Článek

Všechny zdravotnické poplatky se nezruší. Komunisté to navrhli, sněmovna odmítla

 
Sněmovna dnes odmítla už v úvodním kole normu KSČM o zrušení všech poplatků ve zdravotnictví. Lidé nyní platí 90 korun na pohotovosti, další platby - za hospitalizaci, v ambulancích a za recepty - už zanikly.
07.04.2015 20:16 |

podobné články

Podobné články

Zdravotnické poplatky musí hradit pojištěnec, rozhodl soud

 
Zdravotnické regulační poplatky musí platit pojištěnec, konstatoval středočeský krajský soud, který se zabýval případem olomoucké záchranky. Ta si nechávala poplatky proplácet od Olomouckého kraje, čímž podle soudu porušila zákon. Uvedla to mluvčí soudu Zuzana Steinerová.
21.05.2010 11:20 |

podobné články

Poslanci nezruší zdravotnické poplatky. Rath s Bártou si vyčítali majetek

 
Návrh sociální demokracie na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví sněmovna ve středu zamítla hned v prvním čtení. Sociální demokraté se během zasedání ostře pustili do strany Věci veřejné, která podle nich zrušení poplatků voličům také slibovala.
22.09.2010 14:30 |

podobné články

Nezruší-li Kanada víza pro Čechy, navrhne EK protiopatření

 
Pokud Kanada nezruší do konce roku víza pro české občany, pak Evropská komise navrhne protiopatření. Mohlo by se jednat o zavedení víz pro kanadské diplomaty cestující do EU.
21.09.2009 16:25 |

podobné články

Vnitro nezruší miliardový tendr navzdory rozhodnutí antimonopolního úřadu

 
Ministerstvo vnitra nezruší miliardový tendr na poskytování telekomunikačních služeb na léta 2013 až 2017. Premiér Petr Nečas (ODS) dnes po jednání vlády řekl, že by ministerstvo mělo pokračovat v centralizovaných nákupech.
27.02.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Válková vyhlášku o působnosti žalobců nezruší, ODS podá ústavní stížnost

 
Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) nezruší vyhlášku o působnosti vrchních státních zastupitelství, jak ji k tomu vyzval poslanec Marek Benda (ODS). ODS proto podá v této souvislosti ústavní stížnost.
13.02.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (515 článků) , Helena Válková (339 článků)

Těhotné, nejezděte! Brazílie olympiádu nezruší, ale varuje ženy v očekávání

 
Brazílie navzdory nákaze způsobované virem zika nezruší letní olympijské hry, které pořádá letos v srpnu. Těhotným ženám ale vzhledem k riziku, které zika zřejmě představuje pro lidské plody, přijet nedoporučuje. Oznámil to brazilský ministr obrany Jaques Wagner.
02.02.2016 07:10 |

podobné články

Komunisté navrhli změny volebních zákonů

 
Opoziční komunisté navrhli drobné změny některých volebních zákonů. Týkají se rezignace obecních zastupitelů a okrskových volebních komisí.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Komunisté navrhli vlastní zákon o majetkových přiznáních

 
Komunisté navrhli vlastní zákon o majetkových přiznáních. Vztahovat by se měl v souladu s jejich dřívější úpravou na majetek nad deset milionů korun. Se svou předlohou přišli kvůli tomu, že slibovanou vládní úpravu se prý nepodaří přijmout včas do konce roku, řekl dnes novinářům předseda KSČM Vojtěch Filip.
06.05.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1052 článků)

Tomáš Cikrt se s radostí vysmál ČSSD kvůli poplatkům u doktora

 
Před pár lety označili poplatky u lékaře za asociální a slibem jejich proplácení vyhráli volby. Dnes připouštějí, byť nejde u ČSSD o myšlenku novou, že v nemocnicích by se tak šedesát korun za den pobytu platit mělo. Řeč je o sociálních demokratech. Ostatní poplatky ale zrušíme, tvrdí ČSSD. Ale nezruší, myslí si exmluvčí resortu zdravotnictví Tomáš Cikrt. Podle něj se tak ČSSD nenápadně sbližuje s TOP 09 pro budoucí vládnutí.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Některé zdravotnické poplatky mají opodstatnění, připustil Hašek

 
Pro ČSSD už není prioritou úplné zrušení poplatků ve zdravotnictví, naopak některé zdravotnické poplatky mohou mít podle hejtmana Michala Haška své opodstatnění.
20.01.2011 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2330 článků)

Ministr Heger: Středočeský kraj porušuje zákon, proplácí zdravotnické poplatky

 
Středočeský kraj pod vedením sociálních demokratů stále proplácí zdravotnické poplatky lidem. Letos už to dělá devět miliard korun, nemocní středočeši jsou spokojení, ministr zdravotnictví ale tvrdí, že je to protizákonné.
02.10.2012 17:45 |

podobné články

Hejtman Řihák: Zdravotnické poplatky proplácíme a proplácet budeme

 
V posledních dnech se mezi občany Středočeského kraje rozšiřuje informace o tom, že kraj přestane proplácet zdravotnické poplatky. Jedná se o nepravdivou informaci!
29.11.2013 12:15 |

podobné články

Rušit zdravotnické poplatky není dobrý nápad, radí Rusnok nové vládě

 
Končící premiér Jiří Rusnok v bilančním rozhovoru konstatoval, že se jeho kabinetu podařilo nastartovat ekonomický růst. Příští vládě by Rusnok doporučil, aby si nekrátila příjmy rozpočtu. Konkrétně se pozastavil nad záměrem zrušit zdravotnické regulační poplatky.
27.01.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Rusnok (683 článků)

Středočeský kraj vyplatí na zdravotnické poplatky za uplynulé čtvrtletí přes 43 tisíc korun

 
Krajský úřad Středočeského kraje proplatí 126 žadatelům zdravotnické poplatky v celkové hodnotě 43 410 korun.
22.04.2015 07:36 |

podobné články

Kraje loni za regulační poplatky vydaly zhruba 480 milionů korun

 
Kraje loni za regulační poplatky ve zdravotnických zařízeních vydaly zhruba 480 milionů korun. Pro letošní rok na ně vyčlenily přes 300 milionů korun, některé ale jen na první čtvrtinu nebo polovinu roku. Očekávají totiž, že vyhraje-li ČSSD květnové sněmovní volby, poplatky zruší. Kraje hradí poplatky většinou od února loňského roku.
19.02.2010 18:35 |

podobné články

Nářek nad poplatky: Heger byl lékař, teď je démon bez citu

 
Poplatky ve zdravotnictví v Česku se platí od ledna 2008. I když s nimi hodně lidí nesouhlasilo a do současné doby se jim brání, většina už je přijala jako položku, se kterou je třeba v rozpočtech domácnosti počítat. Přesto už se řeší v souvislosti s nezaplacenými poplatky první exekuce. Poté, co se poplatky zvýší, se dá očekávat, že vymáhaných pohledávek přibyde. Předseda Svazu pacientů Luboš Olejár varuje, že úpravy v systému poplatků mohou těžce dopadnout na sociálně slabé.
28.04.2011 10:45 |

podobné články

Velký přehled účtů pro živnostníky. Kde budete platit nejnižší poplatky?

 
Bankovní účty pro podnikatele a živnostníky nabízí většina našich bank. Od produktů pro běžné klienty se ale značně liší, například vyššími poplatky a širší nabídkou doplňkových služeb. Pokud si takový účet vybíráte, dávejte pozor právě na poplatky za vedení účtu, za odchozí a příchozí platby a také na poplatky za výběry z bankomatu. Máme pro vás přehled podnikatelských účtů, které nabízejí největší banky v Česku.
11.05.2017 06:35 |

podobné články

Předloha zdravotnické reformy je před závěrečným schvalováním

 
Sněmovna poslala do závěrečného schvalování předlohy druhé části zdravotnické reformy. Na návrh opoziční KSČM budou kromě jedné, zákona o zdravotnické záchranné službě, čelit návrhu na zamítnutí. Poslanci budou moci rozhodnout o reformních zákonech už v pátek. Budou se muset vypořádat s celou řadou pozměňovacích návrhů z druhého čtení; podali je zejména koaliční poslanci. Připomínky vznesl již dříve zdravotní výbor.
30.08.2011 22:10 |

podobné články

Vzpomeňte si na exministra Julínka: Právě před deseti lety byly schváleny zdravotnické poplatky

 
Před deseti lety, v úterý 21. srpna, schválila Sněmovna vládní návrh zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů nazývaný také reformou veřejných financí nebo Topolánkův batoh, podle tehdejšího premiéra Mirka Topolánka z ODS. Reforma zavedla mimo jiné poplatky u lékaře a superhrubou mzdu, tedy zdaňování mezd ze základu zvýšeného o odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění. Zákon kritizovala levicová opozice, výhrady měli i někteří koaliční poslanci.
06.08.2017 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2158 článků)