Článek

Vladimír Putin dnes nepotěšil ty, kteří mu předhazují, jaký je diktátor. Analytička Salminen rozebírá celý jeho výroční projev

 
Ruský prezident Vladimir Putin pronesl projev před Federálním shromážděním. Analytička Veronika Sušová-Salminen si ho vyslechla a zhodnotila Putinovy myšlenky, které považovala za vůbec nejzajímavější. Putin se vyjadřoval k domácí politice i k mezinárodnímu dění. Pokud jde o domácí scénu, zatím prý není jisté, zda bude Putin znovu kandidovat na prezidenta, ale ať už to bude, jak chce, Rusko chce samo rozhodovat o svém osudu a nenechá si radit zvenčí.
01.12.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)
Podobné články

Vladimír Putin přednesl výroční projev. Do jeho obrazu na Západě moc nezapadá...

 
Analytička Veronika Sušová-Salminen v komentáři pro server časopisu Argument zhodnotila politiku ruského prezidenta Vladimira Putina, který s pravděpodobností hraničící s jistotou vyhraje i další volby a bude určovat i další kurz směřování země. Navzdory tomu, že zemi fakticky řídí už od roku 2000, prý Putin ještě stále dokáže poukazovat na bolavá místa v ruské společnosti.
04.03.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Kašlu na vás, vzkázal Vladimir Putin do Francie

 
Analytička Veronika Sušová-Salminen na svém facebookovém profilu konstatuje, že se zase pěkně přiostřuje. Ruský prezident Vladimir Putin totiž zřejmě podle Reuters zrušil návštěvu Paříže plánovanou na 19. října.
11.10.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Blízká hrozba pro Babiše, zničení Sobotky a extremisté z Ukrajiny. Analytička zná odpovědi

 
Politická analytička Veronika Sušová-Salminen předvídá, že pozice premiéra Bohuslava Sobotky bude značně nestabilní. „Jestli se vládě nebude dařit a jestli nepřesvědčí v evropských a komunálních volbách, bude pro něj sjezd ČSSD možná i fatální," uvedla analytička pro ParlamentníListy.cz, pro které zhodnotila i snahy získat politický kapitál na „estébácké" kauze Andreje Babiše i vývoj na Ukrajině.
27.01.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12420 článků)

Analytička rozebírá velký Putinův projev: Tohoto byste si měli všimnout

 
ANALÝZA Každoroční tisková konference Vladimira Putina nepřinesla žádná velká překvapení, i když slova ruského prezidenta v tom letošním projevu přilákala větší zahraniční zájem a všimla si jich i česká média, včetně České televize. Důvodem je samozřejmě ukrajinská krize a bezprostředně problémy ruského rublu v kontextu krize vztahů mezi Ruskem a Západem. Jak už jsem před nedávnem psala, Rusko se stalo během posledního roku „mediální velmocí“ a zájem o projev, který jsem mohla alespoň zaregistrovat, to znova dokazuje, analyzuje pro ParlamentníListy.cz politoložka Veronika Sušová-Salminen.
20.12.2014 19:27 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Válka a mír. Zásadní projev Vladimira Putina o rovnováze ve světě a roli Ruska. Rozebrali jsme jej pro vás celý

 
Ruský prezident Vladimir Putin pronesl 22. října 2015 svůj každoroční diskusní příspěvek či projev na Valdajském fóru, které už dvanáct let představuje odbornou a politickou platformu pro diskutování mezinárodních problémů z ruské (ale nejen té) perspektivy. Projev ruského prezidenta pro ParlamentníListy.cz sledovala Veronika Sušová-Salminen.
23.10.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Střelba na Ukrajině a Putin: Analytička bez ideologie a s chladnou hlavou rozebírá fakta. Dotkla se i Babiše

 
Současné akce proruských separatistů, které začaly potírat ukrajinské bezpečnostní síly, nejsou dle politické analytičky Veroniky Sušové-Salminen doprovázeny snahou Kremlu připojit východ Ukrajiny k Rusku. Podle ní jde jen o snahu vynutit si federalizaci Ukrajiny. „Prostě, jak situaci čtu, tak mi vojenská invaze na východní Ukrajinu z hlediska zájmů Kremlu nedává racionálně smysl. Kreml hraje velmi při zdi a chce mít jistotu zisku za co nejmenšího riskování," sdělila ParlamentnímListům.cz.
14.04.2014 07:15 |

podobné články

Obří tiskovka Vladimira Putina: Skutečné důvody vzniku Islámského státu, USA, Ukrajina a „cvičení“ v Sýrii. Analytička ruského vůdce pozorně sledovala a zde je obsáhlý rozbor

 
ANALÝZA Ruský prezident Vladimir Putin se sešel na každoroční konferenci s ruskými i zahraničními novináři a celkem tři hodiny odpovídal na jejich otázky. Prezident Ruska tak podle tradice v podstatě uzavírá rok a komunikuje svoje názory na nejrůznější aktuální dotazy. Letos Putin odpověděl za více než tři hodiny celkem na 44 otázek od 32 novinářů. To nejdůležitější z letošní tiskové konference shrnula pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
17.12.2015 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Putin se schází s důležitými lidmi. Analytička odhaluje, co tím sleduje

 
ANALÝZA Jenom za letošní květen se ruský prezident Vladimir Putin setkal s více než třinácti představiteli cizích států nebo mezinárodních organizací. Ruský lídr po půl roce přicestoval do členské země EU Řecka, zúčastnil se summitu Rusko-ASEAN, přijal premiéry řady zemí včetně Srbska a nejnověji Izraele. Do kremelského kalendáře zahraničně-politických aktivit nahlédla pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
09.06.2016 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Analytička: Putin fakt jede...

 
Mezinárodněpolitické aktivity ruského prezidenta Vladimira Putina si všímá analytička Veronika Sušová-Salminen. Rozepsala se o tom na svém facebookovém profilu.
05.09.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Po pádu letadla vypukla informační válka. Analytička vysvětluje, o co v ní jde

 
POLITOLOGOVÉ Analytička Veronika Sušová-Salminen se domnívá, že katastrofa malajsijského letadla může pomoct krizi na Ukrajině uklidnit, ale zároveň ji ještě více eskalovat. Kdo na tuto událost doplatil už teď, je podle ní Rusko, které dnes celý západní mediální diskurs hází do jednoho pytle s východoukrajinskými separatisty a rovnou odsuzuje.
20.07.2014 18:20 |

podobné články

Sledujte, jak se teď budou chovat naši politici. Doktorka Salminen sepsala po útocích na Paříž toto zamyšlení

 
Analytička Veronika Sušová-Salminen soudí, že útoky v Paříži rozjedou novou vlnu mediálně sdíleného strachu, o což samozřejmě jejich pachatelům šlo na prvním místě. „To je princip teroru od jeho prvopočátku před nějakými 120 až 130 lety. Ten už prošel několika fázemi (anarchistická, antikoloniální, radikálně levicová a nyní nábožensky motivovaná),“ vysvětluje na svém Facebooku.
14.11.2015 18:56 |

podobné články

Lustrace tu dávno neměly být. Staré struktury už nás neohrožují, tvrdí analytička

 
Historička a politická analytička Veronika Sušová – Salminen považuje lustrace za účelové a pokrytecké. V současné době stát ohrožují spíše kmotři. Přesto by účelové zrušení lustrací s ohledem k Andreji Babišovi popřelo celý princip lustrací po roce 1991.
27.11.2013 14:47 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Výroční zpráva Vojenského zpravodajství reaguje nejen na celospolečenskou situaci

 
Vojenské zpravodajství dnes zveřejnilo výroční zprávu o své činnosti za rok 2016. Výroční zpráva obsahuje veškeré informace o činnosti a výsledcích, které může s ohledem na legislativu o ochraně utajovaných informací poskytnout veřejnosti. Výroční zpráva je volně přístupná na internetových stránkách služby.
24.10.2017 19:00 |

podobné články

Babiš, Zeman a pravicový švindl. Analytička o podfucích v kampani, výsledku voleb a průšvihu ČSSD

 
Pokud se Andrej Babiš po volbách spojí s ODS a TOP 09, bude brán jako další z politiků, kteří zradili své voliče. Bubnování na poplach na obranu demokracie je k smíchu. ČSSD vede slušnou a klidnou kampaň, která ovšem vůbec nefunguje. Významnou roli při povolebním formování vlád měl coby prezident už Masaryk a uvidíme, zda Zeman půjde v jeho šlépějích, říká v rozsáhlém rozboru pro ParlamentníListy.cz politická analytička Veronika Sušová-Salminen.
24.10.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12420 článků)

Myslíte si, že v Rusku kandidují ve volbách jen lidé od Putina? Zde představujeme partaj člověka, který nemůže prezidentovi opravdu přijít na jméno

 
V Rusku se chystají na podzim parlamentní volby a v českých médiích se píše spíše o tom, jak prezident Vladimir Putin a jeho strana Jednotné Rusko šikanují opozici. Analytička Veronika Sušová-Salminen proto čtenářům ParlamentníchListů.cz představuje nejzásadnější opoziční strany a hnutí, které budou usilovat o průnik do parlamentu. Dnes je to hnutí PARNAS bývalého premiéra Michaila Kasjanova.
04.08.2016 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Putin se vrací. Ruský binec. Občanská válka v Turecku, slušný Obama. Úplně vše o dnešní show ,,VVP"

 
Ruský prezident Vladimir Putin přes tři a půl hodiny besedoval s občany Ruské federace pomocí telefonů, SMS, MMS, sociálních sítí anebo videohovorů v  pořadu Přímá linka s Vladimirem Putinem. Prezidentovi byly položeny celkem rekordní 3 miliony dotazů, z nichž Putin mohl odpovědět jen na zlomek, a to celkem na 80. To nejzajímavější z pořadu vybrala a komentuje pro Parlamentnílisty.cz Veronika Sušová-Salminen.
14.04.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Hrozba ozbrojeného povstání, bataliony oligarchů, ohrožený Porošenko a další. Analytička popisuje napjatou situaci na Ukrajině

 
Vznik pomajdanských dobrovolnických batalionů na Ukrajině byl signálem, který ukazoval na celkový stav ukrajinského státu a jeho autority. Roli armády na jaře 2014 přebíraly dobrovolnické jednotky, které měly různě odstíněnou vlasteneckou ideologii, a především velmi různé zdroje financování. Z této situace plynul od počátku vysoký risk politizace dobrovolnických jednotek či dokonce hrozba jejich konkrétní role v „Majdanu č. 3“. Dnes stojí kyjevská vláda před otázkou (jednou z mnoha), jak normalizovat situaci v armádě a silovických složkách ve smyslu státního monopolu na legální násilí. Na situaci kolem ukrajinských dobrovolnických pluků se podívala pro ParlamentníListy analytička Veronika Sušová-Salminen.
09.05.2015 10:35 |

podobné články

Ukrajina má smůlu. A ČR taky. Více o tom, co vyjednal Vladimir Putin a Západ to nepotěší

 
Ruský prezident Vladimir Putin přiletěl v pondělí na pracovní návštěvu do tureckého Istanbulu. Na programu byla jeho účast na energetické konferenci, jednání s tureckým protějškem Erdoganem a také prezidentem Venezuely N. Madurem. A hlavními tématy byly tři strategické okruhy: plyn, Sýrie a ceny ropy. Více sledovala pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
12.10.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

My nebudeme vazalem USA. Vladimir Vladimirovič Putin se přihlásil o slovo

 
Otázkový maraton Vladimira Putina, který vysílala ruská státní televize Pervyj kanal celkem čtyři hodiny v celku, nepřinesl žádná velká překvapení. Prezident v rámci svého expozé hovořil relativně konzistentně ve srovnání s jeho dřívějšími projevy v uplynulém roce. Dubnový program přímé linie s prezidentem byl ale výjimečný počtem otázek – Rusové položili svému prezidentovi pomocí telefonů, videí, SMS, MMS a internetu více než 3 miliony otázek. Pro ParlamentníListy.cz debatu sledovala analytička Veronika Sušová- Salminen.
16.04.2015 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)