Článek

Yuppicide berou hard core jako ventil vzteku

 
Newyorská hardcorová kapela Yuppicide založená v roce 1988 vydala loni prvé album po dvaceti letech. V březnu prezentuje desku Revenge Regret Repeat v Evropě na turné, v jehož rámci vystoupí v neděli 20. 3. v pražském Klubu 007. Před koncertem odpovídali na otázky Novinek kytarista Steve Karp a zpěvák Jesse Jones.
14.03.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Steve Jones (2 články) , Steve Jones (1 článek) , Steve Jones (2 články) , Steve Jones (2 články) , Jesse Jesse (32 článků)
Podobné články

Sights and Sounds hrají alternativní hard core

 
Kanadská skupina Sights and Sounds, která vystoupí tento pátek v klubu 007 na pražském Strahově, se od svého vzniku v roce 2006 věnuje post hard coru. Klasický hard core mísí s méně obvyklými postupy, kapela se inspirovala u Tool, Neurosis i Sigur Rós.
15.10.2009 11:15 |

podobné články

Nekompromisní hard core Hatebreed

 
Americká hardcorová skupina Hatebreed vystoupí 30. června v pražském klubu Exit Chmelnice. O den později zahraje v Bratislavě. Kapela z Connecticutu patří k nejtvrdší na celé scéně, produkují nekompromisní přímočarý hard core, který staví na údernosti a brutalitě.
24.06.2009 07:50 |

podobné články

Insania představuje klip k albu, které vyjde příští rok

 
Insania je brněnská skupina, která vznikla již v roce 1987. Za své poslední album Zapal dům, poraž strom... (2013) získala dvě žánrové Ceny Anděl, a to v kategoriích Hard & heavy a Punk & hard core. Nyní představuje videoklip k písničce, která bude součástí chystaného alba.
04.03.2016 15:40 |

podobné články

Řidič při nehodě spadl hýždí na ventil hadice a nafoukl se jako balon

 
Novozélandský řidič nákladního vozu utrpěl kuriózní úraz, když upadl mezi kabinou a návěsem. Levou hýždí narazil na ventil brzdné hadice na tlakový vzduch. Tím začal do jeho těla proudit vzduch pod vysokým tlakem a nešťastník se začal nafukovat jako balon.
25.05.2011 20:55 |

podobné články

Objev z Hard Rock Rising pojede do Barcelony

 
Již popáté u nás letos proběhne soutěž skupin nazvaná Hard Rock Rising. Po celém světě hledá nadějné kapely a má ambici uvést je na mezinárodní scénu. V letošním roce získají ti nejlepší jako výhru výlet do Barcelony a vystoupení na festivalu Hard Rock Rising Barcelona.
10.01.2015 16:17 |

podobné články

Vyšetřování: Ventil vrtu pod ropnou plošinou byl vadný

 
Vyšetřování Sněmovny reprezentantů zjistilo, že bezpečnostní ventil na ropném vrtu těžební plošiny Deepwater Horizon v Mexickém zálivu byl vadný a zařízení nebylo schopné uzavřít po nehodě potrubí.
12.05.2010 20:50 |

podobné články

Vichr poničil ventil zásobníku, do vzduchu uniká plyn

 
Vítr poničil ventil podzemního zásobníku plynu, ten uniká do vzduchu.
13.06.2010 10:50 |

podobné články

Řidič při nehodě urazil plynový ventil, v Břeclavi hrozil VÝBUCH!

 
Při nehodě v Břeclavi urazil řidič autem ventil plynové přípojky. Na místě unikal celou noc plyn. Hasiči na sídlišti hlídalli celou noc.
06.03.2011 11:50 |

podobné články

Dělník si spletl ventil, továrna vybuchla a zranila delegaci: Dostal jen podmínku

 
Hutník z koksárny ArcelorMittal Ostrava si spletl ventil a fabrika vybuchla. Exploze plynu zabila jednoho člověka a dalších osm zranila. Radoslav K. (44) za to odešel včera od soudu nakonec jen s podmínkou.
25.02.2014 16:45 |

podobné články

Chinaski poprvé představili novinku Rockfield. V Hard Rock Cafe křtili bílým vínem

 
Do Hard Rock Cafe dorazilo na křest  Chinaski  sedm stovek lidí. Kapela odehrála všech jedenáct songů z alba, včetně úspěšného singlu  Víno . Nakonec přidali několik starších hitů, včetně  Stížnosti  a  Hlavolamu  z poslední bestofky. Výtěžek ze vstupného putoval v rámci akce Pinktober Hard Rock Cafe na veřejnou sbírku Avon konta proti rakovině prsu.
03.11.2014 12:40 |

podobné články

Praha zažije záplavu hard coru, hvězdou Rebellion 7 jsou Madball

 
Pořádný příděl hard coru nabídne v úterý 8. března pražská zastávka putovního festivalu Rebellion 7. Hlavní hvězdou jsou legendární představitelé newyorského hard coru Madball. Kromě nich ale vystoupí ještě dalších pět kapel.
02.03.2016 08:45 |

podobné články

Soudný den v traileru Armored Core V

 
Poněkud klasičtější trailer na chystanou akci Armored Core V disponuje už tak trochu marketingově monotónním hudebním stylem, ale také dobrým střihem záběrů z gameplaye a cut scén. Jednoduše, taková demonstrace totální války, kde se mlátí pozemní vozidla poletující mechové a všechny konvenční zbraně, které vás mohou ve válkou přeoraném futuristickém světě potkat....
15.02.2012 10:45 |

podobné články

Zakladatelé D-beatu Discharge se vracejí do Prahy

 
Jedni z nejvýznamnějších představitelů britského hard core punku Discharge vystoupí v pátek v pražském klubu 007 na Strahově. Discharge hrají tvrdý styl UK-82, který přiblížil punk metalu. Jejich osobité pojetí s rovným agresivním rytmem bicích inspirovalo mnohé následovníky a označuje se jako D-beat. Před dvěma lety skupina natočila desku Disensitise, na níž už zpívá Rat z Varukers, který také odpovídal na otázky Novinek.
10.05.2010 09:25 |

podobné články

Extrémní formy tvrdé hudby přilákaly do Jaroměře přes deset tisíc lidí

 
Patnáctý ročník festivalu tvrdé hudby Brutal Assault, který skončil po sobotní půlnoci, přilákal do Jaroměře přes deset tisíc lidí. Jasně ukázal, že i žánrově velmi vyhraněná akce může najít velký počet diváků. Přitom pořadatelé se nijak nepodbízeli. Nezvali jména, která by přilákala masy, ale kvalitní kapely reprezentující zdánlivě okrajové žánry jako death, thrash nebo black metal či hard a grind core nebo doom.
15.08.2010 15:00 |

podobné články

Jazzpunková kapela NoMeansNo se vrací do Prahy

 
V pražském Lucerna music baru vystoupí ve čtvrtek večer kanadská skupina NoMeansNo, která jako jedna z prvních propojovala hard core s punkem a také zdůraznila význam basy. Vancouverská skupina je u nás dobře známá, vystupovala v Praze už na počátku devadesátých let. Skupina je na turné s názvem 33,3 roku existence.
05.06.2013 11:05 |

podobné články

Biohazard: Hard core nezemřel, proto jsme zpět na scéně

 
Festival Brutal Assault, který právě probíhá v jaroměřské pevnosti Josefov na Náchodsku, ve čtvrtek 6. srpna večer přivítal průkopníky hardcorové scény Madball a Biohazard. Obě kapely na pódiu několikrát zdravily české, polské, slovenské a mnohé zahraniční fanoušky, opakovaly nadšení z toho, že se do Česka vrátily a Biohazard v krátkém rozhovoru prozradili něco o svém turné i o chystané desce.
07.08.2009 16:05 |

podobné články

Mystická Jarboe ze Swans se vrací do Prahy

 
V sobotu 10. dubna vystoupí v pražském klubu Exit Chmelnice bývalá zpěvačka skupiny Swans Jarboe se svou skupinou. Po roce se vrací do Prahy s novou deskou Alchemic. Jarboe, která začínala s extrémně pomalým a neuvěřitelně brutálním hard core noise se poslední dobou přiblížila psychedelickému metalu.
09.04.2010 09:50 |

podobné články

A Wilhelm Scream to rozbalí na Strahově

 
Americká skupina A Wilhelm Screm je hlavní hvězdou středečního punkově hardcorového koncertu v Praze na Strahově v klubu 007. Kromě nich se přestaví stylově spříznění This Is Standoff z Calgary, hrající melodický hard core a edmontonští Passenger Action.
13.04.2010 16:10 |

podobné články

Fuk připomenou Chaos UK

 
Slavnou anglickou hardcore punkovou kapelu Chaos UK připomene v úterý vystoupení soubor Fuk. V nich hraje na kytaru Gabba, který v Chaos UK hrál od půlky osmdesátých let a podílel se na jejich extrémním hard core.
30.08.2010 13:06 |

podobné články