Článek

Vrbětice: V centru výbuchů!

 
Na místo epicentra výbuchů v bývalém armádním areálu ve Vrběticích na Zlínsku se dnes poprvé po více než dvou letech dostali pyrotechnici.
01.12.2016 20:00 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo vnitra: Jak je to s odškodňováním v případu muničního skladu Vrbětice?

 
Vzhledem k informacím, které se v posledních dnech objevují v médiích v souvislosti s odškodňováním a zmírněním následků mimořádné události v areálu muničního skladu Vrbětice, zveřejňujeme dopis 1. náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka.
14.02.2016 09:26 |

podobné články

Pozemky ve Vrběticích jsou bezcenné, tvrdí majitel lesa

 
Ani po roce problémy, které mají Vrbětice pna Zlínsku o výbuchu v nyní již bývalém muničním skladu, neskončily. Nejbližší okolí výbuchu je stále uzavřeno, pozemky jsou už nyní v podstatě bezcenné. Jednatel a spolumajitel společnosti Lesy Jamné Dalibor Olšák, která v uzavřeném prostoru vlastní 120 hektarů lesa, proto nevylučuje žalobu na stát.
02.10.2015 19:46 |

podobné články

Sklad munice Vrbětice: Průzkumníci v epicentru výbuchu!

 
Až po roce a osmi měsících mohl včera zahájit tým specialistů ohledání epicentra výbuchu prvního ze dvou skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Jde o místo, kde zahynuli a doslova se vypařili dva pracovníci.
29.06.2016 12:05 |

podobné články

Primátor Svoboda ocenil policii a záchranku za zásah u výbuchu v Praze

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda na mimořádné tiskové konferenci k výbuchu v centru Prahy ocenil práci všech záchranných složek a uvedl, že se zatím nezdá, že by v sutinách v domě, v němž došlo k výbuchu, někdo byl.
29.04.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

PRVNÍ TELEFONÁT po výbuchu: Poslechněte si, jak volala rozrušená žena na záchranku

 
Obrovská rána, všude plno prachu, zápach unikajícího plynu. Takto to vypadalo včera dopoledne v centru Prahy po výbuchu v divadelní ulici. Poslechněte si telefonát vyděšené ženy, která volala na tísňovou linku jen pár vteřin po výbuchu.
30.04.2013 17:30 |

podobné články

Okamura: Jsem šokován arogancí vládní koalice

 
Jsem absolutně šokován další arogancí vládní koalice spolu s TOP09 a ODS, kteří dnes společně ODMÍTLI hlasováním návrh Úsvitu, aby ministr obrany Stropnický podal ve Sněmovně vysvětlení občanům Zlínska ohledně situace po výbuchu muničního skladu v obci Vlachovice – Vrbětice na Zlínsku.
29.10.2014 22:01 |

podobné články

Vrbětice jsou jako sopka, prohlásil Chovanec. Stropnický povolá vojáky

 
Ministři vnitra a obrany Milan Chovanec a Martin Stropnický zpravili po své návštěvě Vrbětic poslance o současné situaci na místě vybuchlého muničního skladu. Podle Chovance se epicentrum výbuchu chová jako sopka a vyvrhuje žhavé předměty. Stropnický ale ujistil, že zhoršení situace pravděpodobně nehrozí. Plánuje však nasadit armádu.
31.10.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1682 článků) , Milan Chovanec (1391 článků)

Ve Vrběticích vybuchl další muniční sklad

 
V areálu ve Vrběticích na Zlínsku ve středu ráno vybuchl další muniční sklad. Kvůli neřízeným výbuchům budou evakuovány obce Lipová a Haluzice i areál bývalých Vlárských strojíren. Uzavřena bude silnice z Vlachovic, pod které Vrbětice patří, na Haluzice a Slavičín. Lidé z okolních obcí informovali na sociálních sítích o neustávající sérii výbuchů. 
03.12.2014 09:46 |

podobné články

Muničák ve Vrběticích opět explodoval

 
V areálu ve Vrběticích na Zlínsku dnes ráno vybuchl další muniční sklad, zjistila ČTK z webu města Valašské Klobouky. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková tuto informaci nepotvrdila. Kvůli neřízeným výbuchům však podle ní budou evakuovány obce Lipová a Haluzice i areál bývalých Vlárských strojíren. Uzavřena bude silnice z Vlachovic, pod které Vrbětice patří, na Haluzice a Slavičín. Lidé z okolních obcí informují na sociálních sítích o neustávající sérii výbuchů.
03.12.2014 10:21 |

podobné články

Vrbětice u muničáku jsou znovu evakuovány: Lidem jde o život!

 
U muničáku jde opět o život! Lidé z obcí Haluzice a Lipová na Zlínsku musí znovu opustit své domovy. Policie začala s jejich evakuací v pátek večer, potvrdila ČTK zlínská policejní mluvčí Milena Kozumplíková. Důvodem je ohrožení jejich života, řekla bez dalších podrobností. Obyvatelé obcí byli kvůli výbuchu muničního skladu ve Vrběticích evakuováni už ve středu, v pátek odpoledne se ale mohli vrátit domů.
05.12.2014 19:50 |

podobné články

Areál u Vrbětic prožil druhou klidnou noc bez výbuchů

 
Vlachovice-Vrbětice, Haluzice a Lipová na Zlínsku a celé okolí tamních muničních skladů se v pátek probudily do mrazivého rána, aniž by je v noci vyrušila jediná větší či menší detonace. Poslední výbuchy se ozvaly ve středu. Právu to potvrdili lidé z Haluzic, stejnou zprávu sdělila i policejní mluvčí Lenka Javorková.
12.12.2014 09:16 |

podobné články

Starosta Vlachovic o odškodnění pro evakuované: Mluvilo se o pěti tisících, přidal bych několik nul

 
Odškodné za evakuace a morální újmu způsobenou výbuchy v nedalekém muničním skladu bude vyžadovat pro své občany starosta Vlachovic Zdeněk Hověžák. Pod Vlachovice spadá i ves Vrbětice, v jejíž blízkosti se nachází muniční sklad, v němž se letos odehrály dvě série neřízených výbuchů, jejichž příčiny se stále vyšetřují.
30.12.2014 18:42 |

podobné články

Zbylá munice by měla Vrbětice opustit do konce ledna

 
Ve Vrběticích na Zlínsku zbývá odvézt munici ještě ze 12 skladů. Podle náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška by měl odvoz skončit příští rok v lednu, poté bude následovat ohledání epicenter dvou výbuchů. Kompletní vyčištění areálu ale zabere několik let. 
19.10.2015 15:21 |

podobné články

Nové „Vrbětice“ se zatím otevírat nebudou. Zbrojaři musí eliminovat rizika

 
Muniční sklady v Chrasti na Chrudimsku opustila armáda před 15 lety, zbrojařská společnost ale chce jejich obnovu. Musí ovšem dopracovat bezpečnostní materiály. Po sérii výbuchů ve Vrběticích v říjnu a prosinci 2014 panují ze zprovoznění muničního areálu v okolních obcích obavy.
27.12.2015 12:15 |

podobné články

Maršíček (KSČM): Vyjádření k dalšímu vývoji v kauze Vrbětice

 
Podle sdělení Vlády ČR, stát odkoupí či smění pozemky v muničním areálu ve Vrběticích, kterým v roce 2014 otřáslo několik výbuchů. Rozhodla o tom na jednání vláda. Areál podle ministra obrany Martina Stropnického zůstane bez munice a v budoucnosti má sloužit pro výcvik či testování dronů. Vyšetřování explozí však stále pokračuje, dokončeno by mělo být zhruba do poloviny roku.
20.02.2016 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1682 článků)

FOTOREPORTÁŽ: První minuty po výbuchu v centru Prahy

 
V budově v centru Prahy v Divadelní ulici číslo 5, kde sídlí FAMU, došlo k výbuchu. Jednoho zraněného převezli záchranáři do nemocnice, další ošetřují. Evakuovali i další budovy a okolí Smetanova nábřeží - údajně hrozí další exploze. Pro záchranáře v Praze platí stav nejvyšší pohotovosti.
29.04.2013 12:40 |

podobné články

Pražští hasiči budou cvičit zásah při výbuchu v obchodním centru

 
Pražští hasiči dnes budou nacvičovat zásah po výbuchu plynu v obchodním centru na Černém Mostě. Po explozi způsobené svářecí soupravou budou likvidovat požár v kinosále a vyhledávat zraněné. Cvičení, kterého se zúčastní až 80 hasičů, se uskuteční od 8:00 do 11:00, informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.
24.03.2015 06:05 |

podobné články

Svědci děsivého výbuchu paneláku: Byla to rána! Tlaková vlna nám vymlátila okna

 
O obrovském štěstí může hovořit Helena Nárožná (61), která bydlí přímo naproti domu, kde došlo k výbuchu. Spala zrovna v posteli u okna, které tlaková vlna roztříštila. Střepy byly po celém pokoji. Podobných případů však bylo po výbuchu paneláku ve Frenštátě více. Místní tu prožívají nečekané peklo.
17.02.2013 16:25 |

podobné články

Podezřelý z výbuchu ve Frenštátě: Pracoval jako vězeňský dozorce!

 
Lidé ve Frenštátě pod Radhoštěm mají jasno. Za masovou vraždou podle nich stojí problematický nájemník Antonín B. (†62), ke kterému měli opětovně chodit exekutoři kvůli soudnímu vystěhování. A nepřímo to potvrzují i svědci výbuchu a hasiči, podle kterých bylo v domě hned několik ohnisek výbuchu. Muž, který jako vězeňský dozorce pracoval s kriminálníky, se jím sám stal.
19.02.2013 10:40 |

podobné články