Článek

VZP: Memorandum upravilo ochranu práv uživatelů Elektronických zdravotních knížek

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna a nový většinový vlastník někdejší společnosti IZIP, a.s. (nyní ZDRAVEL, a.s.) udělali ve středu významný krok týkající se klientů pojišťovny, kteří v minulosti svěřili svá osobní data do projektu Elektronických zdravotních knížek. Obě strany podepsaly memorandum, které potvrzuje ochranu osobních údajů klientů.
28.07.2016 16:15 |

podobné články

Podobné články

Cabrnoch (ODS): Předat kontrolu nad IZIP do rukou VZP je správné rozhodnutí

 
Přes všechna nedorozumění, neznalosti, pochybnosti, spekulace a protivenství jsem jako jeden z autorů, zakladatelů a propagátorů projektu elektronických zdravotních knížek IZIP, a zejména jako lékař přesvědčen, že projekt elektronických zdravotních knížek IZIP je a zůstává velice úspěšným nástrojem pro komunikaci mezi pacientem a jeho lékaři, stejně jako mezi pojištěncem a jeho pojišťovnou.
08.10.2011 15:00 |

podobné články

Správní rada VZP schválila pořízení dalších akcií knížek IZIP

 
Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) schválí pořízení dalších 46 procent akcií projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Pojišťovna by tak měla mít nadpoloviční podíl 51 procent. Podmínkou ale je, že smlouvy s firmou IZIP bude možné vypovědět už příští rok v pololetí. Novinářům to po jednání správní rady řekl její předseda Marek Šnajdr (ODS). Podle něj se nepodařilo dojednat podmínky, aby VZP mohla odkoupit celý balík akcií.
21.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků)

VZP dostane šanci rozhodnout o elektronických zdravotních knížkách

 
Z dnešního usnesení správní rady VZP vyplývá, že pojišťovna bude moci v příštím roce rozhodnout, zda bude v projektu elektronických zdravotních knížek i dále pokračovat nebo od něj upustí, a pokud v něm bude pokračovat, tak s kým.
21.11.2011 16:35 |

podobné články

Ministr Heger má podezření na podvod ve výši 450 mil. ve VZP

 
AKTUALIZOVÁNO. Ministerstvo zdravotnictví má podezření, že ve Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP) byl spáchán trestný čin v souvislosti se systémem elektronických zdravotních knížek IZIP. Škoda přesahuje 450 milionů korun. Vyplynulo to z dosud neukončené kontroly ve VZP. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Případ předal Nejvyššímu státnímu zastupitelství, informoval premiéra. VZP a její správní rada nebyly o nálezech informovány.
03.09.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Šéf IZIP: Zahraniční investor garantuje rozvoj Elektronických zdravotních knížek

 
ROZHOVOR Změna vlastnické struktury ve společnosti IZIP, která provozuje systém elektronického zdravotnictví - službu Elektronických zdravotních knížek (EZK), vzbudila v poslední době velký zájem médií. Na bližší podrobnosti k celé transakci a na to, co aktuální změny přinesou klientům této služby, jsme se zeptali ředitele společnosti IZIP Jiřího Paška.
07.11.2011 13:10 |

podobné články

Miliardy za IZIP pryč, zdravotní knížky žádné. Šetříme dál, zuří exministryně

 
Jako nerentabilní se ukazuje projekt zavedení elektronických zdravotních knížek – IZIP, který už nyní přišel na 2 miliardy. S největší pravděpodobností bude proto IZIP zastaven. „Navíc by se jednalo o projekt související pouze s VZP, což je nesmysl, říká exministryně zdravotnictví Milada Emmerová, která byla od počátku zastáncem papírových zdravotních knížek, které by byly ve vlastnictví pacienta a poskytovaly přehled jemu i lékaři.
13.05.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Milada Emmerová (81 článků)

Hejtman Hašek VZP neustoupí, nemocnice má podle něj chránit memorandum

 
Jihomoravský hejtman Michal Hašek už nechce další rušení nemocničních lůžek ve svém kraji. Opírá se o memorandum uzavřené v roce 2011 s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), které má zaručit, že k dalšímu škrtání už nedojde. Teď ale VZP zveřejnila plány na nové smlouvy, které mají memorandum porušit.
30.10.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2331 článků)

Šéf VZP připustil chybu. Je švýcarská firma důvěryhodná?

 
Ředitel VZP Pavel Horák připouští, že v případě převodu části akcií neznámé švýcarské firmy měl informovat dřív. Přesto trvá na tom, že celá transakce je bezpečná. Existuje však i možnost, že projekt elektronických zdravotních knížek IZIP bude zcela zastaven. Sama VZP má totiž problémy.
07.10.2011 11:15 |

podobné články

Šťastný: Pokud VZP nekoupí zbylé akcie IZIP, celý projekt padá

 
Projekt elektronických zdravotních knížek IZIP se potýká s problémy. Většinu akcií vlastní VZP, ale 49 procent akcií stále patří neprůhledné švýcarské firmě. Jednou z možností, jak situaci vyřešit je, že VZP dokoupí zbylé akcie. Pokud se to pojišťovně nepodaří, hrozí, že celý projekt skončí. V Impulsech Václava Moravce se k problému vyjádřil předseda pražské ODS a předseda výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Boris Šťastný.
13.10.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků)

Menšinový vlastník IZIP vyzývá ministerstvo i VZP k jednání

 
Menšinový vlastník společnosti IZIP, švýcarská firma eHieHealth International, se rozhodl aktivně vstoupit do dění kolem vypovězení smluv mezi VZP a IZIP na projekt elektronických zdravotních knížek. Smlouvy byly vypovězeny 30. června na základě rozhodnutí správní rady VZP, která tak respektovala přání ministra zdravotnictví Leoše Hegera.
13.08.2012 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

VZP prodlužuje smlouvu s IZIP. Za web bude platit 5 milionů měsíčně

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) prodlouží smlouvu se společností IZIP, která má na starosti správu portálu VZP. To je prý prvním krokem k odvrácení arbitráže. Pojišťovna již delší dobu čelí kritice kvůli neúspěšnému projektu elektronických zdravotních knížek.
26.09.2012 18:15 |

podobné články

Heger bude informovat vládu o nápravě chyb zjištěných ve VZP

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) bude ve středu informovat vládu o nápravných opatřeních, jež přijala Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) k odstranění nedostatků zjištěných Nejvyšším kontrolním úřadem (NKÚ). Kontroloři vytkli VZP, že provoz elektronických zdravotních knížek hradila ze základního fondu, který je na úhradu péče. Vytkl jí vymáhání pohledávek s časovým odstupem, což snížilo úspěšnost.
23.03.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

VZP se nedohodla na odkupu akcií firmy IZIP

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se nedohodla se švýcarskou firmou eHI eHealth International na odkoupení jejích 49 procent akcií firmy IZIP. ČTK to v pátek řekl ředitel odboru komunikace VZP Vlastimil Sršeň. Ředitel pojišťovny Zdeněk Kabátek má proto od správní rady mandát, aby podnikl kroky, které jsou potřeba k ukončení majetkové účasti i smluvních vztahů s firmou IZIP. Firma se zabývala projektem elektronických zdravotních knížek.
03.05.2013 20:55 |

podobné články

Do konce června má být podle ředitele VZP jasno v řešení IZIP

 
Do konce června by podle ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeňka Kabátka mělo být jasno v projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Po dnešním jednání správní rady to Kabátek řekl ČTK. Uvedl, že radním slíbil předložit na červnovém jednání "závěrečné řešení". Správní radu dnes také informoval o vývoji sporu s pražským Protonovým centrem, které žádá smlouvu na základě smlouvy o smlouvě budoucí. Její platnost ale VZP odmítá uznat.
27.05.2013 20:20 |

podobné články

V Elektronických zdravotních knížkách je 200 milionů zdravotních záznamů

 
Lékaři v ambulancích, nemocnicích, laboratořích a lékárny zapisují čím dál častěji do Elektronických zdravotních knížek (EZK).
30.05.2012 18:55 |

podobné články

Správní rada VZP rozhodla o ukončení projektu IZIP

 
Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v pondělí rozhodla o ukončení projektu internetových zdravotních knížek IZIP k 30. červnu. Podání výpovědi dala za úkol managementu VZP. Výpovědní lhůta je šest měsíců, projekt by tak měl k 31. prosinci pro VZP skončit.
28.05.2012 14:40 |

podobné články

VZP přijde k lednu 2014 o téměř 97.000 pojištěnců

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) přijde k 1. lednu 2014 o téměř 97.000 pojištěnců. V červnovém přestupním termínu přešlo k ní 16.042 lidí, odešlo 112.804, řekl dnes mluvčí VZP Oldřich Tichý s tím, že příště chce VZP dosáhnout lepšího výsledku. Celkový počet pojištěnců VZP poprvé klesl pod šest milionů. Při vzniku před dvěma desítkami let byla VZP jedinou zdravotní pojišťovnou v zemi, takže měla přes deset milionů klientů.
10.07.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (28 článků)

Pokud protonové centrum stáhne žalobu, nabídne mu VZP smlouvu

 
Pokud protonové centrum ukončí právní spory s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), nabídne mu VZP na úterní schůzce standardní smlouvu. Novinářům to v pondělí řekl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Smlouva bude podle něj obsahovat seznam indikací podle doporučení Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky jako nejvyšší autority v oboru. Nebude tedy vyčíslovat počty pacientů ani celkové náklady, které VZP na tuto léčbu ročně dá. K urychlenému řešení sporu vyzval VZP vicepremiér Andrej Babiš (ANO).
14.04.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13046 článků)

VZP podepsala novou smlouvu s IZIP. Projekt elektronických knížek to ale prý neoživí

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna uzavřela novou smlouvu se společností IZIP. Do jejího nefungujícího projektu zdravotních knížek už přitom v uplynulých deseti letech vložila přes dvě miliardy korun.
18.10.2012 21:05 |

podobné články