Článek

Vloupání do bytu nebo domu?

 
Každý den je v České republice vykradeno deset bytů a čtrnáct domů. Nejvíce v Praze, středních Čechách a Moravskoslezském kraji. S obchody, restauracemi a ostatními objekty dojde celkem ke 140 vloupáním denně! Nejhoršími důsledky přitom nejsou věcné škody, které se blíží 600 milionům, ale trauma majitelů vykradených nemovitostí.
23.03.2016 14:10 |

podobné články

Podobné články

Postrach domkařů a chatařů z Karvinska je dopaden, policisté mu zatím prokázali 46 vloupání

 
Havířovští kriminalisté úspěšně dokončili realizaci vloupání do rodinných domků a dalších objektů. Zadrženému několikrát soudně trestanému pachateli prokázali celkem 46 vloupání či pokusu vloupání. Jediným cílem tohoto osmadvacetiletého muže bylo odcizit peníze či věci k okamžitému prodeji.
27.10.2014 11:05 |

podobné články

Dvojici pachatelů vloupání nalezl v bytě policejní pes ORIN

 
V noci ze soboty na neděli došlo ke vloupání do jednoho z bytů na ulici Pod lipami v Hranicích. Tehdy neznámý pachatel využil nepřítomnosti majitele bytu a po poškození balkonových dveří do bytu, nacházejícím se v přízemí, vnikl a volně se v něm pohyboval. Majitel se však zanedlouho poté vrátil domů a povšiml si, že byt má zřejmě nezvaného hosta. Okamžitě zalarmoval policii.
07.07.2014 12:30 |

podobné články

Podivné vloupání: »Lupič« vypáčil dveře bytu a přestřihnul pouze kabel wifi routeru

 
Kuriózní vloupání se odehrálo v Bělé nad Radbuzou na Domažlicku. Nájemníci jednoho z bytů po návrtu domů našli vypáčené dveře. Nic se jim ale neztratilo. »Lupič« jim pouze přestřihnul kabel od wifi routeru.
23.10.2017 13:45 |

podobné články

Policisté z PMJ Praha o víkendu zadrželi 5 osob podezřelých z vloupání do auta a z krádeže horského kola

 
Policisté pohotovostní motorizované jednotky o uplynulém víkendu zadrželi ve dvou případech pět osob. Konkrétně se v prvním případě jednalo o vloupání do vozidla v blízkosti křižovatky ulic Sládkovičova a Tajovského v Praze 4. Policisté na místo vyjížděli deset minut po páté hodině ráno, kdy se podle oznámení muž a žena vloupali do osobního vozidla Opel Astra rozbitím okna u pátých dveří a z místa odešli. Policisté podle popisu pátrali v přilehlých ulicích Lhotky, když si v ulici V Štíhlách všimli dvojice, která přesně odpovídala popisu pobertů. Následně policisté zjistili, že u sebe mají i věci pocházející z onoho vloupání jako byl spací pytel nebo vezírek na ryby.
08.07.2014 18:00 |

podobné články

SMOLAŘ DNE: Muž se při vloupání do prodejny pořezal o sklo, po chvilce upadl do bezvědomí!

 
Už několikrát se stalo, že pachatel vloupání usnul přímo v objektu, do kterého se násilím dostal. V Peci pod Sněžkou teď ale policisté řešili jinou kuriozitu. Pachatel vloupání se při svém činu pořezal a upadl do bezvědomí.
24.04.2014 18:55 |

podobné články

Ceny domů a bytů klesají, blíží se cenám z roku 2000

 
Nový rodinný dům lze v průměru postavit za 2,6 milionu korun, nový byt stojí méně než dva miliony. Ceny nových domů i bytů se tak momentálně dostaly na úroveň cen z roku 2000. Mezi léty 2000 a 2012 přitom podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) průměrné ceny nových bytů a domů průběžně narůstaly. Náklady na výstavbu průměrného bytu v bytovém domě činily v roce 2012 více než dva miliony korun; výstavba rodinného domu stála v průměru dokonce 3,3 milionu.
12.05.2014 17:50 |

podobné články

Policisté v Českém Těšíně zadrželi pachatele vloupání do bytu přímo při činu

 
V neděli krátce před půl druhou ranní zalarmoval majitel bytu policisty, že do jeho bytu v Českém Těšíně na ulici Borovského se vloupal neznámý muž. Aniž by pachatel stačil z bytu cokoliv odcizit, byl na místě zadržen. K policistům se choval agresivně a s nimi začal spolupracovat až po té, co mu byla nasazena pouta.
28.07.2014 11:50 |

podobné články

Pražský strážník v době osobního volna překazil muži vloupání do domu!

 
Strážník Městské policie Praha zabránil muži ve vloupání do domu, jeho pokusu byl totiž svědkem v době osobního volna. Muž rozbil vstupní dveře do domu v Biskupcově ulici.
18.07.2013 14:20 |

podobné články

Díky všímavosti sousedů nevyšlo ženě vloupání do domu, byla na místě zadržena

 
V sobotu večer si pro vloupání vybrala dvaadvacetiletá žena z Kadaně dům v Obrubech. Přelezla plot, rozbila skleněnou výplň okna a chtěla vniknout do domu. To však již nestihla. Hluk tříštícího se skla zaslechli dva muži, kteří byli nedaleko. Ihned se k domu vydali.
26.02.2014 00:25 |

podobné články

Počet vloupání do domů oproti loňskému létu klesl téměř o čtvrtinu. Češi si zabezpečují už nejen vstupní dveře

 
V Česku meziročně klesl počet vloupání do rodinných domů. Podle aktuálních policejních statistik se počet krádeží vloupáním do rodinných domů od června do srpna snížil téměř o čtvrtinu oproti loňskému roku. Hlavním důvodem je zvyšující se zájem o bezpečnostní systémy a ochranná opatření. Ta se týkají nejen lepšího zabezpečení vstupních dveří a garážových vrat, ale také instalace předokenních rolet.
23.09.2014 09:50 |

podobné články

Strážníci zadrželi pachatele pokusu vloupání do bytu, jeden z nich procházel pátráním

 
Ve středu odpoledne bylo oznámeno na linku tísňového volání “156“, že se někdo vloupal do bytu v ulici Pštrossova. Na místo okamžitě vyjeli strážníci z Prahy 1, kteří zde kontaktovali oznamovatele. Ten jim sdělil, že z okna svého bytu spatřil dva muže a jednu ženu, kteří nějakým nářadím otevřeli vstupní dveře a vešli do domu. Také dal hlídce i přesný popis podezřelých osob. Strážníci nejdříve nalezli ženu, která čekala na své spolupachatele ve vchodu u poštovních schránek a následně proti hlídce přicházela i dvojice mužů, kteří odpovídali popisu oznamovatele.
17.07.2014 21:20 |

podobné články

Zloději vnikají do domů hlavně okny, tipy hledají i na Facebooku

 
Pachatelé vloupání se do vyhlédnutých objektů nejčastěji dostávají otevřeným nebo špatně zajištěným oknem. Každý desátý zloděj využívá při přípravě vloupání poznatky z Facebooku a dalších sociálních sítí, kde se lidé chlubí nabytým majetkem nebo plánovanou dovolenou. Vyplývá to z průzkumu, který provedl výrobce zabezpečovacích systémů Jablotron mezi českými vězni. 
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Policie vyšetřuje sérii 345 vloupání do rodinných domů v celé ČR

 
Policie vyšetřuje rozsáhlou sérii vloupání do rodinných domů v celé České republice. Od dubna 2009 se pachatelé po odvrtání otvoru v rámu okna či francouzských dveří vloupali do 345 objektů. Celkem způsobili škodu za více než deset milionů korun, řekli dnes novinářům představitelé královéhradecké policie.
30.01.2012 13:50 |

podobné články

Kladenští kriminalisté odhalili pachatele zaměřující se na vloupání do domů

 
Kladenští kriminalisté odhalili zloděje, kteří se specializovali na vloupání do rodinných domů. Operativním šetřením se policistům podařilo rozkrýt skupinu tří mužů ve věku od dvaceti do pětadvaceti let z Kladenska a Karlovarska, kteří v městě Kladně a v přilehlých obcích vykrádali objekty.
04.02.2014 14:15 |

podobné články

Policisté v Praze zadrželi podezřelé z vloupání do domu

 
Policisté z místního oddělení Zahradní město spolu s „péjáky“ zadrželi podezřelé z vloupání do domu.
26.02.2014 00:25 |

podobné články

Zloděj se vydával při pokusu o vloupání za policistu

 
Zloděje, který se při snaze o vloupání do bytu v Brně vydával za policistu, zatkla v noci na úterý společná hlídka strážníků a policistů.
24.08.2010 10:30 |

podobné články

Středočeský kraj trápí zloději, vloupání do bytů meziročně přibylo o téměř 60%, varuje ASBS.

 
Již teď je jasné, že rok 2013 bude z pohledu vloupání patřit k těm méně bezpečným za posledních pár let. Z meziročního srovnání policejních statistik vyplývá, že nárůst tohoto typu kriminality se nevyhnul ani Středočeskému kraji.
24.05.2013 15:05 |

podobné články

Pachatele série vloupání do bytů zadrželi policisté v Litoměřicích

 
O věci v hodnotě přibližně 700 tisíc korun připravil obyvatele Teplic a Litoměřicka teprve 20letý recidivista, který se soustředil především na vykrádání bytů. O případech, kdy pachatel vnikl nezajištěným oknem do bytu, který následně vykradl, jsme opakovaně informovali ve zpravodajství. Teplickým policistům ve spolupráci s kolegy z litoměřického okresu se díky intenzivnímu vyšetřování během několika týdnů podařilo ustanovit totožnost pachatele, který má krádeže na svědomí.
21.08.2014 10:25 |

podobné články

Milenci z Prahy vykradli 101 aut: Část lupu naházeli do automatu, část profetovali

 
Sérii 101 vloupání do aut měl na svědomí jediný milenecký pár z Prahy. Scénář vloupání byl vždy stejný. Vyhlédli si škodovku nebo volkswagen, rozbili boční okénko, ukradli vestavěné navigace a vše, co v autě našli. V několika případech si odnesli i přední světlomety. Lup potom prodali na vrakovištích a peníze profetovali, nebo naházeli do automatů.
18.02.2015 12:40 |

podobné články