Článek

Vnitro chce přihrát stranám další milióny a vyšachovat ANO

 
Stát každoročně přispívá politickým stranám a hnutím okolo půl miliardy korun na jejich provoz. Ministerstvo vnitra teď podle informací Práva navrhuje tento příspěvek ještě zvýšit.
26.04.2015 11:55 |

podobné články

Podobné články

Stát loni vyplatil stranám téměř půl miliardy korun

 
Stát vyplatil loni politickým stranám skoro půl miliardy korun. Jde o podobnou částku jako o rok dřív. Nejvíce peněz dostala znovu ČSSD, a to 161,3 milionu korun. Druhý nejvyšší příspěvek 119,7 milionu korun získala ODS. Oběma nejsilnějším parlamentním stranám o něco meziročně klesl. Celkem stát dal politickým stranám a hnutím 494,8 milionu korun, uvedlo  ministerstvo financí . 
28.01.2013 17:45 |

podobné články

TOP 09 chce v Praze vyšachovat ANO, soc. dem. nabízí křeslo primátora

 
Pražská TOP 09, která skončila ve volbách druhá za hnutím ANO, nabídla ČSSD post pražského primátora. I přes dohodu ANO, ČSSD a Trojkoalice chce sestavit koalici bez Babišova hnutí. ČSSD však nechce obcházet vítězné ANO.
22.10.2014 10:06 |

podobné články

Profík Babiš komunální volby ovládne, soudí experti. Toto si prý přichystal na TOP 09

 
POLITOLOGOVÉ Ohlášené zvýšení platů státních zaměstnanců o dva měsíce dříve, než bylo původně přislíbeno, považuje sociolog Petr Hampl za dobrý tah, který by měl koaličním stranám přihrát v blížících se komunálních volbách další hlasy. Prospět by měl více hnutí ANO než ČSSD, tratit na něm bude zcela jistě TOP 09, jejíž voliči se rekrutují především z vrstev vyšší státní správy.
23.09.2014 18:25 |

podobné články

Vítězné ANO zřejmě v Ostravě skončí v opozici, primátora bude mít ČSSD

 
Ačkoli v komunálních volbách v Ostravě zvítězilo hnutí ANO, které v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 15 křesel, vypadá to tak, že skončí v opozici. Ani po 10 dnech, které od voleb uplynuly, totiž zástupci ANO nenašli společnou řeč s hnutím Ostravak, se kterým chtěli uzavřít na městě koalici a vyšachovat tak ČSSD, která zde v uplynulých několika obdobích vládla.
22.10.2014 14:05 |

podobné články

Stát loni vyplatil politickým stranám miliardu

 
Stát loni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje zveřejnilo ministerstvo financí.
28.01.2014 15:20 |

podobné články

Stát loni vyplatil politickým stranám skoro miliardu

 
Stát loni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
28.01.2014 15:25 |

podobné články

Stát vloni vyplatil politickým stranám skoro miliardu

 
Stát vloni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo Ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje dnes zveřejnilo Ministerstvo financí.
28.01.2014 15:35 |

podobné články

Firmy, které darují politickým stranám, získávají více zakázek

 
Firmy, které darují peníze politickým stranám, získávají zhruba o 50 procent více veřejných zakázek než srovnatelné společnosti, které politickým stranám nepřispívají. Vyplývá to z výzkumu Centra aplikované ekonomie, podle něhož je ze studie zřejmé vysoké riziko střetu zájmů.
04.09.2014 14:01 |

podobné články

Takhle by prý mohla vypadat nová vláda. Sobotkovi spojenci v ČSSD ostrouhají

 
Pokud nakonec vznikne trojkoalice ČSSD, ANO a křesťanských demokratů, budou se muset domluvit i na tom, jak si rozdělí vládní křesla. ANO a KDU-ČSL už se shodly na tom, že dvě silné strany by měly mít po šesti křeslech a na lidovce zbudou tři. Deník Právo představuje úvahy o tom, jak by to nakonec mohlo dopadnout. Sobotka má o něco snazší pozici díky pučistům. Může je z vlády vyšachovat. Má to ale několik háčků.
09.11.2013 12:51 |

podobné články

Chystá se skutečně něco na Andreje Babiše? Toto zaznělo přímo ze Sněmovny

 
ANKETA Rozjela se už „akce Babiš“ s cílem vyšachovat vicepremiéra naplno? „On to sem prišiel všetko vyčistiť a oni ho tam nechcú, pretože sú prepojení,“ glosuje místopředseda lidovců Ondřej Benešík, který se domnívá, že páchat ve vládě harakiri nikdo nechce. Ovšem poslanec ANO Stanislav Berkovec říká, že už „si rozebírají jednotlivé politiky ANO“ a topkař Josef Knot doporučuje, aby se raději vicepremiér Babiš alespoň do vyřešení kauz z vlády „odklonil“. ParlamentníListy.cz požádaly politiky o vyjádření ke znepokojujícím informacím, které se v souvislosti se stabilitou vlády aktuálně dostávají na veřejnost.
30.03.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13070 článků)

Dary politickým stranám asi nebudou moci převýšit tři miliony Kč

 
Politické strany asi budou moci dostat od jednoho jednotlivce nebo firmy jako dar nejvýše tři miliony korun za rok. Vládní novelu o politických stranách, která má od přespříštího roku podle předkladatelů také zlepšit dohled nad jejich hospodařením, dnes schválila Sněmovna. Poslanci podpořili i některá zpřísnění předlohy. Pokud ji schválí i senátoři a podepíše prezident, stranám se naopak vrátí výše státních příspěvků za poslance, senátory a za krajské a pražské zastupitele na úroveň před ekonomickou krizí.
29.06.2016 12:00 |

podobné články

Vadím Kalouskovi. Chci vyšachovat zbrojaře, ukázal prstem Vondra

 
Alexandr Vondra chce dělat v resortu obrany transparentní politiku, což prý může být některým lidem proti srsti. Jako nepohodlného se označil pro ministra financí Miroslava Kalouska. Toho nepřímo označil za iniciátora veškerých tlaků, kterým Vondra v poslední době čelí.
28.03.2011 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1131 článků) , Miroslav Kalousek (6424 článků)

Zeman tvrdě proti Schwarzenbergovi, ve sporu o velvyslance ho chce vyšachovat

 
Prezident Miloš Zeman nevyloučil, že se na nových velvyslancích dohodne s premiérem Petrem Nečasem (ODS) a vyšachuje tak ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09).
23.04.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3728 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Miloš Zeman (20953 článků)

Republikáni chtějí vyšachovat Trumpa. John McCain a další prý sází na viceprezidenta Pence

 
45. prezident USA je v úřadu teprve něco málo přes šest měsíců, ale republikáni za něj prý už hledají náhradu; obávají se totiž, že Trump v příštích volbách v roce 2020 nemusí uspět. Už kvůli své nepředvídatelnosti. Republikáni na všech úrovních strany si stěžují, že u Trumpa není jisté ani to, co udělá za týden, natož co udělá během nadcházejících tři a půl let. Příště by chtěli mít v Bílém domě někoho čitelnějšího. Třeba stávajícího viceprezidenta Mika Pence.
06.08.2017 13:35 |

podobné články

Komunisté varují před ANO a Úsvitem přímé demokracie

 
Komunisté se dnes jako další z parlamentních stran vymezili proti "stranám na jedno použití" typu ANO nebo Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury. Ve stanovisku svého nejužšího vedení, v němž se KSČM charakterizuje jako "jediná alternativa současného politického marasmu", před nimi voliče varují. Podobně kriticky se vůči těmto stranám staví také sociální demokracie, ale i pravice.
22.10.2013 11:20 |

podobné články

Drahé volební kampaně i milionové dary stranám skončí, rozhodli poslanci

 
Na volební kampaň už nebudou moci politické stravy utrácet astronomické částky. Strop pro parlamentní volby bude 90 milionů korun, pro další typy voleb bude maximální částka nižší. Poslanci schválili i omezení darů politickým stranám, od jednotlivce nebudou smět přijmout více než tři miliony.
29.06.2016 12:45 |

podobné články

Vnitro si chce udělat pořádek v tisícovkách objektů za 40 miliard

 
Ministerstvo vnitra, zatížené drastickými rozpočtovými škrty, se snaží hledat další možnosti úspor. A jednu z největších příležitostí skýtají resortní nemovitosti, vnitro totiž využívá zhruba dvě tisícovky svých objektů v hodnotě více než 40 miliard a další dva tisíce si jich po celé republice za stovky miliónů pronajímá.
19.04.2011 07:05 |

podobné články

Rvačka o vládní křesla: Lidovci by chtěli vnitro. Jenže...

 
Lidovci dnes budou jednat s ČSSD a ANO o budoucí vládě. Podle Zuzany Roithové by KDU-ČSL v připravované vládě měla získat tři křesla a z toho jedno by mělo být silové ministerstvo. Místopředsedkyně lidovců Lidovým novinám řekla, že jejich dlouhodobým zájmem je vnitro. Deník Právo píše, že ANO zase projevuje zájem o ministerstva dopravy a místního rozvoje.
02.12.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (151 článků)

Zrušme Senát, navrhují někteří poslanci. Senátoři kontrují: Sněmovna nás stojí víc

 
Schválení přímé volby prezidenta oživilo dlouhá léta diskutovanou otázku zrušení Senátu Parlamentu ČR. Ačkoli se většina zákonodárců shoduje, že podobný krok je jen obtížně realizovatelný, někteří považují horní komoru za zbytečnou a neváhali by ji vyšachovat z ústavního systému.
17.02.2012 09:15 |

podobné články