Vítková předčila Soukalovou, českým biatlonistkám však medaile stále uniká

Vytrvalostní závod žen na 15 kilometrů ovládly francouzské biatlonistky. Novou světovou šampionkou se v norském Oslu stala  Marie Dorinová Habertová, která v běžeckém souboji zdolala svou reprezentační kolegyni Anais Bescondovou. České biatlonistky Veronika Vítková a Gabriela Soukalová se seřadily těsně pod stupni vítězů, v cíli závodu jim totiž patřilo čtvrté a páté místo.
09.03.2016 15:20 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (220 článků)

Českým biatlonistkám sprint nevyšel, zlato obhájila Slovenka Kuzminová

Českým biatlonistkám se úvodní start na olympijských hrách v Soči nevydařil. Ve sprintu nejlépe skončila Veronika Vítková na 16. místě, hlavní medailová naděje Gabriela Soukalová po třech chybách na úvodní střelbě obsadila 29. příčku. Zlato v závodu na 7,5 kilometru obhájila Anastasia Kuzminová a získala v Soči první medaili pro Slovensko. Původem ruská závodnice zvítězila o téměř 20 sekund před Olgou Viluchinovou z Ruska, pro bronz si dojela Ukrajinka Vita Semerenková.
09.02.2014 18:40 |

Osobnosti: Anastasia Acosta (2 články) , Gabriela Koukalová (220 článků)

Českým biatlonistkám zůstaly oči pro pláč. Dojely osmé

Pošesté už českým biatlonistkám štafeta nevyšla. Pětkrát během sezóny Světového poháru zářily, jenže tentokrát je potkala tři trestná kola, takže skončily osmé. Ve finském Kontiolahti tak zažily nejsmutnější letošní závod.
13.03.2015 21:20 |

Sprint na MS biatlonistkám nevyšel. Vítková byla patnáctá

Ženský sprint na mistrovství světa ve finském Kontiolahti Češkám příliš nevyšel. Závod poznemanely obtížné podmínky, vítr a sněžení. Veronika Vítková chybovala čtyřikrát a finišovala patnáctá, Gabriela Soukalová se třemi chybami bude do nedělní stíhačky vyrážet jako osmnáctá.
07.03.2015 19:41 |

Vítková zaskočila za Soukalovou! Skončila DRUHÁ ve sprintu

Biatlonistka Veronika Vítková skončila druhá ve sprintu v rakouském Hochfilzenu a podruhé v kariéře v individuálním závodu Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Gabriela Soukalová po dvou chybách na střelnici dojela třiadvacátá.
06.12.2013 12:05 |

Vítková se Soukalovou v první desítce, Landová se posunula o dvaatřicet míst

O jednu příčku si oproti sprintu pohoršila Veronika Vítková a v dnešní stíhačce v ruském Chanty Mansijsku dojela na pátém místě. Elitní desítku uzavřela Gabriela Soukalová a dobře si vedla i Eva Puskarčíková, byť si pohoršila o pět příček a nakonec brala osmnácté místo. Vyhrála Běloruska Darja Domračevová.
21.03.2015 16:01 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (220 článků) , Darja Domračeva (1 článek)

Biatlonistkám se poslední závod na MS nepovedl, vyhrála Běloruska Domračevová

Chtěli se prát o desítku a možná dokonce o medaile. Nejlepší české biatlonistky Gabriela Soukala a Veronika Vítková ale v závodě s hromadným startem na MS v Novém Městě na Moravě skončily až na konci druhé desítky. Vyhrála Běloruska Darja Domračevová.
17.02.2013 13:55 |

Sprint českým biatlonistkám sedl. Byl to nejlepší výkon

Vítková skončila v Pokljuce dvaadvacátá
19.12.2009 12:05 |

Rodina z Vítkova: Dostanou mobilní dům?

V nedůstojných podmínkách stále žije rodina z Vítkova, které dosud neznámí žháři vypálili 18. dubna dům zápalnými láhvemi. Jejich otřesná životní situace nenechává spát ministra pro lidské práva Michala Kocába, který do Vítkova přijel s novou myšlenkou, jak zajistit rodině důstojné bydlení v mobilním domku.
03.07.2009 16:55 |

Rodině z Vítkova již dárci poslali 60 tisíc korun

Šedesát tisíc korun už poslali dárci na bankovní účet pro rodinu Romů z Vítkova, kterým neznámí žháři během předminulého víkendu podpálili dům. V pondělí o tom informoval starosta Vítkova Pavel Smolka. Veřejnou sbírku, která byla oficiálně spuštěna v neděli, zorganizoval právě jeho úřad.
28.04.2009 15:45 |

Romové z Vítkova už dostali půl miliónu

Více než 444 tisíc korun už poslali dárci na konto dobročinné sbírky pro romskou rodinu z Vítkova, které dosud neznámí žháři podpálili koncem dubna dům. Informoval o tom v úterý starosta Vítkova Pavel Smolka. Dalších sto tisíc přitom rodina už dříve získala od ministra pro lidská práva Michaela Kocába.
12.05.2009 15:35 |

Osobnosti: Michael Kocáb (646 článků)

Rodina z Vítkova by mohla získat bydlení v novém domě

Romská rodina z Vítkova na Opavsku, která od dubnového útoku neznámých žhářů přebývá v azylovém domě, by mohla najít vlastní střechu nad hlavou v novém rodinném domku. Nemovitost by měla být postavena z peněz, které se sešly na kontě radnice pro oběti žhářského útoku. Řekl to v sobotu ministr pro lidská práva Michael Kocáb, který přijel do Vítkova zjistit aktuální situaci této rodiny.
28.06.2009 10:35 |

Soud se žháři z Vítkova je odročen na čtvrtek

Soudce odročil proces se žháři z Vítkova na čtvrtek. Líčení se čtyřmi žháři z Vítkova na Opavsku bude pokračovat ve čtvrtek.
12.05.2010 07:10 |

Moravec uzavřel ve sprintu desítku, biatlonistky zradila střelba

Sprint Světového poháru v rakouském Hochfilzenu vyšel z českých biatlonistů nejlépe Ondřeji Moravcovi, který skončil desátý. V závodu na deset kilometrů na body dosáhl i 37. Jaroslav Soukup. Do třetí desítky se po chybách při střelbě  na trati dlouhé 7,5 km propadly také Veronika Vítková s Gabrielou Soukalovou.
12.12.2014 14:21 |

Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury

Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
02.12.2016 09:30 |

Nejkrásnější česká sportovkyně poprvé promluvila o lásce s kolegou, který bojoval s těžkou nemocí

S biatlonistkou a držitelkou stříbrné medaile ze zimních olympijských her Gabrielou Soukalovou jsme se potkali na otevření obchodu s kosmetikou, pro kterou v létě nafotila reklamní kampaň. Líčí se ráda, a to dokonce i na závody, aby jí to slušelo, ať už vyhraje, anebo ne. A právě stálé líčení jí vyčítá její nový partner, badmintonista Petr Koukal.
06.11.2014 06:00 |

Osobnosti: Petr Koukal (112 článků) , Petr Koukal (112 článků) , Gabriela Koukalová (220 článků)

Bez Koukalové to nepůjde. Česká štafeta v Anterselvě naprosto propadla

Poslední ostrý start před mistrovstvím světa v Hochfilzenu se českým biatlonistkám vůbec nevydařil. Ve štafetovém závodě v italské Anterslevě obsadily až 16. místo. Kvůli neúčasti Gabriely Koukalové se na druhý úsek postavila Lea Johanidesová, které se však nedařilo střelecky ani běžecky a nabrala obrovskou ztrátu, se kterou už Eva Puskarčíková s Veronikou Vítkovou nemohly nic dělat. V italském středisku vyhrály Němky před Francouzkami, třetí byla Itálie.
22.01.2017 16:50 |

Osobnosti: Veronika Vítková (10 článků) , Gabriela Koukalová (220 článků) , Eva Puskarčíková (12 článků) , Lea Johanidesová (1 článek)

A další medaile! Smíšená štafeta si dojela pro stříbro! To jsou žně! Teď ještě sestřelit v hokeji USA a mejdan může začít!

Čeští biatlonisté "Veronika Vítková":http://www.extra.cz/tema/veronika-vitkova, "Gabriela Soukalová":http://www.extra.cz/tema/gabriela-soukalova, "Jaroslav Soukup":http://www.extra.cz/tema/jaroslav-soukup a "Ondřej Moravec":http://www.extra.cz/tema/ondrej-moravec potvrdili, že v tomhle sportu prožívá Česko neskutečné období, které asi jen tak neskončí.
19.02.2014 16:55 |

Biatlonové hody pokračují! Vítková má bronz ze sprintu

Čtyři závody, dvě medaile. Takovou bilancí se mohou pyšnit čeští biatlonisté na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Po stříbru smíšené štafety přidala druhý cenný kov Veronika Vítková, která skončila třetí ve sprintu. Z mužů nikdo na pódium nevystoupal, nejepší byl pátý Michal Šlesingr.
07.02.2015 17:21 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků)

Koukalová si odstřelila závod na stojce. Ale na lyžích létala

Domácí aréna v Novém Městě na Moravě českým biatlonistkám vůbec nepomohla. Gabriela Koukalová sice předvedla suverénně nejrychlejší běh, ale třikrát minula na druhé střelnici, během jízdy upadla a nakonec skončila až na třináctém místě.
16.12.2016 19:30 |