Článek

Vondrášek (KSČM): Jaké byly Regionální operační programy?

 
Celý rok 2015 byl ve znamení pěkných výsledků naší ekonomiky. Malá inflace nebránila v rozvoji spotřeby domácností, poměrně hodně se investovalo.
08.02.2016 05:35 |

podobné články

Podobné články

Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun

 
Regionální operační program (ROP) Střední Čechy patří k jedněm z nejúspěšnějších v historii čerpání pomoci České republiky od Evropské unie. V programovém období v letech 2007 až 2013 proplatil ROP Střední Čechy příjemcům dotací částku převyšující 14,9 miliardy korun. V procentuálním vyjádření to je 100,3 % přidělené alokace. „Zatímco celá řada jiných českých fondů měla problém vyčerpat přidělené peníze, středočeský operační program nejenže bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky, ale v konečném zúčtování jsme částku v povolené toleranci i přečerpali,“ zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň i předsedou výboru Regionální rady Regionu soudržnosti střední Čechy.
18.07.2016 14:55 |

podobné články

Poslanec Vondrášek: Na listopad 1989 nevzpomínám rád

 
Nevím, zda se pan premiér choval populisticky, dle mého názoru se choval velice podivně, říká Josef Vondrášek (KSČM) v reakci na jednání poslanců o platech. Na druhou stranu při hlasování o zrušení Vojenského újezdu Brdy se podle něj poslanci za ČSSD ukázali jako chytřejší člen koalice. Jak celkově hodnotí Sobotkovu vládu? A proč se KSČM při nedávném schvalování rozpočtu zdržela hlasování? Nejen na to odpovídal naší redakci. Zamyslel se také nad proměnou a vývojem českého stranického systému a prozradil nám, proč je přesvědčen, že ze současné situace bude opět do budoucna těžit KSČM.
20.12.2014 19:30 |

podobné články

Úspěšné přeshraniční programy pokračují

 
Představujeme vám operační programy cíle Evropské územní spolupráce (EÚS) pro nové období, které navazují na úspěšné operační programy v současnosti dobíhajícího programového období 2007–2013.
28.03.2015 17:46 |

podobné články

Česko poslalo EK všechny operační programy kromě jednoho

 
Česko poslalo Evropské komisi ke schválení všechny nové operační programy kromě jednoho. Tím je Operační program Technická pomoc, který se potýká se závěry auditu monitorovacího systému evropských fondů MS2014+.
22.04.2015 15:56 |

podobné články

Zatím moc ušetřit nejde, domnívá se poslanec Vondrášek (KSČM)

 
Poslanec nejsilnější opoziční strany a člen rozpočtového výboru Josef Vondrášek zhodnotil v rozhovoru pro naše stránky nejen návrh rozpočtu na příští rok, ale také návrh Andreje Babiše na zavedení dluhové brzdy. Poměrně zevrubně jsme hovořili i o hospodaření Rožmitálu pod Třemšínem, v jehož čele je už 16 let a mandát by chtěl obhájit i letos. Jakými tématy by se chtěl zabývat?
05.06.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13070 článků)

Meziroční nárůst minimální mzdy by měl být 500 Kč po dobu tří let, domnívá se poslanec Vondrášek

 
Navzdory hospodářskému růstu české ekonomiky skončil rozpočet státu za první kvartál roku 2015 ve schodku. Josef Vondrášek (KSČM) se pro ParlamentníListy.cz zamyslel nejen nad příčinami, nýbrž představil i vlastní návrhy změn na zlepšení výběru daní a využití ekonomického potenciálu země. Vyjádřil se ale také k navyšování minimální mzdy a neopomněli jsme zmínit ani Rožmitál pod Třemšínem, kde působí již sedmnáctým rokem jako starosta. Co jej nyní nejvíce pálí?
16.06.2015 14:12 |

podobné články

ROP Severovýchod neoprávněně vyplatil dotace za 27 milionů, hlásí NKÚ

 
Regionální operační program Severovýchod neoprávněně vyplatil dotace za 27,4 milionu korun. Vyplývá to ze zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Kontroloři prověřili regionální operační program u Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod v letech 2007 až 2011. Prověřili 13 projektů za 373,4 milionu korun. Nedostatky našli i u příjemců dotací. ROP Severovýchod zahrnuje Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj.
10.09.2012 09:20 |

podobné články

Programy pro přeshraniční spolupráci posilují dobré sousedské vztahy

 
Další dva programy přeshraniční spolupráce, česko-saský a česko-slovenský, byly minulý týden schváleny Evropskou komisí. Nové programy budou i nadále podporovat regionální a místní projekty, které mají pozitivní přínos pro obě strany společného pohraničí.
17.06.2015 15:21 |

podobné články

ACCON GROUP: Nové operační programy - příležitost pro české firmy

 
Nové operační programy pro období 2014 – 2020. Co znamenají pro české firmy?
25.02.2013 07:45 |

podobné články

CEE Bankwatch Network: Nové operační programy přinesou i ekologické problémy

 
Vláda dnes schvaluje operační programy pro období 2014 – 2020. Ačkoli zdůrazňuje, že mezi priority patří úspory energie nebo životní prostředí, ve skutečnosti jsou některá naplánovaná opatření spíš zdrojem dalších problémů. Investice z evropských fondů by měly sloužit k promyšlené a dlouhodobé změně české ekonomiky, nikoli jen k lepení nejhorších problémů.
09.07.2014 18:30 |

podobné články

Operační programy pro čerpání peněz z EU jsou komplet schváleny

 
Vláda na dnešním jednání schválila zbývající dva operační programy pro programové období 2014-2020. Jedná se o program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a Technická pomoc.
14.07.2014 20:30 |

podobné články

Červíčka v čele pražské policie nahradí Vondrášek

 
Šéfem pražské policie bude podle informací ČTK jmenován současný náměstek Martin Vondrášek, ve funkci nahradí náměstka policejního prezidenta Martina Červíčka.
14.04.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (304 článků)

Novým šéfem pražské policie bude náměstek Vondrášek

 
Novým šéfem pražské policie a nástupcem Martina Červíčka bude podle důvěryhodných zdrojů jmenován současný náměstek pro vnější službu Martin Vondrášek. Stane se tak zřejmě už v pátek.
14.04.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (304 článků)

Vondrášek: Důležité je řádné prošetření, na své funkci nelpím

 
Martin Vondrášek podle svých slov nelpí na funkci, kterou zastává. Navíc říká, že pokud se prokáže systémové pochybení, vyvodí z případu osobní odpovědnost.
28.03.2012 20:30 |

podobné články

Šéf pražských policistů Vondrášek kvůli Janouškově nehodě nerezignuje

 
Pražský policejní ředitel Martin Vondrášek kvůli kauze dopravní nehody lobbisty Romana Janouška rezignovat nehodlá. V březnu jej přitom policejní prezident Petr Lessy nepřímo vyzval k rezignaci.
16.04.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Martin Roman (285 článků)

Prvním náměstkem policejního prezidenta má prý být Vondrášek

 
Prvním náměstkem nového policejního prezidenta Tomáše Tuhého se stane Martin Vondrášek, který byl dosud touto funkcí dočasně pověřen. S odvoláním na zdroj blízký Ministerstvu vnitra to dnes uvedl server Aktuálně.cz.
13.05.2014 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vondrášek (7 článků)

Hejtman Netolický: Stát by měl nahradit výpadek evropských fondů

 
V současné době končí programové období Evropské unie 2007-2013 a s ním také oblíbené Regionální operační programy (ROP), které financovaly rozvoj měst, venkova a celého regionu. Vláda premiéra Petra Nečase centralizovala evropské fondy. Tím vznikl také Integrovaný operační program (IOP), který má být zdrojem prostředků pro města, obce a kraje na financování jejich priorit. Celou řadu aktivit však nebude možné v novém programovém období zařadit. Jedná se například o rekonstrukce silnic III. třídy, místních komunikací, domovů pro seniory, veřejných prostranství, kulturních památek, ale také zařízení pro volnočasové aktivity.
01.09.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

Centrum pro regionální rozvoj ČR je připraveno začít konzultovat a administrovat IROP

 
Evropská komise v červnu schválila většinu z českých operačních programů pro nové programové období 2014-2020. Znamená to, že Česká republika může z evropských fondů čerpat finanční prostředky i v dalších letech. Mezi schválenými programy je také Integrovaný regionální operační program (IROP).
28.07.2015 15:11 |

podobné články

Jaké jsou ženy po třicítce?

 
Žena je stvoření pro drtivou většinu mužů těžko pochopitelné a v mnoha ohledech hodně složité. Ne nadarmo se proto říká, že muži ženám mnohdy nerozumí a mají problém se v nich vyznat. Jenže pozor – často nevědomě netápou pouze muži, i samotné ženy kolikrát narazí. Jedním z nejdůležitějších milníků v životě ženy jsou třicáté narozeniny, o kterých se říká, že jsou odrazovým můstkem do nejlepších a nejatraktivnějších let v životě každé ženy. Proč se tedy my samy někdy ptáme, jaké jsou ženy po třicítce? Jaké jsou ženy po třicítce? Jaké mají sny a plány? Co je těší a z čeho naopak mají strach? Jaké obavy je sužují a co jim v životě dělá radost? Ať už jste si svých třicet svíček na dortu již sfoukla, nebo vás tento milník teprve čeká, pojďte si přečíst náš dnešní článek, který je tak trochu branou do života třicátnic. Jaké jsou ženy po třicítce? Říká se, že je každá žena jiná. Máme jiné záliby, jiné životní cíle, často se lišíme i v preferencích, které upřednostňujeme. Přesto je ale dokázané, že většinu žen okolo třicítky několik věcí spojuje. Jaké věci to jsou? To vám prozradí následující řádky! Zklamání z neúspěchů Jakmile na dortu sfoukneme třicet svíček, najednou nám hlavou začnou vířit věci, které jsme chtěli stihnout, ale z nějakého důvodu jsme tak neučinili. Ať už je to manželství nebo třeba povýšení v práci – po třicítce máme pocit, že teď už to půjde jen z kopce a nadáváme samy sobě, že jsme svůj život nevzali dříve do svých rukou a nevydali se po cestičce, kterou jsme si nalajnovali. Strach ze stárnutí Každá žena chce být krásná a vypadat dobře za jakékoli situace. Jakmile dovršíte věku třiceti let, je naprosto logické, že vám vaše tělo najednou začne dávat najevo, že už vám není dvacet. Kolem očí... Čtěte více Příspěvek Jaké jsou ženy po třicítce? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.12.2016 07:45 |

podobné články