Článek

VZP: Po zrušení regulačních poplatků platí lidé u lékaře a v lékárnách o dvě třetiny méně

 
Poté, co lidé loni přestali platit lékařům a lékárníkům třicetikorunové regulační poplatky, dramaticky poklesly částky, které většina Čechů nechává v ordinacích a v lékárnách.
09.02.2016 13:11 |

podobné články

Podobné články

Vláda schválila zrušení poplatku 30 korun u lékaře a v lékárnách!

 
Vláda dnes schválila návrh na zrušení třicetikorunových poplatků v ambulancích a lékárnách od ledna příštího roku. Zůstane jen 90 korun na pohotovosti.
02.07.2014 10:30 |

podobné články

Konec regulačních poplatků u lékařů a v lékárnách? Sněmovna schválila jejich zrušení!

 
Lidé od příštího roku možná už nebudou platit třicetikorunové poplatky u lékařů a v lékárnách, které před sedmi lety prosadil tehdejší ministr Tomáš Julínek. Příslušná vládní novela zákona o veřejném zdravotním pojištění dnes prošla prvním čtením a míří k posouzení zdravotnickému výboru.
17.07.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (147 článků)

O proplácení poplatků v lékárnách na Karlovarsku nebyl zájem

 
O vrácení regulačních třicetikorunových poplatků za recept, o které lze díky vedení Karlovarského kraje od úterý 1. září požádat také ve všech lékárnách v regionu včetně soukromých, nebyl v první den zavedení nového systému mezi pacienty valný zájem.
01.09.2009 15:50 |

podobné články

Sociální demokracie vyjednává s lidovci o zrušení regulačních poplatků

 
Sociální demokraté vyjednávají s lidovci, aby podpořili jejich novelu na zrušení regulačních poplatků. V televizi Prima to v neděli uvedl stínový ministr zdravotnictví ČSSD David Rath. Doplnil, že ČSSD je ochotna upravit svou novelu tak, aby byla pro lidovce přijatelná.
01.11.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Konec zdravotnických poplatků. Chybí už jen podpis prezidenta

 
Senát ve středu odhlasoval zrušení zdravotnických poplatků. Pacienti tak už nebudou muset platit třicetikorunovou taxu u lékaře nebo poplatek za recept v lékárnách. Zbývá už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.  Zrušení poplatků slibovali sociální demokraté i hnutí ANO.  Pravice byla naopak proti. 
22.10.2014 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

Vláda odhlasovala zrušení třicetikorunových poplatků

 
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve středu souhlasil s návrhem ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) na zrušení regulačních poplatků v ambulancích a lékárnách. Jediným regulačním poplatkem tak bude 90 korun za návštěvu pohotovosti.
02.07.2014 10:35 |

podobné články

Senát schválil zrušení zdravotnických poplatků

 
Senát ve středu schválil zrušení regulačních poplatků u lékařů a za recept v lékárnách. Od ledna příštího roku by měl zůstat pouze 90korunový poplatek za návštěvu pohotovosti. Pro hlasovalo 44 senátorů. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
22.10.2014 11:25 |

podobné články

Občané nebudou už muset platit u lékaře ani v lékárnách poplatek 30 Kč

 
Vláda se dnes shodla na zrušení třicetikorunových poplatků jak v ambulancích, tak v lékárnách od ledna příštího roku. Občané budou tak povinni platit jen devadesátikorunový poplatek na pohotovosti. Oznámil to mluvčí ministerstva zdravotnictví Jan Štoll. Ministerstvo podle dřívějších vyjádření plánuje, že výpadek příjmů z poplatků kompenzuje ambulancím a lékárnám z navýšených odvodů státu.
02.07.2014 11:30 |

podobné články

VZP přijde k lednu 2014 o téměř 97.000 pojištěnců

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) přijde k 1. lednu 2014 o téměř 97.000 pojištěnců. V červnovém přestupním termínu přešlo k ní 16.042 lidí, odešlo 112.804, řekl dnes mluvčí VZP Oldřich Tichý s tím, že příště chce VZP dosáhnout lepšího výsledku. Celkový počet pojištěnců VZP poprvé klesl pod šest milionů. Při vzniku před dvěma desítkami let byla VZP jedinou zdravotní pojišťovnou v zemi, takže měla přes deset milionů klientů.
10.07.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (27 článků)

Pokud protonové centrum stáhne žalobu, nabídne mu VZP smlouvu

 
Pokud protonové centrum ukončí právní spory s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), nabídne mu VZP na úterní schůzce standardní smlouvu. Novinářům to v pondělí řekl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Smlouva bude podle něj obsahovat seznam indikací podle doporučení Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky jako nejvyšší autority v oboru. Nebude tedy vyčíslovat počty pacientů ani celkové náklady, které VZP na tuto léčbu ročně dá. K urychlenému řešení sporu vyzval VZP vicepremiér Andrej Babiš (ANO).
14.04.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12392 článků)

ČSSD u lidovců narazila se zrušením poplatků u lékaře a za recept

 
Odlišný názor na zrušení zdravotnických poplatků ve čtvrtek rozdělil experty ČSSD a KDU-ČSL, kteří spolu na téma zdravotnictví jednali do pozdních nočních hodin. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici.
22.11.2013 11:27 |

podobné články

V Ústeckém kraji skočí proplácení poplatků pouze napůl

 
Dalším regionem, který skončí s proplácením zdravotnických regulačních poplatků pacientům, bude od července Ústecký kraj. Bude tak v pořadí devátým krajem, který od hrazení poplatků ustoupí. Proplácet se však budou i nadále poplatky v krajských lékárnách.
23.06.2010 13:30 |

podobné články

ČSSD předběhla Hegera. Navrhla osvobodit děti od poplatku

 
Ve Sněmovně se bude opět debatovat o regulačních poplatcích ve zdravotnictví. Skupina opozičních sociálních demokratů navrhla v novele zrušit stokorunovou platbu za denní pobyt v nemocnicích pro děti do 18 let věku. ČSSD navíc avizuje, že pokud uspěje v příštích sněmovních volbách, navrhne zrušení všech regulačních poplatků a zavede časově omezený příspěvek na stravu v nemocnicích.
13.04.2013 11:55 |

podobné články

Zeman: Zdravotnické poplatky porušují listinu základních práv

 
Prezident Miloš Zeman je pro zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, které podle něj porušují Listinu základních práv a svobod. Řekl to v pondělí krajským zastupitelům při zahájení třídenní návštěvy středních Čech. Středočeský kraj je posledním tuzemským regionem, který úplně nezrušil úhradu regulačních poplatků a dál je zájemcům proplácí.
15.10.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

Ochranný limit překročilo u VZP 74 tisíc lidí, o třetinu méně než loni

 
Lidem, kteří na regulačních platbách u lékařů a v lékárnách překročili zákonem stanovený limit, Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) vrátila za první tři čtvrtletí 63 miliónů korun. Limit překročilo 74 tisíc pacientů, což je proti loňskému roku snížení o 33 procent.
21.11.2013 13:52 |

podobné články

Vláda schválila zrušení třicetikorunových zdravotnických poplatků

 
Vláda dnes schválila zrušení třicetikorunových poplatků v ambulancích a lékárnách od ledna příštího roku. Zůstane jen 90 korun na pohotovosti. ČTK to řekl mluvčí Ministerstva zdravotnictví Jan Štoll. Ministerstvo podle dřívějších vyjádření plánuje, že výpadek příjmů z poplatků kompenzuje ambulancím a lékárnám z navýšených odvodů státu.
02.07.2014 11:15 |

podobné články

Poslanci schválili zrušení poplatků u lékaře a za recept

 
Sněmovna schválila zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Od příštího roku by tak měl zůstat pouze 90korunový poplatek za návštěvu pohotovosti. Zruší se poplatky za návštěvu ambulantních specialistů i poplatky za recept. Pro hlasovalo 113 poslanců, proti 31. Normu nyní posoudí Senát.
26.09.2014 10:50 |

podobné články

Středočeské nemocnice dostávají pokuty od VZP jako na běžícím páse

 
Všech pět nemocnic patřících Středočeskému kraji dostalo pokutu od Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) za nevybírání regulačních poplatků. Mluvčí VZP Jiří Rod deníku Právo potvrdil, že všechny nemocnice dostaly pokutu po 50 tisíc korunách. Nemocnice ovšem pokutu platit nehodlají a stejně jako proti předchozím pokutám od pojišťovny ministerstva vnitra, kterou dostaly zhruba před měsícem, se budou odvolávat.
27.05.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rod (5 článků)

Stát poslal VZP téměř tři miliardy. Na nadstandardní výdaje

 
Stát podržel na počátku roku Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP), aby za péči lékařům a nemocnicím mohla platit včas. V lednu jí poslal v tzv. předsunuté platbě 2,9 miliardy korun. Jsou to peníze, které stát platí měsíčně za děti, důchodce či nezaměstnané. VZP je v listopadové a prosincové splátce státu vrátí. ČTK to dnes řekl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Transakce upravuje tok peněz tak, aby jich měla VZP víc v době, kdy také víc musí platit.
28.02.2014 18:10 |

podobné články