Článek

Vysokoškolákem bez učení za 50 tisíc. Policie odhalila padělatele diplomů

 
Ústecká policie odhalila skupinu, která padělala maturitní vysvědčení a vysokoškolské diplomy. Klíčovými osobami byl manželský pár z Teplic, který už před lety vyráběl falešná školní vysvědčení a stojí kvůli tomu před soudem, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Falešný doklad o vzdělání si koupilo víc než 20 lidí.
13.09.2016 09:30 |

podobné články

Podobné články

BIVŠ: Staňte se vysokoškolákem na zkoušku

 
Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ) připravil pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol unikátní projekt s názvem Teen Age University (TAU). V něm si mohou zdarma po dobu jednoho semestru vyzkoušet, jaké to je být vysokoškolákem. Program startuje 1. října, přihlášky mohou zájemci podávat online až do 25. září.
04.09.2012 12:05 |

podobné články

PODVODNÍK! Bývalý náměstek ministra financí Toman pravost svého diplomu nedokázal!

 
Odvolaný náměstek ministra financí Lubomír Toman nevysvětlil původ svého falešného vysokoškolského diplomu, a proto dnes na úřadě skončil. Na záhadný původ jeho diplomu upozornili reportéři pořadu Na Vlastní oči už minulý týden. Ministr financí Jan Fischer dal ale Tomanovi ultimátum - měl čas vše vysvětlit právě do dneška.
16.09.2013 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Police hledá na jihu Čech padělatele stodolarovek

 
Jihočeští kriminalisté hledají padělatele peněz. V Českých Budějovicích a Písku udal do oběhu falešné stodolarovky.
28.02.2010 10:20 |

podobné články

V Česku se objevily falešné dvěstěkoruny

 
Padělatelé pěněz se před Vánocemi pustili do práce! Jihočeští kriminalisté zajistili v poslední době na dvě stovky falešných dvousetkorunových bankovek. Podle policejního mluvčího Milana Bajcury padělatelé pustili do oběhu mnohem víc falešných dvoustekorunových bankovek, než se zatím podařilo policistům zajistit.
06.12.2010 17:40 |

podobné články

VELKÝ PODVOD! Policie rozkrývá rozsáhlé PADĚLÁNÍ vysokoškolských diplomů!

 
Desítky padělaných vysokoškolských diplomů a maturitních vysvědčení má na svém kontě gang z Teplicka. Policie případ vyšetřuje již delší dobu, naposledy dvě členky gangu zadrželi pražští kriminalisté, informovala v pondělí TV Nova.
29.08.2011 21:15 |

podobné články

ZČU dosud odeslala dopis o rušení diplomu čtyřem magistrům práv

 
Západočeská univerzita (ZČU) dosud odeslala čtyřem absolventům plzeňských práv usnesení o zrušení magisterského diplomu.
04.02.2011 11:20 |

podobné články

Další tři hříšníci z plzeňských práv dostanou dopis o zrušení diplomu

 
Západočeská univerzita tento týden odeslala dalším třem absolventům plzeňských práv dopis s oznámením o zrušení jejich magisterského diplomu. V pátek to novinářům sdělil rektor univerzity Josef Průša. „Žádné další návrhy zatím nemám,“ dodal rektor.
04.02.2011 11:30 |

podobné články

Rušení diplomů na plzeňských právech hned tak nebude

 
Do konce února zcela jistě neskončí na západočeské univerzitě proces rozesílání usnesení o zrušení diplomů získaných nestandardním způsobem studia na plzeňské právnické fakultě, jak si původně předsevzal rektor ZČU Josef Průša.
21.02.2011 10:50 |

podobné články

Plzeňská práva zrušila prvních pět magisterských diplomů

 
Právnická fakulta v Plzni podle dnešní Mladé fronty dnes (MfD) zrušila prvních pět magisterských diplomů. Absolventi většinou studovali jen pár měsíců.
28.02.2011 08:30 |

podobné články

Nová rektorka vidí rušení diplomů z plzeňských práv bledě

 
Velmi skepticky se dívá na problematiku rušení vysokoškolských diplomů získaných nestandardním způsobem studia na plzeňské právnické fakultě nová rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová, která se ujala své funkce od 1. března a zdědila po svém předchůdci Josefu Průšovi nelehké břemeno v podobě kauzy s rychlostudenty.
07.03.2011 13:05 |

podobné články

Plzeňská univerzita chybovala při uznávání diplomů z Ukrajiny

 
Nejvyšší správní soud (NSS) v několika souvisejících případech potvrdil, že Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) chybovala při uznávání právnických diplomů ze Zakarpatské státní univerzity.
04.04.2011 16:00 |

podobné články

O titul z Plzně přijde 12 lidí!

 
Západočeská univerzita v Plzni úspěšně dokončila proces rušení protiprávně vydaných diplomů na plzeňské právnické fakultě. Celkem univerzita zrušila 12 protiprávně vydaných diplomů, informovala v pátek na tiskové konferenci rektorka Ilona Mauritzová.
01.07.2011 09:05 |

podobné články

ZČU v Plzni zrušila 12 protiprávně vydaných diplomů, i Ph.D.

 
Celkem 12 absolventům plzeňských práv odeslala Západočeská univerzita (ZČU) usnesení o rušení diplomů. V sedmi případech jde o titul magistr, ve třech o titul JUDr., po jednom bakaláři a Ph.D.
01.07.2011 10:20 |

podobné články

Zrušili jsme diplom jen ve 12 případech, řekla nám rektorka plzeňských práv

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) dotáhlo do konce kauzu rychlostudentů plzeňské právnické fakulty a zrušilo celkem 12 protiprávně vydaných diplomů v oboru právo. Pro ParlamentníListy.cz to potvrdila rektorka univerzity Ilona Mauritzová. Ta po nástupu do funkce v čele univerzity letos v dubnu oznámila, že do 30. června ukončí proces rušení protiprávně vydaných diplomů a své slovo dodržela.
04.07.2011 10:40 |

podobné články

KAUZA! Počet falešných vysokoškolských diplomů se zvětšuje!

 
Kauza falešných vysokoškolských diplomů a maturitních vysvědčení nabývá obludných rozměrů. Tepličtí policisté přiznali, že vyšetřují až 150 případů - tedy stopadesát padělků, které se někdo pokusil použít jako doklad o dosaženém vzdělání.
31.08.2011 21:35 |

podobné články

Policisté dopadli šikulu, který vyráběl falešné diplomy. I do státní správy!

 
Rozsáhlý případ výroby falešných diplomů na všechny možné i nemožné tituly vyšetřují policisté. V Rudné u Prahy nedávno zadrželi šestatřicetiletého muže, který vyráběl falzifikáty nejméně pět let. Jeden z uživatelů falešných diplomů pracuje ve státní správě, zaznělo na policejním brífinku.
23.07.2013 14:05 |

podobné články

Ministr Fischer: Po Kalouskovu dobrmanovi dal padáka dalšímu náměstkovi. Kvůli falešnému diplomu!

 
Náměstci na ministerstvu financí to nemají zrovna snadné. Ministr Jan Fischer nejprve vyhodil Kalouskova "dobrmana", rázného náměstka Radka Šnábla, který se staral o mezinárodní arbitráže. A teď se rozloučil s dalším podřízeným. Lubomíra Tomana však jmenoval sám Fischer! Jenže objevili se nejasnosti kolem Tomanova vysokoškolského diplomu...
12.09.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Studenti, zbystřete: Kofein zlepšuje paměť po učení

 
Dopřát si šálek silné kávy po náročném kurzu či učení není vůbec špatný nápad. Podle vědců z Kalifornie totiž kofein posiluje paměť a osoba, která si po učení dopřeje kávu či jiný zdroj kofeinu, si později vybaví více informací.
16.01.2014 09:35 |

podobné články

Zvětšuje učení jazyků mozek?!

 
Učení se novým jazykům může mít význam i tehdy, když je člověk samouk a nový jazyk příliš nevyužije. Je to totiž skvělý mentální trénink, jímž se zvětšuje mozková hmota. Podle vědců z Pensylvánie se totiž při učení se novým jazykům mění mozek strukturně i funkčně.
20.11.2014 10:00 |

podobné články