Článek

Vytřeli si s námi. Takto dnes funguje na komunální úrovni ODS

 
Pražský zastupitel za KDU-ČSL Otto Schwarz se na svém blogu na iDnes.cz řádně opřel do ODS, která již dávno nedosahuje takových kvalit jako kdysi. Kritizoval populismus a přístup strany k prodeji obecních bytů, který jasně signalizuje, že nejedná v zájmu občanů.
22.09.2016 20:15 |

podobné články

Podobné články

S lidovci prý vytřeli podlahu, Babiš všechny válcuje. A Zbořil říká: Podívejte se, kdo vážně řídí KDU-ČSL

 
Rychlý spád nabírá jednání o budoucí vládní koalici. Ještě po ránu to vypadalo, že si partneři vytřeli s lidovci podlahu, jak píše Bohumil Pečinka v komentáři pro MF Dnes, ale teď už se zdá, že ČSSD rezort zemědělství KDU-ČSL přenechá. Politický komentátor Karel Hvížďala v té souvislosti uvádí, že síla koaličních stran není dána jejich volebním výsledkem.
20.12.2013 13:07 |

podobné články

S lidovci prý vytřeli podlahu, Babiš všechny válcuje. A Zbořil říká: Podívejte se, kdo vážně řídí KDU-ČSL

 
Rychlý spád nabírá jednání o budoucí vládní koalici. Ještě po ránu to vypadalo, že si partneři vytřeli s lidovci podlahu, jak píše Bohumil Pečinka v komentáři pro Mf Dnes, ale teď už se zdá, že ČSSD rezort zemědělství KDU-ČSL přenechá. Politolog Zdeněk Zbořil k tomu poznamenává, že se ukazuje, že opravdu o nic jiného než o církevní restituce ve sporu o ministerstvo zemědělství nejde.
20.12.2013 12:57 |

podobné články

Politici si s dopisy z EU vytřeli zadek. Krajům hrozí stamilionové sekery

 
ParlamentnímListům.cz se podařilo získat skutečně šokující svědectví člena monitorovacího Regionálního operačního programu Severozápad Radana Večerky. Popsal nám, jak někteří politici naložili s kritikou a doporučením Evropské komise, přesto, že nám hrozí sankce ve výši stovek milionů korun. Jejich počínání nazval sice poněkud drsně, ale výstižně - s dopisy si prý bohorovně vytřeli zadek a spíše se zabývali tím, jak unikly informace do médií.
12.12.2011 08:05 |

podobné články

Soutěž Komunální politik roku už zná vítěze

 
V Hlavním sále Valdštejnského paláce se v listopadu udělovaly ceny v soutěži Komunální politik roku. Cenu za mimořádné projekty v osmi soutěžních kategoriích si odneslo osm představitelů komunální sféry – starostek a starostů. Celkovým vítězem soutěže se stal Petr Halada, starosta obce Kamýk nad Vltavou na Příbramsku, který zároveň obdržel titul Komunální politik roku 2015. V soutěži se prosadil se svým projektem WOSA – výchovou a vzděláváním k občanské společnosti.
21.11.2015 19:16 |

podobné články

ANO v Praze zahájilo kampaň pro senátní a komunální volby

 
Vládní hnutí ANO zahájilo dnes na pražském náměstí Republiky kampaň pro podzimní senátní a komunální volby. Podle předsedy hnutí Andreje Babiše nejsou pro hnutí komunální volby klíčové, uspět chce hlavně na celostátní úrovni. Hnutí dá do voleb asi 24 milionů korun. Zahájení se zúčastnili kandidáti do pražského zastupitelstva a do pražských senátních obvodů.
01.09.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13089 článků)

Strany zahájily vyjednávání o koalicích na komunální úrovni

 
Už během noci na neděli začala vyjednávání mezi stranami na komunální úrovni o vytvoření koalic. K nejsledovanějším bude patřit formování nového vedení v Praze a v Brně. Strany obecně deklarují nechuť ke vstupu do koalice s komunisty. Otazníky visí nad spoluprací stran vládní koalice, Věci veřejné už deklarovaly zájem vytěsnit ODS na Praze 1 a Praze 5.
17.10.2010 10:30 |

podobné články

Kupka (ODS): Že komunální politika není levicová či pravicová? Nesmysl

 
Na chodníku se nepozná, zda ho stavěl pravicový, středový nebo levicový starosta. Přesto se bráním často používané frázi, že pravolevé politické spektrum funguje na centrální úrovni, kde jde například o daně, důchody a sociální dávky, ale že význam tohoto rozdělení mizí v komunální a regionální politice.
14.04.2014 09:40 |

podobné články

Starostové vytěsnili TOP 09, kandidátky slepují s lidovci a zelenými

 
Spojení TOP 09 a Hnutí starostů a nezávislých (STAN) funguje pouze na celostátní úrovni. Na komunální úrovni se potvrzuje, že Starostové mají blíže k lidovcům nebo zeleným než ke svému partnerovi z parlamentní politiky.
16.04.2014 03:55 |

podobné články

Registr aut funguje, někde ale pomalu

 
Registr aut, na jehož fungování závisí osud ministra dopravy Pavla Dobeše ve vládě, v pondělí funguje. Problémy měl ráno v Pardubicích, podle ministerstva se ale jednalo jen o lokální problémy, které celkovou funkčnost systému neohrozily. V Novém Jičíně funguje pomalu. Informace České televize, že systém spadl v Praze, se nepotvrdily, úřednice Novinkám řekly, že systém funguje. Jen měl asi minutový výpadek.
30.07.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (511 článků)

Herold z ODS: Komunální akciová společnost Prahy 5 zanikla, aniž by vůbec vznikla

 
Kolik stál takový experiment a komu měl prospět? Zastupitelé městské části Praha 5 schválili začátkem roku založení komunální akciové společnosti pro účely správy nemovitého majetku a zabezpečování vybraných komunálních služeb, kde by městská část Praha 5 byla 100% vlastníkem. Již schválená společnost Komunální služby MČ Praha 5, a. s. ale končí, byť ve skutečnosti vůbec nezačala.
30.04.2014 15:55 |

podobné články

Starosta Uničova: Není vyloučeno, že éra ODS nadobro skončila

 
Bez ohledu na dění na centrální úrovni, v Uničově vládne ODS téměř nepřetržitě již více než 20 let. V čem tkví podle starosty úspěch? A jak vidí budoucnost strany? Již příští rok nás také čekají v pořadí již páté krajské volby a Dalibor Horák se netají ambicí znovu zasednout v zastupitelstvu Olomouckého kraje. Vyšší cíle ale nemá. Proč? A jaké jsou jeho priority na komunální úrovni? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
12.04.2015 10:01 |

podobné články

ODS dnes představila kampaň. V Praze se ostře vymezila proti TOP 09 a ČSSD

 
ODS představila kampaň pro říjnové komunální a senátní volby. Sází mimo jiné na nestraníky, kteří tvoří zhruba polovinu ze 13.000 kandidátů, jež strana nominovala. Novinářům to dnes řekl předseda ODS Petr Fiala. V hlavním městě se občanští demokraté vymezují především proti současné spolupráci TOP 09 a ČSSD na pražské radnici. Na senátní volby dá hlavní kancelář do osmi milionů korun, komunální kampaně si budou financovat jednotlivé regionální organizace.
16.09.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1341 článků)

Svobodní se připravují na komunální volby

 
Členové Svobodných se chystají na komunální volby. Republikový výbor schválil Zásady komunální politiky, které stručně formulují to, jak členové a příznivci vidí fungování měst a obcí.
06.03.2018 09:45 |

podobné články

K Bobošíkové míří komunální politici z ODS

 
Bobošíková vysává pražskou ODS, píše deník Právo a v článku odkrývá příčiny odlivu členů z ODS. Nyní odcházejí zejména komunální politici a někteří tvrdí, že ODS se stala direktivně řízenou stranou. Bývalé občanské demokraty můžeme nyní najít nejen v bloku Hlavu vzhůru!, ale i třeba u lidovců.
26.09.2013 08:30 |

podobné články

Starosta Oder: Je prakticky vyloučeno, aby současná vláda byla horší než ta minulá

 
Pavel Matůšů (KDU-ČSL) působí v komunální politice od roku 1990 a v čele radnice je již páté volební období. Nevylučuje také, že se pokusí svůj mandát obhájit znovu. V čem se ale podle jeho názoru za tu dobu proměnila komunální politika k lepšímu či horšímu? A co říká na aktuální vývoj na vládní úrovni? Řeč byla také o bezdomovectví a bytové politice města.
04.04.2014 10:20 |

podobné články

Rodinná firma ANO? Do voleb půjde Žilková či Komárkova snoubenka

 
Komunální volby se kvapem blíží. Toho si je vědom i ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který by byl rád, kdyby jeho hnutí uspělo i na komunální úrovni. Na kandidátních listinách např. v pražských městských částech se tak objevují některé známé osobnosti, které mohou přilákat pozornost voličů. Server iHNed.cz si ale všímá zajímavého detailu. Na kandidátních listinách se nejednou objevují manželky či partnerky politiků z hnutí ANO.
24.08.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13089 článků)

Bezecný (KDU-ČSL): Komunální a parlamentní paralely

 
Kauza Kunc a kauza Babiš aneb osobní útoky místo řešení věcných problémů. Stejně hloupé na komunální jako na parlamentní úrovni.
18.04.2017 20:10 |

podobné články

Vedení ODS nemá rozum, zuří členové zrušených buněk

 
Zklamání, naštvání i bojovnost lze vycítit z ohlasů místních sdružení ODS, která v pondělí výkonná rada zrušila kvůli přímé či nepřímé spolupráci s KSČM na komunální úrovni. O licenci přišlo 18 sdružení. Předsedu buňky ODS v Košťanech na Teplicku Milana Sanitrika rozhodnutí natolik popudilo, že se rozhodl ukončit členství v ODS.
02.03.2011 03:10 |

podobné články

Starosta Boskovic z ODS: Je třeba prozřít. Strana nemá nyní voličům co nabídnout

 
ODS musí jít podle starosty Jaroslava Dohnálka (ODS) vlastní cestou. Komunální politika je ale především o něčem jiném, než o stranické politice, a tak jsme hovořili nejen o krizi ODS, ale i o jeho prioritách a především o úrovni a problematice sociálních služeb, kdy se Boskovice musí vypořádat se sníženým příspěvkem MPSV.
05.09.2013 15:40 |

podobné články