Článek

Vraždy v Sao Paulu: Za jedinou noc tam zabili 18 lidí

 
Během tří hodin bylo v noci na pátek na předměstích brazilského Sao Paula zabito 18 lidí. Podle prvních informací šlo zřejmě o vyřizování účtů. V mnoha případech útočníci před palbou ověřovali jména obětí, napsal dnes server BBC.
15.08.2015 11:10 |

podobné články

Podobné články

Znečištěné ovzduší v Sao Paulu zabíjí víc než dopravní nehody

 
Znečištěné ovzduší každoročně zabíjí v brazilském Sao Paulu víc lidí než dopravní nehody. Taková je tedy vizitka nejlidnatějšího brazilského města, které bude v příštím roce hostit úvodní zápas fotbalového mistrovství světa. Napsala o tom dnes agentura AFP. 
25.09.2013 11:00 |

podobné články

Tragédie v Sao Paulu! Na stadionu spadl jeřáb, ZABIL DVA LIDI

 
Dva dělníci zemřeli a nejméně jeden další člověk byl vážně zraněn po pádu jeřábu na staveništi fotbalového stadionu v Sao Paulu. Stadion Itaquerao má být v červnu příštího roku dějištěm zahajovacího zápasu mistrovství světa a pěti dalších utkání včetně semifinále.
27.11.2013 19:27 |

podobné články

Brazilec Dos Santos vyhrál potřetí Silvestrovský běh v Sao Paulu

 
Brazilský vytrvalec Marílson Gomes dos Santos vyhrál potřetí v kariéře Silvestrovský běh v Sao Paulu.
01.01.2011 11:40 |

podobné články

Silvestrovský běh v Sao Paulu vyhrál Tariku Bekele z Etiopie

 
Tradiční Silvestrovský běh na 15 kilometrů v Sao Paulu ovládl Tariku Bekele z Etiopie v čase 43:35 minuty.
01.01.2012 13:40 |

podobné články

VW představuje v Sao Paulu nový crossover

 
Koncern Volkswagen dnes celkem překvapil na brazilském autosalonu v Sao Paulu představením zcela nového koncepční studie. Tou je prototyp s názvem Taigun. Jak by jste ho měli chápat?
22.10.2012 19:20 |

podobné články

Hyundai představil na autosalonu v Sao Paulu nový crossover HB20X

 
Společnost Hyundai Motor Brasil (HMB), dceřiná společnost Hyundai Motor Company, představila na autosalonu v Sao Paulu nejnovější model HB20X určený exkluzivně pro brazilský trh, který dále posiluje zaměření společnosti na jeden z nejrychleji rostoucích automobilových trhů na světě.
28.10.2012 13:45 |

podobné články

Hrůza v Sao Paulu, před derby zavraždili osm fanoušků

 
K otřesnému masakru došlo v brazilském Sao Paulu před zápasem mezi městskými rivaly Palmeiras a Corinthians. 
20.04.2015 11:31 |

podobné články

Taxikáři v Sao Paulu už nesmějí ani mluvit o fotbale, hrozí jim pokuty

 
Úřady v Sao Paulu výrazně zpřísnily podmínky, za kterých mohou taxikáři poskytovat své služby. Zakázaly jim například jezdit v šortkách, klít, ale také třeba polemizovat se zákazníky o fotbale. Řidičům nepořádným, neoholeným či se špinavými nehty hrozí podle nového kodexu chování pokuta ve výši zhruba devíti dolarů (225 Kč). Informuje o tom agentura AFP.
19.01.2016 10:10 |

podobné články

Václav Klaus, zápisník z cest. Neskutečná velikost Sao Paula

 
Návštěva prezidenta Václava Klause v Latinské Americe pokračovala osmým dnem v brazilské metropoli Sao Paulu. I tentokrát prezident poslal své zápisky z cesty, které píše pro Novinky.cz a deník Právo.
26.11.2009 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9105 článků)

Gang blonďatých únoskyň sužuje brazilské Sao Paulo

 
Brazilská policie pátrá po gangu převážně blonďatých mladých žen, které spáchaly sérii únosů a loupeží v Sao Paulu. Pachatelky si podle jejích informací vybírají oběti mezi bohatými ženami v nákupních střediscích.
25.03.2012 03:42 |

podobné články

Brazilské krásky v Sao Paulu…

 
Přinášíme vám tradiční fotogalerii s krásnými hosteskami. Tentokrát z velkého brazilského autosalonu, kde se míchají nejen mnohé automobilové značky a modely, ale také barvy pleti a národnosti. Z letošních autosalonů je právě Sao Paulo autoshow akcí, na které jsou vidět jedny z nejkrásnějších žen pod sluncem. Užijte si fotky....
23.10.2012 18:05 |

podobné články

Když padne noc aneb trhy s crackem pod otevřeným nebem

 
Když padne noc, pouliční trhy s crackem se v brazilském Sao Paulu otevírají. Transakce v obchodu s drogami ovládnou městské čtvrti, které jsou za bílého dne plné legitimního obchodního ruchu. Davy omámených kupců se shlukují kolem dealerů a posléze mizí zahalené v návalu.
16.04.2012 18:45 |

podobné články

Po ohnivém pekle se mrakodrap s 26 patry zhroutil. Zřejmě kvůli výbuchu plynu

 
Opuštěný mrakodrap s 26 patry v brazilském São Paulu zachvátily plameny. Podle prozatímních zpráv si požár vyžádal jednu oběť, tři lidé se ale pohřešují. Na místě zasahovalo více než 150 hasičů, kteří se celou noc snažili dostat oheň pod kontrolu, budova se nakonec zřítila. Příčinou požáru byl pravděpodobně výbuch plynu, informoval deník Telegraph.
01.05.2018 16:05 |

podobné články

Žena vlezla do kolejiště pro mobil, vlaku unikla na poslední chvíli

 
Na nástupišti železniční stanice Corinthians-Itaquera v Sao Paulu se minulý týden odehrálo drama. Jedna žena tam vlezla do kolejiště pro svůj mobilní telefon, který jí tam předtím spadl, a nemohla se dostat ven. Před přejetím vlakem ji na poslední chvíli zachránil člen ochranky společně s dalším cestujícím. Informoval o tom brazilský deník Jornal Do Brasil.
05.04.2013 17:35 |

podobné články

Ježkovy voči: Největší zadek na světě

 
VŽDY V ÚTERÝ. Skončila miss, vyhrála Květa z Horní Dolní. Holky to byly kost a kůže, ale jedna jako druhá. Co takhle soutěž miss Velký zadek? Tam přece je na co se dívat! S podobným nápadem přišla nedávno jedna škola v brazilském Sao Paulu.
23.03.2010 02:50 |

podobné články

Soutěž o nejhezčí pozadí vyhrála pětadvacetiletá Brazilka

 
Soutěže krásy se těší po celém světě velké oblibě. Ta, která se tento týden konala v brazilském Sao Paulu, ale obzvlášť. Volí se tam totiž dívka s nejhezčím pozadím. Letošní, třetí ročník vyhrála pětadvacetiletá kráska Dai Macedová, napsal server dailymail.co.uk.
15.11.2013 13:41 |

podobné články

Prezidentské volby začaly. Kandidáti sbírají hlasy od Čechů v Brazílii i USA

 
Českého prezidenta začali ve čtvrtek jako první volit od 14 hodin místního času (17 hodin českého času) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. Potvrdili to první tajemník velvyslanectví v metropoli Brasílii Petr Klíma i konzulární referent na generálním konzulátu v Sao Paulu Jan Havrlík. Volebními dny tam jsou 11. a 12. leden podobně jako na mnoha dalších zastupitelských úřadech ČR na západní polokouli.
11.01.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Klíma (10 článků) , Jan Klíma (15 článků)

První Češi už zvolili prezidenta

 
Českého prezidenta začali dnes jako první volit od 14:00 místního času (17:00 SEČ) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. ČTK to telefonicky potvrdili první tajemník velvyslanectví v metropoli Brasílii Petr Klíma i konzulární referent na generálním konzulátu v Sao Paulu Jan Havrlík. Volebními dny tam jsou 11. a 12. leden podobně jako na mnoha dalších zastupitelských úřadech ČR na západní polokouli.
11.01.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Klíma (10 článků) , Jan Klíma (15 článků)

Poslední dubnová noc patří tradičně pálení čarodějnic

 
VIDEO. Milovníci tradiční jarní zábavy stráví dnešní noc pod širým nebem s vatrami a čarodějnickým rejem. Na noc známou jako jako filipojakubská, Valpuržina noc nebo noc Beltine pořadatelé chystají na mnoha místech Česka hudební program, soutěže a hry pro děti i dospělé. Vrcholem akcí budou ohně, v nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice.
30.04.2012 10:30 |

podobné články