Článek

Vládní zmocněnec Cienciala: Návštěvy ministrů v krajích samy o sobě nestačí

 
Vládního zmocněnce pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiřího Ciencialy jsme se zeptali nejen na to, jak hodnotí spolupráci s vládou a jaký přístup prosazuje v otázce rozvoje krajů, ale i k řešení aktuálních problémů regionu. A to nejen v souvislosti s plánovaným uzavřením dolů OKD. Svěřil se nám, o čem jako poradce v poslední době jednal s prezidentem, s čím jde do senátních voleb, i s tím, proč odmítl kandidovat za SPO.
03.10.2016 17:20 |

podobné články

Podobné články

To je zoufalství, chytal se za hlavu vládní zmocněnec Cienciala. V Karlových Varech se pohádal s náměstkem a mluvil o miliardách na Václaváku

 
O navrhovaných změnách úhrad z dobývacího prostoru a z vytěžených nerostů, ale také o otázce sociálně ekonomické situace po ukončení těžebních prací na Sokolovsku ve výhledu příštích let přijel na Karlovarsko jednat vládní zmocněnec, bývalý ministr obchodu a průmyslu Jiří Cienciala. S typickým ostravským přízvukem se snažil - a zdá se, že úspěšně - uklidnit řadu společností a lidi, kteří by mohli být postiženi postupným ukončováním těžby uhlí. Zároveň se zajímal i o další rozvoj průmyslových zón v kraji.
23.08.2014 09:30 |

podobné články

Zmocněnec vlády Cienciala proti Pithartovi: Umělé rozdělení společnosti? Lidé na venkově a ve městech mají prostě jiné názory

 
ROZHOVOR „České ocelářství je kvůli Číně v nebezpečném ohrožení, týká se to 45 tisíc pracovních míst. Přesto ČR patří mezi země, které ochranu trhu proti Pekingu nepodporují,“ nechápe vládní zmocněnec a senátor Jiří Cienciala, který v minulosti zastával i post ministra průmyslu. K poměrům v naší společnosti pak ještě uvádí: „Politik by měl především vnímat potřeby obyčejných lidí a udělat pro ně konkrétní kroky, nikoliv jen ve prospěch své popularity. Já mám nyní dojem, že velká část rozhodnutí politiků není prospěšná pro lidi a jejich každodenní život.“
07.12.2016 04:45 |

podobné články

Rusnokovým ministrem průmyslu bude Cienciala, dopravu povede Žák

 
Ministrem průmyslu v úřednické vládě Jiřího Rusnoka bude rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě Jiří Cienciala. Ministerstvo dopravy povede bývalý generální inspektor Českých drah Zdeněk Žák. Designovaný premiér Rusnok to řekl České televizi. Žák v minulosti působil i jako poradce nynějšího prezidenta Miloše Zemana, Cienciala byl řadu let ředitelem Třineckých železáren. Rusnokův kabinet tak již má 11 ministrů, dohromady jich zřejmě bude mít 14. 
04.07.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (142 článků) , Miloš Zeman (17915 článků) , Jiří Rusnok (1818 článků) , Zdeněk Žák (142 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Žák (35 článků) , Jiří Rusnok (670 článků)

Průmysl asi povede Jiří Cienciala. Léta řídil Třinecké železárny

 
Kandidátem na ministra průmyslu v úřednické vládě je rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě Jiří Cienciala. Někdejší dlouholetý generální ředitel Třineckých železáren dnes obdržel nabídku od designovaného premiéra Jiřího Rusnoka. Cienciala to novinářům řekl po odpoledním jednání s předsedou úřednického kabinetu v Kramářově vile.
02.07.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1818 článků) , Jiří Rusnok (670 článků)

Zmocněnec vlády jednal s premiérem o problémech Ústeckého kraje

 
Zmocněnec vlády Jiří Cienciala pro Moravskoslezský a Ústecký kraj předložil předsedovi vlády, ministryni práce a sociálních věcí a ministrovi průmyslu a obchodu návrh konceptu na řešení sociálních a ekonomických problémů Ústeckého a Moravskoslezského kraje. Na jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka to uvedla regionální zástupkyně zmocněnce vlády Gabriela Nekolová.
14.05.2015 10:10 |

podobné články

Hejtman Bubeníček: Návštěva ministrů v Ústeckém kraji

 
Do Ústeckého kraje přijeli ve čtvrtek 13. 3. dva členové vlády ČR - ministr dopravy Antonín Prachař a ministr životního prostředí Richard Brabec. Na pozvání hejtmana Oldřicha Bubeníčka a předsedy Hospodářské a sociální rady ÚK (HSR ÚK) Richarda Falbra se zúčastnili v Lounech jednání HSR. Přítomen byl rovněž vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj Jiří Cienciala.
15.03.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Richard Falbr (67 článků) , Antonín Prachař (125 článků) , Richard Brabec (297 článků)

Tranzit plynu před Ukrajinu v zimě nebude jako obvykle, varuje vládní zmocněnec

 
Dodávky ruského plynu přes Ukrajinu do evropských zemí se během nadcházející zimy kvůli bojům na východě Ukrajiny nedají příliš očekávat. Řekl to dnes agentuře Reuters český vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
29.09.2014 19:45 |

podobné články

Vládní zmocněnec varuje: Tranzit plynu přes Ukrajinu už nebude v zimě fungovat tak, jako dříve

 
Dodávky ruského plynu přes Ukrajinu do evropských zemí se během nadcházející zimy kvůli bojům na východě Ukrajiny nedají příliš očekávat. Řekl to v pondělí agentuře Reuters český vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
29.09.2014 20:10 |

podobné články

Protofašista! Vladní zmocněnec Bartuška znovu pořádně naštval expremiéra

 
Rozhodnutí Evropské komise obvinit Gazprom ze zneužívání dominantního postavení na trhu je jednou z nejdůležitějších událostí letošního roku ve vztazích mezi Evropou a Ruskem, míní český vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška. Šetření, které ovšem ještě delší dobu potrvá, podle něj skončí buď tím, že se ruský plynárenský monopol na evropském trhu začne chovat podle evropských pravidel, nebo z Evropy odejde. Expremiér Paroubek přidal rázná slova.
29.04.2015 18:21 |

podobné články

Vládní zmocněnec Bartuška dostal za výrok o upalování lidí v Oděse důtku

 
Vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška dostal důtku. Za svá slova o upalování lidí v Domě odborů v Oděse si vysloužil žlutou kartu a varování, že po příštím zaváhání přijde vyhazov.
09.05.2015 14:35 |

podobné články

Hejtman Novotný: Žádost o pomoc vládního zmocněnce

 
?O nesouhlasu kraje s poplatky za vytěžené nerosty, o nutnosti urychlit přípravu staveb na R6 nebo o pomoci státu v rozvoji průmyslových zón jednal v Karlovarském kraji vládní zmocněnec Jiří Cienciala.
25.08.2014 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Novotný (164 článků) , Jiří Novotný (164 článků)

Ministr Mládek a poslanec Velebný (ČSSD) navštíví průmyslovou zónu v Krnově

 
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, poslanec Ladislav Velebný, vládní zmocněnec Jiří Cienciala a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák navštíví město Krnov a Ostravu.
02.10.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Velebný (124 článků) , Jan Mládek (664 článků) , Jiří Novák (97 článků)

Ano, znárodnit. Bakala musí nést odpovědnost. Úder do stolu ve věci OKD

 
ROZHOVOR Znárodnění OKD by bylo sice nepopulární, ale vzhledem k veřejnému zájmu naprosto oprávněné, zvláště pokud se nepodaří vyjednat s majiteli dolů nějaké rozumné řešení, myslí si bývalý ministr průmyslu a obchodu a nynější vládní zmocněnec Jiří Cienciala,který hovořil s PL.cz. Jinak nevidí řešení, jak si má stát zajistit rozhodující vliv na minimalizaci negativních sociálních dopadů na celé Ostravsko. Dále známý vysokoškolský pedagog a politik říká, že Zdeněk Bakala by měl nést za vývoj v OKD svůj díl odpovědnosti a například investovat do firmy, na které vydělal závratné částky, alespoň několik miliard na její záchranu.
25.04.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (268 článků)

Situací v OKD se budou zabývat ministři, odbory i hejtman

 
Vybraní ministři české vlády, zástupci odborů, prezident Svazu průmyslu Jaroslav Hanák i hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD) by dnes v Praze měli jednat o situaci společnosti OKD, která je v úpadku. Podle odborového předáka Josefa Středuly pozvání na jednání dostali také předseda Českého báňského úřadu Martin Štemberka, vládní zmocněnec Jiří Cienciala nebo primátor Karviné Tomáš Hanzel (ČSSD).
23.05.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hanzel (16 článků) , Jiří Novák (97 článků) , Josef Novák (44 článků)

Nejlépe bylo za Gottwalda, lidé táhli za jeden provaz. Pak přišli Klaus s Dlouhým. Byli jsme v kraji, kde se nikdo netěší na zítřek

 
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Hornictví na Karvinsku – snaha o udržení těžby i nová místa v montovnách. Měli bychom rozvíjet to, co umíme, není důvod těžký průmysl zatracovat, říká vládní zmocněnec Jiří Cienciala. Velký otazník se vznáší nad budoucností Karvinska, regionu, který proslul hornictvím a svébytným nářečím „po našymu“. Hrdost na hornické povolání vystřídal strach z budoucnosti. Sociální výhody a výdobytky, kterým se těšili horníci před roku 1989, berou postupně za své. Doly tvoří významný segment ekonomiky regionu a už více než dvě století přinášejí obživu značné části obyvatel. Nyní čelí společnost OKD insolvenci, u níž není jasné, jaké výsledky přinese. Lidé mají obavy nejen z budoucnosti, ale bojí se také o situaci hovořit. Respondenti z řad současných i bývalých pracovníků OKD, se kterými Parlamentní listy hovořily, trvají na zachování anonymity. Společným jmenovatelem jsou vztek a strach.
31.05.2016 11:40 |

podobné články

O práci může kvůli OKD přijít 6000 lidí. Insolvence ohrožuje dalších 650 firem

 
Insolvence OKD ohrožuje minimálně 6000 pracovních míst ve firmách, které těžební společnosti dodávají zboží nebo služby. Těchto firem je 650 a asi třetina z nich je na OKD zcela závislá. Dodavatelské firmy mají pohledávky dohromady za 1,8 až 2 miliardy korun. V Ostravě to v úterý uvedli zástupci Hospodářské komory a vládní zmocněnec Jiří Cienciala.
28.06.2016 14:55 |

podobné články

Dopravě bude v Rusnokově vládě šéfovat Žák, průmyslu a obchodu Cienciala

 
Premiér Jiří Rusnok už má jasno o dalších dvou ministrech. Ministrem průmyslu a obchodu bude Jiří Cienciala, ministrem dopravy se pak stane Zdeněk Žák. Nový šéf kabinetu to řekl v České televizi.
04.07.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (142 článků) , Jiří Rusnok (1818 článků) , Jiří Rusnok (670 článků) , Zdeněk Žák (142 článků)

Rusnok pomalu sestavuje vládu: Průmysl povede Cienciala, dopravu Žák!

 
Premiér Rusnok skládá svou úřednickou vládu velmi pomalu. Ministrem průmyslu v úřednické bude rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě Jiří Cienciala. Ministerstvo dopravy povede bývalý generální inspektor Českých drah Zdeněk Žák.
04.07.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (142 článků) , Zdeněk Žák (142 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Rusnok (1818 článků) , Jiří Žák (35 článků) , Jiří Rusnok (670 článků)

Ministr Cienciala: Řešení nelehké situace v Moravskoslezském kraji

 
Ministr průmyslu Jiří Cienciala a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák začali řešit problémy kraje.
13.07.2013 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Novák (97 článků)