Článek

Všeobecná pojišťovna ukončila provoz portálu IZIP, stál ji dvě miliardy

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) v pátek ukončila provoz elektronického portálu IZIP, skrze nějž komunikovala s lékaři a zdravotnickými zařízeními. V polovině měsíce bude spuštěn nový systém VZP POINT. Oznámil to mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý.
04.12.2015 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (27 článků)
Podobné články

VZP by měla IZIP ukončit. Ohřívač na peníze, tvrdí poslanec

 
Audit projektu IZIP, který se zadala Všeobecná zdravotní pojišťovna, zjistil, že firma již ani nemá autorská práva na elektronickou zdravotní knížku. Ta vyvedl ze společnosti ředitel IZIP Jiří Pašek na firmu UNIQSOL, kde sedí v představenstvu. Přesto, že IZIP je evidentní dírou na peníze, u radních VZP panují obavy nad uzavřením projektu. Stál 1,8 miliardy a hrozí také mezinárodní arbitráž.
18.11.2011 08:10 |

podobné články

LN: VZP opustí projekt IZIP, a vypíše tendr na nový portál

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna definitivně ukončila vyjednávání s firmou IZIP, místo toho si zajistí portál pro elektronickou komunikaci sama. Píší to dnešní Lidové noviny. Portál potřebuje VZP ke komunikaci s lékaři, pojištěnci a plátci pojistného. Tendr na systém chce vypsat zhruba za měsíc, nový portál by mohla mít do konce roku. Stávající projekt IZIP, který vedle portálu zahrnuje elektronické zdravotní knížky, byl často kritizován kvůli vysokým nákladům, dokonce se jím zabývá policie.
10.01.2014 07:15 |

podobné články

Europoslanci Cabrnoch a Ouzký nechali akcie IZIP neznámé firmě

 
Europoslanci za ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký přenechali 49 procent firmy IZIP neznámé švýcarské společnosti eHI eHealth International. Udělali to prý proto, aby projekt nemohl být zastaven. O tom totiž uvažuje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která vlastní zbylý podíl a pro níž IZIP provozuje elektronické zdravotní knížky. Správní rada VZP ani ministr zdravotnictví o kroku europoslanců nic nevěděli, informovala Česká televize. IZIP je dlouhodobě kritizován zejména kvůli své ceně a financování.
03.10.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Heger ohlásil konec projektu IZIP, utopily se v něm dvě miliardy

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a premiér Petr Nečas (ODS) se ve čtvrtek dohodli na ukončení projektu zdravotních knížek IZIP do prázdnin. Informoval o tom mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Projekt IZIP byl dlouhodobě kritizován. Vytvoření systému stálo zhruba 300 miliónů korun, Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) do něj za deset let vložila 1,8 miliardy.
10.05.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

VZP se chtěla zbavit IZIP. Teď chce naopak dokoupit i jeho zbytek

 
Zatímco ještě v květnu tohoto roku hodlala Všeobecná zdravotní pojišťovna prodat svůj podíl ve společnosti IZIP, nyní se vážně hovoří o pravém opaku. Všeobecná pojišťovna chce společnost, jež jí zajišťuje systém elektronických knížek pacientů, zcela ovládnout. Za 49 % akcií nabídla 59 milionů korun.
16.12.2013 17:15 |

podobné články

Audit IZIP: Pochybné penězovody, chybí faktury a vysoké odměny

 
Projekt IZIP měl pojišťovně ušetřit peníze, místo toho je dírou na miliony. Všeobecná zdravotní knížka má pramálo souvislostí s Českým symfonickým orchestrem, přesto mu společnost IZIP vyplatila dva miliony. Ve smlouvách, které společnost IZIP uzavřela, nemají některé smlouvy horní limit ceny, někdy je zase fakturována jiná částka, než ze smlouvy vyplývá. A co manažeři projektu? Ti si vesele vyplácí statisícové odměny. Jak jinak.
17.11.2011 08:50 |

podobné články

VZP prodlužuje smlouvu s IZIP. Za web bude platit 5 milionů měsíčně

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) prodlouží smlouvu se společností IZIP, která má na starosti správu portálu VZP. To je prý prvním krokem k odvrácení arbitráže. Pojišťovna již delší dobu čelí kritice kvůli neúspěšnému projektu elektronických zdravotních knížek.
26.09.2012 18:15 |

podobné články

VZP spustí od 1. ledna 2016 novou elektronickou komunikační platformu pro své partnery

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna připravuje pro komunikaci se svými partnery nový komunikační kanál, který bude uživatelsky výrazně přívětivější, bude více vyhovovat potřebám pojišťovny i jejích partnerů. Díky vlastnímu řešení dosáhne VZP výrazné úspory nákladů. V této souvislosti Všeobecná zdravotní pojišťovna vypověděla smlouvu společnosti IZIP a.s., která pro ni na jejím základě zajišťuje fungování Portálu.
26.06.2015 14:51 |

podobné články

Stát ukončil projekt IZIP, nechal v něm dvě miliardy

 
Internetový projekt zdravotních knížek IZIP bude do prázdnin ukončen, ve čtvrtek se na tom dohodli ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a premiér Petr Nečas (ODS). Bude ukončen i přesto, že do něj Všeobecná zdravotní pojišťovna za deset let vložila téměř dvě miliardy korun.
10.05.2012 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

VZP se nedohodla na odkupu akcií firmy IZIP

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se nedohodla se švýcarskou firmou eHI eHealth International na odkoupení jejích 49 procent akcií firmy IZIP. ČTK to v pátek řekl ředitel odboru komunikace VZP Vlastimil Sršeň. Ředitel pojišťovny Zdeněk Kabátek má proto od správní rady mandát, aby podnikl kroky, které jsou potřeba k ukončení majetkové účasti i smluvních vztahů s firmou IZIP. Firma se zabývala projektem elektronických zdravotních knížek.
03.05.2013 20:55 |

podobné články

Do projektu IZIP natekly další miliony, o kterých se nevědělo

 
Firma IZIP čerpala peníze také od České národní zdravotní pojišťovny (ČNZP), přestože jí měla platit peníze za služby jen Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) jako jediný exkluzivní partner. Smlouva mezi IZIP s ČNZP uzavřená v roce 2007 se týkala vedení a správy zdravotních dat pojištěnců za 200.000 korun měsíčně. Celkem šlo zhruba o sedm milionů korun.
14.09.2014 13:55 |

podobné články

Marková (KSČM): Projekt, který lidem neprospěl

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna zaplatila za deset let firmě IZIP necelé dvě miliardy korun a nyní v této firmě vlastní také 51 procent akcií a za provoz portálu ji stále platí ročně 72 milionů korun.
29.11.2013 09:30 |

podobné články

Knížky IZIP: Díra za 2 mld Kč! Tihle to vymysleli a žijí si jako »prasata v žitě«!

 
IZIP, zkratka pro elektronické zdravotní knížky. Jenže tato čtyři písmenka označují spíše černou díru! Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která dost často nemá peníze třeba na léčbu těžce nemocných dětí, za projekt »pánubohu do oken« vyhodila téměř dvě miliardy korun.
16.05.2012 12:20 |

podobné články

Takhle se napakovali tvůrci IZIP knížek! Byty, vily, domy...

 
IZIP, zkratka pro elektronické zdravotní knížky. Jenže tato čtyři písmenka označují spíše černou díru! Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která dost často nemá peníze třeba na léčbu těžce nemocných dětí, za projekt »pánubohu do oken« vyhodila téměř dvě miliardy korun.
16.05.2012 17:50 |

podobné články

VZP podepsala novou smlouvu s IZIP. Projekt elektronických knížek to ale prý neoživí

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna uzavřela novou smlouvu se společností IZIP. Do jejího nefungujícího projektu zdravotních knížek už přitom v uplynulých deseti letech vložila přes dvě miliardy korun.
18.10.2012 21:05 |

podobné články

Komerční pojišťovna získala titul „Životní pojišťovna roku v ČR“

 
Komerční pojišťovna získala podruhé v řadě nejvyšší ocenění v hodnocení prestižního ekonomického magazínu World Finance. Po loňském prvenství v kategorii Pojišťovna roku v České republice, se Komerční pojišťovna i letos může pochlubit titulem nejvyšším, tentokrát v nově vzniklé kategorii Životní pojišťovna roku v České republice.
12.12.2013 10:00 |

podobné články

Projekt internetových zdravotních knížek za 1,8 mld. Kč končí

 
Internetový projekt zdravotních knížek IZIP bude do prázdnin ukončen, dnes se na tom dohodli ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a premiér Petr Nečas (ODS). Informoval o tom mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Projekt IZIP byl dlouhodobě kritizován, Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) do něj za deset let vložila 1,8 miliardy korun s DPH.
11.05.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Správní rada VZP schválila pořízení dalších akcií knížek IZIP

 
Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) schválí pořízení dalších 46 procent akcií projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Pojišťovna by tak měla mít nadpoloviční podíl 51 procent. Podmínkou ale je, že smlouvy s firmou IZIP bude možné vypovědět už příští rok v pololetí. Novinářům to po jednání správní rady řekl její předseda Marek Šnajdr (ODS). Podle něj se nepodařilo dojednat podmínky, aby VZP mohla odkoupit celý balík akcií.
21.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků)

Miliardy za IZIP pryč, zdravotní knížky žádné. Šetříme dál, zuří exministryně

 
Jako nerentabilní se ukazuje projekt zavedení elektronických zdravotních knížek – IZIP, který už nyní přišel na 2 miliardy. S největší pravděpodobností bude proto IZIP zastaven. „Navíc by se jednalo o projekt související pouze s VZP, což je nesmysl, říká exministryně zdravotnictví Milada Emmerová, která byla od počátku zastáncem papírových zdravotních knížek, které by byly ve vlastnictví pacienta a poskytovaly přehled jemu i lékaři.
13.05.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Milada Emmerová (79 článků)