Článek

Vláda se bude zabývat hračkami. Těmi nebezpečnými

 
Vláda v pondělí projedná zpřísnění limitů pro obsah některých nebezpečných látek v hračkách. Jde o látky TCEP, TDCP, TCCP a Bisfenol A. Změny se týkají pouze hraček určených pro děti do tří let a hraček určených k vkládání do úst, kde je vyšší riziko požití nebezpečné látky. Vyplývá to z předkládací zprávy k novele.
14.06.2015 09:36 |

podobné články

Podobné články

Romanka (†4) uhořela mezi hračkami zavřená v autě!

 
S babičkou a těhotnou maminkou jela malá Romana zapálit svíčku na hrob. Z auta se jí nechtělo, a proto zůstala vevnitř a hrála si s hračkami. Ve voze však našla i zapalovač, kterým se zapálila. Svého nového sourozence, na kterého se tak moc těšila, již neuvidí. Zraněním v nemocnici podlehla.
28.03.2011 14:40 |

podobné články

Děti jsme uklidnili plyšovými hračkami, vysvětloval policista od děsivé nehody autobusu

 
Nehoda autobusu vezoucí sotva desetileté děti vyděsila snad celé Česko. Nejvíc vystrašení byli ale samozřejmě rodiče a především děti, které v autobuse jely. Policisté, kteří na místo přijeli, je uklidňovali plyšovými hračkami.
09.03.2016 20:10 |

podobné články

Ministr Kocourek: Dětem zajišťujeme lepší ochranu před nebezpečnými hračkami

 
Odedneška platí pro hračky přísnější pravidla v rámci celého distribučního řetězce od výrobce až po prodejce.
20.07.2011 14:25 |

podobné články

Tohle dětem pod stromeček nedávejte: Experti varují před nebezpečnými hračkami

 
Plastové panenky, chrastítka, skákací míče, ale i atrapy mobilních telefonů – to jsou vše hračky, které mohou být pro děti velice nebezpečné. Nejen, že mohou obsahovat malé části, které jde snadno vdechnout, ale navíc v nich inspekce často objevuje i velice nebezpečné ftaláty, které ohrožují ledviny, játra i reprodukční orgány. Odborníci proto rodičům radí obzvlášť v období Vánoc obezřetnost při výběru dárků pod stromeček.
23.12.2016 19:10 |

podobné články

Klaus varoval před zdánlivě méně nebezpečnými ideologiemi

 
eský prezident Václav Klaus dnes varoval před současnými novými a zdánlivě méně nebezpečnými ideologiemi, které se podle něj snaží omezovat a blokovat svobodu lidí, jako v minulosti činil komunistický režim. Některé přicházející ideologie podle Klause zatím ještě neohrožují fyzickou stránku lidských životů, ale už příliš nerespektují názorové rozdíly, podobně jako tomu bylo právě za komunismu. Klaus je známý kritik "ismů".
23.08.2011 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8731 článků)

Konvička má jasno: S "ilegály" zacházet stejně jako s potenciálně nebezpečnými elementy za časů válek

 
S ilegálními imigranty by se mělo udělat to, co se s potenciálně nebezpečnými elementy v době válek vždy děje. Měli by se pořádně hlídat a v rámci možností by se měli dostat pryč z našeho území, řekl v reakci na teroristické útoky v Paříži šéf Bloku proti islámu Martin Konvička. Celé jeho vyjádření je dostupné na serveru YouTube.com.
14.11.2015 14:06 |

podobné články

Vláda se bude zabývat rozpočtem a platbami do zdravotnictví

 
Vláda v demisi se dnes bude zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Ministr financí Jan Fischer počítá se schodkem 110 miliard korun, tedy o pět miliard vyšším, než pro příští rok v červnu chystala předchozí vláda premiéra Petra Nečase.
04.09.2013 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9235 článků) , Jan Fischer (1736 článků)

Vláda se bude zabývat státní pomocí při útlumu Dolu Paskov

 
Vláda se na svém pondělním zasedání bude zabývat státní pomocí v souvislosti s útlumem těžby černého uhlí v Dole Paskov. Těžba v dole dle dohody státu se společností New World Resources (NWR), která důl ovládá, by měla pokračovat tři roky a vláda zaplatí 600 milionů korun na sociální programy horníků. Po schválení kabinetem musí dohodnutou pomoc schválit Evropská komise.
27.04.2014 15:40 |

podobné články

Vláda bude řešit osud Vitáskové, autorské právo nebo soudce

 
Postavením vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se dnes již poněkolikáté bude zabývat vláda. Dosavadní debaty ministrů o tom, pod jaký zákon šéfka úřadu Alena Vitásková spadá, jasný výsledek nepřinesly. Vedle ERÚ bude kabinet řešit novelu zákona o autorském právu, novelu zákona o civilním letectví nebo jmenování soudců. Odpoledne zasedne koaliční rada, která se bude zabývat elektronickou evidencí tržeb a sazbami daně z přidané hodnoty.
08.02.2016 07:15 |

podobné články

Ortel? Kumar Vishwanathan má strach z Maďarů nebo Slováků, ale ví, že vy Češi nikoho takového nezvolíte

 
ROZHOVOR „Je čas zastavit, komunikovat a hledat věčný základ porozumění, aby prodavači extremismu nevyhrávali Slavíky.“ Aktivista Kumar Vishwanathan reaguje i na výměny názorů v souvislosti s odchodem zpěváka Radka Bangy, který při udělování cen odešel ze sálu. Sám pak ale sklidil kritiku mimo jiné i za své písně s vulgárními texty. K Ortelově hudební produkci Vishwanathan říká: „Chválabohu že máme svobodu slova a projevu, ale to jsou protiromské, smrtonosné písničky a kameny velkého kalibru. Banga mohl být vinný, ale házel menšími kameny, ne těmi smrtonosného formátu.“ Podle Vishwanathana u nás nemají extremisté šanci: „Žijeme v prostoru, kde národ možná trochu flirtuje s extrémními hračkami, ale nikdy je nebude přijímat jako své, nikdy jim nedá svůj hlas a lebky nácků nebudou nikdy vlát.“
01.12.2016 04:50 |

podobné články

Vláda se začala zabývat sankcemi vůči Rusku. Shodne se?

 
Vláda obdržela návrh Evropské komise na zavedení nových sankcí vůči Rusku kvůli jeho postupu na Ukrajině. Podrobnosti k jeho obsahu ale nemohl sdělit. Návrhem nových sankcí se vláda bude zabývat ve středu.
02.09.2014 13:10 |

podobné články

Okamura (SPD): S těmi důchody to už vláda Sobotky a Babiše opravdu přehnala

 
S těmi důchody to už vláda Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše opravdu přehnala. Jak víte, letos došlo v rámci valorizace ke zvýšení důchodů o pouhých 40 korun měsíčně a jejich průměrná výše se pohybuje na hranici 11 tisíc. A jednorázové držhubné, jinak to nemohu nazvat, ve výši 1200 korun dostali senioři jen díky návrhu opozice, nikoliv vlády.
24.04.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10203 článků)

Vláda se bude zabývat rozpočtem, ale i ochranou whistleblowerů

 
Především návrhem státního rozpočtu na příští rok se bude zabývat vláda na svém dnešním jednání. Ministři ale proberou i některé další normy, například novely zákonů o cestovních dokladech a o střelných zbraních, posoudí i některé poslanecké návrhy. Jedním z bodů bude i věcný záměr zákona o ochraně takzvaných "whisteblowerů", tedy lidí, kteří upozorní například na korupci svých nadřízených.
21.11.2012 07:00 |

podobné články

Vláda se v pondělí nebude zabývat odkupem vepřína v Letech

 
Vláda se v pondělí ještě nebude zabývat možným odkupem vepřína u památníku romského holokaustu v Letech u Písku. ČTK to dnes sdělil ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Vláda dlouhodobě chce vepřín odkoupit od společnosti AGPI a následně ho zbourat kvůli zachování pietního charakteru místa. Proti zbourání vepřína se na konci června vyslovil prezident Miloš Zeman, za což ho kritizovaly organizace na ochranu lidských práv.
07.07.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17927 článků) , Jan Chvojka (162 článků)

Orgány činné v trestním řízení by se měly vážně zabývat proruskou propagandou. Mediální analytik v šoku nad výroky Gabala a Langšádlové

 
ROZHOVOR V poslední době zesílily aktivity těch, kteří by ve sdělovacích prostředcích chtěli vidět, slyšet a číst jen jeden jediný názor. Mezi politiky vyvíjí snahu po dosažení takového stavu především místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha to vnímá jako zoufalý projev členky politické strany, která ztrácí voliče. Připomíná i její výrok, že těmi, co šíří proruskou propagandu, by se měly vážně zabývat orgány činné v trestním řízení.
10.03.2016 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (208 článků)

Vláda se bude zabývat daňovou reformou. VV nechtějí rušit stravenky

 
Vláda se na svém středečním zasedání bude zabývat daňovou reformou navrhovanou ministerstvem financí. To navrhuje v rámci několika zákonů vytvoření jednoho inkasního místa, zrušit superhrubou mzdu, zjednodušit současný systém finanční a celní správy nebo zrušit řadu daňových výjimek.
08.08.2011 17:50 |

podobné články

Vláda se bude zabývat prostitucí

 
Vláda se bude ve středu zabývat návrhem zákona, který předložil poslanec Viktor Paggio (LIDEM) a který se týká tolerance prostituce. Poslanec v něm zejména chce obcím umožnit, aby měly právo vymezit veřejná prostranství sloužící k nabízení prostituce. Paggio tak chce prostituci legalizovat.
30.07.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Paggio (87 článků)

Vláda se bude zabývat zelenou naftou nebo platy na úřadech práce

 
Vláda v demisi se bude dnes zabývat sporným návrhem na zachování daňového zvýhodnění nafty pro zemědělce, které má skončit k začátku příštího roku. Díky prodloužení by měli farmáři na vratce spotřební daně získat zpět podobně jako letos 1,4 miliardy korun ročně. Zásadní námitky k návrhu mají tři ministerstva.
27.11.2013 06:37 |

podobné články

Rusnokův kabinet se bude zabývat prolomením limitů. Sobotkovi navzdory

 
Vláda Jiřího Rusnoka v demisi se bude zabývat možností případného prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Rusnok to oznámil po úterním jednání tripartity. Přejí si to prý zástupci odborů i zaměstnavatelů. Naopak proti je předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, jenž nedávno u prezidenta Miloše Zemana apeloval na to, aby už vláda, která nemá mandát voličů, nepřijímala žádná zásadní rozhodnutí.
03.12.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9288 článků) , Miloš Zeman (17927 článků) , Jiří Rusnok (1818 článků)