Článek

Vláda přiklepla na práce ve Vrběticích 47 miliónů

 
Vláda v pondělí souhlasila s poskytnutím 47 miliónů korun pro vojáky a hasiče, kteří zajišťují areál ve Vrběticích na Zlínsku. V místě loni vybuchly dva sklady munice. O uvolnění financí informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO).
09.03.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků)
Podobné články

Vláda poslala 47 milionů na práce v muničním areálu ve Vrběticích

 
Vláda dnes rozhodla o uvolnění 47 milionů korun na sanační práce v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady munice. Novinářům to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO), kterého o nutnosti dalších financí přesvědčila víkendová návštěva místa. Proplacení nákladů na střežení muničního areálu ve Vrběticích a na zprovoznění skladu v Květné bude požadovat také ministerstvo obrany, řekl ČTK mluvčí úřadu Jan Pejšek.
10.03.2015 00:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků)

Vojáky ve Vrběticích neohlášeně navštívil šéf generálního štábu

 
Vojáky střežící muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dnes neohlášeně navštívil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Prohlédl si zázemí a navštívil i vojáky na patrolách. Zopakoval, že se mu nasazení vojáků ve Vrběticích nelíbí. Uvedla to Česká televize (ČT). Střežit muniční areál ve Vrběticích, kde letos vyletěly do povětří dva sklady, vojáky vyslala vláda. Celkem jich zde má působit až 500. Na místě je nyní kolem 200 vojáků.
25.12.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (433 článků)

Z areálu ve Vrběticích na Zlínsku odjelo již 118 kamionů s municí

 
Celkem 118 kamionů se zkontrolovanou municí a výzbrojním materiálem odjelo do dneška z areálu ve Vlachovicích - Vrběticích na Zlínsku. Novinářům to řekl policejní prezident Tomáš Tuhý, který dnes předal pyrotechnikům a zlínské policii ve Vrběticích dvě nová terénní vozidla. Automobily jim usnadní práci v areálu, kde loni vybuchly dva muniční sklady.
14.04.2015 11:51 |

podobné články

V pátek ráno předali vojáci střežení areálu ve Vrběticích

 
„V pátek 5. února v 7.00 hodin ukončili příslušníci Armády ČR střežení areálu muničních skladů ve Vrběticích. Hned po ukončení střežení jsme začali s postupným stahováním z jednotlivých stanovišť zpět na základny,“ potvrdil velitel úkolového uskupení AČR ve Vrběticích kapitán Ivo Dvořák ze 71. mechanizovaného praporu.
06.02.2016 22:25 |

podobné články

Vláda přiklepla klokánkům 20 milionů

 
Vláda schválila poskytnutí dotace 20 milionů korun na provoz klokánků. Po jednání vlády o tom dnes informoval premiér Bohuslav Sobotka. Vláda se také na jednání s polskými ministry počátkem dubna bude snažit eliminovat nepříznivý dopad plánovaného rozšíření hnědouhelného dolu Turów, ležícího těsně u českých hranic.
30.03.2016 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Vláda přiklepla 300 miliónů na filmové pobídky

 
Rozpočet Státního fondu kinematografie pro filmové nabídky se navýší o 300 miliónů korun. Rozhodla o tom na svém středečním jednání vláda Bohuslava Sobotky. Ten si od tohoto kroku slibuje vyšší propagaci České republiky i vytvoření nových pracovních míst.
02.07.2014 11:15 |

podobné články

Práce v muničním areálu ve Vrběticích komplikuje vydatná sněhová nadílka

 
Sníh stále komplikuje práce v areálu muničních skladů ve Vrběticích, části obce Vlachovice na Zlínsku. Pyrotechnici zde kvůli vydatné nadílce přerušili průzkum v neděli, v noci na dnešek navíc opět sněžilo. Munice je pod sněhem, udržujeme tak pouze sjízdnost komunikací, řekla dnes ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
26.01.2015 12:37 |

podobné články

Vláda jednala o mimořádné situaci ohledně výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích

 
Vláda ČR dnes jednala o mimořádné situaci ohledně výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích ve Zlínském kraji a následných opatřeních pro zajištění bezpečnosti v této oblasti.
03.11.2014 18:05 |

podobné články

Vláda skoupí pozemky muničního areálu ve Vrběticích. Chce tam testovat drony

 
Stát odkoupí či smění pozemky v muničním areálu ve Vrběticích, kterým v roce 2014 otřáslo několik výbuchů. Rozhodla o tom na svém jednání vláda. Areál podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) zůstane bez munice a v budoucnosti má sloužit pro výcvik či testování dronů.
17.02.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1655 článků)

Armáda vypsala zakázku na stravování vojáků ve Vrběticích

 
Stravování vojáků, kteří hlídají muniční sklady ve Vrběticích, bude armádu stát až 16 milionů korun. Ministerstvo obrany již vybralo firmu, která jídlo připraví. Stala se jí společnost Aramark, sdělil dnes ČTK mluvčí ministerstva Petr Medek. Informaci o zakázce dostane ve středu vláda. O výběrovém řízení dnes informoval deník Právo.
03.02.2015 12:56 |

podobné články

Strava pro vojáky ve Vrběticích přijde na 17 miliónů

 
Kvůli střežení muničního skladu ve Vrběticích, na němž se podílí armáda, bylo ministerstvo obrany nuceno vyhlásit veřejnou zakázku na přípravu a dovoz stravy pro vojáky. Smlouva má platit pět měsíců, až do konce června, a její hodnota činí 16,8 miliónu korun.
03.02.2015 05:11 |

podobné články

Výbuchy ve Vrběticích už stály 348 milionů, účet ještě nabobtná

 
Zásah v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde v říjnu 2014 vybuchla munice, stál armádu, policii a hasiče do konce minulého roku 348,1 milionu korun. V nákladech jsou započteny i mzdy, které by stát musel i tak vyplatit. Náklady ještě porostou kvůli pokračujícímu zásahu i kvůli nutné asanaci areálu.
18.01.2016 11:25 |

podobné články

Pyrotechnici vyčistili areál ve Vrběticích, munice se může odvézt

 
Po více než týdnu práce pyrotechnici v neděli vyčistili část areálu ve Vrběticích, kde v říjnu explodoval muniční sklad. Oznámila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. V následujících dnech by tak mohlo začít přesun munice z dalších skladů v areálu, mělo by jí tam být zhruba sedm tisíc tun.
30.11.2014 19:12 |

podobné články

Sníh a mráz zastavil pyrotechniky ve Vrběticích. Další práce není bezpečná

 
Policie kvůli mrazivému počasí a hustému sněžení přerušila některé odborné pyrotechnické činnosti v areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. V ohledání místa činu bude pokračovat, jakmile budou klimatické podmínky přívětivější, řekla ve čtvrtek ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
05.01.2017 14:55 |

podobné články

Ministr Chovanec: Pyrotechnici vyhodnotili areál ve Vrběticích jako nevhodný

 
Ministr vnitra Milan Chovanec spolu se svým vládním kolegou ministrem obrany Martinem Stropnickým dnes, v pondělí 3. listopadu 2014, informoval ostatní členy vlády o mimořádné situaci, která nastala po výbuchu v rozsáhlém muničním skladu Vojenského technického ústavu ve Vrběticích na Zlínsku. Areál doposud střežili pouze policisté, nyní je doplní stovka vojáků včetně pyrotechniků. Armáda navíc poskytne logistickou pomoc a zajistí sklady. Vláda už také vyzvala nájemce z řad soukromých firem, aby svou munici odvezla.
03.11.2014 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1655 článků) , Milan Chovanec (1383 článků)

Munici ze skladu ve Vrběticích už je možné odvážet, přístupové cesty už jsou vyčištěny

 
V areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde v polovině října vybuchl muniční sklad, byly vyčištěny přístupové cesty a munici je možné odvážet. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Část munice má směřovat do skladu v Květné na Svitavsku, o jehož znovuotevření vláda nedávno rozhodla.
01.12.2014 17:52 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

Munici ze skladu ve Vrběticích je možné odvážet, přístupové cesty už jsou vyčištěny

 
V areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde v polovině října vybuchl muniční sklad, byly vyčištěny přístupové cesty a munici je možné odvážet. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Část munice má směřovat do skladu v Květné na Svitavsku, o jehož znovuotevření vláda nedávno rozhodla.
01.12.2014 17:57 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

Co bude s areálem ve Vrběticích? Munice se tam rozhodně nevrátí, ujistil Sobotka

 
Skladový areál ve Vrběticích na Zlínsku, v němž vybuchly dvě haly, které měla pronajaté firma Imex Group, by už neměl dále sloužit k uložení munice. Ve sněmovně to řekl poslancům při interpelacích premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). O budoucím využití areálu bude vláda prý diskutovat s okolními obcemi a se Zlínským krajem.
22.01.2015 17:52 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Ve Vrběticích se už munice skladovat nebude

 
Po vyčištění by se už areálu ve Vrběticích na Zlínsku do budoucna neměla skladovat žádná munice. Vláda bude o využití skladového areálu diskutovat s okolními obcemi a Zlínským krajem.
22.01.2015 18:47 |

podobné články