Článek

VZP: Po zrušení regulačních poplatků platí lidé u lékaře a v lékárnách o dvě třetiny méně

 
Poté, co lidé loni přestali platit lékařům a lékárníkům třicetikorunové regulační poplatky, dramaticky poklesly částky, které většina Čechů nechává v ordinacích a v lékárnách.
09.02.2016 13:11 |

podobné články

Podobné články

Vláda schválila zrušení poplatku 30 korun u lékaře a v lékárnách!

 
Vláda dnes schválila návrh na zrušení třicetikorunových poplatků v ambulancích a lékárnách od ledna příštího roku. Zůstane jen 90 korun na pohotovosti.
02.07.2014 10:30 |

podobné články

Konec regulačních poplatků u lékařů a v lékárnách? Sněmovna schválila jejich zrušení!

 
Lidé od příštího roku možná už nebudou platit třicetikorunové poplatky u lékařů a v lékárnách, které před sedmi lety prosadil tehdejší ministr Tomáš Julínek. Příslušná vládní novela zákona o veřejném zdravotním pojištění dnes prošla prvním čtením a míří k posouzení zdravotnickému výboru.
17.07.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (142 článků)

Sociální demokracie vyjednává s lidovci o zrušení regulačních poplatků

 
Sociální demokraté vyjednávají s lidovci, aby podpořili jejich novelu na zrušení regulačních poplatků. V televizi Prima to v neděli uvedl stínový ministr zdravotnictví ČSSD David Rath. Doplnil, že ČSSD je ochotna upravit svou novelu tak, aby byla pro lidovce přijatelná.
01.11.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4314 článků)

O proplácení poplatků v lékárnách na Karlovarsku nebyl zájem

 
O vrácení regulačních třicetikorunových poplatků za recept, o které lze díky vedení Karlovarského kraje od úterý 1. září požádat také ve všech lékárnách v regionu včetně soukromých, nebyl v první den zavedení nového systému mezi pacienty valný zájem.
01.09.2009 15:50 |

podobné články

Konec zdravotnických poplatků. Chybí už jen podpis prezidenta

 
Senát ve středu odhlasoval zrušení zdravotnických poplatků. Pacienti tak už nebudou muset platit třicetikorunovou taxu u lékaře nebo poplatek za recept v lékárnách. Zbývá už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.  Zrušení poplatků slibovali sociální demokraté i hnutí ANO.  Pravice byla naopak proti. 
22.10.2014 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17467 článků)

Vláda odhlasovala zrušení třicetikorunových poplatků

 
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve středu souhlasil s návrhem ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) na zrušení regulačních poplatků v ambulancích a lékárnách. Jediným regulačním poplatkem tak bude 90 korun za návštěvu pohotovosti.
02.07.2014 10:35 |

podobné články

Senát schválil zrušení zdravotnických poplatků

 
Senát ve středu schválil zrušení regulačních poplatků u lékařů a za recept v lékárnách. Od ledna příštího roku by měl zůstat pouze 90korunový poplatek za návštěvu pohotovosti. Pro hlasovalo 44 senátorů. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
22.10.2014 11:25 |

podobné články

Občané nebudou už muset platit u lékaře ani v lékárnách poplatek 30 Kč

 
Vláda se dnes shodla na zrušení třicetikorunových poplatků jak v ambulancích, tak v lékárnách od ledna příštího roku. Občané budou tak povinni platit jen devadesátikorunový poplatek na pohotovosti. Oznámil to mluvčí ministerstva zdravotnictví Jan Štoll. Ministerstvo podle dřívějších vyjádření plánuje, že výpadek příjmů z poplatků kompenzuje ambulancím a lékárnám z navýšených odvodů státu.
02.07.2014 11:30 |

podobné články

ČSSD u lidovců narazila se zrušením poplatků u lékaře a za recept

 
Odlišný názor na zrušení zdravotnických poplatků ve čtvrtek rozdělil experty ČSSD a KDU-ČSL, kteří spolu na téma zdravotnictví jednali do pozdních nočních hodin. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici.
22.11.2013 11:27 |

podobné články

VZP přijde k lednu 2014 o téměř 97.000 pojištěnců

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) přijde k 1. lednu 2014 o téměř 97.000 pojištěnců. V červnovém přestupním termínu přešlo k ní 16.042 lidí, odešlo 112.804, řekl dnes mluvčí VZP Oldřich Tichý s tím, že příště chce VZP dosáhnout lepšího výsledku. Celkový počet pojištěnců VZP poprvé klesl pod šest milionů. Při vzniku před dvěma desítkami let byla VZP jedinou zdravotní pojišťovnou v zemi, takže měla přes deset milionů klientů.
10.07.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (26 článků)

Pokud protonové centrum stáhne žalobu, nabídne mu VZP smlouvu

 
Pokud protonové centrum ukončí právní spory s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), nabídne mu VZP na úterní schůzce standardní smlouvu. Novinářům to v pondělí řekl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Smlouva bude podle něj obsahovat seznam indikací podle doporučení Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky jako nejvyšší autority v oboru. Nebude tedy vyčíslovat počty pacientů ani celkové náklady, které VZP na tuto léčbu ročně dá. K urychlenému řešení sporu vyzval VZP vicepremiér Andrej Babiš (ANO).
14.04.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9391 článků)

V Ústeckém kraji skočí proplácení poplatků pouze napůl

 
Dalším regionem, který skončí s proplácením zdravotnických regulačních poplatků pacientům, bude od července Ústecký kraj. Bude tak v pořadí devátým krajem, který od hrazení poplatků ustoupí. Proplácet se však budou i nadále poplatky v krajských lékárnách.
23.06.2010 13:30 |

podobné články

ČSSD předběhla Hegera. Navrhla osvobodit děti od poplatku

 
Ve Sněmovně se bude opět debatovat o regulačních poplatcích ve zdravotnictví. Skupina opozičních sociálních demokratů navrhla v novele zrušit stokorunovou platbu za denní pobyt v nemocnicích pro děti do 18 let věku. ČSSD navíc avizuje, že pokud uspěje v příštích sněmovních volbách, navrhne zrušení všech regulačních poplatků a zavede časově omezený příspěvek na stravu v nemocnicích.
13.04.2013 11:55 |

podobné články

Zeman: Zdravotnické poplatky porušují listinu základních práv

 
Prezident Miloš Zeman je pro zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, které podle něj porušují Listinu základních práv a svobod. Řekl to v pondělí krajským zastupitelům při zahájení třídenní návštěvy středních Čech. Středočeský kraj je posledním tuzemským regionem, který úplně nezrušil úhradu regulačních poplatků a dál je zájemcům proplácí.
15.10.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17467 článků)

Poslanci schválili zrušení poplatků u lékaře a za recept

 
Sněmovna schválila zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Od příštího roku by tak měl zůstat pouze 90korunový poplatek za návštěvu pohotovosti. Zruší se poplatky za návštěvu ambulantních specialistů i poplatky za recept. Pro hlasovalo 113 poslanců, proti 31. Normu nyní posoudí Senát.
26.09.2014 10:50 |

podobné články

Vláda schválila zrušení třicetikorunových zdravotnických poplatků

 
Vláda dnes schválila zrušení třicetikorunových poplatků v ambulancích a lékárnách od ledna příštího roku. Zůstane jen 90 korun na pohotovosti. ČTK to řekl mluvčí Ministerstva zdravotnictví Jan Štoll. Ministerstvo podle dřívějších vyjádření plánuje, že výpadek příjmů z poplatků kompenzuje ambulancím a lékárnám z navýšených odvodů státu.
02.07.2014 11:15 |

podobné články

Ochranný limit překročilo u VZP 74 tisíc lidí, o třetinu méně než loni

 
Lidem, kteří na regulačních platbách u lékařů a v lékárnách překročili zákonem stanovený limit, Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) vrátila za první tři čtvrtletí 63 miliónů korun. Limit překročilo 74 tisíc pacientů, což je proti loňskému roku snížení o 33 procent.
21.11.2013 13:52 |

podobné články

Ježek (ANO): ANO, trváme na zrušení roamingových poplatků

 
Když Evropský parlament schválil s úpravami v prvním čtení návrh nařízení o jednotném telekomunikačním trhu (obsahující i zrušení roamingových poplatků), málokdo z politické konkurence se nepřipojil ke kritice skutečnosti, že hnutí ANO má zrušení roamingových poplatků ve svém programu. Konkurenční strany a jejich zástupci, kteří jsou přesvědčeni, že rozumějí politice EU, přitom tvrdili, že zrušení již bylo schváleno a není tedy dál co řešit.
21.05.2014 13:15 |

podobné články

Stát poslal VZP téměř tři miliardy. Na nadstandardní výdaje

 
Stát podržel na počátku roku Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP), aby za péči lékařům a nemocnicím mohla platit včas. V lednu jí poslal v tzv. předsunuté platbě 2,9 miliardy korun. Jsou to peníze, které stát platí měsíčně za děti, důchodce či nezaměstnané. VZP je v listopadové a prosincové splátce státu vrátí. ČTK to dnes řekl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Transakce upravuje tok peněz tak, aby jich měla VZP víc v době, kdy také víc musí platit.
28.02.2014 18:10 |

podobné články