Článek

Vzkaz mladé vozíčkářky prezidentovi: Normální škola mi pomohla!

 
Kvůli mozkové obrně skončila na vozíku. S nepřízní osudu se však studentka Laďka dokázala poprat. Působí mile, energicky, vyjádření prezidenta Miloše Zemana o odděleném vzdělávání handicapovaných a zdravých dětí ji však popudilo. A nejen ji.
15.01.2015 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20922 článků)
Podobné články

Přímo od Švéda jsme zjistili šokující podrobnosti hromadného znásilnění vozíčkářky azylanty a neuvěřitelnou roli policie. Půjde vám z toho mráz po zádech…

 
ROZHOVOR Švédský novinář Björn Herstad popisuje šokující okolnosti několikahodinového hromadného znásilnění vozíčkářky skupinou žadatelů o azyl ve městě Visby na ostrově Gotland. Švédská vláda totiž zajistila ochranu podezřelým násilníkům, povolala policii proti vlastním obyvatelům, na ostrově byl vypnut internet, na ostrov nejezdily trajekty, portál informující o znásilnění nebyl v provozu kvůli útoku hackerů a těm, kteří se chtějí bránit, je vyhrožováno smrtí a jsou označováni za nacisty…
17.10.2016 14:35 |

podobné články

Pedagogická a obchodní škola v Mostě slaví 50 let. Zve na Hrátky pro malé školáčky

 
Blíží se vrcholná akce školy "Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Most, příspěvková organizace" ve školním roce 2014/2015, a to oslava 50. výročí založení pedagogické (1964) a ekonomické (1965) školy v Mostě.
29.03.2015 12:06 |

podobné články

Škola Slezské diakonie v Krnově je bezbariérová. Konečně může přijímat zájemce na vozíčku

 
Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie Krnov představila novou schodišťovou plošinu, jejíž nákup podpořila pod dohledem paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun.
14.09.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ježek (44 článků)

Na Veletrh fiktivních firem zve mostecká střední škola už pošestnácté

 
Již XVI. Regionální veletrh fiktivních firem v Mostě pořádá letos Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Most.
14.11.2016 18:05 |

podobné články

Bohdalová (ČSSD): Škola není jenom „barák"

 
Škola není jenom budova. Dokonce ani jenom budova s lavicemi, tabulemi. Dokonce ani jenom budova s lavicemi, tabulemi, žáky či studenty a učiteli. Škola či mateřská škola jsou základní kameny místní komunity. Což je faktor, který z financování školství nedělá jenom ekonomický problém. Je to prostě daleko složitější.
26.01.2017 13:40 |

podobné články

Vyhrožovat oběšením není normální. Ať si trestní orgány zjednají pořádek, vyzývá senátor Láska. Několik set lidí by prý bylo možno z fleku soudit

 
ROZHOVOR Zeman a Babiš mají k sobě blízko a vzájemná podpora je pro ně výhodná. Důvěra prezidentovi klesla, protože se jeho tiskový mluvčí utrhl ze řetězu. Pořizování a šíření kompromitujících materiálů na bývalého protokoláře Forejta je věc nemravná. To vše si myslí senátor Václav Láska. A k výhrůžkám na internetu uvádí: „Část veřejnosti začala vnímat, že je normální a akceptovatelné jinému vyhrožovat oběšením. Za mě je to za hranicí trestního práva. Protože se může stát, že nějaký jedinec bude považovat za normální něco takového udělat i ve skutečnosti,“ obává se v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
10.12.2016 17:45 |

podobné články

Zlínská Vyšší odborná škola filmová po dvaceti letech končí

 
Filmová škola ve Zlíně skončí. Škola na kudlovských ateliérech je ztrátová, některé svoje studenty přesune pod Univerzitu Tomáše Bati. Píše o tom regionální vydání dnešní Mladé fronty Dnes (MfD).
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Český otec rodiny, co vyhrožuje islamistům, má další vzkaz! Začali totiž teď hrozit smrtí i jemu

 
"Před pár dny natočil video, kde má vzkaz pro členy nejen Islámského státu":http://www.extra.cz/je-to-odvazlivec-nebo-hazarder-cesky-otec-rodiny-posila-vzkaz-islamistum-a-ukaze-svou-identitu, ale mohou si jej vzít k srdci i darebáci z Boko Haram nebo z Al-Kajdy. Mladý otec od rodiny z Mladé Boleslavi se rozhodl, že už nebude mlčet a na rozdíl "od zbabělců z ISIS taky ukáže svou tvář".
14.01.2015 14:32 |

podobné články

V Ploučnici stále pohřešují ženu, jinde uklízejí

 
Na severu Čech pokračovalo až do odpoledne pátrání po ženě, kterou při záchraně vozíčkářky z velké vody strhl proud. Naděje, že je živá, pomalu vyhasíná.
07.07.2009 12:35 |

podobné články

I ve středu se pátralo, voda nevydala pohřešovanou ženu a vodáka

 
I ve středu hasiči a policie pátrali po pohřešované ženě, kterou odnesla voda při záchraně vozíčkářky. Na Strakonicku hledali vodáka.
08.07.2009 15:35 |

podobné články

Příběh vozíčkářky: Ráda 'chodím' na pivo

 
Jednou z vozíčkářek, které pózovaly pro výstavu Umíme se postavit na vlastní nohy v pražském DOXu, je Maruška Bártová. Tato devětadvacetiletá sympatická slečna pracuje jako zdravotní sestra na americké ambasádě v Praze, kde se stará o zdraví diplomatů a jejich rodin. Svůj hendikep se snaží brát s optimismem. Vsedě má prý k pacientům blíž.
25.04.2011 09:50 |

podobné články

Jirásková: V divadle jsem skončila! Její roli vozíčkářky teď hraje Hlaváčová

 
Je to rok, co Jiřina Jirásková (81) bědovala, že její kolegyně Jana Hlaváčová (74) v Divadle na Vinohradech kvůli těžké nemoci nadobro skončila. Teď se to ale obrátilo a roli Jiráskové převzala Hlaváčová.
09.11.2012 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (187 článků) , Jiřina Jirásková (423 článků)

Unikátní charitativní kalendář: Z vozíčkářky Terezky je baletka!

 
Osud jim dal do vínku těžké postižení, a jejich start do života tak byl zcela jiný, než u většiny zdravých dětí. Teď si ale všichni kluci a holčičky splnili sen. V unikátním projektu sdružení Životem bez limitu pózovali v charitativním kalendáři. Před objektivem fotografa se mohli proměnit přesně podle svého dětského přání. Stejně jako Jiřík (11) a Terezka (11), o které s láskou pečuje jedna z organizátorek projektu Markéta Langerová. Kalendář si můžete koupit za 150 až 500 korun, výtěžek půjde na rehabilitační pobyt hendikepovaných dětí u moře. Více na www.zivotembezlimitu.cz.
22.11.2012 05:10 |

podobné články

Traktorista odmítl vinu za smrt vozíčkářky: Obvinil maminku mrtvé Zuzany!

 
Plné emocí bylo dnešní soudní projednávání tragické nehody u Nečemic na Lounsku, při které zemřela vozíčkářka Zuzana Valachová (†31). Traktorista Radek Č. (43), který je za její smrt obžalován, totiž vinu odmítá a svaluje ji na jiné. Ze zanedbání péče obvinil dokonce i Zuzaninu maminku.
28.05.2014 14:40 |

podobné články

Traktorista zavinil smrt vozíčkářky: Dostal podmínku!

 
Jen s podmínečným trestem včera u Okresního soud v Lounech vyvázl traktorista Radek Č. (44) za to, že 17. srpna 2012 cestou do Nečemic srazil traktorem ženu na vozíku, Zuzanu Valachovou (+31).
08.07.2014 16:35 |

podobné články

Vozíčkářka Soňa (†24) a Michal (†31) plánovali miminko: Jejich lásku ukončila autonehoda!

 
Snili o společném životě, láska vozíčkářky Soni (†24) a Michala (†31) byla velmi silná. Moc si přáli mít miminko, ale rodinu už nikdy nezaloží. Oba zemřeli při autonehodě. Milence pochovají do společného hrobu ve slovenské Skalce pod Váhem, aby spolu byli i po smrti.
17.07.2014 06:05 |

podobné články

Nákladové nádraží Žižkov odkrylo Taje Altaje

 
Dokumentární snímek o cestě čtyř přátel a vozíčku na Sibiř s názvem Taje Altaje se dočkal své veřejné premiéry. Tu hostilo ve čtvrtek 3. září pražské Nákladové nádraží Žižkov. Zfilmování dobrodružné cesty vozíčkářky Michaely a jejích třech společníků přes Transsibiřskou magistrálu na Altaj podpořila Nadace ČEZ částkou 80 tisíc korun. Dalších 100 tisíc korun pak věnovala prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem Sportovnímu klubu vozíčkářů na podporu aktivních lidí na vozíčku při tuzemských i zahraničních outdoorových akcích.
04.09.2015 18:46 |

podobné články

Vozíčkářka znásilněná uprchlíky ve Švédsku: Zajímavé pokračování

 
ParlamentníListy.cz předevčírem informovaly o mimořádně brutálním znásilnění švédské vozíčkářky skupinkou žadatelů o azyl, které se událo ve městě Visby na ostrově Gotland. Podezřelí byli ještě v den výslechu propuštěni a občané města se vzbouřili. Státní zástupce podle všeho čelil výhrůžkám.
13.10.2016 13:55 |

podobné články

Poděbradská základní škola ponese jméno Václava Havla

 
Poděbradská Základní škola Na Valech se stane první, která ponese jméno zesnulého exprezidenta Havla. Nápis Základní škola Václava Havla bude odhalen na budově tamní školy ve středu 18. ledna, uvádějí internetové stránky školy.
11.01.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4854 článků)