Článek

Wünschová (SZ): Vláda vrací do hry vyvlastňování kvůli těžbě

 
Reakce Ireny Moudré Wünschová, 1. místopředsedkyně Strany zelených k projednání návrhu Surovinové politiky vládou.
03.02.2016 17:51 |

podobné články

Podobné články

Vyvlastňování pozemků kvůli těžbě? Ústavní soud řešil stížnost

 
Ústavní soud zamítl stížnost senátorů, kteří chtěli vrátit do zákona možnost vyvlastňování pozemků kvůli těžbě. Stát přitom dříve takové právo měl, jsou to ale dva roky, co poslanci- ze zákona- tuto možnost vypustili.
20.08.2014 20:00 |

podobné články

Dostál (Svobodní): "Vyvlastňování" - bohužel se nejedná o přežitek bývalého režimu

 
Vláda přijala návrh novely zákona, který by měl v budoucnu usnadnit vyvlastňování pozemků. Už jen to slovo „vyvlastňování“ zní naprosto příšerně a podle mého názoru se v zákonech demokratického státu nic takového vyskytovat nesmí. Jedná se o metodu, která naprosto jednoznačně odkazuje na totalitní praktiky.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Bárta chystá nový zákon o vyvlastňování: "Neshody nesmí brzdit stavbu"

 
Ministr dopravy Vít Bárta chystá nový zákon o vyvlastňování, který by oddělil proces vyvlastňování od jednání o náhradě za pozemek. Při sporu o cenu rozhodne soud, ale stavba se už rozběhne.
24.01.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Wünschová (SZ): Každá škola by měla mít svého psychologa

 
Irena Moudrá Wünschová, místopředsedkyně SZ, k navrhovanému snížení věkové hranice trestní odpovědnosti v Českém rozhlase Plus.
06.06.2016 22:20 |

podobné články

Wünschová (SZ): Dobré zprávy. Snad vydrží

 
První místopředsedkyně Strany zelených Irena Moudrá Wünschová na Facebooku
04.01.2017 14:00 |

podobné články

Senát čeká rozhodování o daních na cigarety a o vyvlastňování

 
Zvyšování spotřební daně u cigaret bude jedním z nejsledovanějších bodů jednání, ke kterému se dnes sejde Senát. Rozhodnout má také o vyvlastňování pozemků pro výstavbu silnic a dálnic, o zrušení možnosti vyvlastňovat nemovitosti kvůli těžbě uhlí a o zákazu vysílání příliš hlasité reklamy v televizi.
24.10.2012 07:05 |

podobné články

Vyvlastňování kvůli těžbě není možné, potvrdil Ústavní soud

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl zrušit novelu horního zákona, která z normy vypustila možnost vyvlastnění nemovitostí kvůli těžbě nerostných surovin. Návrh na její zrušení podalo loni 19 senátorů, kteří argumentovali tím, že bez možnosti vyvlastnění nelze v některých případech přírodní zdroje šetrně využít.
20.08.2014 10:20 |

podobné články

Vyvlastňování bude možné i pro energetické a vodní stavby

 
Zákon o urychlení výstavby dopravní infrastruktury umožňuje pouze vyvlastňování pozemků. Nově by se ale norma mohla vztahovat i na vybranou energetickou infrastrukturu a vodní díla. Dnes tak rozhodla sněmovna, když v třetím řtení schválila příslušnou senátní novelu.
11.05.2011 14:10 |

podobné články

Poslanci kývli na snadnější vyvlastňování pozemků, spekulace mají skončit

 
Sněmovna ve středu v závěrečném čtení schválila vládní novelu, která má za cíl zjednodušit a zlevnit vyvlastňování pozemků například pro výstavbu silnic a dálnic. Novela podle ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského rozděluje proces vyvlastnění na samotné vyvlastnění a na proces náhrady za vyvlastňovanou nemovitost. Nyní ji dostane k projednání Senát.
26.09.2012 16:35 |

podobné články

Ministr Bendl v ČT: Musí se změnit legislativa pro vyvlastňování pozemků

 
Ministr zemědělství Petr Bendl v pátečních Událostech, komentářích prohlásil, že nynější povodně si vynutí změnu legislativy. Je podle něho třeba změnit zákony o ochraně přírody či vyvlastňování pozemků pro veřejně prospěšné stavby.
07.06.2013 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Svobodní: Jsme razantně proti vyvlastňování majetku

 
Ministr financí Andrej Babiš a jeho náměstkyně Simona Hornochová představili návrh zákona, který umožní vyvlastňování majetku formou speciálního penále až ve výši 100 %.
17.10.2014 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13018 článků)

Vrací se vyvlastňování kvůli uhlí. Je to veřejný zájem, vysvětlil Mlsna

 
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl ministr a předseda Legislativní rady vlády Petr Mlsna. Řeč byla o tom, proč se stát opět chystá zavést možnost vyvlastnění při těžbě strategických nerostů. Podle Mlsny je to ale někdy nutné.
21.05.2013 17:55 |

podobné články

Podnikatel nabídl úplatek ekologům! Chtěl, aby přestali protestovat proti těžbě čediče!

 
Protikorupční policie obvinila podnikatele, který podle ní chtěl ovlivnit stanovisko ministerstva životního prostředí k těžbě čediče na Českolipsku. Obviněný měl zástupcům občanských sdružení nabízet úplatky v milionech korun za to, že stáhnou své námitky proti těžbě, uvedla v pondělí TV Nova.
26.09.2011 21:10 |

podobné články

Hrozba trvá: V ulicích kolují petice, bojují proti těžbě štěrku u Moravského Písku

 
Přibližně čtrnáct tisíc lidí podepsalo před třemi lety petici, aby zabránili plánované těžbě štěrkopísku u Moravského Písku. Ta by totiž podle odborníků mohla vážně ohrozit jeden z nejvýznamnějších zdrojů pitné vody u nás. Nyní je riziko opět aktuální a síly proti těžbě se rozhodlo spojit hned 57 měst a obcí!
17.07.2017 15:05 |

podobné články

Peake: Z horního zákona konečně zmizí komunistické vyvlastňovací paragrafy

 
Vyvlastňování kvůli těžbě uhlí nebude tak snadné. Práva vlastníků nemovitostí v těžebních oblastech se posílí na základě novely horního zákona, kterou dnes schválila vláda.
26.06.2012 16:05 |

podobné články

Klaus vetoval novelu horního zákona. Hrozí prý spekulace s pozemky

 
Prezident Václav Klaus v pondělí vetoval novelu horního zákona, která ruší možnost vyvlastňování nemovitostí kvůli těžbě nerostných surovin, zejména uhlí. Podle Klause by se vláda schválením novely připravila o významný nástroj energetické politiky a otevřela by cestu ke spekulacím s pozemky. Prezidentovo veto ještě může přehlasovat Poslanecká sněmovna. Informuje ČTK.
19.11.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9085 článků)

Zaměstnavatelé by si přáli, aby se nadále vyvlastňovalo kvůli těžbě

 
Prezident Václav Klaus přijal v pondělí na Pražském hradě představitele profesních organizací z oblastí důlního a těžebního průmyslu, Hospodářské komory ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, Svazu měst a obcí ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR. Zástupci organizací prezidenta seznámili se stanoviskem k připravované novele horního zákona. Prohlásili, že by v něm měly být obvyklé metody vyvlastňování.
12.09.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9085 článků)

Zástupci průmyslu se sešli u Klause a volali po vyvlastňování kvůli těžbě

 
Zástupci zaměstnavatelských svazů, které v pondělí přijal na Pražském hradě prezident Václav Klaus, se po jednání shodli, že v návrhu novely horního zákona by měla i nadále zůstat pasáž o možném vyvlastnění. Tu vypustilo ministerstvo průmyslu. Po jednání to uvedl šéf Hospodářské komory Petr Kužel.
12.09.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9085 článků) , Petr Václav (745 článků)

Vláda dnes projedná odstranění škod po těžbě uranu

 
Vláda dnes projedná odstraňování škod po těžbě uranu v oblasti Stráže pod Ralskem, které by mělo trvat do roku 2042 a mělo by stát 31,3 miliardy korun. Náklady ale nezatíží státní rozpočet, neboť sanace ekologických škod bude financována z prodeje privatizovaného majetku a dalších zdrojů.
05.10.2011 06:25 |

podobné články