Článek

Všechno v pořádku! "Policie šaría" neporušuje žádný německý zákon, zaznělo u soudu

 
Devět lidí ve výrazných vestách bylo v září zatčeno po výstupu na veřejnosti. V ulicích Německa se snažili odradit kolemjdoucí od návštěv různých diskoték, kasín a barů.
12.12.2015 16:30 |

podobné články

Podobné články

ČEZ žádná pravidla neporušuje, tvrdí Kalousek k situaci v Bulharsku

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) ve středu po jednání vlády uvedl, že problémy společnosti ČEZ v Bulharsku nelze srovnávat se situací v Albánii, kde ČEZ přišel o licenci. Podle Kalouska jde o úspěšnou a výnosnou investici a dodal, že společnost žádné bulharské ani unijní zákony neporušuje.
20.02.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5866 článků)

Ministerstvo financí ostře odmítá Korteho tvrzení. Babiš zákon neporušuje

 
Ministerstvo financí nepředložilo podle opozice kontrolní komisi Poslanecké sněmovny pravidelnou zprávu o odposleších použitých celníky. Podle TOP 09 tak vicepremiér a šéf ministerstva Andrej Babiš (ANO) porušuje zákon. Babiš kritiku odmítl, úřad podle něj postupuje stejně jako v době, kdy ministerstvo financí řídil Miroslav Kalousek (TOP 09). Poslanec TOP 09 Daniel Korte Babišovo vyjádření označil za lež, zákon podle něj začal platit až na konci Kalouskova působení v čele financí.
06.09.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7810 článků) , Miroslav Kalousek (5866 článků) , Daniel Korte (125 článků)

Alza je v problémech: Porušila zákon, tvrdí inspekce. Obchod se brání

 
Největší tuzemský e-shop Alza.cz porušil podle České obchodní inspekce (ČOI) zákon, když o druhém vánočním svátku otevřel kamennou provozovnu v Praze. Z 349 kontrol obchodů to bylo jediné porušení zákazu prodeje. S e-shopem bude zahájeno správní řízení, ve kterém se bude rozhodovat mimo jiné o výši pokuty, sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Prodejce míní, že zákon neporušuje. Provozovny slouží k výdeji zboží, řešení reklamací a prezentaci výrobků smluvních partnerů Alza.cz, uvedla společnost již před Vánocemi.
27.12.2016 13:10 |

podobné články

Hajlující trpaslík neporušuje zákon, rozhodl německý soud

 
Německá prokuratura rozhodla, že nebude stíhat Ottmara Hoerla (59), umělce, který vytvořil hajlujícího pozlaceného trpaslíka. Německo sice má přísné zákony proti propagaci nacismu, ale i státní zástupce nakonec uznal, že si umělec z nacistů spíše střílel, než že by jim vyjadřoval obdiv. Přesto však státní zástupce varoval kohokoliv, kdo by chtěl nápad umělce kopírovat.
27.07.2009 10:40 |

podobné články

Google se u soudu EU ubránil žalobě společnosti Louis Vuitton

 
Google neporušuje zákon prodejem reklamy na luxusní značky ve svém vyhledávači, přestože k nim nevlastní žádná práva. Rozhodl o tom dnes Evropský soudní dvůr v Lucemburku.
23.03.2010 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Louis Vuitton (78 článků)

Strašení Ruskem je zlé, jde o spojence! Zaznělo na přednášce politologa Krejčího

 
Evropská unie nemá jednotnou zahraniční politiku, ale převládá v ní strach z Ruska. To obrací ruského medvěda na východ a můžeme na tom jen prodělat. Jde totiž o našeho přirozeného spojence. Bohužel v Česku existuje několik zahraničních politik, ale žádný národní zájem. Tohle všechno zaznělo v diskusi na včerejší přednášce politologa Oskara Krejčího.
24.05.2012 12:30 |

podobné články

Štětina doporučil Fischerovi, aby dal KSČM přezkoumat u soudu

 
Senátní návrh na posouzení KSČM, jestli strana neporušuje ústavu a zákony, by mohl zamířit k Nejvyššímu správnímu soudu. Předseda senátní komise pro posouzení ústavnosti KSČM Jaromír Štětina vyzval nového premiéra Jana Fischera, aby vláda jeho návrh projednala. Návrh měl na stole již kabinet Mirka Topolánka, ale před svým sesazením se k tomu nedostal.
02.06.2009 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1778 článků) , Jaromír Štětina (253 článků) , Jan Fischer (1729 článků)

Kalousek může za všechno za posledních 20 let, zaznělo v ČT

 
Ve středu večer před kamerami České televize stanuli politici z Královéhradeckého kraje, aby probrali, co občany v regionu trápí. Není bez zajímavosti, že se spolu hádali především lídři ANO a ČSSD, ačkoli jejich strany tvoří na celostátní úrovni vládní koalici. Kvůli zdravotnictví spustil kanonádu někdejší policejní prezident Martin Červíček za ODS. Před kamerami ČT také zaznělo, že Miroslav Kalousek (TOP 09) může za všechno posledních 20 let.
21.09.2016 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5866 článků) , Martin Červíček (296 článků)

Exposlanec Doležal stíhaný pro korupci je tajemníkem na radnici

 
Někdejší poslanec ODS Vladimír Doležal, který je již od ledna 2006 obviněn z korupce a složil kvůli tomu i svůj mandát, pracuje v současnosti ve funkci tajemníka (vedoucího) úřadu městské části Praha 15 v Horních Měcholupech. Tamnímu vedení radnice Doležalovy problémy se soudy vůbec nevadí, protože ctí presumpci neviny a exposlanec činností tajemníka nijak neporušuje zákon, což potvrdilo i ministerstvo vnitra.
14.05.2009 09:05 |

podobné články

Redaktor Maximu zadržen policií. Zkoušel, jsou-li si symboly komunismu a nacismu rovny

 
Redaktora měsíčníku Maxim Ivana Brezinu a produkční časopisu Nelu Dubákovou dnes zadrželi policisté v Semilech, když dvojice pod pěticípou komunistickou hvězdou rozvinula plátno se svastikou. Komunistická hvězda podle policie zákon neporušuje, duo z Maximu tedy zajímalo, jak posoudí nacistický symbol.
24.02.2012 15:25 |

podobné články

Redaktor Maximu zadržen policií. Zkoušel, jsou-li si symboly komunismu a nacismu rovny

 
Redaktora měsíčníku Maxim Ivana Brezinu a produkční časopisu Nelu Dubákovou dnes zadrželi policisté v Semilech, když dvojice pod pěticípou komunistickou hvězdou rozvinula plátno se svastikou. Komunistická hvězda podle policie zákon neporušuje, duo z Maximu tedy zajímalo, jak posoudí nacistický symbol.
24.02.2012 15:30 |

podobné články

Poslanci radního rozhlasu Zelenku neodvolají. Stačí jim, že už zákon neporušuje

 
Člen Rady Českého rozhlasu Antonín Zelenka, který vedl tiskový odbor na ministerstvu školství za Josefa Dobeše z VV, bude moci dál dohlížet jako zástupce koncesionářů na veřejnoprávní rádio. Poslanecký volební výbor totiž dnes odmítl nechat plénum sněmovny hlasovat o Zelenkově odvolání.
17.05.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Zelenka (5 článků)

Šéf jihomoravské policie používá luxusní auto, v němž se proháněli zločinci

 
Na jihu Moravy nastala kuriózní situace. V luxusní autě Volkswagen Passat, které bylo zabaveno za trestnou činnost, se nyní vozí šéf tamní policie Tomáš Kužel. Zákon tím sice neporušuje, kritici ale upozorňují, že by s automobilem šlo naložit lépe.
13.07.2012 22:10 |

podobné články

Shell může mít nadále levnější benzin

 
Petrochemická společnost Shell neporušuje extra nízkou cenou benzinu zákon. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podle nezávislých pumpařů, kterí si u ÚOHS stěžovali, měl Shell nízkou cenou zneužívat své tržní síly.
06.09.2012 12:45 |

podobné články

Fízle, odhalím tě. Levicoví radikálové spustili akci proti policii

 
,,Útvar pro odhalování fízlů" založili v minulých dnech levicoví extremisté. Rozhodli se tak odhalovat kriminalisty v utajení. Zveřejňují jejich tváře, shánějí adresy i informace o běžném životě. Informaci přinesl server Lidovky.cz. Policii se to nelíbí, ale je bezbranná, nikdo zákon neporušuje.
03.08.2015 08:01 |

podobné články

Server: Policie po oznámení prověřuje plakáty Národní demokracie

 
Policie na základě trestního oznámení prověřuje, zda série plakátů, které zveřejnila Národní demokracie, neporušuje trestní zákon. Uvedl to server iDNES.cz. Na plakátech je například zobrazena výzva ke "střelbě do černého", podle jiného sloganu "škodná ohrožuje celý revír". "O kom texty pojednávají je poměrně zřejmé, strana o imigrantech hovoří paušálně jako o 'vetřelcích' či 'nadržených negrech'," píše server.
07.08.2015 06:26 |

podobné články

Advokát Rozehnal: Vedení redakce TV Prima má právo určit editoriální politiku

 
Advokát Aleš Rozehnal se na serveru Pavla Šafra Svobodné fórum důrazně zastal FTV Prima. Pokud televize neporušuje zákon, smí si vlastník, potažmo vedoucí redakcí stanovit, jaký komentář k jednotlivým objektivním zprávám přidají.
02.06.2016 09:25 |

podobné články

Na sudetoněmeckém sjezdu zaznělo odsouzení Benešových dekretů

 
Odsouzení takzvaných Benešových dekretů zaznělo dnes na úvod 65. sudetoněmeckého sjezdu v bavorském Augsburgu. Podle nové bavorské státní ministryně pro sociální věci Emilie Müllerové, která má na starosti i záležitosti sudetských Němců, existence dekretů brání zhojení starých ran a poškozuje vztahy v Evropě. Nová generace Čechů ovšem podle Müllerové dává naději, že se podaří tuto kapitolu česko-německých dějin překonat. Premiér Bohuslav Sobotka ale dnes ČTK sdělil, že česká vláda nevidí žádný důvod pro zpochybňování dekretů.
07.06.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7828 článků)

Protikuřácký zákon: Ministr Němeček nás strašil Evropskou unií. Ale od té nám žádný postih nehrozí

 
Sněmovna včera neschválila takzvaný protikuřácký zákon. Normu, která měla omezit také prodej a podávání alkoholu, podpořilo jen 80 ze 175 přítomných poslanců. Ke schválení chybělo osm hlasů. Proti bylo 42 členů dolní komory. Neschválení protikuřáckého zákona pak zcela rozvášnilo vládní koalici a nyní hrozí její úplný rozpad. Stalo se ale opravdu něco tak vážného, že nebyl schválen pro média populární, v kontextu dnešní složité politické situace však zcela bezvýznamný zákon? Bude nový protikuřácký zákon někomu opravdu chybět, utrpí neschválením někdo nějakou újmu? Určitě ne.
26.05.2016 14:55 |

podobné články