Článek

Výstava Davida Cronenberga je znepokojivá a provokující. Návštěvníky otřese a rozšíří jim obzor

 
Po Timu Burtonovi a jeho světu přichází do Prahy osobitá výstava David Cronenberg: Evolution.
19.02.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tim Burton (141 článků) , David Cronenberg (22 článků)
Podobné články

Strašidelný zámek Davida Cronenberga

 
V historických prostorách pražského Domu U Kamenného zvonu je k vidění výstava Evolution, která představuje retrospektivu kanadského režiséra Davida Cronenberga.
01.03.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků)

RECENZE: Gramy něžných hrabalovských surovostí

 
Mohli jsme si myslet, že 407 gramů z Bohumila Hrabala z dílny Jana Borny a Miroslava Hanuše v pražském Divadle v Dlouhé obzor spisovatelovy poetiky rozšíří o méně známé části jeho díla. Ambice nové inscenace nemíří však tak vysoko. Jsou vlastně něžně barbarským, i když maličko opožděným ohlédnutím za jeho stoletím.
03.12.2014 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Hrabal (75 článků) , Miroslav Hanuš (13 článků) , Miroslav Hanuš (13 článků) , Jan Hanuš (9 článků) , Jan Hanuš (9 článků)

TV tipy a chyby: Kubrickovo Eyes Wide Shut i Příšerná tchyně s Lopezovou

 
O víkendu běží v TV například slavná Kubrickova klasika Eyes Wide Shut, nenáročná komedie Příšerná tchyně nebo Dějiny násilí Davida Cronenberga.
10.12.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků)

Překrásná Keira Knightley natočila zvrhlou sexuální scénu. Koukněte se

 
Britská herečka Keira Knightley (26), která excelovala ve filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, pořádně přitvrdila. V novém filmu A Dangerous Method (Nebezpečná metoda) režiséra Davida Cronenberga (68) šokuje diváky místo máváním šavlí zvrhlou sadomasochistickou erotickou scénou se svým hereckým partnerem Michaelem Fassbenderem (34).
24.06.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (181 článků) , David Cronenberg (22 článků) , Michael Fassbender (49 článků)

Proměna po 25 letech: Takhle vypadají hvězdy legendárního filmu Moucha

 
Filmoví nadšenci si jistě pamatují legendární sci-fi horor režiséra Davida Cronenberga Moucha. Ve snímku z roku 1986 si hlavní role zahráli Jeff Goldblum (58) a Geena Davis (55). Super.cz vám ukáže, jak tato dvojice vypadá dnes. Slavný trhák, který právem získal Oscara za nejlepší masky, měl premiéru před pětadvaceti lety.
21.07.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Goldblum (27 článků) , Geena Davis (16 článků) , David Cronenberg (22 článků)

Winsletová představila Polanského komedii

 
Benátský filmový festival pokračoval v pátek promítáním snímku režiséra Davida Cronenberga Nebezpečná metoda, který se věnuje problematickým vztahům psychoanalytiků Carla Junga a Sigmunda Freuda s jejich jednou pacientkou.
02.09.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků) , Sigmund Freud (26 článků)

Robert Pattinson se svlékl v Cosmopolis. GALERIE

 
Anglický herec Robert Pattinson nemá problém se sexuálními scénami. Spíše si myslí, že těžší to mají jeho herecké kolegyně. Vášnivé milenecké scény jsou i v nové snímku Cosmopolis režiséra Davida Cronenberga.
05.06.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků) , Robert Pattinson (377 článků)

Filmové premiéry - Divoká stvoření jižních krajin, Bourneův odkaz, Nevěrníci, Comopolis a Tak fajn

 
Do zapomenutého kraje jižní Louisiany nás zavede příběh šestileté nebojácné dívky ve filmu Divoká stvoření jižních krajin. Bourneův odkaz přebírá Aaron Cross v podání Jeremyho Rennera. Nevěrníci jsou povídkový film o mužské nevěře. Novinka Davida Cronenberga se jmenuje Cosmopolis. A do kin jde i slovenská rodinná hudební komedie Tak fajn.
09.08.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků) , Jeremy Renner (19 článků)

Cronenbergův nový filmový počin Cosmopolis vstupuje do českých kin

 
Možná si pamatujete ten otřepaný kameňák o tom, jak potká mravenec berušku a ptá se jí, kam letí, a ona mu vesele odpoví, jestli má taky klavír. Nedává to smysl, nemá to logiku. Stejně jako většina dialogů i dějových zvratů v novém filmu Davida Cronenberga Cosmopolis.
09.08.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků)

Cronenbergův filmový Cosmopolis je rozpačitý experiment, na který se s obtížemi dívá i zapomíná

 
Možná si pamatujete ten otřepaný kameňák o tom, jak potká mravenec berušku a ptá se jí, kam letí, a ona mu vesele odpoví, jestli má taky klavír. Nedává to smysl, nemá to logiku. Stejně jako většina dialogů i dějových zvratů v novém filmu Davida Cronenberga Cosmopolis.
09.08.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků)

V Cannes se utkají Godard, Cronenberg i Loach

 
Do hlavní soutěže 67. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes bylo nominováno 18 děl včetně nejnovějších počinů renomovaných režisérů Jeana-Luca Godarda, Davida Cronenberga, Kena Loache nebo bratří Jeana-Pierra a Luca Dardenneových. Oznámil to v Paříži ředitel přehlídky Thierry Frémaux.
17.04.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků) , Ken Loach (6 článků) , Thierry Godard (1 článek)

Filmové premiéry: Mapy ke hvězdám, Falešní poldové, Česká pivní válka, Mezi náhrobními kameny a další

 
Cenu za nejlepší herecký výkon dostala letos v Cannes Julianne Mooreová za film Davida Cronenberga Mapy ke hvězdám. O životě v policejních uniformách je komedie Falešní poldové. Stará nenávist přežívá v dramatu Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý. S podtitulem V tajemných hlubinách je tu další animované dobrodružství Winx clubu. Emocionálně velmi působivé je kanadské drama Mami! O tom, co dnes znamená a neznamená české pivo, je dokument Česká pivní válka. Liam Neeson hraje soukromého detektiva v akčním thrilleru Mezi náhrobními kameny.
30.10.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Liam Neeson (58 článků) , David Cronenberg (22 článků)

RECENZE: Mapy ke hvězdám bodovaly v Cannes, teď jdou do kin

 
Jedním z favoritů letošní canneské hlavní soutěže byl film Mapy ke hvězdám, novinka kanadského režiséra Davida Cronenberga. Ten tak na nejprestižnějším festivalu světa uvedl od roku 1996, kdy dostal Zvláštní cenu poroty za Crash, už svůj šestý film. Porota nakonec udělila Cenu za nejlepší ženský herecký výkon Julianne Mooreové.
30.10.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků)

Kdo po ničem netouží, je mrtvý. Cronenberg kritizuje konzum

 
Recenze literárního debutu režiséra a scenáristy Davida Cronenberga. Konzumárium si užijí zejména fanoušci kanadského filmaře.
14.06.2015 08:40 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků)

Autonehody, které pobaví! FlatOut 4: Total Insanity boduje jako party hra, v závodech pohořel

 
Hodně drsné bouračky, při nichž řidiči záměrně vypadávají z vozů a vzduchem létají jako hadrové panenky. Ne, to není řeč o úchylném snímku Crash od Davida Cronenberga, takový byl vždy FlatOut. Arkádové závodní sérii zaměřené na autonehody a další šílenosti za volantem bohužel došel s třetím dílem plyn. Jak je na tom nový FlatOut 4: Total Insanity?
17.03.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (22 článků)

Přesouvání kauz? Nebezpečné a znepokojivé, říká Zaorálek

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek je velmi znepokojen přesunutím kauzy zadrženého poslance Davida Ratha jinému státnímu zastupitelství. V pořadu Interview 24 uvedl, že je to znepokojivá a nebezpečná praxe.
02.06.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , David Rath (4393 článků)

Provokující nahota, sebezničující akce a etnická čistka

 
Retrospektivní výstava v newyorském Muzeum moderního umění je přáním každého z výtvarníků. Je ale jen málo těch, kterým se sen uskutečnil. Z bývalého východního bloku Evropy je jich poskrovnu a z České republiky nikdo, navzdory značné sebedůvěře mnohého z pražských tvůrců.
06.04.2010 16:00 |

podobné články

Jim Carrey slaví padesátiny prací, s blond hřívou je k nepoznání

 
Americký komik Jim Carrey slaví v úterý 17. ledna kulaté narozeniny. Na bujaré oslavy ale zřejmě nebude mít čas. Herec je totiž plně zaměstnán prací na novém filmu Burt Wonderstone. Kvůli němu má dlouhou blond hřívu, vousy a několik falešných tetování. Další články k tématu: Jim Carrey dal na internet zamilovaný vzkaz pro herečku Emmu Stoneovou Tučňáci jsou mazlíci, říká o své nové zvířecí komedii Jim Carrey Jim Carrey je po pěti letech sám, rozchod oznámil na Twitteru Herec Jim Carrey je dědeček, jeho dcera porodila chlapce Jim Carrey a McGregor jsou rytíři. Dostali řád za to, jak se doplňují Jim Carrey si splnil sen, ve „Zkrocené hoře 2“ líbá Ewana McGregora Jim Carrey: vztah na dálku posiluje internetovým striptýzem Jim Carrey šokoval: oblékl si plavky své přítelkyně
17.01.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jim Carrey (195 článků) , Emma Stone (47 článků)

Skandální výstava: Návštěvníky pobouřily souložící kostry!

 
Rusové se nezdají! V Petrohradu otevřeli největší muzeum erotiky na světě a k vidění jsou tam velmi zajímavé exponáty. Od souložících koster až po speciální přístroje pro zvýšení rozkoše. Některé návštěvníky expozice znechutila, prý uráží ruské tradice.
04.03.2013 12:15 |

podobné články