Výborně! Sdruženář Portyk se stal juniorským mistrem světa

Sdruženář Tomáš Portyk vybojoval zlatou medaili na mistrovství světa juniorů v rumunské Řašnově. Další český reprezentant Lukáš Daněk skončil na čtvrtém místě. Útok na druhou medaili se nepovedl běžkyni na lyžích Petře Novákové, která si v úterním závodě na 10 km klasickou technikou dojela pro bronz. Na volné desítce obsadila dvaadvacetiletá rodačka z Karlových Varů páté místo.
25.02.2016 18:30 |

Osobnosti: Petra Nováková (18 článků)

Čech Prokop je juniorským mistrem světa v rallye

Martin Prokop se stal jako první český jezdec juniorským mistrem světa v automobilových soutěžích. Titul si v pondělí v předstihu zajistil vítězstvím ve své kategorii ve Finské rallye.
03.08.2009 16:25 |

Osobnosti: Martin Prokop (61 článků)

Rallyový jezdec Prokop se ve Finsku stal juniorským mistrem světa

Martin Prokop vyhrál v neděli Finskou rally v kategorii juniorů a stal se mistrem světa.
02.08.2009 12:55 |

Sdruženář Dvořák se blýskl devátým místem v Lillehammeru

Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil deváté místo v sobotním závodu Světového poháru v Lillehammeru a postaral se tak o nejlepší český výsledek v sezoně.
04.12.2010 14:05 |

Osobnosti: Miroslav Dvořák (85 článků) , Miroslav Dvořák (84 článků) , Miroslav Dvořák (84 článků)

Sdruženář Lamy Chappuis nemá konkurenci, znovu ovládl Světový pohár

Francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis obhájil celkové prvenství ve Světovém poháru. V předposledním závodě sezony v Lahti mu k tomu stačilo třetí místo.
11.03.2011 16:55 |

Osobnosti: Jason Lamy Chappuis (13 článků)

Cyklista Janošek se stal juniorským mistrem světa na dráze

Český dráhový cyklista Jiří Janošek získal v jihokorejském Kwangmjongu titul juniorského mistra světa v závodě na kilometr s pevným startem. Jeho vítězný čas 1:02,558 minuty je současně český juniorský rekord.
10.08.2014 15:25 |

VC Valencie: Mistrem světa do 125 ccm Terol, Abraham upadl

Velkou cenu Valencie silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm vyhrál Viňales, mistrem světa je ale Terol. Ve třídě Moto2 vyhrál Ital Pirro, mistrem světa už byl před tímto závodem Bradl. Karel Abraham jel ještě v posledním kole závodu MotoGP na čtvrtém místě, ale upadl a skončil osmý.
06.11.2011 13:10 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků)

MV: Sportovec Centra sportu MV juniorským mistrem světa

V úterý 29. července se domů do České republiky z dějiště světového šampionátu juniorů v atletice v americkém Eugene vrátil čerstvý mistr světa v desetiboji
31.07.2014 05:20 |

Česká naděje skoků na lyžích. Polášek je juniorským mistrem světa

Viktoru Poláškovi je teprve devatenáct, přesto se už pyšní titulem mistra světa. Rodák z Nového Města na Moravě ho vybojoval skoky dlouhými 97 a 96,5 metru.  Na šampionátu v Park City v Utahu tak navázal na deset let staré zlato Romana Koudelky
02.02.2017 09:35 |

Prokop se dnes může stát ve Finsku juniorským mistrem světa v rallye

Český rallyový megatalent potřebuje ve Finsku získat o bod více než Polák Michal Kosciuszko a o čtyři body než Aaron Burkart z Německa.
02.08.2009 09:10 |

Osobnosti: Michal Prokop (53 článků) , Michal Prokop (53 článků)

Hodně zábavný souboj zkušenosti s ryzím hokejovým mládím předvedla brankářská legenda Dominik Hašek, který poměřil síly v rámci dovednostních soutěží Utkání hvězd KHL s juniorským mistrem světa Jevgenijem Kuzněcovem.
05.02.2011 20:30 |

Osobnosti: Dominik Hašek (335 článků)

Plakala celá síň: Na pohřbu veslaře Plocka nikdo nezadržel slzy!

V pondělí se konalo poslední rozloučení s juniorským mistrem světa ve skifu Michalem Plockem (†22). Ten spáchal sebevraždu a jeho čin otřásl nejen celým českým sportovním světem, ale hlavně jeho rodinou. Řeč pronesená jeho strýcem na pohřbu byla opravdu dojemná a nikdo v síni neudržel emoce.
05.12.2016 18:05 |

Osobnosti: Michal Plocek (3 články)

Tragická smrt veslaře Plocka: Jeho expřítelkyně čeká dítě s jiným!

Byl juniorským mistrem světa ve skifu a měl se stát budoucí olympijskou nadějí. To se ale nestalo. Tělo Michala Plocka bylo nalezeno v loděnici bez známek života. V poslední době se uzavíral stále více do sebe, a navíc ho mohla zdrtit informace o bývalé partnerce.
07.12.2016 18:55 |

Zmrzačený pes se stal mistrem světa psovodů

Psa zmrzačil bývalý chovatel. S novou majitelkou se stal mistrem světa v Paragility - sportu pro zdravotně postižené a jejich psy.
26.09.2009 14:05 |

Mistrem světa ve snookeru je Australan Robertson

Mistrem světa ve snookeru se stal Australan Neil Robertson. Ve finále šampionátu v Sheffieldu porazil Skota Graema Dotta 18:13 a stal se prvním šampionem od roku 1980, který nepochází z britských ostrovů.
04.05.2010 11:30 |

Osobnosti: Neil Robertson (1 článek)

Higgins se počtvrté v kariéře stal mistrem světa ve snookeru

John Higgins se stal počtvrté v kariéře mistrem světa ve snookeru. Pětatřicetiletý Skot ve finále v sheffieldském divadle Crucible porazil Angličana Judda Trumpa 18:15.
03.05.2011 10:20 |

Osobnosti: John Higgins (3 články) , John Higgins (3 články) , Judd Trump (2 články)

Stoner se stal doma v Austrálii podruhé mistrem světa MotoGP

AKTUALIZOVÁNO. Australský motocyklový závodník Casey Stoner na Hondě se v den svých 26. narozenin stal podruhé v kariéře mistrem světa MotoGP. Šampion z roku 2007 potvrdil svou letošní suverenitu v domácí Grand Prix na Phillip Islandu, kde vyhrál popáté za sebou. Karel Abraham dojel po pádu desátý.
16.10.2011 09:00 |

Osobnosti: Casey Stoner (46 článků) , Karel Abraham (343 článků)

Surfař Slater se stal pojedenácté mistrem světa

Žijící legenda světového surfingu Kelly Slater se stal ve svých devětatřiceti letech pojedenácté mistrem světa.
03.11.2011 09:50 |

Osobnosti: Kelly Slater (4 články)

Čech se stal mistrem světa v hodu papírovými vlaštovkami, jeho letěla 50 metrů

Mistrem světa v jedné z disciplín mezinárodního šampionátu v letu s papírovými vlaštovkami se stal mladý Čech Tomáš Beck. Mezi 250 účastníky z 83 zemí se jeho papírové vlaštovce podařilo dolétnout nejdál, do vzdálenosti 50,37 metru. V hangáru na letišti v Salcburku se v sobotu soutěžilo také v kategorii akrobatický let a nejdelší let na čas.
06.05.2012 18:45 |

Osobnosti: Beck Beck (96 článků)

Bravo! Skifař Synek se stal mistrem světa. Soupeřům ujel o parník

Skifař Ondřej Synek se stal v korejském Čchungdžu podruhé v kariéře mistrem světa ve veslování. Pro zlato si dojel suverénním způsobem před Kubáncem Rodriguezem. Pro české barvy to zacinkalo i v závodě žen, v němž Mirka Knapková získala bronzovou medaili.
01.09.2013 09:30 |

Osobnosti: Ondřej Synek (135 článků)