Článek

Vyhlídkový let paraglidisty se málem změnil v tragédii

 
Dramatické video zveřejnil jeden paraglidista z Kanady, který během letu narazil do drátů elektrického vedení. Nic vážného se mu ale k jeho štěstí nestalo.
01.03.2015 09:26 |

podobné články

Podobné články

Tragédie v balonu! Vyhlídkový let nepřežilo pět manželských párů a pilot

 
VIDEO. Při zřícení horkovzdušného balónu dnes na Novém Zélandu zemřelo jedenáct lidí - deset pasažérů a pilot. Vyhlídkový let, kterého se zúčastnilo pět manželských párů, se změnil v tragédii během přistávacího manévru, když koš zavadil o elektrické vedení. Balón se poté vzňal a spadl na pole. Neštěstí, které je na Novém Zélandu největší leteckou havárií za posledních 30 let, nikdo nepřežil.
07.01.2012 11:55 |

podobné články

Hasiči zachránili dva paraglidisty, možná spadl i třetí

 
Hasiči včera na Liberecku zachránili dva zraněné paraglidisty, kteří spadli v okolí Ještědu. Doteď není jasné, jestli jich v okolí nehavarovalo více.
17.06.2012 10:50 |

podobné články

Za samé jedničky let letadlem

 
Na jaře tohoto roku slíbil učitel angličtiny (a pilot v jedné osobě) svým žákům v deváté třídě ZŠ v Hlušicích za vysvědčení se samými jedničkami vyhlídkový let v malém letadle. Povedlo se to jediné žákyni!
21.08.2010 12:50 |

podobné články

Při nehodě balónu na Zélandu zemřelo 11 lidí: Pilot kouřil trávu!

 
Měl to být hezký vyhlídkový let balónem nad Novým Zélandem. Manželské páry ho dostaly jako dárek k Vánocům. Krása se ale změnila v hrůzu a potažmo v naprostou tragédii. Koš balónu zavadil o elektrické vedení, začal hořet a zřítil se. Všech 11 lidí minulý rok zemřelo. Kdyby nebyl pilot zkouřený marihuanou, nejspíš by vše dopadlo dobře.
31.10.2013 08:55 |

podobné články

Paraglidista nezvládl první let: Narazil do stromu

 
Pořádnou ranou do hlavy a hrudníku skončil první let paraglidisty v okolí Lysé Hory v Beskydech. Osmatřicetiletý muž narazil s padákem do stromu. Zasahovat museli záchranáři.
31.03.2018 19:30 |

podobné články

Olomoucké Fakultní nemocnici schází krev. Potřebuje více dárců

 
Se sníženým počtem dárců krve a současně s její zvýšenou spotřebou se bude muset během prázdnin vyrovnat transfuzní oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Nyní se její zásoby pohybují na dolní hranici normy, uvítá proto každého dárce včetně prvodárců. Novinářům to dnes řekla primářka oddělení Dana Galuszková. K darování může především mladé lidi motivovat i soutěž Daruj krev a vyhraj let balonem, která se koná čtvrtým rokem. Zájemci mohou o vyhlídkový let soutěžit po celý červenec.
02.07.2012 13:10 |

podobné články

Děda s vnukem vyrazili na bezstarostný let, jejich stroj zavadil o dráty

 
Jen tak se trochu proletět, udělat pár fotek západu slunce, prostě pohoda - tak měl vypadat vyhlídkový let, na který v neděli vyrazil čtyřiaosmdesátiletý Wilbert Matthes se svým dvacetiletým vnukem Ianem Zawackým. Jenže letadlo ve vzduchu zavadilo o dráty elektrického vedení a spadlo. Oba jako zázrakem přežili, uvedl server toledoblade.com.
15.08.2012 18:45 |

podobné články

V Íránu propustili na svobodu dva zbylé Slováky držené za špionáž

 
V Íránu propustili dva slovenské paraglidisty z osmičlenné skupiny zadržené letos v květnu kvůli údajné špionáži. Ostatní jsou na svobodě od září. O osvobození posledních dvou dnes informovala agentura AFP. 
12.12.2013 09:15 |

podobné články

ZZS MSK: Smrtelná zranění – Opavsko a Karvinsko

 
Zdravotnická záchranná služba vyjížděla v průběhu čtvrtečního (13.3.) odpoledne ke dvěma událostem se smrtelnými následky, které se odehrály v regionech Opavska a Karvinska. Jednalo se o nehodu cyklisty a v druhém případě o pád paraglidisty.
14.03.2014 09:45 |

podobné články

Letečtí záchranáři pomáhají v nepřístupných terénech. I kvůli vymknutému kotníku

 
V Praze slouží 36 hasičů se specializací letecký záchranář. Jsou to ti, kteří vyzvedávají lidi na střechách domů při povodních, zraněné cyklisty v nedostupných terénech nebo paraglidisty uvízlé na drátech vysokého napětí.
09.04.2014 20:35 |

podobné články

Členové horské služby museli zachránit dva paraglidisty

 
První z nich v sobotu v odpoledních hodinách zřejmě nezvládl závěr letu a dosedl na vysoký strom u horní stanice lanové dráhy na vrchu Javorový, druhý spadl krátce po startu.
20.07.2014 10:55 |

podobné články

Hasiči na Přerovsku hledali zříceného paraglidistu, nakonec ho našel myslivec

 
Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v odpoledních hodinách neděle 26.10.2014 podílely na hledání a následné záchranně paraglidisty ze stromu. Muž v hovoru na lince tísňové pomoci uvedl své GPS souřadnice, zalarmoval také své kolegy ve snaze rychlé pomoci.
27.10.2014 13:50 |

podobné články

Pilot (†41) kluzáku: Zřítil se na silnici!

 
Na bezvládné tělo paraglidisty (+41) s motorem na zádech upozornil policii včera časně ráno náhodný řidič u obce Rybné na Jihlavsku.
29.08.2016 12:10 |

podobné články

Pohřeb paraglidisty Tomáše odhalil tajemství jeho smrti: Umíral s úsměvem na tváři

 
Poslední sbohem bylo plné bolesti. Rodina, příbuzní i blízcí přátelé se v úterý naposledy rozloučili s paraglidistou Tomášem (†40). Oblíbený sympaťák zemřel během závodů. Jeho celoživotní vášeň paragliding se mu stala osudnou během soutěže v Makedonii. Na pohřbu bylo prozrazeno tajemství Tomášovy smrti, které jeho bližním přineslo alespoň malou útěchu.
16.08.2017 15:20 |

podobné články

Dramatická záchrana paraglidisty: Hned po startu ho vítr zanesl do stromů

 
Komplikovaný zásah za sebou mají členové Horské služby Beskydy. Z jen těžko přístupného terénu vysvobodili paraglidistu (35), který s padákem uvízl v noci na sobotu na stromě.
25.11.2017 13:05 |

podobné články

Dívka (10), která přežila pád letadla do Otavy, prodělala operaci! Je v kritickém stavu!

 
Desetiletá dívka, která přežila nedělní tragický vyhlídkový let nad Strakonicemi, je v péči lékařů v pražském Motole. V noci prodělala náročnou operaci zlomenin končetin. Čtenáři Blesk.cz do redakce píší vzkazy plné podpory a soucitu!
17.08.2009 12:05 |

podobné články

Takhle si Paris Hilton užívá dovolené

 
Rebelka Paris Hilton se vydala se svým snoubencem Dougem Reinhardtem na dovolenou do Vancouveru v Kanadě. Zajímá vás, jak taková dovolená slavné dědičky vypadá? Týden jako v pohádce. Tak přesně těmito slovy by se dala popsat týdenní dovolená Paris Hilton a jejího přítele Douga Reinhardta. Dvojice si vychutnávala například vyhlídkový let vrtulníkem,  jízdu psích spřežení, jízdu [...]
06.12.2009 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Paris Hilton (598 článků)

Na létající oslici čekají v Kremlu masáže a speciální jídelníček

 
Oslici, které zaměstnanci firmy nabízející adrenalinové lety nedávno "dopřáli" vyhlídkový let nad Azovským mořem, se dostane prvotřídní péče.
04.08.2010 16:35 |

podobné články

Létající oslice z Ruska: Čeká ji život v luxusu!

 
VIDEO: Oslici, které zaměstnanci firmy nabízející adrenalinové lety nedávno "dopřáli" vyhlídkový let nad Azovským mořem, se dostane prvotřídní péče. Nejprve stráví nějaký čas v kremelských stájích u Moskvy a potom bude převezena do Británie. Sedmnáctiletá oslí dáma Anapka bude umístěna do zvířecího útulku v Hampshire. Zařídil jí to manažer fotbalového klubu Tottenham Spurs Harry Redknapp, který oslici koupil.
05.08.2010 20:10 |

podobné články