Článek

Vsetínská radnice, strážníci a místní spolek chystají přednášku na téma Systém ochrany obyvatelstva

 
V lednu se ve Zlíně konalo Bezpečnostní fórum Zlínského kraje. Toto fórum pořádané v rámci celostátní iniciativy si klade za úkol diskusi o bezpečnostních rizicích dnešní doby jak přírodních, tak industriálních, humanitárních a vojenskopolitických a o jejich projevech i způsobech, jak jim čelit. Ani Vsetín a vsetínský region nezůstává v těchto otázkách pozadu.
16.02.2016 17:01 |

podobné články

Podobné články

Vsetín: Dotace pro práci s dlužníky, trestanými i školáky

 
Dlužníkům, žákům základních škol i těm, kterým už není cizí trestná činnost, chce pomoci vsetínská radnice. Především zvýšit jejich podvědomí o možných dopadech zadlužování, kyberšikany a porušování práva. Sloužit k tomu budou projekty Prevence kriminality, na něž získala vsetínská radnice dotaci z Ministerstva vnitra ČR.
11.06.2011 21:45 |

podobné články

Pražskou přednášku dalajlamy lze sledovat online

 
Tibetský duchovní vůdce navštíví příští týden Prahu, kde se zúčastní několika akcí. Jeho veřejnou přednášku můžete navštívit v neděli 11. prosince ve 13.30 v Kongresovém centru. Kdo nemůže do Prahy, má pohodlnou možnost sledovat přednášku na internetu.
29.11.2011 12:25 |

podobné články

ČVUT chystá přednášku s expertem na antivirovou ochranu

 
Fakulta informačních technologií ČVUT (FIT) připravuje na úterý 21. 4. 2015 od 11.00 hodin přednášku slovenského odborníka na reverzní inženýrství Ing. Juraje Malcha, ředitele výzkumu společnosti ESET, špičky v oboru antivirové ochrany.
17.04.2015 11:31 |

podobné články

Rekonstrukci Šatovky podle radnice brzdí čekání na změnu územního plánu. Spolek Šatovka navrhl jednání

 
Šatovka neležela ladem jen tak. Důvodem je podle radnice to, že městská část Praha 6 čeká od roku 2011 na změnu územního plánu. Prázdnou budovu, kterou chtěla Praha 6 v budoucnu rekonstruovat, však v pátek obsadili squatteři. Šatovkou se budou pravděpodobně zabývat zastupitelé městské části na příštím zasedání, které je na programu 23. února. Spolek Šatovka chce s radnicí o budoucnosti usedlosti také diskutovat.
12.02.2018 22:05 |

podobné články

Nečas (SPO): Krajské nemocnice jsou na začátku roku v černých číslech

 
Předběžné výsledky hospodaření za loňský rok prezentovaly nemocnice, jejichž zakladatelem je Zlínský kraj. Nemocnice Tomáše bati ve Zlíně, Vsetínská nemocnice, Uherskohradišťská nemocnice, Vsetínská nemocnice – ty všechny předběžně hlásí, že jejich hospodaření je za loňský rok v kladných číslech.
15.02.2015 14:41 |

podobné články

Vsetín: Radnice rozdělí více než milion sportovcům

 
Na pořízení sportovního vybavení, úhradu cestovních nákladů na významnou soutěž, organizaci turnaje anebo provoz pomůže sportovcům vsetínská radnice. Vyčlenila rezervu pro sportovní činnost v celkové výši 1,167 milionu korun. O finance mohou místní sportovní sdružení, kluby či jednotlivci žádat do 20. července.
08.07.2011 14:45 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Odkaz Adalberta Stiftera žije

 
V sobotu 26.8. uplynulo přesně 140 let od odhalení obelisku Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem. Adalbert Stifter (1805–1868) byl česko-rakouský spisovatel, malíř, pedagog a básník Šumavy. Byl spojovatelem obyvatelstva i kultur na česko-německo-rakouském trojmezí a milovník šumavské přírody. Že jeho odkaz žije dodnes, se přesvědčilo přes 50 účastníků sobotní akce nazvané Znovuodhalení obelisku Adalberta Stiftera po 140 letech, kterou uspořádal Turistický spolek Lipenska.
27.08.2017 18:25 |

podobné články

Nepokoje se vrací na Šluknovsko. Lidé chystají další protiromské protesty

 
Hned dvě demonstrace se chystají na sobotu 24. září do Šluknovského výběžku. Ve Varnsdorfu chtějí místní svolavatelé uspořádat několikakilometrový pochod celým městem, o hodinu a půl později pak svolal mítink do Rumburku místní spolek Občanský odpor.
20.09.2011 11:00 |

podobné články

Finanční kontroloři chystají zátah na "kluby". Obcházení EET se tolerovat nebude, vzkazují

 
Poslední dobou se zejména v malých obcích, kde je obtížné udržet restauraci, rozmohly klubové hospody. Provozuje je některý místní spolek coby vedlejší činnost a kterýkoliv kolemjdoucí se může stát členem. K zakoupení občerstvení stačí podpis do sešitu. Pokud tato vedlejší činnost nepřesáhne tržbami ročně 175 tisíc korun, nebo pět procent veškerých příjmů, nemusí se takový spolek zapojit do elektronické evidence tržeb, píše dnešní Mladá fronta Dnes.
22.04.2017 08:05 |

podobné články

Už ne "sdružení", ale "spolek". Nový zákoník slibuje pořádek v neziskovkách

 
Nový občanský zákoník se dotkne i neziskových organizací. Ty si budou muset změnit své jméno, aby v něm bylo obsaženo označení „spolek“(nebo „zapsaný spolek“ či zkratka z.s.) a rovněž do konce roku 2016 přepracovat své stanovy.
05.08.2012 21:50 |

podobné články

Hellmichová (SNK-ED): Sama se uživit,uspět a dávat práci jiným

 
Spolek, který vznikl pro podporu žen podnikatelek, manažerek a žen pracujících ve vedoucích funkcích. Spolek, který má své jasné cíle. Spolek žen který za pár měsíců dokázal rozšírit působnost za hranice města Litvínova, dál do Ústeckého kraje.
09.10.2014 12:55 |

podobné články

Rakušan (STAN): Spolek Středočeské vodní cesty začne znovu fungovat

 
Po šesti měsících bude moci opět zahájit svoji činnost spolek Středočeské vodní cesty, jehož základním úkolem je podpora rozvoje cestovního ruchu ve Středočeském kraji. Krajští zastupitelé schválili jeho nové stanovy, na jejichž základě spolek znovu obnoví svoji činnost.
06.07.2017 16:30 |

podobné články

Spolek Hurá na výlet!: Počet výletníků se zdvojnásobil, poprvé přesáhl tisíc odvezených seniorů

 
Uplynulý rok 2017 byl pro Spolek Hurá na Výlet! v mnoha ohledech rokem zlomovým. V roce 2017 spolek realizoval doposud největší počet výletů od svého vzniku. Počet výletníků se proti roku 2016 zdvojnásobil a poprvé přesáhl 1.000 odvezených seniorů za rok.
02.03.2018 09:50 |

podobné články

Picek: Systém ochrany letounů CASA má dobré výsledky, stroje mohou do války

 
Systém pasivní ochrany letadel CASA funguje a letouny mohou být nasazeny i ve válečných zónách. Ministr obrany Vlastimil Picek o tom v pondělí informoval na tiskové konferenci, kde uvedl, že ochranný systém letounů prošel vojskovými zkouškami s hodnocením „vyhovující”.
15.07.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (275 článků)

Z komunitní zahrady je feťácké doupě: Praha 2 Na Smetance plánuje sportoviště

 
Místo komunitní zahrady v ulici Na Smetance v Praze 2 je zde nyní „feťácké“ doupě. Tam, kde ještě letos byl spolek a setkávaly se tu stovky lidí, se dnes válejí injekční stříkačky a odpadky. Takovým způsobem dopadlo jednání radnice, která vystěhovala spolek ukončením smlouvy, avšak slíbené hřiště stále nezačali dělníci ani budovat. Místní si zoufají a navíc se v blízkých domech rozmohly krádeže ze sklepů a společných prostor. Vše navíc pouhých pár metrů od školy a zcela přístupné dětem.
19.09.2017 14:30 |

podobné články

Zaorálek zve lidi na přednášku. O situaci v Libyi

 
Sociální demokraté jsou přesvědčeni, že by lidé měli znát postoje České republiky ohledně situace na Blízkém východě a války v Libyi. Jelikož se domnívají, že široká veřejnost má ze strany politiků málo informací, rozhodli se připravit přednášku na toto téma.
23.03.2011 15:20 |

podobné články

Dvořáková si pozvala na přednášku Zemana. Vyzval k vyhladovění Senátu

 
VIDEO UVNITŘ: Bývalý premiér a kandidát na prezidenta Miloš Zeman se veřejně činí. Ve snaze o zviditelnění své osoby přijal pozvánku od profesorky Vladimíry Dvořákové k přednášce na téma vládní politika v době krize. Zeman, jak je u něj zvykem, sršel vtipem, hýřil bonmoty, káral, ale předně poučoval, a to nejen studenty, ale i samotnou Dvořákovou, která přednášku uváděla.
11.04.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Blok proti islámu: Ve Zlínské restauraci Vlžan byla bomba

 
Dne 29. 1. 2016 měl předseda Bloku proti islámu Martin Konvička v restauraci Vlžan přednášku na téma „Islám a lidská přirozenost“. Sál byl nad očekávání naplněn k prasknutí a zájemci o přednášku stáli i v přísálí. Zájem byl obrovský.
30.01.2016 09:10 |

podobné články

Vsetín: Mammograf má radnice na dosah ruky

 
Půl roku už jedná vsetínská radnice o tom, aby se vrátil do města mammograf. Nyní je před posledním podpisem. Pokud dá ministerstvo zdravotnictví souhlas, ženy ze Vsetína a okolí si budou moci nechat vyšetřit prsa přímo v regionu.
01.08.2011 11:45 |

podobné články