nebo ti useknu ruku! Alláh, nebo ti ustřelím hlavu! Tak tohle teď probíhá bez valnějšího zájmu světových médií ve "Středoafrické republice":http://www.extra.cz/tema/afrika.
21.01.2014 09:25 |

podobné články

K misi ve Středoafrické republice jsou politici opatrní, část z nich je ale pro

 
Čeští politici jsou k vyslání vojáků do mise OSN ve Středoafrické republice zatím zdrženliví. Množí se ale názory, že by se Česko mělo přidat. O zapojení české armády požádal minulý týden při návštěvě v Praze generální tajemník OSN Pan Ki-mun. V úterý náčelník generálního štábu Petr Pavel uvedl, že do mise by mohlo vyrazit 250 vojáků.
09.04.2014 09:00 |

podobné články

ČR se o Středoafrické republice rozhodne podle cíle i délky mise

 
Česká republika se bude o vyslání vojáků do připravované mise OSN ve Středoafrické republice rozhodovat také podle cíle této vojenské operace a její délky. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), kterého minulý týden o české vojáky pro misi požádal generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Armáda již uvedla, že je schopna poslat až 250 vojáků.
10.04.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Křesťanské milice ve Středoafrické republice propustily 163 dětských vojáků

 
Jedna ze dvou hlavních bojových skupin ve Středoafrické republice, křesťanské milice anti-balaka, pustila v pátek v Batafangu na západě země na svobodu 163 dětských vojáků včetně pěti dívek. Oznámila to dnes agentura AFP na základě prohlášení Dětského fondu OSN (UNICEF), vydaného v gabonském Libreville.
29.08.2015 12:51 |

podobné články

Při násilnostech v Středoafrické republice zahynuli tři lidé. Jsou hlášeny případy kanibalismu

 
Při násilnostech v metropoli Středoafrické republiky v noci na dnešek přišli o život tři lidé. Z města je rovněž hlášeno rabování a také případy lynčování a kanibalismu. Dnes má začít evakuace cizinců, kteří se chtějí dostat z místa konfliktu. Pomoc potřebuje přes 30.000 lidí. Středoafrická republika zažívá neklid od loňského převratu, nové boje mezi islamisty z hnutí Séléka a křesťanskými milicemi trvají od prosince a vyžádaly si na 1000 mrtvých. 
11.01.2014 13:45 |

podobné články

Pan Ki-mun žádá Česko, aby vyslalo vojáky do Středoafrické republiky

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun v pátek požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o vyslání českých vojáků do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka zadal ministerstvu obrany, aby věc posoudilo.
04.04.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Pan Ki-mun požádal Sobotku o vyslání českých vojáků do Středoafrické republiky

 
Generální tajemník Organizace spojených národů Pan Ki-mun dnes požádal českého premiéra, aby vyslal české vojáky do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka předal věc k posouzení ministerstvu obrany. Pan Ki-mun to uvedl v dnešním rozhovoru pro Lidové noviny a ČTK.
04.04.2014 19:20 |

podobné články

Bez sms zpráv k míru: Středoafrické úřady chtějí zabránit svolávání demonstrací

 
Úřady ve Středoafrické republice přistoupily k zajímavému opatření, které má dovést zemi k míru - zakázaly posílání krátkých textových zpráv z mobilních telefonů, informoval zpravodajský web BBC. Za pomoci sms zpráv jsou svolávány násilné demostrace v metropoli Bangui jejichž cílem je donutit k odstoupení přechodnou přezidentku Catherine Sambovou-Panzovou.
04.06.2014 17:35 |

podobné články

Charitě se meze nekladou. Česká republika pošle do Afriky most

 
Česká republika zřejmě poskytne jako humanitární dar Středoafrické republice most, který ponese jméno světice Anežky České. O poskytnutí daru bude v pondělí jednat vláda. Pokud návrh schválí, mostová souprava bude do Středoafrické republiky přepravena v polovině prosince. ČTK o tom informovala mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Cenu daru neuvedla.
29.11.2014 16:21 |

podobné články

»Basa« pro chlapy za pití Bailey’s. Protože jsou gayové!

 
Homosexualita je v Kamerunu ilegální. Ve středoafrické republice však mohou být za homosexualitu odsouzeni i heterosexuálové a stačí k tomu docela nevinná věc. Objednat si v baru irský krémový likér Bailey’s. Podle Kamerunců je to totiž „babské“ pití, které si mezi muži objednávají jen gayové.
17.09.2014 19:00 |

podobné články

DNEŠNÍ TISK: Stovku v nemocnici zaplatí nakonec všichni, i senioři a děti

 
Stovku za den v nemocnici zaplatí všichni, ve Středoafrické republice zatkli desítku ozbrojených Slováků, Bárta zaměstnal "ekoteroristu" - dozvíte se z pátečního tisku.
03.09.2010 07:05 |

podobné články

Ve vězení hlídaly místo dozorců figuríny. Vězni utekli

 
Dva trestanci utekli z argentinského vězení - patrně poté, co zjistili, že v jedné ze strážních věží kolem plotu není hlídač, ale jeho figurína. Píše to ve středu webový portál britské stanice BBC.
21.07.2010 17:55 |

podobné články

Schwarzenberg: Odsouzení Tymošenkové poškodí vztahy EU a Ukrajiny

 
Odsouzení bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové poškodí vztahy Ukrajiny a Evropské unie. Připustil to dnes šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg po jednání s kolegy z EU v Lucemburku. Společně s nimi také odsouzení expremiérky kvůli překročení pravomocí ostře kritizoval.
11.10.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků)

Kriminálníci se vyhnuli zatčení převlečením za ovce

 
Dvojice argentinských kriminálníků utekla z vězení a zatčení se údajně vyhnula v převlečení za ovce. Maximiliano Pereyra a Ariel Diaz, oba odsouzeni za přepadení, úspěšně utekli před více než týdnem z argentinského vězení s nejvyšší ostrahou. Po útěku se převlékli do perfektních ovčích kostýmů, které našli na blízkém ranči. Tak začal příběh, který bude dělat ostudu tamější policii ještě dlouho.
13.04.2010 10:55 |

podobné články

Dva vrazi utekli před 12 lety z Borů v paletě: Jeden se do vězení už nikdy nevrátil

 
Před 12 lety uprchli z plzeňské věznice Bory dva odsouzení vrazi. Jednoho z nich se podařilo dopadnout v Německu po pár dnech, druhý prchal déle než měsíc. Přesto zpět ve vězení nakonec skončil jen jeden z nich!
08.11.2017 20:00 |

podobné články