Článek

Vláda se postavila neutrálně k zrušení poplatků za lidové písně

 
Vláda se postavila neutrálně k senátnímu návrhu, kterým by byly prakticky zrušeny autorské poplatky za produkci folklórních písní neznámých autorů. Podle předběžného stanoviska ale kabinet bude zastávat při jednání o předloze v Parlamentu názor, že výjimka pro folklórní vystoupení z ohlašovací povinnosti autorskému svazu by mohla přinést všem stranám právní nejistotu. Vláda dnes podle mluvčího Martina Ayrera schválila také novelu autorského zákona z dílny ministerstva kultury.
08.02.2016 12:56 |

podobné články

Podobné články

Vláda neodmítla rozšíření osvobozených osob od poplatků za odpad

 
Vláda se postavila neutrálně k senátnímu návrhu na rozšíření okruhu osob, které by byly osvobozeny od poplatků za odvoz komunálního odpadu. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na internetu. Osvobození by se mělo vztahovat také na klienty domovů důchodců či chráněných dílen. Senátorská novela o místních poplatcích tak jde dál než obdobný návrh poslanců, který se týká pouze dětí z dětských domovů.
01.10.2014 12:35 |

podobné články

Ježek (ANO): ANO, trváme na zrušení roamingových poplatků

 
Když Evropský parlament schválil s úpravami v prvním čtení návrh nařízení o jednotném telekomunikačním trhu (obsahující i zrušení roamingových poplatků), málokdo z politické konkurence se nepřipojil ke kritice skutečnosti, že hnutí ANO má zrušení roamingových poplatků ve svém programu. Konkurenční strany a jejich zástupci, kteří jsou přesvědčeni, že rozumějí politice EU, přitom tvrdili, že zrušení již bylo schváleno a není tedy dál co řešit.
21.05.2014 13:15 |

podobné články

Vláda se vyjádří k zákazu prodeje státních lesů. Nejspíš prý „neutrálně"

 
Kabinet se postaví patrně neutrálně k novele lesního zákona, která by zabránila až na výjimky privatizaci státních lesů. Vláda podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání uvede, že snahu Středočeského kraje vítá, jeho předloha však má nedostatky.
21.12.2014 15:06 |

podobné články

Vláda se postaví k úpravě vysílání vojáků do misí asi neutrálně

 
Patrně neutrálně se vláda postaví k poslanecké ústavní novele, která by rozšířila právo kabinetu rozhodnout o vyslání vojáků do zahraničí bez souhlasu obou parlamentních komor. Úpravu podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání ministři věcně podpoří, měli by ale upozornit na to, že ke změnám Ústavy by se mělo přistupovat výjimečně. Zprávu přinesla ČTK.
03.12.2016 13:10 |

podobné články

Češi jsou o krok blíž zrušení poplatků za roaming. Ale má to háček

 
O krok blíže jsou Češi k tomu, aby již příští rok volali ze zahraničí bez horentních poplatků za roaming. V EU zatím schvalovacím kolečkem prochází návrh na zrušení současných, často různě vysokých poplatků. Má to drobný háček. Zcela bez poplatků se neobejdeme – při volání ano, za datové služby chce však EU nastavit poplatky jednotné. Jde o kompromis, přesto však dobrou zprávu, říká europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), který pro změnu zvedl ruku také. Proti však budou dovolenkové státy, varuje.
02.12.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (28 článků)

TOP 09 plánuje zvýšení cen za odpad až o 100%, vláda je neutrální

 
Neutrálně se dnes postavila vláda k návrhu poslanců vládní TOP 09 na zvýšení poplatku za komunální odpad až o sto procent, sdělil zdroj obeznámený s jednáním kabinetu.
02.06.2011 11:30 |

podobné články

Vláda schválila zrušení třicetikorunových zdravotnických poplatků

 
Vláda dnes schválila zrušení třicetikorunových poplatků v ambulancích a lékárnách od ledna příštího roku. Zůstane jen 90 korun na pohotovosti. ČTK to řekl mluvčí Ministerstva zdravotnictví Jan Štoll. Ministerstvo podle dřívějších vyjádření plánuje, že výpadek příjmů z poplatků kompenzuje ambulancím a lékárnám z navýšených odvodů státu.
02.07.2014 11:15 |

podobné články

Soud zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru

 
Obvodní soud pro Prahu 5 dnes zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru. Ve sporu šlo o vrácení poplatku 1100 Kč za správu úvěru ke spotřebitelskému úvěru sjednanému v roce 2011. Banka o tom dnes informovala. Potvrdilo se podle ní to, že předchozí rozhodnutí stejného soudu o nepřiznání poplatků Hypoteční bance nemá precedentní povahu. Podle zástupců iniciativ, které bojují za vrácení těchto poplatků, nešlo o jejich klienta a neví se, o co v tomto případě konkrétně šlo. 
27.05.2013 14:50 |

podobné články

EU by se Srbskem měla jednat neutrálně, myslí si Klaus

 
Prezident Václav Klaus podpořil ambice Srbska stát se co nejdříve členem EU. Unie by podle něj měla se Srbskem jednat stejně neutrálně jako s jinými kandidátskými zeměmi a na přístupové rozhovory si najít čas.
29.08.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

ČSSD nemá ve Sněmovně většinu pro snížení poplatků za recept

 
Dosáhnout snížení třicetikorunového poplatku za léky alespoň na deset Kč, jak o tom uvažuje předseda soc. dem. Jiří Paroubek, podle všeho nemá šanci projít. Postavila se totiž proti tomu KSČM, která žádá úplné zrušení poplatků.
19.12.2009 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků)

ČSSD u lidovců narazila se zrušením poplatků u lékaře a za recept

 
Odlišný názor na zrušení zdravotnických poplatků ve čtvrtek rozdělil experty ČSSD a KDU-ČSL, kteří spolu na téma zdravotnictví jednali do pozdních nočních hodin. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici.
22.11.2013 11:27 |

podobné články

Experti ČSSD a KDU se neshodli na zrušení zdravotnických poplatků

 
Experti ČSSD a KDU-ČSL se na čtvrtečním jednání neshodli na rušení zdravotnických poplatků. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici. Řekla to místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová a stínový ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček. 
22.11.2013 11:32 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (150 článků) , Svatopluk Němeček (368 článků)

Vláda se postavila proti zrušení poplatků za pobyt v nemocnici

 
Vláda se dnes podle očekávání postavila negativně k poslaneckému návrhu opoziční ČSSD, který ruší stokorunovou platbu za denní pobyt v nemocnicích pro děti do 18 let. Novinářům to po jednání vlády řekl premiér Petr Nečas (ODS).
02.05.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Zrušení koncesionářských poplatků podpořilo na internetu přes 41.000 lidí

 
Rozhlasové a televizní poplatky mají svůj prapůvod v koncesionářském poplatku, který byl do českého prostředí zaveden v roce 1923 zákonem o telegrafech na jehož základě bylo vydáno vládní nařízení, které určilo podmínky pro zřizování, udržování a provoz telegrafů. Uvádí na svém blogu Eduard Kožušník (ODS), který je jedním ze dvou navrhovatelů zrušení koncesionářských poplatků v Česku.
03.11.2009 21:15 |

podobné články

Rušení koncesionářských poplatků se odkládá

 
Senát ve čtvrtek nerozhodl o zrušení koncesionářských poplatků, návrh vrátil k doplnění a novému projednání svým výborům. Navrhla to ODS, která zrušení poplatků prosazovala. Žádný ze zástupců ostatních frakcí ale během více než dvouhodinového projednávání změnu financování nepodpořil.
05.11.2009 15:45 |

podobné články

Nečas je připraven jednat o zrušení poplatků za recept

 
Volební lídr ODS Petr Nečas je po volbách ochoten diskutovat o zrušení zdravotnických poplatků za položku na receptu. Řekl to ve čtvrtek novinářům v Brně. Zdůraznil ale, že je přesvědčeným zastáncem poplatků a že zdravotnictví pomohly. Poplatek za recept je však obtížně vysvětlitelný, připustil.
09.04.2010 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Zrušení poplatků za pobyt v nemocnici byla chyba, přiznal Babiš

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) ve středu připustil, že zrušení poplatků za pobyt v nemocnici, který požadovala ČSSD, byla chyba. Poplatky byly zrušeny od ledna na základě rozhodnutí Ústavního soudu a sociální demokraté odmítli jejich obnovení. Koalice ČSSD, ANO a lidovců počítá od příštího roku rovněž se zrušením poplatku za recept a návštěvu lékaře.
19.03.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12418 článků)

Vraťme poplatky za pobyt v nemocnici zpět do hry, navrhují lidovci

 
Středeční konstatování ministra financí Andreje Babiše (ANO), který označil zrušení poplatků za pobyt v nemocnici za chybu, podnítilo šéfa lidovců a vicepremiéra Pavla Bělobrádka k návrhu, aby se kabinet k debatě o obnovení poplatků vrátil. Lidovci zrušení poplatků odmítali, ČSSD na něm trvala.
20.03.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12418 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Konec zdravotnických poplatků. Chybí už jen podpis prezidenta

 
Senát ve středu odhlasoval zrušení zdravotnických poplatků. Pacienti tak už nebudou muset platit třicetikorunovou taxu u lékaře nebo poplatek za recept v lékárnách. Zbývá už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.  Zrušení poplatků slibovali sociální demokraté i hnutí ANO.  Pravice byla naopak proti. 
22.10.2014 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20463 článků)