Článek

Vláda v jednom vagonu: Porušili politici bezpečnostní pravidla?

 
Všichni ministři ve stejném vlaku, vagonu a s předem známou cestou. Při tomhle pomyšlení bezpečnostním expertům vstávají vlasy na hlavě, přesto právě taková situace nastala – ve středu ráno. A co je horší, kdyby se na stejné trati nestala tragická nehoda, možná by se nad touto zvláštností nikdo ani nepozastavil. Nejde o malování čerta na zeď, ale asi by nebylo od věci zamyslet se, jestli je správné, aby se skoro celá vláda vydala na cestu společně...
22.07.2015 15:25 |

podobné články

Podobné články

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Další úchyl v metru! Podívejte se, co dělal perverzní pasažér ženám ve vagonu

 
V poslední době se v městské hromadné dopravě po celém světě dějí hrozné věci. Všichni máme jistě v živé paměti "šílenou Julču":http://www.extra.cz/neuveritelna-scenka-z-prazskeho-metra-silena-zena-na-vsechny-sproste-rvala-protoze-si-chtela-sednout, "klučičí rvačku":http://www.extra.cz/surove-napadeni-v-metru-rozuzleno-uz-vime-co-se-presne-stalo nebo nahou "těhotnou ženu":http://www.extra.cz/eskapady-v-metru-pokracuji-po-julcine-vystupu-se-ve-vagonu-donaha-svlekla-tehotna-zena ve vagonu metra. A teď podivnosti v podzemí gradují!
12.12.2013 10:50 |

podobné články

Válka mezi Jančurou a ČD o rakouské vagony pokračuje. Podnikatel vznesl závažné obvinění

 
Majitel železničního dopravce RegioJet Radim Jančura, jehož firmu přeplatily České dráhy při nákupu vagonů z Rakouska, označil konečnou kupní cenu vozů za nevýhodnou. Další peníze podle něj ČD zaplatí za úpravy vagonů. Podle státního dopravce naopak žádné zásadní investice do pořizovaných vozů nejsou nutné a většina z nich půjde rovnou do provozu. Dráhy 50 vagonů získaly za 14,4 milionu eur (398 milionů Kč), nabídka RegioJetu se podle Jančury zastavila na 13 milionech eur.
21.12.2014 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (226 článků)

Němci porušili unijní pravidla a teď kritizují Česko kvůli uprchlickým kvótám

 
Němečtí politici kritizují Česko kvůli odmítání kvót pro uprchlíky. Zejména Řecko, Itálie a Německo přitom porušily pravidla, která byla pro tyto případy vytvořena. Dovolávat se v takové situaci evropské solidarity států, které jsou připraveny existující právní předpisy dodržovat, je pak přinejmenším zarážející, píše v analýze pro HlídacíPes.org právník Aleš Rozehnal.
15.06.2016 12:00 |

podobné články

V Praze objevili mrtvolu! Žena ležela v odstaveném vagonu

 
Mrtvou ženu s neznámou totožností objevili lidé v jednom z odstavených vagonu. Podle policie jde nejspíš o bezdomovkyni.
29.02.2012 21:35 |

podobné články

VERDIKT: Porušili zákon, když upozornili na hýření šéfa NKÚ

 
Členové kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu podle rozhodnutí porušili zákon, když upozornili na rozhazovačnost svého šéfa. Obvinění je ale zprostili.
30.07.2009 12:10 |

podobné články

Bohdalová a Gott porušili na Slovensku předvolební moratorium

 
Herečka Jiřina Bohdalová a zpěvák Karel Gott porušili na pátečním benefičním koncertě v Popradě moratorium před regionálními volbami na Slovensku. Gott uvedl, že na vystoupení ho pozval kandidát na předsedu Vyššího územního celku. Porušení moratoria potvrdil mluvčí krajské volební komise v Prešově Jozef Kislík.
14.11.2009 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4129 článků) , Jiřina Bohdalová (705 článků)

Server: Soudkyně uznala, že zpravodajci z kauzy Nagyová porušili zákon. Přesto je osvobodila

 
V kauze Nagyová obvinění vojenští zpravodajci Ondrej Páleník a Milan Kovanda sice zákon porušili, ale neúmyslně, a proto je soud nepotrestal. Podle serveru iDnes.cz to vyplývá ze závěrů soudkyně Heleny Králové, která koncem minulého týdne oba zpravodajce osvobodila.
02.07.2014 12:30 |

podobné články

Separatisté prý dnes porušili příměří na sedmi místech

 
Proruští vzbouřenci dnes porušili příměří na nejméně sedmi místech a ostřelovali mimo jiné i mezinárodní letiště v Doněcku. Oznámil to ve večerní zprávě vydané v Kyjevě štáb protipovstalecké operace. Od vyhlášení příměří minulý týden v pátek zahynuli při přestřelkách už dva lidé. Armáda prý klid zbraní dodržuje. O osudu příměří telefonicky hovořili prezidenti Petro Porošenko a Vladimir Putin.
08.09.2014 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2653 článků)

Přestřelky a dělostřelecká palba. Povstalci opět porušili příměří, hlásí Kyjev

 
Východní Ukrajinou ve středu navzdory oficiálnímu příměří opět zněla střelba. Podle Kyjeva porušili proruští povstalci klid zbraní hned na osmi místech Doněcké oblasti. Velení protipovstalecké operace oznámilo, že rebelové měli použít k útoku na armádu i dělostřelectvo. Od vyhlášení příměří uplynulo pět dní.
10.09.2014 21:15 |

podobné články

České školství může přijít o evropské milióny kvůli chybné grafice formuláře

 
Na první pohled jde o prkotinu – o milimetry. Na druhý pohled o milióny korun z Bruselu určené na rozvoj českého vzdělávání, které jsou v ohrožení. Bruselští úředníci totiž nařídili jednotná a přísná pravidla pro grafickou podobu všech dokumentů, včetně výzev o získání evropských dotací. A byrokraté ministerstva školství tato pravidla porušili.
06.08.2009 03:55 |

podobné články

Nákladní vlak vrazil na nádraží v Táboře do vagonů

 
Železniční nehoda se stala ve středu velmi časně ráno na nádraží v Táboře. Nákladní vlak narazil do odstavených vagonů.
05.08.2009 10:30 |

podobné články

Dráhy slibují vylepšit tisíc vagonů. Prý budou dokonce čisté

 
České dráhy opraví nebo kompletně zrenovují tisícovku vagonů. Investovat budou více než miliardu korun.
07.01.2010 09:40 |

podobné články

Deset vagonů vykolejilo v Olomouci!

 
AKTUALIZOVÁNO: Na olomouckém hlavním nádraží se v sobotu odpoledne srazil nákladní vlak s posunující lokomotivou, vykolejilo několik vagonů, nikdo nebyl zraněn.
03.07.2010 18:05 |

podobné články

Olomoučtí celníci našli ve stropě vagonu KILO KOKAINU!

 
Olomoučtí celníci zadrželi jeden kilogram látky pozitivně reagující na přítomnost kokainu. Droga byla ukrytá ve stropní části vagonu mezinárodního rychlíku, uvedla v úterý mluvčí celní správy Marie Bortlová.
07.06.2011 17:50 |

podobné články

Rychlík začal HOŘET BĚHEM JÍZDY! Od hořícího vagonu chytila i tráva

 
Požár jednoho z vagonů zachvátil ve čtvrtek odpoledne rychlík v Hrdějovicích na Českobudějovicku, cestující vyvázli bez zranění. Mluvčí hasičů Vendula Matějů řekla agentuře Mediafax, že po příčině požáru se pátrá.
28.07.2011 19:10 |

podobné články

JE TO VŮBEC MOŽNÉ?! Bulhaři někde "ztratili" 1000 VAGONŮ!

 
Bulharská policie a prokuratura vyšetřuje šokující případ. Ztrátu tisícovky vagonů, píše ve středu agentura Novinite. Vozy se ztratily státním drahám BDZ.
12.10.2011 21:30 |

podobné články

Ve vagonu aténského metra se našlo zápalné zařízení plné benzínu!

 
Speciální jednotka řecké policie v sobotu zneškodnila zápalné zařízení umístěné v prázdném vagonu aténského metra. Zařízení obsahovalo hořlavou tekutinu umístěnou v plechové nádobě, baterie, dráty a časový spínač.
26.02.2012 07:55 |

podobné články

Muž uhořel ve vagonu plném odpadků

 
Uhořelého muže objevili hasiči v sobotu časně ráno po požáru obytného vagonu v Zadní Třebani na Berounsku.
28.04.2012 10:40 |

podobné články