Článek

Vražda největšího Putinova kritika: Dopadli jsme podezřelé, hlásá ruská kontrarozvědka!

 
Už je mají, nebo se tak alespoň tváří! Podezřelí z vraždy největšího Putinova kritika, opozičního politika Borise Němcova, byli údajně dopadeni. Podle šéfa ruské kontrarozvědky Alexandra Bortnikova byli zadrženi dva muži. Oponenti ruského prezidenta však stále tvrdí, že nechal vraždu zinscenovat právě Putin.
07.03.2015 10:45 |

podobné články

Podobné články

Vyšetřování vraždy Putinova největšího kritika: Mají první podezřelé!

 
Vyšetřovatelé vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova mají už první podezřelé, o jejich totožnosti ale policie odmítá s novináři mluvit. Vyšetřovatelé analyzovali záběry pouličních kamer, intenzivně hledají vražednou zbraň a zkoumají informace operátorů o telefonních hovorech vedených na místě činu v centru metropole. Výsledky vyšetřování ruská policie tají.
04.03.2015 11:05 |

podobné články

Přiznání k vraždě Putinova kritika z něho vymlátili, tvrdí kremelský ochránce lidských práv

 
Hlavní podezřelý z vraždy ruského opozičního předáka Borise Němcova Zaur Dadajev byl podle ochránců lidských práv k přiznání zřejmě donucen mučením. Ruští vyšetřovatelé zatím tvrdí, že vražda byla podle všeho osobní mstou dvou Čečenců, a nikoli zločinem provedeným na objednávku. Smrt Putinova kritika ovšem od počátku vyvolala podezření, že je za ni odpovědný Kreml.
11.03.2015 10:50 |

podobné články

Ruská banka financuje teroristy, tvrdí ukrajinská kontrarozvědka

 
Nejmenovaná ruská banka financuje aktivity proruských teroristých skupin na Ukrajině, uvedla ukrajinská kontrarozvědka SBU v tiskové zprávě. SBU proti bance okamžitě zahájila trestní stíhání a podle ukrajinského zákoníku hrozí zodpovědným osobám v krajním případě až doživotní trest.
15.04.2014 16:40 |

podobné články

Ruská kontrarozvědka zadržela polského historika. Komu šlápl bádáním na „kuří oko“?

 
Ruská kontrarozvědka FSB zadržela v Moskvě polského historika Institutu národní paměti (IPN) Henryka Glebockého a nařídila mu opustit zemi. S odvoláním na IPN o tom dnes informovala agentura PAP. Mluvčí Jagellonské univerzity, na které historik rovněž působí, dnes rádiu ZET řekl, že Glebocki je již zpátky v Krakově.
26.11.2017 20:45 |

podobné články

Kamery u Kremlu byly vypnuté: Kdo kryje vrahy Putinova kritika Němcova?

 
Nešťastná náhoda, nebo důmyslné krytí? Vraždu nesmlouvavého Putinova kritika Borise Němcova nezachytily žádné kamery. Byly vypnuté. Údajně kvůli pravidelným opravám.
02.03.2015 13:00 |

podobné články

Hlavní podezřelý z vraždy Putinova kritika: Stěžuje si na mučení!

 
Zaur Dadajev, hlavní podezřelý v kauze vraždy ruského Putinova kritika Borise Němcova, si znovu stěžuje na hrubé zacházení. Dokonce ho v káznici Leortovo v Moskvě prý vyšetřovatelé mučí!
15.03.2015 10:20 |

podobné články

Ruská policie zadržela na nepovolené demonstraci Putinova kritika Navalného

 
Ruská policie zadržela politického aktivistu a kritika Kremlu Alexeje Navalného. Právník a bloger, který byl dnes odsouzen za údajnou zpronevěru, se zúčastnil nepovolené demonstrace na svou podporu a porušil tak domácí vězení.
30.12.2014 18:22 |

podobné články

Moskva na nohou: Velký pochod za Putinova kritika, kterého popravili na ulici!

 
Tisíce Moskvanů přišly v neděli na smuteční pochod, který svolala opozice k uctění památky zavražděného kritika Kremlu Borise Němcova. Lidé nesli portréty zastřeleného politika či ruské vlajky se smuteční páskou, v davu byly vidět i ukrajinské prapory. "Hrdinové neumírají", "Tyto střely zasáhly každého z nás" nebo "Zemřel za budoucnost Ruska", stálo na transparentech.
01.03.2015 15:05 |

podobné články

Má pozemky u Putinova Kremlu, chtějí ho vydat k soudu do Ruska. O tak divném obvinění z vraždy jste ještě neslyšeli

 
KAUZA Vražda advokátky. Stala se v roce 2002. V případě bylo hned odsouzeno několik lidí. Po dvanácti letech však z její organizace ruská prokuratura obvinila podnikatele Ildara Gareeva, který je kvůli tomu nyní ve vazbě na pražské Ruzyni. Trvdí, že ho chce klika podnikatelů kolem prezidenta Vladimira Putina dostat na kolena, protože mají zájem o jeho lukrativní pozemky v centru Moskvy. Připomíná to poměry vylíčené ve filmu Leviathan. České soudy právě rozhodují o podnikatelově extradici do Ruska.
05.04.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Vražda Putinova kritika: Zachytila ji pouliční kamera!

 
Vraždu bývalého ruského vicepremiéra Borise Němcova na mostu nedaleko Kremlu údajně zachytila pouliční kamera! Ruská televize TVC zveřejnila záznam z kamery z osudné páteční noci.
01.03.2015 08:55 |

podobné články

Ploc neuspěl, archiv nemusí smazat záznam, který o něm vedla kontrarozvědka

 
Sociálnědemokratický poslanec Pavel Ploc neuspěl s požadavkem, aby Archiv bezpečnostních složek vymazal z webu záznam o tom, že jej vojenská kontrarozvědka vedla jako důvěrníka. Rozhodl o tom ve čtvrtek odvolací pražský městský soud s tím, že Ploc nemá ani nárok na omluvu.
30.09.2010 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Ploc (26 článků)

Česká kontrarozvědka pomohla s dopadením bin Ládina

 
Podle výroční zprávy pomohla zpravodajská služba české armády v dopadení Usámy bin Ládina. Předala totiž spojencům informace o pohybu důležitých teroristů. Kromě toho česká kontrarozvědka zaznamenala zvýšený zájem Číňanů o nové technologie.
09.09.2011 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Kontrarozvědka zaznamenala zájem Číňanů o technologie

 
Vedle působení ruských zpravodajských služeb, které patřily mezi nejaktivnější cizí rozvědky operující na českém území, věnovala loni vojenská kontrarozvědka pozornost zejména aktivitám čínských tajných služeb. Podle výroční zprávy za loňský rok, kterou české Vojenské zpravodajství zveřejnilo v pátek na svém webu, se Číňané zajímali hlavně o pokročilé technologie, jejichž získání umožňuje rychlý rozvoj hospodářství, včetně zbrojního průmyslu.
09.09.2011 21:40 |

podobné články

Vojenská kontrarozvědka rozesela odposlechy! Šmírovali novináře i řiditele televize

 
Slovenská kontrarozvědka nasadila odposlechy desítkám lidí včetně novinářů. Spekuluje se dokonce o tom, že mezi odposlouchanými byla i premiérka Radičová.
02.03.2012 13:55 |

podobné články

Organizovaný zločin má vliv na státní správu i justici, varuje kontrarozvědka

 
Sítě organizovaného zločinu se podle zjištění Bezpečnostní informační služby (BIS) stále více rozprostírají i ve státní správě, samosprávách i justici. Díky tomu tak vlivové skupiny ovlivňují například rozhodování zastupitelstev, přičemž jejich metody lze jen velmi těžce odhalit či dokonce trestně postihnout. Kontrarozvědka to spolu s dalšími zjištěními uvedla v pravidelné výroční zprávě.
22.08.2012 13:15 |

podobné články

Česká kontrarozvědka chce přístup k daňovým přiznáním

 
Zpravodajské služby, zejména civilní kontrarozvědka (BIS), pasou po další příležitosti, jak skrytě získávat osobní informace lidí a firem. Po přístupu k údajům o bankovních účtech, který tajné služby už několik let mají, chtějí podle informací Práva získat i vstup do daňových přiznání, aby se jim lépe dařilo mapovat zejména společnosti obchodující se státem a odhalovat například bílé koně podezřelých podnikatelů.
09.03.2014 15:10 |

podobné články

Zaorálek: Vražda Němcova je děsivá, nevím, zda je šance ji vyšetřit

 
Vražda ruského opozičního předáka a ostrého kritika Kremlu Borise Němcova na ulici působí děsivě, uvedl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). "Nevíme, jestli je vůbec šance najít a potrestat vrahy a viníky," napsal dnes ČTK v SMS zprávě. Na Twitteru předtím uvedl, že "surová vražda Borise Němcova uprostřed Moskvy, na to je jen nějaká kondolence a žádost o prošetření zatraceně málo".
28.02.2015 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Kolem mrtvoly Němcova projela ochranka ministerstva. Načerno taxikařila

 
Vyšetřování vraždy největšího Putinova kritika přineslo zajímavé odhalení! Na mostě, kde byl Boris Němcov chladnokrevně zastřelen, se pohybovalo v době střelby kromě vozu vrahů i další auto. To patřilo členovi ochranky ruského ministerstva financí. Jeho řidič si po pracovní době se služebním vozem přivydělával načerno taxikařením.
04.03.2015 12:45 |

podobné články

Zavražděného Putinova kritika vystavili v rakvi! Rusko dalo zákaz smutečním hostům!

 
Tisícové zástupy truchlících, které se táhnou parkem v centru Moskvy k Scharovově středisku. Tam byla vystavená otevřená rakev s tělem se čtyřmi dírami po kulkami v zádech zavražděného kritika Vladimira Putina Borise Němcova (†55), který byl zastřelen v pátek v noci před branami Kremlu. Rusko pečlivě probralo seznamy hostů a některé přední politiky nevpustilo do země.
03.03.2015 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)