Článek

Vy prostě nechcete bojovat proti trestné činnosti, utřel poslanec ČSSD Topáka

 
Spor o zákon prokazování původu majetku znovu hýbe sněmovnou. Prezident Miloš Zeman dlouhodobě volá po jeho přijetí, zatímco TOP 09 ho považuje za nadbytečný, protože nemíří na podvodníky, ale povede jen k šikaně slušných lidí. Jak to tedy je? O to se před kamerami České televize přeli Marek Černoch z Úsvitu, Martin Plíšek z TOP 09 a Václav Votava z ČSSD. Podle Votavy TOP 09 prostě nechce bojovat proti trestné činnosti. Plíšek si to nenechal líbit.
31.05.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (38 článků) , Miloš Zeman (15147 článků)
Podobné články

Ministr Kalousek: Posílení FAÚ přináší ovoce

 
Finanční analytický útvar (FAÚ) Ministerstva financí se primárně zabývá bojem proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, tj. bojem proti „praní špinavých peněz“. V poslední době lze vysledovat narůstající podíl případů daňové trestné činnosti a dále trestné činnosti korupční povahy.
07.02.2012 13:00 |

podobné články

Proč se tak bojíte zákonů proti bohatým neplatičům, ptal se čtenář topáka. Tady je vysvětlení

 
Poslanec TOP 09 František Laudát se zákona o majetkových přiznáních osobně nebojí, přesto je proti jeho přijetí. Proč, to vysvětloval na čtenářský dotaz na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Odpověděl také na otázku, který světový státník je jeho vzorem.
14.08.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (175 článků)

Ministryně Válková: Efektivnější zásah státu do majetku pocházejícího z trestné činnosti

 
Vláda dnes schválila návrh novely trestně právních předpisů z dílny Ministerstva spravedlnosti, které mají přispět k efektivnějšímu zajištění, správě a odčerpání majetku náležejícího pachatelům trestné činnosti.
03.09.2014 20:25 |

podobné články

V Praze proběhlo 5 bezpečnostních opatření

 
Ve dnech od 27. do 29. října proběhlo na území hlavního města několik policejních bezpečnostních opatření. Jedním z nich byla pondělní policejní akce s krycím názvem „FLORENCINA“. Ta byla primárně zaměřená na problematiku odhalování nelegální migrace a kontrolu dodržování pobytového režimu na území České republiky. Policisté však věnovali svou pozornost také odhalování pachatelů trestné činnosti související právě s pobytem a činností cizinců na našem území, a také pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti. Akce se zúčastnilo 17 policistů, kteří zkontrolovali celkem 129 osob. Několika cizincům udělili za protiprávní jednání blokové pokuty ve výši téměř patnáct set korun a pět z nich zajistili a následně převezli na služebnu. Se dvěma cizinci policisté zahájili správní řízení o správním vyhoštění a s jedním zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání.
30.10.2014 01:10 |

podobné články

Kott zůstane ve vazbě, mohl by prý pokračovat v trestné činnosti

 
Okresní soud Praha-východ dnes rozhodl, že bývalý poslanec Petr Kott obviněný v korupční kauze poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, zůstane ve vazbě. Podle soudu je obava, že by mohl utéct, nebo pokračovat v trestné činnosti.
12.09.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4197 článků)

Z celníků policisté? Babiš navrhuje, aby šetřili daňové trestné činy

 
Ministerstvo financí navrhuje, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. K tomu je nyní oprávněna jen policie. Celní správě by se měla také rozšířit pravomoc na prověřování trestních oznámení, nyní se to týká jen DPH a spotřebních daní. Spolu s tím ministerstvo chce, aby celníci získali kompetence k vyhledávání, zajišťování a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Vyplývá to z koncepce rozvoje Celní správy v oblasti trestního řízení, kterou ve středu na tiskové konferenci představil ministr financí Andrej Babiš (ANO).
23.08.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7393 článků)

Senát podpořil smlouvu s Ruskem. Pomůže v boji s kriminalitou

 
Senát podpořil smlouvu mezi Českem a Ruskem, která má pomoci s bojem proti trestné činnosti. Účelem dohody, kterou ještě musí podepsat prezident, je poskytnout policii a celníkům obou států právní rámec pro efektivnější spolupráci při potírání nejzávažnějších forem trestné činnosti, řekl ve středu senátorům ministr vnitra Jan Kubice. Dohoda upravuje hlavně výměnu informací, nebude se jednat o získávání důkazů. Informuje ČTK.
11.04.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (677 článků)

Ministr Pelikán: Trestné činnosti v příhraničí lze čelit jen díky úzké spolupráci se saskou justicí

 
Posílení vzájemné spolupráce v boji proti drogové trestné činnosti prostupující hranice České republiky a Saska bylo tématem jednání ministra spravedlnosti Roberta Pelikána se státním ministrem spravedlnosti Svobodného státu Sasko Sebastianem Gemkowem.
26.07.2015 16:16 |

podobné články

Tejc: Stop recidivistům v páchání trestné činnosti

 
ČSSD chce významně snížit nárůst násilné trestné činnosti pomocí zásady „třikrát a dost“. Základní funkcí každého státu je zajistit bezpečnost svých občanů. Současná pravicová vláda Petra Nečase však směřuje k přesnému opaku.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9162 článků)

Věc je v kompetenci GIBS, tvrdí Chovanec k podezření kolem Tuhého

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) upozornil, že policisté, kteří podezírají kolegy z trestné činnosti, se musí povinně obrátit na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). V tiskovém prohlášení tak reagoval na mediální vyjádření šéfa ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jiřího Komárka, který uvedl, že policejní prezident Tomáš Tuhý je podezřelý z „brutálního“ úniku informací při objasňování hospodářské trestné činnosti. Komárek GIBS kontaktovat nechce.
20.06.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1026 článků)

Policie zabavila zločincům rekordně mnoho peněz. Ne díky Johnovi

 
V nedávných dnech vydalo ministerstvo vnitra bez většího povšimnutí veřejnosti tiskovou zprávu o zdvojnásobení výnosů z trestné činnosti, které plynou zpět do státního rozpočtu. Následující den se zveřejnila neméně důležitá informace o navýšení prostředků celého resortu na rok 2012 o 900 milionů. Zda spolu tyto informace souvisí či nikoli, se dá jen spekulovat. Naší redakci se nicméně povedlo udělat exkluzivní rozhovor s ředitelem odboru bezpečnostní politiky Martinem Linhartem, který má právě výnosy z trestné činnosti na starosti.
02.09.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (15 článků) , John Martin (15 článků)

Vrchní inspektor: Policisté jsou v páchání trestné činnosti vynalézavější

 
Policisté trestnou činnost nejen stíhají, ale jsou za ni i stíháni. Tento rok je to už 230 policistů, tedy o šest více než minulý rok. Nejvíce se dopouští trestné činnosti mladí policisté. „Ti zkušenější si kvůli pár stovkám nechtějí ohrozit nárok na rentu,“ řekl v rozhovoru pro Týden.cz šéf Inspekce policie ČR Dušan Brunclík.
27.11.2011 10:55 |

podobné články

Lessy se chlubí: Policie zajistila pachatelům o tři miliardy více

 
České policii se loni oproti předchozímu roku podařilo zajistit z trestné činnosti o tři miliardy více peněz. Podle policejního prezidenta Petra Lessyho je to proto, že policie pracuje efektivněji. „ Je za tím metodika a specializace pro krajská ředitelství, jak mají zacházet s pokyny k výnosu trestné činnosti,“ upozornil k tomu dnes Petr Lessy.
18.01.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (798 článků)

Policie loni zadržela 4 miliardy z trestné činnosti

 
Policie loni zabavila majetek a peníze pocházející z trestné činnosti v hodnotě zhruba čtyř miliard korun. Oproti roku 2010 jde o více než trojnásobek. Protikorupční policie z toho zajistila přibližně 1,5 miliardy. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili šéf Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Tomáš Martinec a policejní prezident Petr Lessy.
18.01.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Tomáš Martinec (105 článků) , Petr Lessy (798 článků)

Peníze z trestné činnosti pro policii? VV chtějí rozpoutat debatu

 
Věci Veřejné mají v plánu navýšit rozpočet policie z peněz, které státu propadnou z odhalené trestné činnosti. Mezi poslanci ale příliš nadšení pro jejich nápad nenajdou. Skeptický v otázce průchodnosti zákona je i autor této myšlenky, místopředseda VV Tomáš Jarolím. Cílem návrhu zákona tak bude rozpoutat veřejnou diskusi.
23.07.2012 16:10 |

podobné články

Odstupující Drábek se na obrazovce dušoval, že o žádné trestné činnosti nic nevěděl

 
„V nevinu Vladimíra Šišky stále věřím,“ prohlásil odstupující ministr práce a sociálních věcí v pořadu Hyde Park na obrazovce ČT24. O dění ve svém resortu prý věděl a popírá, že by kromě klasických obchodních jednání docházelo k trestné činnosti.
04.10.2012 21:40 |

podobné články

Protikorupční plukovník mluvil s Moravcem o zabavování majetku zločinců. A má to dohru

 
Výrazně vyšší úspěšností v zajišťování majetku nabytého z trestné činnosti se v minulém roce mohly pochlubit orgány činné v trestním řízení. Podle advokátky Hany Marvanové by ještě více pomohl společný registr bankovních účtů a zákon o prokazování původu majetku. Neúnosná je nynější praxe, kdy hrozí, že díky amnestii nepostižitelným pachatelům by se vrátil zabavený majetek získaný z trestné činnosti.
11.03.2013 13:30 |

podobné články

Zatajené Kocourkovy miliony nepocházely z trestné činnosti, píše deník

 
Šestnáct milionů korun, které exministr Martin Kocourek (ODS) zatajil kvůli rozvodu, nepochází z trestné činnosti. Protikorupční útvar případ uzavřel. Pokračuje tedy už jen prověřování, zda Kocourek a jeho matka nepoškodili "odklonem" peněz věřitele, tedy někdejší Kocourkovu manželku, napsalo dnes Právo.
07.09.2013 10:40 |

podobné články

Vyráběli hašiš pro vlastní potřebu i k další distribuci

 
Při dlouhodobém rozpracování závažné trestné činnosti na úseku drogové problematiky, kriminalisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Klatovy, zjistili při prováděné policejní práci informace, které následně museli podrobně prověřit. Dlouhodobým vyhodnocováním a analýzou získaných informací byly zadokumentovány skutečnosti, které potvrzovaly, že k této závažné drogové kriminalitě docházelo od počátku roku 2013 do současné doby v obci Štěpánovice. Realizace případu musela být důkladně připravena a naplánována, aby bylo zajištěno co nejvíce důkazních materiálů, které povedou k prokázání trestné činnosti podezřelých.
12.02.2014 17:45 |

podobné články