Článek

Wintonův příběh: Děti, které zachránit nedokázal, a lidé na Hitlerově seznamu

 
Příběh hrdiny začal 14. března 1939, kdy z Prahy odletělo první letadlo s dětmi, které mířily do britského bezpečí. Praze zbýval do začátku okupace jediný den. "Nicky" na nic nečekal a rozjel mašinerii, která zachránila život skoro 700 dětí. Sir Nicholas Winton zemřel ve středu, bylo mu 106 let. Pohřeb bude malý. Chystá se ale i velká pieta, kam by měli přijet i zachránění.
02.07.2015 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (112 článků)
Podobné články

Návrh na rozšíření národního seznamu evropsky významných lokalit zamířil k připomínkám rezortů

 
Ministerstvo životního prostředí odeslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh na doplnění národního seznamu evropsky významných lokalit (EVL), které jsou spolu s ptačími oblastmi součástí evropské soustavy Natura 2000. K doplnění seznamu dochází na základě požadavků evropské legislativy a Evropské komise, která pro ČR stanovila nepřekročitelný termín doplnění seznamu do ledna 2016. Na seznamu přibylo 55 nových lokalit na území ČR, do 70 lokalit jsou doplněny další předměty ochrany, 11 lokalit EVL bude úplně zrušeno a k úpravě hranic dojde u 253 lokalit.
10.07.2015 21:06 |

podobné články

Svědectví: Viděl jsem Ratha v Hitlerově Orlím hnízdě!

 
Viděl jsem Ratha v Hitlerově Orlím hnízdě! S touto zprávou se na Blesk obrátil čtenář a jako důkaz přiložil fotografie. Je na nich zachycen muž, který jako by bývalému hejtmanovi z oka vypadl.
25.07.2015 05:20 |

podobné články

Světová média řeší Ovčáčkovu „perlu“: EU přirovnal kvůli rumu k Hitlerově Německu

 
O ostudě, nepřijatelném úletu a o poškozování Česka mluví někteří politici v souvislosti s výrokem prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, kterým přirovnal Evropskou unii k Hitlerově třetí říši. V páteční anketě se Ovčáčka nepřímo zastal jen předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, který Unii označil za čtvrtou říši.
29.09.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2013 článků) , Jiří Svoboda (307 článků) , Jiří Svoboda (307 článků)

Režisér Matej Mináč: Wintonův příběh dává mladým lidem křídla

 
Cestující jedinečného historického vlaku Winton Train ve středu absolvovaly druhý den cesty Praha-Londýn. Za sebou mají takřka 950 kilometrů, a to překrásnou krajinou. Ve čtvrtek dopoledne vozová souprava tažená monstrózní černou parní lokomotivou zamíří z Kolína nad Rýnem do Hoek van Holland, z něhož se všichni přeplaví trajektem na anglické pobřeží.
03.09.2009 11:00 |

podobné články

Dokumenty o Wintonově vlaku budou vystaveny na Vyšehradě i londýnském nádraží

 
V květnu připomene výstava fotografií a dokumentů projekt Winton Train, kdy byl u příležitosti 70. výročí záchranné mise sira Nicholase Wintona vypraven 1. září 2009 Wintonův vlak. Ten urazil stejnou cestu z Prahy do Londýna, jakou absolvovalo 669 židovských dětí, které tak Winton dostal do bezpečí.
04.03.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (112 článků)

Oběšeného mladíka (†20) našel jeho bratr na větvi stromu, zachránit ho už nedokázal

 
Teprve dvacetiletý mladík si vzal život v úterý v Domažlicích. Oběšeného ho našel vlastní bratr, ale i když mu poskytl první pomoc, zachránit ho už nedokázal.
20.10.2016 16:50 |

podobné články

Komentář Arniky k rozhodnutí vlády o doplnění seznamu Natura 2000

 
Vláda sice na včerejším zasedání sice schválila doplnění národního seznamu evropsky významných lokalit, na poslední chvíli ale z návrhu zmizely dva nejdůležitější body – ochrana lokalit Porta Bohemica a Slavíkovy ostrovy. Jejich zařazení mělo zajistit trvalou ochranu unikátního přírodního bohatství koryta a nejbližšího okolí Labe. Vláda tak nevyužila jedinečnou možnost odstranit dva největší nedostatky českého seznamu a ten nadále zůstává nedostatečný. Tento ústupek skupinám, které usilují o stavební úpravy splavnosti Labe, staví Českou republiku do velmi nepříznivého a nelichotivého světla.
04.02.2016 13:25 |

podobné články

Norové točí v Praze seriál o Hitlerově jaderném programu

 
Dramatický příběh o tajném německém vývoji jaderné zbraně vylíčí norský televizní seriál The Heavy Water War, který se začal natáčet v Praze. Kristina Hejduková ze společnosti Sirena film ČTK řekla, že z celkového rozpočtu 275 miliónů tu zahraniční filmaři utratí 95 miliónů korun.
21.11.2013 13:37 |

podobné články

Na seznamu teroristů je šestiletá dívka

 
Rodina malé Allysy Thomasové (6) je šoku. Jejich dcera je na seznamu nežádoucích osob v rámci boje proti terorismu. Americké úřady rodičům nesdělily proč. Odmítají ji také ze seznamu vyškrtnout.
26.06.2010 22:45 |

podobné články

Heger představí změny seznamu výkonů, komora chce vybírat za plomby

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) představí dnes výsledky první celkové revize seznamu zdravotních výkonů. Podle tohoto seznamu vykazují lékaři péči o pacienty a zdravotní pojišťovny jim podle něj platí.
06.06.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

UNESCO vyškrtlo ze svého seznamu vídeňské plesy kvůli neonacistickému bálu

 
Ples ve Vídeňské státní opeře se sice bude konat i letos, ovšem nebude už akcí zapsanou v seznamu kulturního dědictví UNESCO jako rakouská tradice. Stejný osud stihl také ostatní vídeňské plesy. Kompletně vyškrtnuty ze seznamu byly kvůli jednomu z bálů, kolem kterého panují podezření z podpory extremismu.
20.01.2012 15:40 |

podobné články

V novém seznamu nejlépe oblékaných lidí podle Vanity Fair je opět Kate

 
Už potřetí od roku 2011 se britská vévodkyně Kate dostala do seznamu nejlépe oblékaných lidí světa, který každoročně sestavuje magazín Vanity Fair. Do seznamu za letošní rok, který tentokrát nemá vítěze a neurčuje pořadí jednotlivých celebrit, se dostala také čínská první dáma Pcheng Li-jüan, zpěváci Justin Timberlake a Beyoncé nebo Keith Richards z Rolling Stones. Další články k tématu: OBRAZEM: Dánská princezna Mary porazila vévodkyni Kate. Lépe se obléká OBRAZEM: Nejlépe se obléká Stewartová. V soukromí ale na módu kašle Obamová se obléká hrozně, kritizuje první dámu USA Westwoodová
08.02.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Justin Timberlake (257 článků) , Keith Richards (54 článků) , Michaela Nosková (196 článků) , Keith Richards (54 článků) , Kate Mara (70 článků) , Mary Richards (1 článek) , Mary Mara (320 článků)

Mládež ČSSD žalovala úřadům na Babiše. Kvůli jeho seznamu sociálních demokratů, nalezlých do státní správy

 
Mladí sociální demokraté včera podali podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ohledně premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Organizace o tom informovala v tiskové zprávě. Úřad by podle ní měl prošetřit, zda nebyl spáchán přestupek či trestný čin vypracováním údajného seznamu členů ČSSD, kteří působí na ministerstvech a státních úřadech. O seznamu informoval minulé pondělí týdeník Respekt, Babiš ho má podle listu k dispozici jako trumf pro vyjednávání se sociálními demokraty o vládě.
06.03.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků)

Radek Brzobohatý (†79): Zachránit ho nedokázal ani Jan Pirk

 
Zachránil život už stovkám obyčejných lidí, i mnoha slavným. Život milovaného herce Radka Brzobohatého (†79) se profesoru Janu Pirkovi bohužel zachránit nepodařilo. Bylo již příliš pozdě, legenda českého filmu a divadla odešla do nebe.
13.09.2012 05:25 |

podobné články

Václav Klaus na Primě: Svět se zbláznil. Paní Merkelové, Šabatové a Marksové chtějí to co kdysi Hitler a Stalin

 
Druhý prezident České republiky Václav Klaus zavítal do první Partie FTV Prima v roce 2016. Pořadu dominovalo téma migrační krize. Proevropští lidé jako jsou „Dienstbierové, Šabatové či Marksové a Merkelové,“ chtějí změnit Evropu tak, jak to kdysi zkoušeli „Stalinové a Hitlerové“. Naši politici si to prý uvědomují, ale odmítají to přiznat veřejně. On se toho však nebojí. Svět má být multikulturní, nemá se všude šířit americká demokracie, ale Česká republika si má zachovat své tradice.
03.01.2016 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Nadváha u dětí je problém

 
Nadváha u dětí představuje stále větší problém. V současné době nekontrolovatelnou rychlostí přibývá počet dětí s vyšší tělesnou hmotností, nežli kolik je doporučeno vzhledem k jejich věku či výšce. Podle výzkumů a statistik prováděných VZP dokonce nadváhou trpí každé třetí dítě. Rodiče často sami sobě, stejně pak i svému okolí, namlouvají, že jejich dítě v žádném případě není tlusté. A v případě, že už ratolest skutečně hraničí s obezitou, si tento problém odmítají přiznat. Nadváha u dětí by se ale neměla podceňovat, ani brát na lehkou váhu! Nadváha u dětí je trendem 21. století Zlé jazyky tvrdí, že obezita celkově představuje masivní trend současného století. Nadváha u dětí tak není nic, co by společnost překvapilo. Lékaři se shodují na tom, že počet dětských pacientů, jež mají problémy s váhou, neustále přibývá především kvůli současnému životnímu stylu, kdy maminky mění zdravá jídla za tučné fastfoody, protože jsou rychlejší a představují méně starostí. Nenechte dítko, aby si ničilo zdraví Odborníci jsou toho názoru, že dítě za svou nadváhu nemůže. Obezitu u malých dětí tak považují za selhání rodičů, kteří mají i v tomto ohledu za děti zodpovědnost. Nadváha u dětí je problémem nejen estetickým, kdy oplácané dítko rozhodně není roztomilé, ale pohled na něj působí spíše žalostně, ale i problémem z hlediska zdraví. Obezita s sebou přináší celou řadu různorodých zdravotních obtíží, kdy se i v útlém dětském věku mohou objevit nemoci cév, nemoci srdce, zažívací potíže, dermatologické potíže nebo třeba bolesti kyčlí a kloubů.   Příspěvek Nadváha u dětí je problém pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.11.2017 20:40 |

podobné články

Přejeme vám dobrou chuť. Přečtěte si příběh ženy, která se nestydí přiznat, že neměla na obědy pro své děti

 
PŘÍBĚH Někdy se život zvrtne víc, než by se jedinec nadál. Když jsou na takovém člověku závislí další lidé - děti - které se o sebe nemohou samy postarat, je to situace hodně těžká, vyžadující hodně sil. Nese s sebou samozřejmě úskalí i nepříjemné zkušenosti, ale...Důležité je vědět, že se vyplatí hledat řešení. Tak, jako se pokouší zvrátit nepřízeň osudu i paní z Jičínska, která redakci vyprávěla svůj příběh.
27.10.2014 13:25 |

podobné články

Přejeme vám dobrou chuť. Přečtěte si příběh ženy, která se nestydí přiznat, že neměla na obědy pro své děti

 
PŘÍBĚH Někdy se život zvrtne víc, než by se jedinec nadál. Když jsou na takovém člověku závislí další lidé - děti, které se o sebe nemohou samy postarat, je to situace hodně těžká, vyžadující hodně sil. Nese s sebou samozřejmě úskalí i nepříjemné zkušenosti, ale... Důležité je vědět, že se vyplatí hledat řešení. Tak, jako se pokouší zvrátit nepřízeň osudu i paní z Jičínska, která redakci vyprávěla svůj příběh.
27.10.2014 13:31 |

podobné články

Velvyslanec Schapiro v pražské zoo adoptoval orly bělohlavé

 
"Máme dvě děti a nikdy nás nenapadlo, že ještě něco adoptujeme," zažertoval Schapiro, kterého při slavnostním přebírání adopčního potvrzení doprovázela manželka Tamar. Zdůraznil ale, že nápad adoptovat orly z pražské zoo nepochází od něj, ale od jeho spolupracovníků. Na finanční podporu orlího párečku se také budou skládat pracovníci velvyslanectví. "Nejde to z žádných státních nebo ambasádních fondů," poznamenal. "Četli jsme o tom, že zoo má tento program a chtěli jsme podpořit její úsilí o záchranu zvířat," vysvětlil velvyslanec, proč se ambasáda USA zapojila do programu, který umožňuje veřejnosti finančně přispívat na konkrétní zvíře v zoo, za což se stane jeho adoptivním rodičem. "Považujeme orla za perfektní symbol, protože orel bělohlavý byl po mnoho let na seznamu vážně ohrožených druhů a díky ochraně je už jen na seznamu ohrožených druhů. Je to symbol svobody, síly a krásy, a když lidé uvažují o Americe, často myslí na stejné vlastnosti," zdůvodnil, proč si Američané vybrali zvíře, které je od roku 1782 ve státním znaku Spojených států. Původně Schapiro zvažoval, že by ambasáda "svým" orlům mohla vybrat i jména. Při přebírání adopčního certifikátu mu ale ošetřovatelé sdělili, že už jména mají. Samička, která je u orlů bělohlavých větší, silnější a agresivnější, se jmenuje Orka a sameček Bohoušek. "Tak budu aspoň nabádat pracovníky naší ambasády, kteří sem rádi chodí, aby si tady udělali zvláštní zastávku a pozdravili Orku a Bohuslava," poznamenal velvyslanec.
02.07.2015 19:41 |

podobné články