Článek

Vtip? Ne, pravdivá zpráva z Ukrajiny

 
Agentura Reuters informuje o kontroverzním nařízení ukrajinské vlády, která zakázala vládním úředníkům kritizovat práci státních institucí a svých kolegů. Kritici poukazují na to, že nařízení vlády ohrožuje svobodu projevu.
02.03.2016 11:20 |

podobné články

Podobné články

Fakta a mýty o čokoládě

 
Jaká jsou fakta a mýty o čokoládě, nejoblíbenější sladké pochoutce, jejíž historie sahá až daleko do naší paměti a které skutečně jen málokdo dokáže odolat? Budete se možná divit, ale ne všechna tvrzení, která o čokoládě kolují z generace na generaci, jsou pravdivá. Stejně tak vás asi překvapí, že některé povídačky, o nichž jste si mysleli, že jsou jen vymyšlené, naopak zastávají pravdu. Jestliže i vy patříte k milovníkům čokolády, pak si náš dnešní článek rozhodně nenechte ujít. Možná pro vás bude nepříjemným probuzením do reality, možná vás naopak mile překvapí! Fakta a mýty o čokoládě – co je pravda a co ne? Asi jako o všem v dnešní době, kolují i o čokoládě pravdivá a nepravdivá tvrzení, o kterých jsme každý z nás určitě slyšel. My jsme se rozhodli přijít pravdě na kloub a s výsledkem se s vámi podělit. I pro nás byla některá zjištění (ne)milým překvapením! Čokoláda zlepšuje náladu! Pravda: Konzumace čokolády skutečně zlepšuje náladu, ale tento stimulační účinek nemá za vinu cukr, jak si většina lidí myslí, nýbrž viníkem pocitu štěstí je kakao. To obsahuje flavonoidy a ty ve vašem těle zvýší pocit spokojenosti. Po čokoládě přiberete! Lež: Hodně lidí si myslí, že konzumace čokolády způsobuje přibírání na váze, což ale není pravda. Čokoláda s obsahem čistého kakaa naopak podporuje hubnutí, což potvrdily i mnohé studie. Čokoláda funguje jako afrodiziakum! Pravda: Věřte tomu nebo ne, ale čokoláda opravdu může mít afrodiziakální účinky a může se tedy hrdě řadit mezi známá afrodiziaka. Ačkoli studie a vědci tvrdí pravý opak, čokoláda vykazuje afrodiziakální účinky psychického rázu. Čokoláda je droga! Lež: Možná se i vy řadíte k lidem, kteří s oblibou říkají, že jsou na této sladkosti doslova závislí. Říkat to sice můžete, ale o závislosti jako takové rozhodně nemůže být řeč. Čokoláda není droga, která by ve vás... Čtěte více Příspěvek Fakta a mýty o čokoládě pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2016 05:40 |

podobné články

Přijde cikán do hospody... Jindřich Šídlo vypráví vtip, který už neplatí

 
Šéfredaktor politického zpravodajství a názorů serveru iHNed.cz Jindřich Šídlo uvedl v rámci svého komentáře vtip. „Přijde cikán do hospody. V televizi běží fotbal. Jak to hrajou naši, zeptá se cikán. Vaši tam přece vůbec nehrajou, odpoví hostinský.“ Tento vtip však již neplatí – hvězdou národního hokejového týmu do 20 let je kluk s romskými kořeny Dominik Lakatoš.
01.01.2016 16:36 |

podobné články

Jiří Krampol a žaloba za vtip o Romech: Takto se nám vyjádřil Marek Benda, který jej měl udat

 
Herec Jiří Krampol v minulosti hned několikrát ParlamentnímListům.cz poskytl rozhovor o politice a imigrantech. Před časem se ale rozhodl, že již nebude na podobnou notu hovořit a nebude ani dávat žádné jiné rozhovory. Teď však udělal výjimku a pro Magazín MF Dnes se kromě mnoha jiných věcí rozpovídal i o tom, co mu na dnešní době vadí. Také si postěžoval, jak kdysi v představení s Jiřím Paroubkem řekl vtip o Romech, což se prý velmi nelíbilo poslanci Bendovi. „Vůbec si nepamatuji, že bych na nějaký takový vtip reagoval, a rozhodně si nedokážu představit, že bych mluvil o nějakém soudu,“ reagoval ale na to Marek Benda z ODS.
03.08.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (619 článků) , Jiří Paroubek (3426 článků) , Marek Benda (500 článků) , Jiří Marek (308 článků) , Jiří Marek (308 článků)

Beyoncé není těhotná, tvrdí její mluvčí

 
Internetový magazín Media Take Out před několika dny přinesl exkluzivní zprávu, podle níž měla být zpěvačka Beyoncé Knowles těhotná. A zpráva měla být ověřená, přátelům se o prvním potomkovi chlubil prý i její manžel Jay-Z. Jenže mluvčí osmadvacetileté pěnice teď magazínu Rolling Stone sdělil: „Zpráva o těhotenství není pravdivá.“
30.03.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Beyoncé (84 článků) , Jay-Z (173 článků)

Českem kolovala zpráva: Jeden z nejlepších českých textařů Zdeněk Rytíř zemřel. Potvrzena naštěstí nebyla

 
Naší republikou proletěla informace, že český textař, hudební skladatel, zpěvák a basový kytarista Zdeněk Rytíř zemřel. Naštěstí se podařilo zjistit, že zpráva není pravdivá a devětašedesátiletý hudebník by měl být v pořádku.
08.06.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Rytíř (37 článků)

Fleischer (SPR-RSČ): Šílenství již postihlo velkou část populace Evropy

 
Takováto zpráva se objeví v médiích již velmi brzy, pokud ovšem nebudou cenzurována jejich majiteli. Alarmující a naprosto pravdivá zpráva bude znamenat počátek apokalypsy. Velká část švédských vědců podepsala závěry studie, která popisuje další vývoj.
18.07.2017 17:15 |

podobné články

Paroubek: Federalizovaná Ukrajina nebo jaká?

 
Situace na východě Ukrajiny je čím dál tím složitější. Policejní síly Ukrajiny nejsou zřejmě schopné či ochotné zvládnout separatistické hnutí na východě i jihu Ukrajiny. To, čeho jsme nyní svědky, je přebírání státní moci zejména na východě Ukrajiny proruskými silami.
14.04.2014 19:30 |

podobné články

Ukrajinská katastrofa, další díl: Generál Šándor utíná naděje Ukrajiny na NATO, zavrhuje Zemanův plán a vyčítá Kyjevu, kam až zašel

 
Bezpečnostní expert generál Andor Šándor je přesvědčen, že členství Ukrajiny v NATO je iluze stejně jako finlandizace Ukrajiny, kterou považuje za recept na rusko-ukrajinský konflikt prezident Miloš Zeman. „Myslím, že finlandizace Ukrajiny je ze hry, protože Kyjev ještě po dlouhou dobu nebude Moskvě důvěřovat. Nemyslím, že by Kyjev přijal jakékoli mentorství ze strany Moskvy, takže je to podle mne nápad nerealizovatelný,“ říká bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
02.12.2014 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

V Česku jsou další krajané z Ukrajiny: Zeman si s nimi zazpíval

 
Do Prahy dnes přiletělo dalších 35 krajanů z Ukrajiny, kteří se kvůli obavám z bezpečnostní situace v zemi rozhodli přestěhovat do Česka a získali tu povolení k trvalému pobytu. Krajané z jihu a východu Ukrajiny přiletěli armádním speciálem a na ruzyňském letišti je přivítali prezident Miloš Zeman, ministr vnitra Milan Chovanec a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). Podle Zemana by nakonec z Ukrajiny mohlo přijet celkem až 500 krajanů.
15.03.2015 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Miloš Zeman (20457 článků) , Milan Chovanec (1383 článků)

To musí mít Schwarzenegger radost: Slavná milenka jeho syna ukazovala v klubu ňadra

 
Informace, která zpočátku vypadala jako špatný vtip, se bohužel ukázala jako pravdivá. Nestydatá zpěvačka Miley Cyrus  (22) , která ve svých 22 letech stačila napáchat na mravním vývoji mládeže více škody než Madonna za celou svou kariéru, je partnerkou Patricka Schwarzeneggera. A už teď mu dělá pořádnou ostudu.
04.12.2014 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miley Cyrus (848 článků) , Patrick Schwarzenegger (45 článků)

Robbie Williams: Zásnuby v rádiu byly vtip

 
Zpěvák Robbie Williams před pár dny ve studiu australského rádia požádal o ruku svou přítelkyni Aydu Field . A protože seděla v tu chvíli vedle něj, odpověděla na žádost kladně. Jenže! Zpráva se rozšířila nejen po Austrálii rychleji, než sám Robbie čekal. A tak teď musí vysvětlovat, že to byl vtip a že se s Aydou brát nebudou.
30.11.2009 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (500 článků) , Ayda Field (92 článků)

Varování před rybou útočící na mužské pohlaví byl jen vtip, který se nepovedl

 
Počátkem tohoto týdne proběhla několika médii zpráva o nalezení nebezpečné ryby v oblasti mezi Švédskem a Dánskem, která podle několika případů měla ukousnout mužům koupajícím se bez plavek jejich varlata. V návaznosti na to bylo vydáno varování, aby se muži v této oblasti nekoupali nazí. Nyní vyšlo najevo, že šlo o pouhý vtip, který se jen vymkl z rukou.
17.08.2013 20:15 |

podobné články

Je to pro nás katastrofa. Al-Káida potvrdila smrt Usámy bin Ládina

 
Jemenská větev teroristické sítě Al-Káida přiznala, že je vůdce Usáma bin Ládin mrtev. Pro celou síť je to prý katastrofa. Někteří islámští radikálové se modlí za to, aby zpráva o bin Ládinově likvidaci nebyla pravdivá. Uvěří jí prý, až ji potvrdí mediální složka Al-Káidy.
02.05.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Nádherná novina: Vilhelmová s Dykem prý čekají potomka

 
Mediálně ostře sledovaný pár Tatiana Vilhelmová  (34) a Vojtěch Dyk  (27) prý spolu čeká dítě! I když se o požehnaném stavu herečky spekuluje už dávno, nyní má být zpráva opravdu tutovka. Pokud je pravdivá, Táňa by na svět přivedla už třetí dítě.
05.10.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Vilhelmová (445 článků) , Vojtěch Dyk (702 článků)

Štengl (SPOZ): Zamyšlení prvomájové

 
Včera mi někdo poslal e-mail s textem „Přes všechny nástrahy vládní koalice i opozice v České republice opět vypuklo jaro“. Tak tohle je bezesporu dobrá zpráva. A navíc je opět bezesporu i pravdivá.
02.05.2013 13:30 |

podobné články

Kim Čong-un se celé rodiny nezbavil: Teta prý žije, ale je v kómatu!

 
Nedávná zpráva o smrti tety severokorejského vůdce Kim Čong-una prý není pravdivá. Kim Kjong-hi (67) údajně nezemřela, ale je po operaci mozku v kómatu. Jejího bývalého muže a svého strýce nechal nelítostný Kim Čong-un nedávno popravit.
11.01.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1307 článků)

Zřítilo se letadlo směřují do Alžírska: Na palubě bylo 116 lidí

 
Po dvou katastrofách malajsijských aerolinií přišlo další letecké neštěstí. Letadlo společnosti Air Algéria směřující z Burkiny Faso do Alžírska spadlo v Nigeru nebo Mali. Indicie nasvědčují, že se vyhýbalo bouřce. Na jeho palubě bylo 110 pasažérů a šest členů posádky. Podle informací webu aeroport-ouagadougou.com mezi nimi byla i neteř někdejšího kubánského vůdce Fidela Castra Mariela. Tato zpráva se ale neukázala jako pravdivá.
24.07.2014 12:30 |

podobné články

Bezmezná důvěra v internet: 'Strýček Google' se přece nemýlí

 
Už druhým rokem přichází zpráva, která novinářům příliš radost nedělá. Lidé věří víc informacím na Googlu než těm v běžných médiích, a to přesto, že Google sám zprávy nevydává. Pomáhá také, když zprávu sdílejí příbuzní nebo přátelé, bez ohledu na to, zda je skutečně pravdivá či nikoli.
28.01.2016 12:10 |

podobné články

Pacient Gott (77): Pravdivá zpráva z nemocnice!

 
Karel Gott do poslední chvíle doufal, že se bude předávání Slavíků moci zúčastnit. Zdravotní potíže mu to ale nakonec nedovolily. Konečně známe pravý důvod Mistrovy absence!
28.11.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4647 článků)