Článek

Vivaldianno chce interpretovat klasiku pro širokou veřejnost

 
Ve čtvrtek sledovalo multimediální show Vivaldianno v pražské O2 areně 9500 diváků, uvedli pořadatelé. Hudební show z dílny člena Lucie Michala Dvořáka a houslového virtuóza Jaroslava Svěceného doprovázel i tanec a speciální 3D animace.
12.06.2015 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Michal Dvořák (138 článků)
Podobné články

Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený představí Vivaldianno v Lucerně

 
Multižánrový projekt muzikanta a skladatele Michala Dvořáka a houslisty Jaroslava Svěceného Vivaldianno vznikl v roce 2005. Má na svém kontě albovou podobu, řadu koncertů a před sebou další. 28. listopadu zazní Vivaldianno MMXII ve Velkém sále pražské Lucerny.
08.10.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Jaroslav Svěcený (37 článků) , Michal Dvořák (138 článků)

V pražské Lucerně se představí projekt Vivaldianno

 
Ve Velkém sále pražské Lucerny se ve čtvrtek představí projekt houslisty Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy ze skupiny Lucie Michala Dvořáka s názvem Vivaldianno MMXII. Projekt moderně pojaté klasické hudby, který se poprvé objevil v roce 2008 v podobě CD Vivaldianno MMVIII, se objeví v prestižním prostoru Lucerny poprvé.
28.11.2013 09:12 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Jaroslav Svěcený (37 článků) , Michal Dvořák (138 článků)

Vivaldianno hostem Sázavafestu

 
Unikátní multižánrový projekt Vivaldianno houslového virtuosa Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy a autora projektu Michala Dvořáka se před podzimním turné představí na jediném letním festivalu - 10. ročníku Sázavafestu. Stane se tak v pátek 6. srpna od 19.40 hodin na 3rd stage.
28.07.2010 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Jaroslav Svěcený (37 článků) , Michal Dvořák (138 článků)

Vivaldianno je prý kuře z luxusní restaurace, které se chystá na turné

 
Úspěšný projekt Vivaldianno MMVIII, za kterým stojí činorodý muzikant a skladatel Michal Dvořák a houslista Jaroslav Svěcený, bylo o minulém víkendu představeno na Sázavafestu v Kácově.
12.08.2010 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Jaroslav Svěcený (37 článků) , Michal Dvořák (138 článků)

Rozhovor s nejkrásnější ženou Slovenska – Martinou Stetiarovou

 
Martina je nejenže krásná, ale i velmi úspěšná žena. Většina jí možná bude znát, jako exfarmářku. Je to však navíc i modelka, vítězka soutěže World Bikini Model 2014 a účinkující televizních programů v Itálii. Kráska ze Slovenska se dostává na titulní stránky mnoha prestižních časopisů kosmickou rychlostí. Proto bude její jméno mezi muži pravděpodobně povědomější. Rozhodli jsme se, že ani ženy nemohou zůstat pozadu, proto přinášíme svým čtenářkám zajímavý rozhovor. Martino ptát se na to, co se vám nejvíce líbí na mužích, by bylo nejen zdlouhavé, ale možná i příliš osobní. Vezmu to tedy z opačného konce. Co se vám na mužích zásadně nelíbí? Určitě netoleruji přehnané sebevědomí u muže, taktéž dětinskost v situacích, které vyžadují postoj zralého muže. Avšak charismatičtí muži s nohama pevně na zemi, kteří si na nic nehrají, jsou pro mě magnetem. Zkuste si představit, že na vás čeká báječně prožitý večer. Jak by měl takový večer vypadat? Patříte k romantičkám nebo drsnějším dámám? Já jsem absolutní antiromantik, takže večeře při svíčkách nebo společné pozorování západu slunce to nebude. Báječně prožitý večer pro mě znamená být s někým, s kým je mi opravdu dobře, máme si donekonečna o čem povídat, užívat kopec legrace a ještě, když to skutečně jiskří. V tu chvíli je to opravdu TOP. Kdyby se váš partner rozhodl, že vám uvaří večeři století, co by to mělo být? Existuje nějaké jídlo, které preferujete? Máte raději klasiku či exotiku? Mám ráda jak klasiku, tak exotiku, hlavně ať je to dobře uvařené, to ráda ocením. Ale když jsem dlouho v zahraničí, potěšilo by mě asi více něco typického ze slovenské či české kuchyně. Kdybyste mohla okamžitě sbalit kufr a vyrazit na dovolenou ve dvou, kam by to bylo? Je nějaké magické místečko, které vás přitahuje? Jsem velmi temperamentní, takže na Ibizu jednoznačně, je to crazy ostrov, jako na míru ušitý pro mě. Až jednou ukončím... Čtěte více Příspěvek Rozhovor s nejkrásnější ženou Slovenska – Martinou Stetiarovou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Al Martino (91 článků)

Sociální demokracie hledá širokou shodu pro úpravy exekuce

 
Komise pro exekuce, jejíž vznik iniciovala Česká strana sociálně demokratická, hledá širokou shodu pro návrh zákona na změnu v oblasti mobiliární exekuce. Strana tak dokládá , že při řešení bolestivého tématu nadále funguje v české politice jako vůdčí síla. ČSSD má pro ulehčení situace zejména rodin s dětmi už konkrétní opatření, řešit by se však měla také celá oblast nebankovních půjček.
31.01.2015 20:11 |

podobné články

Michal Dvořák: Na svých cestách jsem pochopil, že bůh hudby je všude

 
Vivaldianno MMVIII je hudební projekt, ve kterém skladatel a muzikant Michal Dvořák a houslista Jaroslav Svěcený vytvořili na základě barokní hudby Antonia Vivaldiho pestrou paletu hudební současnosti. Stejnojmenné album vyšlo loni, nyní projekt vyráží na koncertní turné.
29.09.2009 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Jaroslav Svěcený (37 článků) , Michal Dvořák (138 článků)

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený má krásnou a stejně talentovanou dceru: To je ona

 
Jaroslavu Svěcenému roste v jeho dceři Julii, mimochodem velmi půvabné slečně, konkurence. I ona se úspěšně věnuje hře na housle. Teď s tátou bude spolupracovat také na projektu Vivaldianno, s nímž s kolegou Michalem Dvořákem  (49) úspěšně vystupují již několik let.
28.05.2015 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Jaroslav Svěcený (37 článků) , Michal Dvořák (138 článků)

Hudebník Michal Dvořák: The Prodigy jsme na počet diváků porazili

 
Vivaldianno je hudební projekt skladatele, hudebníka a člena skupiny Lucie Michala Dvořáka. Vznikl jako experiment, ale reakce na něj byly tak pozitivní, že se rozvíjel dál. V současné době existuje jako hudebně-vizuální představení Město zrcadel. Jeho pojítkem je příběh skladatele Antonia Vivaldiho.
05.05.2016 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Michal Dvořák (138 článků)

Vašek Noid Bárta si splnil sen: Obývák konečně vyměnil za obří halu!

 
Pražský koncert hudebního projektu Michala Dvořáka (50) a Jaroslava Svěceného Vivaldianno přilákal celebrity, ale i plnil dětské sny. Vašek Noid Bárta (35) měl od čtrnácti let sen zazpívat si píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar a ve středu v O2 Areně si ho splnil.
09.06.2016 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (140 článků) , Jaroslav Svěcený (37 článků) , Michal Dvořák (138 článků) , Václav Bárta (977 článků)

Zpěvák Take 6: posloucháme vše od gospelu a jazzu přes r&b a hip-hop po klasiku a country

 
"Posloucháme vše od gospelu a jazzu přes r&b; a hip-hop po klasiku a country," říká Claude V. McNight III., jeden ze členů americké formace Take 6, která vystoupí 26. listopadu v Praze v Národním domě na Vinohradech.
09.11.2010 14:37 |

podobné články

Slavnou cyklistickou klasiku z Milána do San Rema vyhrál Autralan Gerrans

 
Australský cyklista Simon Gerrans ze stáje Green Edge vyhrál sobotní jednodenní klasiku Milán - San Remo, druhý dojel Švýcar Fabian Cancellara a třetí Ital Vincenzo Nibali.
17.03.2012 18:00 |

podobné články

Letní filmová škola láká na hollywoodskou klasiku, Petzolda i zombie

 
Letní filmová škola proběhne v Uherském Hradišti od 26. července do 3. srpna. Filmoví nadšenci se už těší na zombíky i na letitou filmovou klasiku.
11.04.2013 13:25 |

podobné články

Darujte klasiku!

 
Vánoce se kvapem blíží a vy pořád nevíte, co dát pod stromeček svým blízkým? Darujte klasiku!
03.12.2013 09:05 |

podobné články

Letní scéna na Střeleckém ostrově vsadí na filmovou klasiku

 
Na filmovou klasiku vsadí po tři srpnové večery letní kino na Střeleckém ostrově v Praze. Uvede úspěšné snímky Pražákům, těm je hej, Pražská pětka a Konkurs/Kdyby ty muziky nebyly, které patří ke špičce československého nezávislého filmu.
10.08.2015 10:50 |

podobné články

Historický úspěch české cyklistiky! Vakoč vyhrál belgickou klasiku Brabantský šíp

 
Třiadvacetiletý cyklista Petr Vakoč vyhrál jako historicky první Čech jarní klasiku Brabantský šíp, a to přesto, že se zhruba padesát kilometrů před cílem 203 kilometrů dlouhého závodu potýkal s defektem pneumatiky. Druhý Enrico Gasparotte projel cílem se ztrátou šesti vteřin.
13.04.2016 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1028 článků)

TOP 09 chce změnou ústavy přesně vymezit pravomoci prezidenta

 
TOP 09 chce, aby druhou možnost jmenovat premiéra měla po prezidentovi Sněmovna. Po volbách proto navrhne změnu ústavy. Třetí pokus by patřil znovu prezidentovi. Nyní má první i druhý pokus prezident, třetí patří šéfovi Sněmovny. Podle bývalého poslance Stanislava Polčáka (STAN), který kandiduje za TOP 09 v Praze, by změna měla vymezit bílá místa v ústavě, která je možné různě interpretovat. TOP 09 chce, aby se změna dotkla už současného funkčního období prezidenta Miloše Zemana. 
14.10.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16386 článků) , Stanislav Polčák (230 článků)

ČEZ: Studenti se učí v novém geoparku, určen je i pro veřejnost

 
Střední odborná škola pro ochranu a obnovu životního prostředí Schola Humanitas v Litvínově otevřela pro své žáky i pro další školy v regionu a širokou veřejnost moderní geopark.
12.06.2014 15:20 |

podobné články

Čas divočiny – čas na vysvětlenou

 
Tu a tam se v médiích objevují informace, které lze bez znalosti kontextu a/nebo bez odborných znalostí jen těžko správně interpretovat. Pokud jde o zdraví lidí a bezpečnost potravin, je celkem jasné, že snaha informovat veřejnost o tom, jak probíhá státní dozor, je více než důležitá. Státní veterinární správa v této souvislosti přináší podrobnější přehled o tom, co se děje se zvěřinou, než se dostane na pult k prodejci.
03.12.2014 11:41 |

podobné články