Článek

Vraždy v Sao Paulu: Za jedinou noc tam zabili 18 lidí

 
Během tří hodin bylo v noci na pátek na předměstích brazilského Sao Paula zabito 18 lidí. Podle prvních informací šlo zřejmě o vyřizování účtů. V mnoha případech útočníci před palbou ověřovali jména obětí, napsal dnes server BBC.
15.08.2015 11:10 |

podobné články

Podobné články

Znečištěné ovzduší v Sao Paulu zabíjí víc než dopravní nehody

 
Znečištěné ovzduší každoročně zabíjí v brazilském Sao Paulu víc lidí než dopravní nehody. Taková je tedy vizitka nejlidnatějšího brazilského města, které bude v příštím roce hostit úvodní zápas fotbalového mistrovství světa. Napsala o tom dnes agentura AFP. 
25.09.2013 11:00 |

podobné články

Tragédie v Sao Paulu! Na stadionu spadl jeřáb, ZABIL DVA LIDI

 
Dva dělníci zemřeli a nejméně jeden další člověk byl vážně zraněn po pádu jeřábu na staveništi fotbalového stadionu v Sao Paulu. Stadion Itaquerao má být v červnu příštího roku dějištěm zahajovacího zápasu mistrovství světa a pěti dalších utkání včetně semifinále.
27.11.2013 19:27 |

podobné články

Brazilec Dos Santos vyhrál potřetí Silvestrovský běh v Sao Paulu

 
Brazilský vytrvalec Marílson Gomes dos Santos vyhrál potřetí v kariéře Silvestrovský běh v Sao Paulu.
01.01.2011 11:40 |

podobné články

Silvestrovský běh v Sao Paulu vyhrál Tariku Bekele z Etiopie

 
Tradiční Silvestrovský běh na 15 kilometrů v Sao Paulu ovládl Tariku Bekele z Etiopie v čase 43:35 minuty.
01.01.2012 13:40 |

podobné články

VW představuje v Sao Paulu nový crossover

 
Koncern Volkswagen dnes celkem překvapil na brazilském autosalonu v Sao Paulu představením zcela nového koncepční studie. Tou je prototyp s názvem Taigun. Jak by jste ho měli chápat?
22.10.2012 19:20 |

podobné články

Hyundai představil na autosalonu v Sao Paulu nový crossover HB20X

 
Společnost Hyundai Motor Brasil (HMB), dceřiná společnost Hyundai Motor Company, představila na autosalonu v Sao Paulu nejnovější model HB20X určený exkluzivně pro brazilský trh, který dále posiluje zaměření společnosti na jeden z nejrychleji rostoucích automobilových trhů na světě.
28.10.2012 13:45 |

podobné články

Hrůza v Sao Paulu, před derby zavraždili osm fanoušků

 
K otřesnému masakru došlo v brazilském Sao Paulu před zápasem mezi městskými rivaly Palmeiras a Corinthians. 
20.04.2015 11:31 |

podobné články

Taxikáři v Sao Paulu už nesmějí ani mluvit o fotbale, hrozí jim pokuty

 
Úřady v Sao Paulu výrazně zpřísnily podmínky, za kterých mohou taxikáři poskytovat své služby. Zakázaly jim například jezdit v šortkách, klít, ale také třeba polemizovat se zákazníky o fotbale. Řidičům nepořádným, neoholeným či se špinavými nehty hrozí podle nového kodexu chování pokuta ve výši zhruba devíti dolarů (225 Kč). Informuje o tom agentura AFP.
19.01.2016 10:10 |

podobné články

Václav Klaus, zápisník z cest. Neskutečná velikost Sao Paula

 
Návštěva prezidenta Václava Klause v Latinské Americe pokračovala osmým dnem v brazilské metropoli Sao Paulu. I tentokrát prezident poslal své zápisky z cesty, které píše pro Novinky.cz a deník Právo.
26.11.2009 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8976 článků)

Gang blonďatých únoskyň sužuje brazilské Sao Paulo

 
Brazilská policie pátrá po gangu převážně blonďatých mladých žen, které spáchaly sérii únosů a loupeží v Sao Paulu. Pachatelky si podle jejích informací vybírají oběti mezi bohatými ženami v nákupních střediscích.
25.03.2012 03:42 |

podobné články

Brazilské krásky v Sao Paulu…

 
Přinášíme vám tradiční fotogalerii s krásnými hosteskami. Tentokrát z velkého brazilského autosalonu, kde se míchají nejen mnohé automobilové značky a modely, ale také barvy pleti a národnosti. Z letošních autosalonů je právě Sao Paulo autoshow akcí, na které jsou vidět jedny z nejkrásnějších žen pod sluncem. Užijte si fotky....
23.10.2012 18:05 |

podobné články

Když padne noc aneb trhy s crackem pod otevřeným nebem

 
Když padne noc, pouliční trhy s crackem se v brazilském Sao Paulu otevírají. Transakce v obchodu s drogami ovládnou městské čtvrti, které jsou za bílého dne plné legitimního obchodního ruchu. Davy omámených kupců se shlukují kolem dealerů a posléze mizí zahalené v návalu.
16.04.2012 18:45 |

podobné články

Žena vlezla do kolejiště pro mobil, vlaku unikla na poslední chvíli

 
Na nástupišti železniční stanice Corinthians-Itaquera v Sao Paulu se minulý týden odehrálo drama. Jedna žena tam vlezla do kolejiště pro svůj mobilní telefon, který jí tam předtím spadl, a nemohla se dostat ven. Před přejetím vlakem ji na poslední chvíli zachránil člen ochranky společně s dalším cestujícím. Informoval o tom brazilský deník Jornal Do Brasil.
05.04.2013 17:35 |

podobné články

Ježkovy voči: Největší zadek na světě

 
VŽDY V ÚTERÝ. Skončila miss, vyhrála Květa z Horní Dolní. Holky to byly kost a kůže, ale jedna jako druhá. Co takhle soutěž miss Velký zadek? Tam přece je na co se dívat! S podobným nápadem přišla nedávno jedna škola v brazilském Sao Paulu.
23.03.2010 02:50 |

podobné články

Soutěž o nejhezčí pozadí vyhrála pětadvacetiletá Brazilka

 
Soutěže krásy se těší po celém světě velké oblibě. Ta, která se tento týden konala v brazilském Sao Paulu, ale obzvlášť. Volí se tam totiž dívka s nejhezčím pozadím. Letošní, třetí ročník vyhrála pětadvacetiletá kráska Dai Macedová, napsal server dailymail.co.uk.
15.11.2013 13:41 |

podobné články

Prezidentské volby začaly. Kandidáti sbírají hlasy od Čechů v Brazílii i USA

 
Českého prezidenta začali ve čtvrtek jako první volit od 14 hodin místního času (17 hodin českého času) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. Potvrdili to první tajemník velvyslanectví v metropoli Brasílii Petr Klíma i konzulární referent na generálním konzulátu v Sao Paulu Jan Havrlík. Volebními dny tam jsou 11. a 12. leden podobně jako na mnoha dalších zastupitelských úřadech ČR na západní polokouli.
11.01.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Klíma (9 článků) , Jan Klíma (14 článků)

První Češi už zvolili prezidenta

 
Českého prezidenta začali dnes jako první volit od 14:00 místního času (17:00 SEČ) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. ČTK to telefonicky potvrdili první tajemník velvyslanectví v metropoli Brasílii Petr Klíma i konzulární referent na generálním konzulátu v Sao Paulu Jan Havrlík. Volebními dny tam jsou 11. a 12. leden podobně jako na mnoha dalších zastupitelských úřadech ČR na západní polokouli.
11.01.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Klíma (9 článků) , Jan Klíma (14 článků)

Poslední dubnová noc patří tradičně pálení čarodějnic

 
VIDEO. Milovníci tradiční jarní zábavy stráví dnešní noc pod širým nebem s vatrami a čarodějnickým rejem. Na noc známou jako jako filipojakubská, Valpuržina noc nebo noc Beltine pořadatelé chystají na mnoha místech Česka hudební program, soutěže a hry pro děti i dospělé. Vrcholem akcí budou ohně, v nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice.
30.04.2012 10:30 |

podobné články

Nejtěžší nemoc na světě? Nuda. Milovník života a velký zpěvák Freddie Mercury

 
Extravagantní, divoký a nespoutaný, takový byl Freddie Mercury na pódiu i mimo něj. Jen to by ale k zapsání do rockové historie nestačilo. Nesmrtelnost si frontman britské skupiny Queen zajistil svým fenomenálním zpěvem. Písně jako Bohemian Rhapsody, We are the Champions či Love of my Life s ním odzpívaly desetitisíce lidí na stadionech ve Wembley, Sao Paulu i Budapešti. Ve čtvrtek 24. listopadu uplyne 20 let od jeho smrti.
18.11.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Freddie Mercury (169 článků)