Článek

Z těchto huňáčů vyrostou jedlíci! Karakalové uloví i antilopu

 
Narodili se před šesti týdny, už jsou z nich ale zvědaví průzkumníci. Trojčata karakalů v zoo ve Dvoře Králové se mají k světu a těší se obdivu návštěvníků.
07.05.2016 18:20 |

podobné články

Podobné články

Podívejte, jak obrovský krokodýl spořádal antilopu, z tlamy mu trčely už jen rohy

 
Unikátní, i když poněkud drsné, záběry z divočiny se podařily zachytit fotografovi Paolu Torchiovi v známé keňské Národní rezervaci Masai Mara. Obrovský krokodýl na nich slupne jako malinu antilopu. Drobné problémy mu dělají jen její rohy.
11.09.2011 08:10 |

podobné články

Bart a Napoleon oslavili první narozeniny: Lvíčata dostala nadívanou antilopu!

 
Dvojčata lvů berberských Bart a Napoleon slavila v olomoucké zoo první narozeniny. Od ošetřovatelů dostali lví kluci místo dortu papírovou antilopu nadívanou kuřecím masem.
04.05.2013 19:55 |

podobné články

Lahodný obídek: Podívejte se, jak krajta zhltla celou antilopu!

 
Pamatujete na začátek knihy Malý princ, ve které vypravěč namaluje hada, který snědl slona a výsledek vypadá jako klobouk? Tak něco obdobného se teď odehrálo ve skutečné divočině. Fotograf zaznamenal krajtu, jak si do chřtánu narvala celou antilopu!
24.07.2014 15:35 |

podobné články

Nová komedie Jedlíci: Zahraje si i Patrasová a Andrlová

 
Režisér, producent a herec Tomáš Magnusek začal dnes natáčet filmovou komedii nazvanou Jedlíci aneb Sto kilo lásky. Hlavní role ztvární například Martin Stropnický, Veronika Žilková, Jan Šťastný, Ilja Racek, Ivana Andrlová a Dagmar Patrasová.
13.07.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Andrlová (100 článků) , Martin Stropnický (1654 článků) , Ilja Racek (22 článků) , Tomáš Magnusek (60 článků) , Veronika Arichteva (294 článků) , Dagmar Nová (12 článků)

Filmové premiéry: Iron Man 3, Kříž cti, Z cizího krev neteče a Jedlíci aneb Sto kilo lásky

 
Do kin jde třetí pokračování série Iron Man s Robertem Downeym jr. v titulní roli. Kříž cti je skandinávské válečné drama, inspirované skutečnými událostmi ze 40. let minulého století. Americká komedie Z cizího krev neteče je variace na téma ztráty identity. Tomáš Magnusek je podepsán pod komedií z prostředí hubnoucího sanatoria Jedlíci aneb Sto kilo lásky.
02.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Magnusek (60 článků)

Jedlíci aneb sto kilo trapností

 
Bývalý učitel Tomáš Magnusek, dnes z dopuštění vlastního nedostatku soudnosti herec, producent, scenárista a režisér, vysílá do světa další film zapáchající absolutní absencí všech zmíněných řemesel, o talentu nemluvě. Po Pamětnici, trojích Bastardech, Školním výletu a dalších jsou to Jedlíci aneb Sto kilo lásky.
07.05.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Magnusek (60 článků)

Desetileté výročí tragických povodní: V Praze vyrostou protipovodní hráze

 
V sobotu ráno začne v centru Prahy protipovodňové cvičení. Během dne tak v hlavním městě vyrostou hráze a veřejnost se může těšit na ukázku speciální techniky.
11.08.2012 08:40 |

podobné články

Česko, rozvodová země, kde děti vychovávají otcové alkoholici a matky v depresi

 
Děti jsou budoucnost každého státu. Jakou generaci si teď vychováme, v takové době budeme za pár desítek let žít, protože z těch prcků, na které se denně díváme, vyrostou budoucí zákonodárci. Ale nemluvím ani zdaleka jen o lidech ve vysokém postavení, vyrostou z nich také budoucí řemeslníci, pokud pán bůh dá a najde se mezi nimi někdo, jehož zručnost bude sahat dál než k opravě počítače. A zatímco děti potřebují péči a řekněme si sluníčkově, přesto pravdivě, také lásku, porozumění a pocit bezpečí, velké části z nich se jim toho nedostává.
15.05.2015 13:11 |

podobné články

Cvičme v rytme na vzduchu. V pražských lesích vyrostou fitness hřiště

 
Možnost zacvičit si v přírodě je stále populárnější. V pražských lesích proto ještě během září a října vyrostou nová fitness hřiště. Multifunkční sestavy s lanovými žebříky, šplhací tyčí nebo lavičkami na sedy-lehy se objeví v lesoparku Vinice, Prokopském údolí i lese Pod Cihelnou.
18.08.2015 05:17 |

podobné články

Záhadná choroba svléká medvědy dohola

 
Zoologické zahrady mají poplach. Horští medvědi z jihoamerických And ztrácejí srst. Místo charismatických huňáčů se výběhy procházejí podivná lysá zvířata.
08.11.2009 08:25 |

podobné články

Odvážný pes se nebál žraloka a zaútočil na něj

 
Russellu Hood-Pennovi se povedlo natočit na pláži u města Broome v Západní Austrálii neuvěřitelné záběry. Při procházce podél vody zachytil dva psy, jak si neohroženě plavou ve vodě plné žraloků. Jeden z huňáčů dokonce na parybu zaútočil.
22.07.2011 12:30 |

podobné články

Ve Švédsku začíná sezona lovu medvědů, odstřeleno jich má být 312

 
Ve Švédsku dnes začíná dvouměsíční sezona lovu medvědů, během níž má být odstřeleno 312 huňáčů. To je podle portálu The Local asi desetina medvědí populace v této skandinávské zemi.
21.08.2012 09:10 |

podobné články

Ukázka kruté divočiny: Levhart skolil antilopu v letu

 
Lov kočkovitých šelem podrobně zmapovalo mnoho přírodovědných dokumentů, ale i tak se občas objeví nové a zajímavé záběry. Kameramanka Martha van Rensburg natočila levharta, kterému vběhla přímo pod nos impala. Síla nárazu vymrštila obě zvířata do vzduchu, kde udělala přemet.
04.10.2012 11:25 |

podobné články

Krokodýl chtěl ukrást lvům kořist. Ti ho ale hnali!

 
Krást se nemá, to víme všichni. Teď už to ví zřejmě i krokodýl, který se v Zambii pokusil smečce lvů ukrást ulovenou antilopu. Lvi ho totiž nekompromisně zahnali na útěk, informoval server bushcampcompany.com.
13.10.2012 15:35 |

podobné články

NEJ videa National Geographic: Nebezpečná krajta sežere cokoliv. I velkou antilopu

 
Jeden z nejdelších hadů na světě je také jedním z nejnebezpečnějších. Dokáže ulovit téměř jakkoli velkou kořist, kterou dokáže spolknout. A...
16.03.2013 17:40 |

podobné články

Tahle žena dokázala naštvat celý internet: Zabíjí vzácná zvířata a pózuje s nimi do rodinného alba

 
Americká moderátorka Melissa Bachman je známá svou vášní pro "lov":http://www.extra.cz/tema/lov. To, co se jí povedlo při její poslední návštěvě Jihoafrické republiky, ale jen tak nezapomene. Už měla mezi trofejemi zebru, krokodýla nebo např. antilopu, ale lva ještě ne. Podařilo se, a tak se Melissa svým úlovkem ihned pochlubila na sociální síti Twitter. Fotka vyvolala podle očekávání bouřlivou diskuzi. Lev, jemuž dramaticky hrozí v JAR úplné vyhubení, si ihned našel tisíce zastánců. Místní obyvatelé dokonce masově začali podepisovat petici pro vyhoštění americké moderátorky, a pro to, aby jí už nikdy nebyl umožněn návrat zpět do země, kam jezdí s oblibou lovit různá exotická zvířata.
18.11.2013 12:01 |

podobné články

Levhart se ladně vrhl na antilopu

 
Ukázku souboje predátora s kořistí zachytili turisté v jihoafrickém Krugerově národním parku. Samice levharta se tam vrhla na mládě antilopy a úspěšně ho ulovila.
23.11.2015 05:30 |

podobné články

Uschla vám bromélie? Nevyhazujte ji, vychovejte si její sirotky!

 
Těšili jste se nádhernými barvami své bromélie, jenže místo aby znovu vykvetla, tak zvolna uschla? Tentokrát ale nemusíte podezírat prodejce, že by vám nabídl nekvalitní květinu, ani mít špatné svědomí, že jste jí nevěnovali dostatečnou péči. U těchto rostlin z deštných pralesů je to přirozený jev. Vyrostou,.odkvetou a zahynou…
14.09.2011 17:25 |

podobné články

Jedlíci ve Varech snědli už 4 tuny halušek

 
Karlovarské hospody a stánky s rychlým občerstvením praskají ve švech. Filmoví nadšenci stačili v rámci festivalu spořádat už více jak 4 tuny halušek, tunu klobás, a přes půl tuny kukuřice!
07.07.2009 18:00 |

podobné články