Článek

Vlastníky nepojištěných aut chtějí úřady skřípnout dříve

 
Vlastníkům nepojištěných aut sice už nehrozí vymáhání mastných poplatků Českou kanceláří pojistitelů, ale o to více chce ministerstvo dopravy urychlit ověřování pojistek, aby úřady mohly majitele ignorující pojištění dříve skřípnout. Ve správním řízení na obecním úřadě může být vymáhána až čtyřicetitisícová pokuta.
20.02.2015 02:25 |

podobné články

Podobné články

Poslanci navrhli nové spravedlivé financování škod způsobených nepojištěnými vozidly

 
Skupina poslanců napříč politickým spektrem předložila návrh (Sněmovní tisk 1019), který má za cíl narovnat prostředí v oblasti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení). Zavede solidární příspěvek nepojištěných řidičů na nepojištěné škody, a zajistí tak financování jimi způsobených škod výhradně z prostředků vybraných od těchto neplatičů povinného ručení. Zároveň eliminuje likvidační, finanční a sociální dopady na viníky nepojištěných škod, kteří často neplatili pojištění kvůli neúmyslnému opomenutí. Napravuje rovněž dnešní nevyhovující stav, kdy plnění zákonné povinnosti – mít sjednané povinné ručení – není nikým vymáháno. Nový systém financování nepojištěných škod zároveň umožní České kanceláři pojistitelů (ČKP) vybrat a využít pouze tolik peněz, kolik bude potřebovat na krytí nepojištěných škod v daném roce. Zbytek bude převáděn do fondu zábrany škod na prevenci v oblasti silniční bezpečnosti.
08.02.2017 18:05 |

podobné články

Neplatiči povinného ručení dostali strach. Ubylo nehod

 
Díky pokutám za neplacení povinného ručení se v Česku snižuje počet nepojištěných aut. Klesá i počet nehod způsobených auty bez pojistky.
23.04.2010 06:20 |

podobné články

NEHORÁZNOST! Po Česku jezdí stovky aut BEZ POVINNÉHO RUČENÍ

 
Už rok mohou radnice kontrolovat auta, zda mají zákonné pojištění vozidel. Tyto kontroly a následné sankce mají podle české kanceláře pojistitelů pozitivní účinky. Počet nepojištěných vozidel totiž od roku 2008 klesl.
16.01.2011 19:50 |

podobné články

V autech jsou lehkovážní hlavně muži. Ženy, změňte to!

 
V autech jezdí více muži, muži také více bourají. Když ale statistiky prohlédneme podrobněji, tak zjistíme, že drtivá většina nepojištěných aut jde také na jejich triko.
28.02.2011 06:20 |

podobné články

Česko je plné nepojištěných aut: 8 mýtů o povinném ručení!

 
Každý dvanáctý vůz v Česku jezdí bez povinného ručení – pojištění odpovědnosti z provozu vozidla! Opomenutí či dokonce snaha uspořit pár tisíc ročně může ale znamenat, že se nadosmrti zadlužíme. Každý majitel auta, které jezdí na silnici, musí být ze zákona pojištěný. Jaké nám jinak hrozí sankce?
17.10.2012 12:05 |

podobné články

Změnu zákona, která má skřípnout Babiše, podpořili i dva vládní poslanci

 
Ústavně-právní výbor ve čtvrtek i hlasy dvou koaličních poslanců podpořil pozměňovací návrh klubu TOP 09 a Starostů, kteří chtějí, aby se firmy, v nichž členové vlády vlastní více než 10 procent, nemohly ucházet o veřejné zakázky. Terčem kritiky pro údajný střet zájmů je přitom často šéf hnutí ANO, ministr financí a vlastník Agrofertu Andrej Babiš.
14.01.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků)

Výběr z bankomatu asi zdraží. Velká trojka chce „skřípnout“ menší banky

 
Česká spořitelna, Komerční banka a ČSOB chtějí zdražit výběry z bankomatů menším bankám a jejich klientům. Uvažují dokonce o tom, že své bankomaty konkurenci úplně uzavřou. O výši poplatků za výběr v „cizím“ bankomatu rozhodují dnes karetní asociace Visa a MasterCard. Píší o tom čtvrteční Lidové noviny.
29.09.2016 10:25 |

podobné články

Tisíce lidí se v tuzemsku dusí: Politici navrhují pobyty v přírodě a „skřípnout“ Polsko

 
Rodina Vladimíra Burdy (51) žije v ostravské části Radvanice, která má zamořené ovzduší. Trápí je kašel, záněty horních cest dýchacích a další zdravotní problémy, za které mohou vysoké koncentrace polétavého prachu a dalších škodlivých látek. V předvolební debatě Blesku politici hovořili o tom, jak rodině i dalším statisícům obyvatel Česka pomoci. Chtějí hlavně cílenou podporu, sankce za nedodržování limitů a tlak na Polsko, které sever Moravy zamořuje.
15.10.2017 06:20 |

podobné články

Primátor žádá firmu Haguess, aby zveřejnila své vlastníky

 
Pražský primátor Pavel Bém (ODS) požádal firmu Haguess, která je hlavním dodavatelem projektu pražské karty Opencard, aby zveřejnila vlastníky. Bém to řekl v pátek v rozhovoru pro server iDnes.cz.
22.01.2010 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků)

Největšími cizími vlastníky českých firem jsou Nizozemci a Němci

 
Největšími zahraničními vlastníky v českých firmách jsou Nizozemci, Němci a Rakušané. Téměř 57 procent z registrovaného kapitálu 2,078 bilionu korun však stále ovládají tuzemské subjekty. Uvedla to kapitálová agentura Čekia.
16.03.2010 09:55 |

podobné články

Banky budou rušit účty firmám, které nedoloží své vlastníky

 
Boj proti praní špinavých peněz se začal projevovat ve větší přísnosti bank vůči firemním klientům. Banky žádají po firmách, jimž vedou konta, aby zcela odtajnily své vlastníky.
12.04.2010 08:00 |

podobné články

Sněmovna odtajní vlastníky solárních elektráren, největšího tunelu v dějinách

 
Představitelé sněmovních stran se shodli na tom, že zpracují a v nejbližší době předloží návrh zákona, který rozkryje vlastníky solárních elektráren. Na vytvoření parlamentní vyšetřovací komise, kterou žádali sociální demokraté, se ale nedohodli. Novináře o tom na společné tiskové konferenci informovali zástupci poslaneckých klubů ODS, ČSSD, TOP 09 a Starostů, KSČM a VV spolu s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou a jeho stínovým protějškem Milanem Urbanem. 
15.05.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (162 článků)

Povodí Odry varuje před podvodníky

 
Státní podnik Povodí Odry získal informace o podvodném jednání osob, které oslovují vlastníky pozemků v okolí řeky Odry ve městě Studénka a jeho okolí s informací, že jim hrozí mnohatisícová pokuta za nevykácené stromy a keře na jejich pozemcích. Vlastníky pozemků pak bezprostředně na to přimějí k zaplacení za vykácení dřevin s příslibem, že náklady za toto kácení obdrží zpět buď přímo od státního podniku Povodí Odry, nebo od města Studénky, případně od Chráněné krajinné oblasti Poodří.
11.02.2014 11:05 |

podobné články

Bém (ODS): Vedení města narazilo na tvrdou realitu

 
Dne 6. 2. 2015 se v MfDnes se objevil článek s reakcí starosty města Trutnova na vyjednávání se současnými vlastníky ČOV. Snad to starostovi a zbytku vedení města po přečtení podmínek, které obsahuje nabídka na odkup ČOV nebo její další provozování od jejích vlastníků, otevřelo oči. Možná již uvěří svým předchůdcům, že jednání s vlastníky ČOV nikam nevedou. Je to stále káčo kolem. Několik jednání jsme s nimi absolvovali a nikdy jsme se nedobrali k žádnému, byť i kompromisnímu závěru.
01.03.2015 10:01 |

podobné články

Nejméně 244 miliard z veřejných prostředků proteklo do firem z daňových rájů

 
Firmy s konečnými vlastníky z daňových rájů za posledních osm let získaly veřejné zakázky v objemu nejméně 244 miliard korun. Tyto společnosti, v drtivé většině s neznámými nebo obtížně dohledatelnými skutečnými vlastníky, zasahují do všech odvětví veřejných zakázek a představují nejen ekonomické, ale i korupční a bezpečnostní riziko. Nezanedbatelná část analyzovaných firem je propojena s politicky aktivními osobami. Informace vyplývají ze společné analýzy poradenské společnost Bisnode a Transparency International CR.
17.06.2015 13:56 |

podobné články

Pro zájemce o grant - vlastníky památkově významných objektů - připravil Magistrát semináře

 
V rámci grantového řízení pro vlastníky památkově významných objektů pro rok 2016 vyhlášeného Hlavním městem Prahou platí novelizované „Zásady pro poskytování grantů hl. m. Prahy vlastníkům památkově významných objektů“.
11.09.2015 17:31 |

podobné články

ÚZSVM dohledal pozemky 50 let evidované na neznámé vlastníky

 
Brněnské pracoviště ÚZSVM dohledalo na Tišnovsku pozemky, které nebyly před 40 lety řádně projednány v řízení o dědictví a v katastru nemovitostí tak byly doposud evidovány na neznámé vlastníky.
26.09.2016 09:30 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Chceme mezi vlastníky lesů ve Zlínském kraji rozdělit až deset milionů korun

 
Ke zmírnění následků sucha v lesích chce napomoci Zlínský kraj. Vlastníky lesů v kraji hodlá finančně podpořit při zvyšování rozmanitosti a odolnosti lesních porostů, eliminaci výskytu škůdců (především kůrovce) v porostech oslabených nedostatkem srážek, usměrňování odtoku a vsakování srážkové vody či realizaci protipožárních opatření.
19.12.2016 05:35 |

podobné články

Nejvíce v Česku investují firmy s německými majiteli a s vlastníky z daňových rájů. Čína se v žebříčku propadá

 
Kdo stojí za firmami se zahraničními vlastníky s nejvyšším základním kapitálem v Česku? Mnohdy je to přísně utajená informace. Řada jejich majitelů se totiž skrývá za anonymitu offshorových destinací, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
24.07.2017 11:35 |

podobné články