Článek

Vojenská policie si připomněla úmrtí svého příslušníka Milana Štěrby

 
Před osmi lety ukončil sebevražedný útočník život bývalého příslušníka Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG) poručíka in memoriam Milana Šterby. Do konce jeho nasazení v Afghánistánu tehdy zbývalo pouhých 14 dní. V lesním hřbitově v pražském Motole se sešli zástupci Vojenské policie, aby uctili jeho památku.
21.03.2016 20:06 |

podobné články

Podobné články

Exšéfa Zemanovy stráže šetří Vojenská policie: Nechával si proplácet fiktivní cesty

 
Odvolaného velitele Hradní stráže Petra Prskavce vyšetřuje Vojenská policie. Server Aktuálně.cz s odkazem na tři vysoce důvěryhodné zdroje uvedl, že Prskavec je podezřelý z toho, že si vypisoval a nechával proplácet cesty domů, kam však nejezdil, a místo toho zůstával v Praze. Že Vojenská policie záležitost na Pražském hradě prošetřuje, potvrdila bez podrobností její mluvčí Lenka Haberová.
06.12.2016 17:20 |

podobné články

Stovka lidí uctila památku příslušníka národní bezpečnosti Honzátka, kterého zabila skupina bratří Mašínů

 
Více než stovka lidí uctila dnes v Čelákovicích památku bývalého příslušníka socialistického Sboru národní bezpečnosti (SNB) Jaroslava Honzátka, jehož zabili před 60 lety členové odbojové skupiny bratří Mašínů.
28.09.2011 13:10 |

podobné články

Obrana: Vznikla vojenská Wikipedie, přispívat může každý

 
Na dva a půl tisíce hesel zatím obsahuje Česká vojenská encyklopedie, jakási vojenská obdoba Wikipedie.
20.08.2011 10:25 |

podobné články

Ústřední vojenská nemocnice je značkou kvality pro armádu i širokou veřejnost

 
V hodnocení pacientů i odborné veřejnosti se Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze umísťuje pravidelně na předních místech v rámci celé České republiky. Primát v hodnocení si drží i u „vojenské části veřejnosti“, ačkoli od doby, kdy nemocnice sloužila téměř výhradně pro vojáky či zaměstnance resortu obrany, uplynulo více než dvě desetiletí.
19.06.2016 12:35 |

podobné články

Ministr Stropnický: Ústřední vojenská nemocnice byla vyhlášena jako nejlepší v tomto roce

 
Organizace Health Care Institute (HCI) tento týden na svých webových stránkách zveřejnila výsledky celostátního projektu „Nemocnice ČR 2016“, který byl realizován od 1. února do 31. srpna 2016. V soutěži byla hodnocena také Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze. A byla vyhodnocena jako absolutní vítěz! ÚVN je Nemocnicí ČR 2016.
04.12.2016 22:00 |

podobné články

Vojenská policie se rozdělí, více se v ní uplatní záložníci

 
V rámci reorganizace armádních složek má být v příštím roce Vojenská policie rozdělena do dvou složek. Nově má vzniknout kriminální část armádní policie, jejíž velitel bude podřízen ministru obrany, a vojsková policie, jejíž velitel bude přímo podléhat náčelníku generálního štábu. Významnější roli by po rozdělení měli hrát příslušníci záloh.
17.08.2012 18:10 |

podobné články

Smrt bubeníka Olympiku: Rodina tají, proč zemřel. A skupina Petra Jandy jede dál!

 
Nečekaná smrt bubeníka Olympiku Milana Peroutky , který zahynul po návratu z pátečního koncertu (spekuluje se, že nešťastně spadl ze schodů, či že měl infarkt), bude i nadále vyvolávat řadu otazníků. Po pitvě sice mělo být jasné, jak k úmrtí došlo , jenže… . „Na přání rodiny nebudeme sdělovat žádné další informace o úmrtí Milana Peroutky,“ řekla Super.cz mluvčí Olympiku Gabriela Šimonová. Víme, kdy bude pohřeb a jak to bude dál s legendárním bandem!
06.05.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (648 článků) , Petr Janda (648 článků)

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro elitní jednotku

 
Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro elitní, dnes už rozpuštěnou Skupinu speciálních operací Vojenské policie SOG pro její misi v Afghánistánu.
10.03.2010 17:10 |

podobné články

Vojenská policie hledala v ČT dokument kvůli posouzení znalcem

 
Vojenská policie (VP) si přišla v pátek do České televize (ČT) pro kopii původně utajovaného dokumentu, který byl určen bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové a souvisel s kauzou bývalého šéfa vojenské tajné služby Miroslava Krejčíka. Policie chce tuto kopii nechat posoudit znalcem. Snaží se totiž zjistit, kdo dokument z ministerstva v době, kdy byl ještě v režimu utajení, vynesl. Vyplývá to ze soudního povolení prohlídky kanceláře ČT.
12.03.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (688 článků)

Vojenská policie: Krejčík nic nespáchal

 
Podezření, kvůli nimž musel v roce 2007 ředitel Vojenského zpravodajství (VZ) Miroslav Krejčík odejít z čela tajné služby, a která byla v utajované zprávě, pro niž si v pátek přišla Vojenská policie (VP) do České televize, se podle šetření Vojenské policie neprokázala. Informuje o tom čtvrteční deník Právo.
17.03.2011 07:10 |

podobné články

Vojenská policie: Krejčík se ničeho nedopustil

 
Podezření, kvůli nimž musel v roce 2007 šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík opustit tajnou službu a která byla v utajované zprávě, pro niž si přišla do České televize Vojenská policie, se podle šetření Vojenské policie (VP) neprokázala.
17.03.2011 07:20 |

podobné články

Krejčík se ničeho nedopustil, tvrdí Vojenská policie

 
Podezření, kvůli nimž musel v roce 2007 ředitel Vojenského zpravodajství (VZ) Miroslav Krejčík odejít z čela tajné služby, a která byla v utajované zprávě, pro niž si v pátek přišla Vojenská policie (VP) do České televize, se podle šetření Vojenské policie neprokázala.
17.03.2011 08:00 |

podobné články

Stropnický stáhl projednání nominace Kříže do čela vojenská policie

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) stáhl z programu dnešního zasedání sněmovního branného výboru návrh na jmenování právníka Pavla Kříže do čela vojenská policie. Na jeho nominaci ale trvá a je připraven o ní debatovat s poslanci i armádními špičkami, které vyjadřovaly pochyby. Bez projednání ve výboru ministr nového náčelníka vojenské policie jmenovat ze zákona nemůže, záležitost se tedy odkládá.
28.01.2015 10:57 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1434 článků) , Pavel Kříž (191 článků) , David Kádner (76 článků)

Ministerstvo obrany: Postřelení vojáka z povolání převzala k vyšetřování Vojenská policie

 
V úterý 11. října 2016 převzala Vojenská policie na základě rozhodnutí dozorujícího státního zástupce dle § 12 odst. 2 písm. e) zákona č. 141/1961 Sb. o trestním řízení soudním od Policie České republiky do své působnosti šetření případu střelného poranění vojáka z povolání, ke kterému došlo ve Vyškově dne 8. října 2016 v ranních hodinách.
13.10.2016 13:40 |

podobné články

Vojenská policie odhalila dalšího vojáka, který nosil symboly SS

 
Vojenská policie ve čtvrtek objevila dalšího vojáka podezřelého z veřejného nošení symboliky SS. Příslušník protiletadlové raketové brigády ve Strakonicích byl zadržen a s okamžitou platností zproštěn výkonu služby.
27.11.2009 17:50 |

podobné články

Vojenská policie bude opět střežit generální štáb

 
Vojenská policie se od 1. září vrátí k ostraze budovy generálního štábu na pražském Vítězném náměstí. Řekla to v pátek mluvčí náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka Mira Třebická.
23.07.2010 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Generální štáb opět hlídá vojenská policie

 
Vojenská policie se ve středu vrací k ostraze budovy generálního štábu armády na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích.
01.09.2010 08:05 |

podobné články

ČT navštívila vojenská policie, žádala spis o Krejčíkovi

 
Vojenská policie podle informací Hospodářských novin (HN) navštívila dnes odpoledne budovu zpravodajství České televize v Praze na Kavčích horách a požadovala složku vytvořenou na ministerstvo obrany v roce 2007.
10.03.2011 20:10 |

podobné články

ČT navštívila vojenská policie, žádala spis o Krejčíkovi

 
Vojenská policie podle informací Hospodářských novin navštívila ve čtvrtek odpoledne budovu zpravodajství České televize v Praze a požadovala spis vytvořený na ministerstvo obrany v roce 2007. Ten vedl k odchodu exšéfa vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka.
10.03.2011 20:15 |

podobné články