Článek

Votava (LEV21): Na blanické rytíře nespoléhejme…

 
Nespoléhali na ně ani naši stateční předkové. Proto máme my Češi ve svém srdci hrdost na svou armádu. V dobách ohrožení státu si vždy připomínáme, jak vítězné bitvy českých králů, tak i slavnou dobu husitskou. Nedávno jsme oslavili i hrdinství našich legií, které stály před 100 lety u vzniku naší novodobé samostatnosti.
05.02.2016 19:25 |

podobné články

Podobné články

Kardinál Duka varoval, že ještě není nejhůř. Byl na Blaníku a neviděl žádného rytíře

 
Kardinál Dominik Duka, který v těchto dnech spolu s papežem Františkem pobývá na Světových dnech mládeže v Brazílii, na svém Facebooku prozradil, že se snažil probudit blanické rytíře. Nikdo ale nepřijel. Z toho usuzuje, že bude ještě hůř.
23.07.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (639 článků)

Duka varoval, že ještě není nejhůř. Byl na Blaníku a neviděl žádného rytíře

 
Kardinál Dominik Duka, který v těchto dnech spolu s papežem Františkem pobývá na Světových dnech mládeže v Brazílii, na svém Facebooku prozradil, že se snažil probudit blanické rytíře. Nikdo ale nepřijel. Z toho usuzuje, že bude ještě hůř.
23.07.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (639 článků)

Vědci zrekonstruovali tvář 700 let mrtvého středověkého rytíře

 
Odborníkům se podařilo zrekonstruovat tvář a postavu rytíře, jehož kosti byly objeveny na hradě ve skotském Stirlingu. Historikové se teď snaží zjistit identitu válečníka, který tu byl zabit někdy ve 13. nebo 14. století. Tedy během válek o nezávislost, které tehdy Skotsko vedlo s Anglií. Kosti mladého muže byly objeveny spolu s pozůstatky dalších deseti osob na místě, kde se dříve nacházela královská kaple. Poblíž rytíře leželo i tělo mladé ženy.
24.05.2010 10:35 |

podobné články

Škromach perlil na síti: Mirda Dušín si šel vymodlit imunitu, ale oranžoví blaničtí už jedou

 
Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) tradičně okomentoval aktuální politické dění skrze sociální síť Facebook. Ve své glose k víkendovým návštěvám u prezidenta Miloše Zemana označil Miroslavu Němcovou za Mirku Orleánskou, sociální demokraty za Blanické rytíře a zkritizoval Karla Schwarzenberga s Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Prý se modlili za imunitu.
23.06.2013 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3510 článků) , Zdeněk Škromach (542 článků) , Miroslava Němcová (1292 článků) , Miroslav Kalousek (5800 článků) , Miloš Zeman (15118 článků)

Okamura je prý samuraj, co křísí blanické rytíře. Lidé mu na akci citovali Einsteina

 
REPORTÁŽ Mohlo by se psát o fiasku a o věčné nedochvilnosti Tomia Okamury. Přesto beseda ve středu večer na severu Čech, na kterou dorazilo do kina v Jirkově kolem třiceti zvědavců, mohla být téměř vzorem pro zavádění nových vizí, které zpočátku působí jako boj s větrnými mlýny. Hrstka hostů jako by v podnikateli japonsko-českého původu, kterého zdatně jako zasvěcený konferenciér zastoupil místní lídr Úsvitu, viděla doslova spasitele, který má vzkřísit prohnilou zemi.
19.09.2013 20:30 |

podobné články

Exministr Dlouhý poodhalil, proč může být zle. Přišla řeč i na energetické blanické rytíře

 
Vladimír Dlouhý, ekonom a bývalý ministr průmyslu a obchodu, a Petr J. Kalaš, bývalý ministr životního prostředí, nyní člen prezidia České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj, diskutovali v Otázkách Václava Moravce ve vysílání České televize o energetické koncepci státu; prolomení těžebních limitů a budoucnosti těžby uhlí.
13.10.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (426 článků) , Vladimír Dlouhý (426 článků) , Petr Václav (644 článků)

Václave, probuď blanické rytíře, prosil Duka u Havlova hrobu

 
Kardinál Dominik Duka dnes navštívil hrob bývalého prezidenta Václava Havla, který byl i jeho dlouholetým přítelem. Spojovala je i společná zkušenost z komunistického vězení. „Nikoliv čas, ale společnost, ve které žijeme, se příliš vzdálila od jeho ideálů, pro které celý život žil,“ napsal si pražský arcibiskup na svůj facebookový profil.
22.10.2013 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4228 článků) , Dominik Duka (639 článků)

Urban (ČSSD): Nečekejme na Blanické rytíře

 
Je to již zlidovělá píseň: Máme málo mladých lidí s technickým vzděláním, průmysl jich potřebuje ještě sto tisíc, chybí nám odborníci, bez nich česká ekonomika ztratí dynamiku… Zpíváme to dokola jako kolovrátek, ale sto tisíc nadšenců pro technické obory se stále ještě neobjevilo.
27.03.2015 06:30 |

podobné články

Máme pas pro ufony a nesmíme volit ve vlastní zemi, říká předseda lotyšských antinacistů

 
ROZHOVOR Nespoléhejme na to, že projevy neonacismu a neofašismu vyznívají dnes ojediněle, protože působí po celé Evropě. Tak lze charakterizovat závěry červnového semináře „Bezpečnostní architektura Evropy“ v Poslanecké sněmovně, věnovaného nejen mnichovské zradě, ale i obrodě neonacismu a fašismu v Evropě.
30.06.2013 22:30 |

podobné články

Rusnok: Nespoléhejme pouze na evropské prostředky, spoléhejme na sebe

 
Předseda vlády Jiří Rusnok se ve čtvrtek 19. září 2013 zúčastnil sněmu Svazu měst a obcí České republiky v Českých Budějovicích.
19.09.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1770 článků) , Jiří Rusnok (638 článků)

Sitarová (Republika): Hlídejme si, co je naše a co nás živí

 
Nespoléhejme na společný trh a dovážené potraviny. Může se nám to krutě vymstít. Potřebujeme schopné zemědělce, které nezlikviduje dotacemi zvýhodněná zahraniční konkurence. Potravinová soběstačnost není tabu, ale nutnost.
11.02.2014 16:50 |

podobné články

Šlechtic Jiří Lábus: Dostal titul rytíře! Stane se z něj miliardář!?

 
Tajemný herec a komik Jiří Lábus (60) na sebe bohužel příliš neupozorňuje a o jeho soukromém životě toho nikdo moc neví. Občas ale přece jen pronikne na veřejnost střípek z jeho konání. A ten poslední je opravdu zajímavý – Lábus totiž obdržel titul rytíře, na který je patřičně hrdý!
05.06.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (133 článků)

Lábus: Tak, a je ze mě rytíř!

 
Herec Jiří Lábus (60), který se většině lidem do paměti vryl svou rolí Rumburaka v pohádce Arabela či jako živočichář Béďa z trilogie Slunce, seno..., získal titul rytíře! V Jičíně mu ho udělily české děti a celý název hercova ocenění je Řád rytíře krásného slova...
06.06.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (133 článků)

Škvorecký a Lustig byli ve Spojených státech pasováni na rytíře

 
Josef Škvorecký a Arnošt Lustig byli v USA pasováni na rytíře řádu Marka Twaina. Škvorecký za román Zbabělci a Lustig za knihu povídek Noc a naděje. Právu to potvrdil Lustig s tím, že byl tento týden za svou „humanistickou literární činnost“ prohlášen rovněž rytířem a familiářem Královského řádu Moravských rytířů sv. Rastislava Kolumbana a čestným komturem pro brněnskou kulturu.
26.08.2010 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (84 článků) , Josef Škvorecký (62 článků) , Mark Twain (15 článků)

Martina Sáblíková včera v Břeclavi slyšela: Pasuji vás na rytíře!

 
Je úřadující královnou českého sportu i světového rychlobruslení. A teď se může Martina Sáblíková (23) pyšnit i dalším šlechtickým titulem: včera v Břeclavi byla pasována na rytíře!
27.03.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (391 článků)

U obhajoby dizertační práce Jana Rytíře ze Suverenity chyběl oponent

 
Pod obhajobou dizertační práce českého advokáta Jana Rytíře ze strany Suverenita je zfalšovaný podpis jednoho z oponentů. Upozorňuje na to agentura Mediafax na základě informací ze slovenského deníku SME.
31.05.2012 13:05 |

podobné články

Kometa smázla Rytíře i s Jágrem, Slavia otočila zápas v Plzni

 
Šlágru 15. kola hokejové extraligy dominovala brněnská Kometa, která přijela do O2 Arény natěšená na kladenské Rytíře a přehrála je 4:2. Hosté byli od začátku lepší a v půlce zápasu vedli už 3:0. Za Kladno snižoval Kaberle a pátým gólem v sezoně i Jaromír Jágr, který nakonec k úlevě mnoha fandů zatnul zuby a přes bolavá třísla nastoupil.
23.10.2012 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2050 článků)

Rytíř předpověděl svou vlastní smrt: Je krásný den na umření, napsal a skonal

 
Z toho až mrazí, jak zvláštní smysl pro humor má smrt. Pro textaře Zdeňka Rytíře (†69) si přišla ve chvíli, kdy si na sociální síť přidal odkaz na písničku It Is A Good Day To Die (Je krásný den na umření). „Dopsal status, pak ho hned odvezli do nemocnice, kde zemřel,“ potvrdil Super.cz blízký přítel Rytíře.
02.10.2013 15:00 |

podobné články

Zdrcená Vondráčková: Milostné dopisy od exmilence Rytíře (†69) stále schovává

 
V mládí spolu randili, smáli se a užívali krásných chvil. Zpěvačka Helena Vondráčková (66) přišla o svého exmilence Zdeňka Rytíře (†69), který zemřel v noci na středu. Láska to byla skutečná. Dodnes si od něj schovává milostné dopisy.
03.10.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (810 článků)